[ Nedeljko @ 05.11.2008. 13:59 ] @
Voleo bih da cujem sta mislite o ovom novom IDE-u.
[ Nedeljko @ 27.11.2008. 11:01 ] @
Evo, probao sam ga ja malkice.



Kada sam pravio ovaj mali programcic, primetio sam da jeste malo bagiran. Code completion je iz nekog neobjasnjivog razloga prestao da radi u fajlu mainwindow.cpp. Unutar metoda klase "osecao" je atribut ui, ali ne i njegove clanove, tj kad otkucam "ui.", ne dobijem nista, cak ni sa Ctrl+Space. Kada sam ponovo napravio ceo projekat od nule, radilo je. No, Qt Software (bivsi Trolltech) je ovo izdanje oznacio sa alpha, tako da i ne cudi sto ima takvih propusta. No, nadajmo se najboljem u vezi finalne verzije koja je najavljena za prvu polovinu 2009.
[ deerbeer @ 27.11.2008. 11:11 ] @
Citat:

Kada sam pravio ovaj mali programcic, primetio sam da jeste malo bagiran. Code completion je iz nekog neobjasnjivog razloga prestao da radi u fajlu mainwindow.cpp. Unutar metoda klase "osecao" je atribut ui, ali ne i njegove clanove, tj kad otkucam "ui.", ne dobijem nista, cak ni sa Ctrl+Space

Ne sekiraj se mnogo :) ista stvar se desava sa "intelii-sensom" u visual studiu,
mada nekad nece da radi ako kod pre njega (ui.). ima compile-greske ..
npr.
Code:
 
char s  //-> izostavis ;
ui.  //ne dobijes nista 

Kako stvarno radi ispod haube nemam pojma i obicno nemam vremena da se bakcem sa tim ..