[ mczlaya @ 07.11.2008. 09:25 ] @
moj commodore 64 se porkvario
a jako mi je potreban novi
zna li neko gde se u bgu mozhe naci c64?
[ iMiki @ 07.11.2008. 09:36 ] @
Postavi oglas na www.pcberza.rs
[ mczlaya @ 07.11.2008. 09:58 ] @
a uradio sam to ali niko mi se ne javlja :[
mislio sam da mi kazhe neko ako zna nekakvo kul mesto gde se prodaju.
hvala na predlogu u svakom sluchaju.
[ Binary Mind @ 07.11.2008. 12:16 ] @
Salis se zar ne? Cool mesto gde se prodaju komodorci???
[ iMiki @ 07.11.2008. 12:17 ] @
U prodavnicama ga sigurno nema.

Najgore je sto su ljudi i zaboravili da imaju tako nesto a nekome puno znaci.

Ja imam Atarija ST 512 KB sa eksternim flopijem, bez monitora. Al' se cepao LOTUS i ELITE i programiralo u Gfa Basic-u :))

Sta ti radis na Commodore 64?
Jel debeljko ili novija verzija kao Amiga?
[ mczlaya @ 07.11.2008. 12:23 ] @
:]

a dobro mislim kad kazhem kul mesto, ne mislim kao prodavnica i garancija i kol centar za mushterije nego
vishe kao na primer ako je neko skoro video negde pa da mi kazhe gde, ili da zna da neko ima a da mu ne treba
i to

a koristim ga za muziku
mislim koristio bih
ako nadjem novi
a nije mi bitno da li je debeljko ili tanji onaj
zato shto su isti unutra

btw ima ortak atarija i voli ga vishe od svega lol
blago vama shto mozhete da koristite svoj omiljeni komp
[ mcanji @ 07.11.2008. 12:28 ] @
Daj oglas na nekoliko mesta (PC berza, Halooglasi, Novosti Oglasi...) i neko će ti se već javiti. ja sam imala jedan, ali sam ga prodala tamo negde sredinom devedesetih (koristila sam ga celih mesec dana). mislim da je bio debeljko u pitanju, sa onim eksternim čudom za kasete i džojstikom...
[ iMiki @ 07.11.2008. 14:39 ] @
@mczlaya

Radis muziku preko SID-a (jel se tako zove audio chip) ili ga koristis kao MIDI sikvencer?

Sta imas od periferija, kasetarac, flopi, moitor, QuickShot 2 dzojstik :)))

Nesto sam se setio. Imas muzej racunara negde u Beogradu. Ljudi su im poklanjali stare racunare, mozda imaju neki viska, mozda trampa staro-neispravno za staro-ispravno.
[ mczlaya @ 07.11.2008. 15:16 ] @
jeste, zove se SID i zvuchi predivno
uglavnom mi je varijanta da povezhem c64 preko audio izlaza na komp
i onda pravim na njemu u trackeru melodije i shaljem audio na komp, shta cu
postoje i bolja reshenja ali ja josh nisam nabavio nishta od toga
na primer MIDI interfejs
a evo sad nemam ni commodore :[

super ideja za muzej rachunara, pozvacu ih, hvala na informaciji!
[ iMiki @ 07.11.2008. 20:49 ] @
Nekad je bio veci dozivljaj videti i cuti intro sa ludackim skrolovanjem pre igrice nego igrati samu igricu.

Nisi razmisljao da nabavis nesto drugo, Amigu?

Ne znam dali si posecivao sajam racunara i ucila krajem osamdesetih i pirata sa Amigama na kojima se vrteo X-Copy i PopCorn.
[ mczlaya @ 08.11.2008. 00:00 ] @
meni nikad nisu radili introi na commodoreu, stalno su bagovali na tom shto sam imao kad sam bio klinja
jedino u tom fazonu shto je moglo da se vidi je bila ona slika pre nego shto se pirates! startuje
to je bilo kul

a ne znam, amigu nisam nikada imao pa me ni ne zanima
ali znam da ima mnogo ljudi koji je obozhavaju

moram nabaviti c64!
[ guitarman @ 08.11.2008. 06:44 ] @
 imam ja c64, i to onaj noviji model u produzenom kucistu, dajem za 1000din. sa sve turbo modulom, napajanjem, i disketnom jedinicom koja nesto nece da cita diskove, dal se rastelovala glava neam pojma... poz [email protected] mczlaya wrote in message news:[email protected]...
Citat:
meni nikad nisu radili introi na commodoreu, stalno su bagovali na tom shto sam imao kad sam bio klinja
jedino u tom fazonu shto je moglo da se vidi je bila ona slika pre nego shto se pirates! startuje
to je bilo kul

a ne znam, amigu nisam nikada imao pa me ni ne zanima
ali znam da ima mnogo ljudi koji je obozhavaju

moram nabaviti c64!
----
http://www.siberiankiss.cjb.net/
--
http://www.elitesecurity.org/p2101995
[ Binary Mind @ 09.11.2008. 10:33 ] @
Citat:
iMiki:Ne znam dali si posecivao sajam racunara i ucila krajem osamdesetih i pirata sa Amigama na kojima se vrteo X-Copy i PopCorn.


To su bila luda vremena. Secam se svoje prve Amige (imao sam cak 3 modela Amiga 1000, Amiga 500 i Amiga 2000), gomile BASF flopica i X-Copy Pro-a dobijem gomilu igrica i pocnem da shtancujem Nedostaje mi to vreme pomalo. Cesam se kad je izasla jedna igrica po imenu "TV Sports Basketball" i kad nisam mogao da je igram bez onog memorijskog prosirenja od 1MB koje je islo u donji deo moje druge Amige (Amiga 500 koja je zamenila Amigu 1000 posto se ubrzo pokvarila). Prosirenje sam slucajno imao, jer sam ga kupio kad i Amigu, pa kad sam ga stavio mojoj sreci nije bilo kraja. Posle je izasao i "Golden Axe" koji sam picio kao lud. Pa se secam nociju provedenih uz stare strategije na Amigama Kasnije sam Amigu 500 takodje koristio za audio produkciju (tu je ona mnogo bolja nego c64 koji sam takodje posedovao pre Amiga. Tacnije njega i c128, a tu je bio i Apple 2) pa sam je onda prosledio bratu od strica jer sam povoljno uzeo Amigu 2000. Eee to su bili dani!
[ mczlaya @ 09.11.2008. 11:57 ] @
mozhda je amiga bila "bolja" za audio produkciju
ali nishta ne zvuchi bolje od commodorea i SIDa :p
[ SASA M. @ 09.11.2008. 15:42 ] @
Ex, komodorac, kod se samo setim. Nemam ni jedan, ali imam negde dva spektruma zx48k. Jedan je neispravan, crkla ula. Kako nije bilo snimanja pozicije, ostavim ga u igrici i odem na fudbal, kada sam se vratio, stoji zamrznuta slika. Nakon "restarta" nista. Menjao sam ula nekoliko puta, popravljao jos kao klinac, znao sve cake oko crkavanja.
Komodor sam imao nekoliko komaTa, samo je jedan crkao i njega sam uspeo da popravim. U to vreme je, koliko znam, radio samo jedan servis negde u knezu, ali od mene nisu imali nikakve koristi. Jednom prilikom, ukljucimo drugar i ja komodorac, provrtimo par igara, ni jedna nam se ne svidi, dok nismo na leteli na jednu koja se igra u paru. Krenemo da igramo nju oko 9h uvece, pogledamo posle sat-dva kroz prozor oboje, a ono svice.
Jednom prilikom kada sam prodavao jednog komodorca, javi se covek iz MedvedjU. Kaze dolazi ujutru u 6h u Beograd, rekoh dobro, cekacu te. I naravno, drugar i ja smo ga docekali svecano i radno, cele noci druzeci se sa racunarom. Bolji test ispravnosti nije mogao da se zamisli.
[ iMiki @ 09.11.2008. 18:14 ] @
@mczlaya

Jel pazarais onaj Commodore 64 za hiljadarku?

Moj brat je imao komodor i uz njega je dobio original igricu, nesto kao vozis skeit po putu izbegavas automobile a od nekih dobijes koka kolu kojom dopunis energiju za dalju voznju. Interesantno je da komodorovci nisu obracali paznju na kakve kasete snimaju igrice, mogle su da budu i koriscene, narodnjaci, bilo sta samo da je kaseta.

Prvi put sam se susreo sa kompom '86, bratov Schneider (Amstrad) CPC 464 sa zelenim monitorom i ugradjenim kasetarcem, opasna masina. Prve igrice koje sam igrao su Chuckie Egg (strava igra stalno sam je igrao) i Andrid One, Mutant Monty i onda Starquake! Secam se jedne igrice (ne znam kako se zove) platformska, desava se u metrou (podzemlju) Pariza, mesacar koji na dva nivoa seta levo-desno i nailazi na prepreke, ljude kojima trebe da donese odredjeni predmet da bi nastavio dalje.

Da sve bude malo interesantnije te godine kupin prve novine o racunarima, letnji dvobroj Racunari 17 (koje video shvatice) a uunutra opis 30 igrica za dugo toplo leto :)

Kasnije sam kupovao sve, Racunare, Svet Kompjutera i Moj Mikro. Svi su bili super a cuvam ih i danas.
[ SASA M. @ 09.11.2008. 19:12 ] @
Kako me je nerviralo sto neki od tih casopisa u to vreme trose stranice na nepotrebne programe kao sto je lotus 1-2-3 i slicne umesto da posvete igricama. Da sam u pravu, pokazalo je vreme, tih programa vise nema, a igre su opstale.

Mozda nije lose obici i buljak,ponekad se neki staritet i tamo moze naci. Ostavis trgovcima broj tel. ako nalete na tako nesto da te zovu.
[ mczlaya @ 09.11.2008. 19:59 ] @
@iMiki

poslao sam choveku poruku ali izgleda da nije proveravao private
poenta je shto sam u poslednje vreme nabavio nekoliko c64
a on svoj ceni bash dosta, a pritom flopi izgleda ne radi

mislim dogovoricemo se
meni je samo zhao kad chujem da je neko bacio commodore u kontish
a meni bash treba za muziku!
[ mczlaya @ 26.11.2008. 22:46 ] @
tema je i dalje aktuelna
tako da ako neko ima c64 koji mu ne treba nek se javi
na private :]
[ StORM48 @ 27.11.2008. 00:29 ] @
Zbog specifičnosti potrage, tema je malo stajala otvorena.
Za dalje > oglasi u forumu "Ostali hardver".

Hvala na razumevanju.

Pozdrav