[ denden78 @ 05.11.2008. 21:01 ] @
Gordian Knot Portable v0.35.0 setup2 by den78



GK vazi za jednog od naboljih alata za konverziju DVD/MPEG2/DIVX u divx/xvid/x264.
"malo" je komplikovaniji od Auto Gordian Knot-a jer ima mnogo vise opcija, a kada se one iskoriste do maksimuma dobijate perfektnu kompresiju.

sadrzi:
- sve defaultne aplikacije
- DVD Decrypter v3.5.4.0
- Koepi's XviD v1.2.127 SMP VAQ (izmenjeno: "number of threads" je stavljen na "2" i iskljuceno "display encoding status")
- x264 vfw v14 1016bm 15762 (izmenjeno: "number of threads" je stavljen na "2")
- DivX v3.11 ;-)

za x264 koristite eksterne aplikacije, kao: winamp za konvertovanje audia i mkvmerge gui za spajanje videa i audia.


download
Code:
http://sendshack.com/download/461q14x


njoY :)
[ Shon3i @ 06.11.2008. 22:04 ] @
Citat:
GK vazi za jednog od naboljih alata za konverziju DVD/MPEG2/DIVX u divx/xvid/x264.
Nazalost ne vise ;) MeGUI ga je doslovce nasledio, takodje nacin na koji GK radi, vise nije merodavan, i nije kako bi rekao legalan, kada je u pitanju x264, za XviD takodje je bolje koristiti xvidencraw, jedino DivX 3.11 i DivX 5/6 imaju isti efekat. Teoretski receno GK je advanced GUI za DivX 3.11, i nandub, jel DivX 3.11 jedino tako moze da odradi 2-pass codiranje, sa SBR.

btw hvala na trudu :)
[ denden78 @ 06.11.2008. 23:33 ] @
kod megui-a mi nedostaje compressibility check, a i taj xvidencraw nije bas optimizovan za dual core procesore... najvise opterecenje koje dobijam s njim je 65~70%. (btw imam pentium D) Tako da jedino da predjem na x264 koji koristi 100%
E to su po meni najvece mane megui-a, a sto se tice GK-a kod njega mi se ne svidja kako odradjuje deinterlace... kazu da je kernel deinterlace najbolji, well mozda i jeste za razliku od ostalih koji se mogu naci u njemu, ali opet se primecuje neki ghost efekat...e sad nije samo to problem nego i kad je materijal progressive isto se primecuje neki ghost. a zasto je to tako ne znam (Kod AutoGK-a se to ne primecuje.)
Anyway, megui nema tih boljki, a i koristi jedan od najboljih deinterlace-era: YADIF.
Citat:
Shon3i: btw hvala na trudu :)

nema na cemu :)
[ Shon3i @ 07.11.2008. 23:25 ] @
Citat:
kod megui-a mi nedostaje compressibility check
Nazalost i ja sam verovao previse (do skora) BPF konstanti, i na krtaju (kao i mnogi ljudi) shvatio da BPF jednostavno nije pokazatelj kvaliteta kao ni bilo quality metric (PSNR, SSIM i sl.) Ranije jos u vreme Divx 3, ovaj parametar je sluzio da se odredi kolika ce kompresivnost biti u drugom prolazu, ovaj parametar nema bas uticaja na XviD a pogotovu kada je u pitanju H264 standard. Vidjao sam filmove gde je BFP bio preko 0.3 i idalje nije bilo extra kvaliteta, tako da mnogo vise zavisi od source-a i recimo na jednom filmu BPF nije ni priblizno isti kao na drugom. Zato se ne treba nikako oslanjati na BPF

Citat:
a i taj xvidencraw nije bas optimizovan za dual core procesore...
Ne znam ali kod mene Phenomu X4, imam opterecenje izmedju 96-100%, naravno threads stavim na 6 odnosno 1.5xn gde je n broj jezgra tvog procesora.

Citat:
Anyway, megui nema tih boljki, a i koristi jedan od najboljih deinterlace-era: YADIF
U MeGUI-u mozes da odaberes deinterlace koji oces, inace svi deinterlace filteri imaju neke probleme ili nisu perfektni. Trenutno dva najbolja su Mcbob (avisynth 1fps :) skripta) znaci preko 10 sati treba na quad core procesoru za recimo sat vremena filma, i PrueVideo deinterlacer deo grafickog procesora, moze se iskoristiti trenutno jedino preko DGAvcIndex aplikacije i samo na H264 streamovima.
[ denden78 @ 08.11.2008. 10:50 ] @
ne znam, ja sam na to navikao, a i ne zelim da se kockam sto se tice toga... meni je vazan kvalitet + odredjena velicina fajla. Uvek ciljam na 70% i slika je odlicna.
btw, kombinacijom gk-a i megui-a dobija se savrsen program ;)
Inace GK je i dalje u igri, na doom9 se moze naci GKmod koji podrzava x264 cli, ali pati od decjih bolesti. Pa ko zeli da pomogne autoru, tj. ko ima znanja za tako nesto itekako je dobrodosao.
[ denden78 @ 02.12.2008. 22:26 ] @
GKMod RipPack v0.35.1 beta2 Portable by den78

- DVD Decrypter v3.5.4.0
- XviD v1.2.0 Final (changed : enabled "adaptive quantization", disabled "packed bitstream", "number of threads" is set to 2 & disabled "display encoding status")
- x264 cli

Code:
http://sendshack.com/download/43wduhf