[ VladeM @ 09.11.2008. 14:37 ] @
Prošlu noć mi je provalnik iz kuće odneo ženinu tašnu i mobilni telefon. Ona im 062 pripejd karticu. Na kartici je bilo oko 150 din kredita. Sada na kartici ima 15- tak dinara, proverio sam na internetu. Znači da su lopovi tokom noći razgovarali sa ukradenog telefona.

Problem je što ne mogu da dodjem do listinga. Broj nije registrovan (ili kako se to već zove). Ne znam šta će mi reći sutra u policiji. U KServisu telefonom su mi rekli da mogu da uzmem isti broj i da ću krajem decembra imati listing za 7-8 novembar, ali ja bi da lopove ufatim pre...

Mogu li ikako doći do listinga?
[ m257 @ 09.11.2008. 14:45 ] @
A sto nisi probao odmah da zoves Telenor? Obrni lepo 063/9863 i razgovaraj sa operaterom. Ako zoves sa 062/063/069 broja poziv te kosta 10 din + PDV.
[ agasoft @ 09.11.2008. 15:02 ] @
Imaš listing.
Na portalu, gde si gledao preostalo stanje, naravno da imaš opciju
specifikacija poziva!
E saaad, to ne možeš da koristiš, jel nemaš tu karticu kod sebe.
kada uzmeš drugu, moćićeš da vidiš sve pozive.
[ night-shift @ 09.11.2008. 16:06 ] @
Da bi potvrdio vlasništvo nad brojem, mislim da je dovoljno da im navedeš nekoliko češće zvanih brojeva sa te kartice. Idi u neku Telenor poslovnicu, pa pitaj...
[ X Files @ 09.11.2008. 16:11 ] @
To što ti telefon nije bio registrovan, nema veze. Kao što reče prethodnik, dovoljno je kao dokaz priložiti nekoliko najčešće (ili poslenje) zvanih brojeva i/ili primaoca SMS-ova. Odmah idi i pitaj...
[ Librabicboj @ 09.11.2008. 17:13 ] @
Potrebno je da napises 5 najcescih brojeva koje si zvao ili slao SMS.
Zatim se to proverava, i ako je tacno, dobijas isti broj.

I taj broj ce biti automatski registrovan na tvoje ime.
Da si ranije izvrsio registraciju broja, postupak zamene kartice bi bio mnogo laksi.
[ Slobodan Milivojevic @ 09.11.2008. 19:25 ] @
Eto iskustvo za sve, registrujte svoj prepaid broj, dobijate isti bez muke, dobijate specifikaciju poziva samo uz licnu kartu, moze i za isti dan.

E, da ako imas onaj deo SIM kartice sa koga si odlomio manji deo, ponesi i to. Lakse ces dokazati da je to tvoja kartica.