[ S a l e @ 07.09.2003. 19:57 ] @
Ah, po koji ovo put pisem (doslo je vrijeme da se ovo kopira u jedan txt file)

1. Ako si na prepaidu pozovi 1313, ako si na postpaidu pozovi 9863 i trazi da ti aktiviraju GPRS.
1.0 Smarace te sa pitanjima tipa: "da li imate gprs telefon, da li umijete da ga podesite..." - reci: "imam gprs telefon i sve sam podesio, samo mi omogucite GPRS"
2. Wap via GPRS si valjda podesio, ako nisi onda slijedi ovaj link:
http://www.mobtel.co.yu/usluge/gprs/gprs_n8910.html
3. Skini driver za modem:
http://www.nokia.com/nokia/0,8764,1632,00.html
4. Onda napravi konekciju kao u ovom uputstvu (Microsoft Word Doc):
http://www.mobtel.co.yu/usluge/gprs/SiemensS55.doc

Ljudi, sve pise na site-u mobtela, samo treba pogledati
Uputstva za konfigurisanje Lap-top-a za pristup Internetu preko GPRS-a

www.mobtel.co.yu > http://www.mobtel.co.yu/usluge/gprs/gprs_konfig.html

Generalna podesavanja ukratko napisana by S a l e:
WAP via GPRS
APN: internet
IP: 217.065.192.033
username: mobtel
password: gprs

SURF via GPRS
1. Povezati telefon i komp
2. Na kompu instalirati potrebne drivere da bi telefon sluzio kao modem (driveri se obicno nalaze za nokia telefone na strani www.nokia.com/phones/MODEL (na pr. 3650)
Za taj novi "modem" u properties dodati extra string: AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"
3. Napraviti konekciju:
Broj: *99***1#
username: mobtel
password: gprs

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 20.02.2008. u 18:01 GMT+1]
[ suncasin @ 08.09.2003. 17:57 ] @
Izgore trazeci ali ne mogu da nadjem:

3510 GPRS–modem driver za download

Na http://www.nokia.com/phones/ ga nema ili ga ne vidim ili sam lud ili sta vec.... a ostali preko google-a me vozaju u krug.

HELP!
[ S a l e @ 08.09.2003. 18:10 ] @
Ovo je strana:
www.nokia.com/phones/3510

Ali nesto ne vidim da ima drivera, pa da ona moze da radi kao modem...
Mozda nema te mogucnosti?
[ Bad Habbit @ 13.11.2003. 08:01 ] @
Da li neko moze da mi objasni proceduru povezivanja na net preko mobilnog telefona, ako je moguce konkretno nokie 7650 i bluetooth-a MSI USB?

Otprilike sam opdesio parametre kako mislim da treba, medjutim ne znam koji user name i password treba da koristim? U nekom uputstvu sam nasao da je broj za zvanje izgleda univerzalan i da je *99#. Sve u svemu OVO je link za uputstvo za povezivanje, ali tu isto pise lepo da user i pass daje sam provajder. Trebaju mi i ostali parametri, ali ovo mi je primarno. Hvala.
[ Gojko Vujovic @ 13.11.2003. 09:02 ] @
Pa pošto user i pass daje provajder, trebalo je da napišeš ko ti je provajder.

Pretpostaviću univerzalno da je 063 mobtel u pitanju.

Ovaj broj zoveš u konekciji na kompjuteru: *99***1#
Pre toga mora da se izvrši ovaj init string tako da i njega dodaj u properties modema kao extra settings: AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"

Username je "mobtel", password je "gprs".

Pre toga moraš imati potpuno podešen gprs na telefonu, sa sve APN-om. Znači prvo sredi da možeš sa telefona na net, pa onda samo napravi konekciju na kompu, izaberi da koristi modem koji je našao u telefonu i unesi parametre koje ti napisah iznad.

Hvala XtrayaX za hintove u vezi GPRS-a. :)
[ Dejan Krstic @ 13.11.2003. 15:09 ] @
A jesi trazio mozda na www.mobtel.co.yu??? :)
[ Bad Habbit @ 13.11.2003. 15:23 ] @
Ma normalno da sam pogledao, ali tamo ima samo neko objasnjenje, za neku nokiu ne znam joj oznaku sto uopste izgleda i nije teleofn, nego neka pcmci kartca, modem ili ko zna sta je to uospte. Sve u svemu, nisam mogao mnogo da se *** sa njima i njihovim glupim objasnjenjima, pa sam se obratio ovde za pomoc, koju sam odmah i upravo u onoj meri obliku u kojoj sam i trazio, dobio. Vi ako mi negde na mobtel-ovom sajtu nadjete objasnjenje ovakvo kao sto mi je Gojko jasno i glasno napisao, onda vama svaka cast, posto ja to nisam mogao da nadjem.
[ MMX @ 14.11.2003. 14:01 ] @
Evo objasnjenje koje sam skinuo sa njihovog sajta. Nije za Nokia-u nego za Siemens, ali princip je isti..
LINK
[ Gojko Vujovic @ 14.11.2003. 21:37 ] @
Meni uspori ceo komp kad koristim ovo čudo preko usb infrared adaptera. Jede procesorsko vreme samo tako. Ne znam mora li to tako i da li je do IRDA ili nečeg drugog..
[ djolep @ 14.11.2003. 23:49 ] @

Gojko, koji telefon i koji IrDA?


[ Gojko Vujovic @ 15.11.2003. 00:48 ] @
SE T610 + SigmaTel USB-IrDA Dongle
[ djolep @ 15.11.2003. 01:09 ] @

Ima sa tim Sigmatelom neki problem sa drajverom. Doduse post je u vezi Nokie.
http://www.irda.org/discussion...il.asp?id=5039&thread=2021

Ja sam imao isti problem sa Samsungom i nekim MarsII IrDa. Promenio sam drajver i sad klizi.
[ Marko[VOP] @ 15.11.2003. 01:20 ] @
ma kakav irda

se t610 + bluetake-ov bluetooth adapter je majka (3000 dindzi verzija 100metara)

mnogo vise opcija od ir-a

kao voice gateway, headset, filetransfer , lan , modem ...

bacim telefon na terasu i bruka internet...

pozdrav



[Ovu poruku je menjao Marko[VOP] dana 19.11.2003. u 16:31 GMT]
[ MMX @ 15.11.2003. 10:16 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
SE T610 + SigmaTel USB-IrDA Dongle


Imam t68i + isti IRDA adapter i sve normalno radi...
[ Gojko Vujovic @ 15.11.2003. 12:09 ] @
Update drajvera za Sigmatel USB IrDA je rešio problem zaglavljivanja računara. Hvala na sugestijama.
[ Trajkovic @ 21.11.2003. 23:08 ] @
Gde na netu mogu naci update drivera za Sigma USB (Mars II) Dongle. Koristim ga sa Siemensom ME45 i imam problem.
1. Kada uspostavim vezu preko GPRS, protok je (kada ga uopste i ima) je minimalan. zasto?
2. Kada ukucam u podesenja modema nemogu da uspostavim vezu, pise neka greska u modemu (692), a kada to izbrisem dobijam vezu onako kako sam gore naveo. Zasto?

Molim sve koji nesto znaju o ovome da se jave.

THANKS!!!
[ MMX @ 22.11.2003. 00:20 ] @
Drajveri: http://www.sigmatel.com/drivers.htm
1. Najverovatnije zbog preopterecenosti GPRS linka. I sam znas da se pola Srbije sada kaci na net preko GPRS-a :o)
2. Ovo treba da ukucas u podesavanja modema [polje Advanced]:
AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"
[ Ronald @ 11.01.2004. 16:41 ] @
Pozdrav svima
Imam Simens M55 povezao sam ga seriskim portom za racunar i sve podesio kako treba , normalno ukonektujem se na 19200 i signalni kompjutercici u uglu rade medjutim nece u IE da pokaze ni jednu stanicu , komjutercici svickaju ali nema prikaza stranice ili mi izadje obavestenje da odredjeni pretrazivac ne moze biti pronadjen iako recimo trazim da mi se prikaze bilo koja stranica intreneta, obavestenje je isto , zna li neko mozda kako da resim ovaj problem Koristim vin XP a drajveri za modem su mi seriski 19200 zbog kabla valjda nece da prepozna drajvere iz Pomocnog Simens programa.
Ako se neko sreo sa slicnim prblemom molim vas neka napise odgovor mucim se vec tri dana, znam da je neka glupost ali ne mogu da provalim gde je problem
Hvala
[ perone @ 11.01.2004. 21:36 ] @
Da ti nije mozda ukljucen proxy?Probaj npr. Operu
[ Ronald @ 11.01.2004. 22:30 ] @
Ne nije ukljucen proxy,parametre sam podesavao milion puta, ne mogu uopste da lociram na kom delu se nalazi problem dali je na telefonu ili drajerima ili kablu,neverujem da bi Opera pomogla zato sto nece ni ICQ da mi sekonektuje na internet, znaci nista od programa koji idu na net a ikonice za vezu svetlucaju.,Mislim da je problem negde u softveru ali gde?
Dali postoji u podesavanju ono primary DSN i secundary DSN kao brojevi ja sam tu u DSN 1 ukucao 217.065.192.033 dali je to OK ili treba jos nesto osim toga?
[ perone @ 11.01.2004. 23:32 ] @
Koja mreza je u pitanju(063,064)?
ICQ i ostale prg. ne mozes da koristis jer imas "virtualni"(izvinjavam se na nestrucnom izrazu) IP broj...Probaj Operu obavezno!
Za DNS mislim da ne moras nista da upisujes...Pretpostavljam i da si upisao AT komandu...Ja se kacim na 28.8kbs...Pisi malo vise o podesavanjima

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 08.06.2004. u 01:18 GMT]
[ Ronald @ 12.01.2004. 04:16 ] @
Perone , Moram da te obavestim da sam uspeo da resim problem,neverovatno ali istinito, bila je u pitanju stvarno glupa stvar ali evo u 5 ujutro jednostavno resen problem sa gprs-om
Poenta je bila da Podesim da iz Internet protokola TCP/IP pa propertis postavim da Modem automatski pribavi IP adresu i da Automatski pribavi Adresu DNS servera a ne da ukucavam adresu mobtela 217.065.192.033 u polje primarnog DNS servera...
Eto , sad je konekcija OK na 57 600, ali i nije nesto super, brza mi je konekcija preko modema na Eunetu, kako li ce da bude u vreme velikog opterecenja mreze , videcemo sutra...
Naravno od sve muke nisam odmah obratio paznju sto si mi napisao da za DNs Ne moram nista da upisujem.Tek mi se sada upalila sijalica kada sam ponovo procitao tvoju poruku...Hvala
Puno pozdrava od RONALDA

Bojan Bašić: nema potreba da cela poruka bude ispisana bold slovima

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 08.06.2004. u 01:22 GMT]
[ Mister Big Time @ 17.01.2004. 18:34 ] @

Ja zovem *99***2# a ne *99***1# kako je napisano u uputstvu na pocetku ove teme. What's the difference?
[ Ivan Milovic @ 25.01.2004. 23:17 ] @
Za sve one koji ne znaju kako da se konektuju na Net preko Siemensa C60 u Windows-u XP, evo resenja! Download-ujte uputstvo i driver koje sam Upload-ovao uz ovu poruku i eto vas na Netu!
[ Mio_1 @ 27.02.2004. 10:03 ] @
Ako imate na raspolaganju dial-up na staru analognu centralu koja brljavi,
i GPRS, tu nema dileme GPRS je mnogo bolji!!!
I pored povremenih zeza, ipak odradjuje posao, dok mi se veza preko
fixnog prekine kad god neko nazove!!!
[ hecky @ 12.03.2004. 20:24 ] @
Ne radi mi Dial-Up preko GPRS na Nokiji 6600.


Postavim telefon pored IR porta na racunaru, WindowsXP ga nadje i instalira

kao "Standard Modem over IR link", napravim Dial-Up konekciju (username:

mobtel, password: gprs, phone: *99***#1), nazovem i posle par sekundi

Windows izbaci poruku "Remote computer is not reponding...".


Na samom telefonu WAP preko GPRS radi.


Inace, ova metoda konektovanja mi je radila na gomili drugih telefona (Nokia

6610, 3650, 6310i, 6510, SonyEricsson Z600), bez ikakvih problema, ali nece

na 6600.


U cemu je problem? Da li za 6600 treba poseban drajver ili shta? Da li je

problem u telefonu?


[ nikola87 @ 14.03.2004. 17:57 ] @
broj je *99***1# a ne *99***#1
[ Mister Big Time @ 15.03.2004. 02:41 ] @
Pa ako covek kaze da mu je radilo na ostalim telefonima onda je definitivno napravio stamparsku gresku ovde pa je napisao #1 umesto 1#

Ta Nokija ima problem neki. I ostali se zale.

TIP: Probaj da zoves samo *99*# i da upises string podatke za modem (ima negde na mobtelovom sajtu valjda).
[ nikola87 @ 18.03.2004. 13:56 ] @
meni sve radi ok, samo sto je protok slab zbog mreze, nekad bude cak brze od telefonske 56k konekcije. Imas i detaljno uputstvo na CDu koji si dobio uz phone.
[ skymobile @ 27.03.2004. 11:39 ] @
Kod mene radi perfektno,a koristi podesavanja za C60,i to je to!

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 08.06.2004. u 01:21 GMT]
[ Arrow @ 29.03.2004. 11:23 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Pa pošto user i pass daje provajder, trebalo je da napišeš ko ti je provajder.

Pretpostaviću univerzalno da je 063 mobtel u pitanju.

Ovaj broj zoveš u konekciji na kompjuteru: *99***1#
Pre toga mora da se izvrši ovaj init string tako da i njega dodaj u properties modema kao extra settings: AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET"

Username je "mobtel", password je "gprs".

Pre toga moraš imati potpuno podešen gprs na telefonu, sa sve APN-om. Znači prvo sredi da možeš sa telefona na net, pa onda samo napravi konekciju na kompu, izaberi da koristi modem koji je našao u telefonu i unesi parametre koje ti napisah iznad.

Hvala XtrayaX za hintove u vezi GPRS-a. :)




Da li je isto i za 064 ali drugaciji password?

Arrow
[ Dachaz @ 29.03.2004. 22:50 ] @
Username: mts
Password: 064
[ Mister Big Time @ 03.04.2004. 02:58 ] @
Citat:
Mister Big Time:

Ja zovem *99***2# a ne *99***1# kako je napisano u uputstvu na pocetku ove teme. What's the difference?


Sam sebi da odgovorim

Ove brojke na kraju su CID broj, odnosno broj Data account-a na telefonu. Posto je meni GRPS ima vrednost CID=2, jasno da zovem *99***2# umesto *99***1# (MMS CID broj).
[ Bad Habbit @ 03.04.2004. 07:46 ] @
Ajde objasni i meni sta je CID broj, kako da znam koliko mi telefon ima data account-a, imam 7650, i kako se to u praksi odrazava i na sta?
[ smeker @ 29.04.2004. 16:21 ] @
Sta mi je sve potrebno osim Tel i kabla da uspostavim vezu izmedju Nokia 7250i i Pc??? koji programi?
[ S a l e @ 29.04.2004. 19:49 ] @
Na pr. Nokia PC Suite (www.nokia.com/phones/7250i)
[ Hajderman @ 28.05.2004. 16:30 ] @
Uspeo sam da podesim internet preko Mobtelovog GPRS-a povezanog preko IR porta sa Nokiom 6600, medjutim kad namestim ista podesavanja za 064 (imam prepaid broj i normalno koristim APN=mms za surfovanje) prijavljuje mi gresku:

string sam stavio: at+cgdcont=1,"ip","gprsinternet"

kada za dial no. upisem kao sto pise na ovom forumu: *99***1# prijavljuje mi REGISTERING YOUR COMPUTER ON THE NETWORK...
ERROR 734:THE PPP LINK CONTROL PROTOCOL WAS TERMINATED. (na telefonu blinkne ikonica za GPRS i ugasi se)

kada za dial no. upisem kao sto mi kazu na 789 broju: 99# prijavljuje mi
OPENING PORT...
ERROR 678:THE REMOTE COMPUTER DID NOT RESPOND. (na telefonu se uopste ne pali ikonica za GPRS, vec se pojavljuje slusalica kao kad je otvorena veza pri razgovoru i ona nestane nakon kraceg vremena)

Da li je problem sa podesavanjima u windowsu(napominjem da sve preko 063 radi kako treba)? Mozda je problem u tome sto se kacim preko mms APN-a?
[ jevtabg @ 28.05.2004. 21:09 ] @
U podesavanjima modema at+cgdcont itd. U zadnjoj zagradi ne ide gprs internet vec samo mms.
I to je cela mudrost
[ Hajderman @ 30.05.2004. 14:18 ] @
Problem resen! Hvala.
[ d.... @ 21.06.2004. 12:00 ] @
Evo, mog primera:
Telefon Ericsson R520m, sam povezao preko serijskog kabl, na com port PC-a.
Dobio sam CD "Communication software",za taj telefon, i to instalirao, a kada mi je napravljena dial-up konekcija, onda sam kao "modem script" ubacio, nesto sa CD-a, sto je bilo tako , ili slicno oznaceno. Pri dial-up konekciji, mi prijavljuje da modem skript nije dobar, ali meni veza ide sjajno (063 pri-pejd).
Moj prijatelj koristi Sonny-Ericsson, sa USB kablom , za takvo koriscenje interneta.
[ sstanimi @ 12.07.2004. 17:32 ] @
Ajd da mi neko pomogne..... kupio sam MSI bluetooth, imam SE T610, sve sam iscito na forumu u vezi ove teme i podesio kako ste rekli, ali nikako ne mogu da se konektujem!!! Krene sve lepo (dialing, registering,....) i onda samo izbaci:

Error Conneting to BluetoothConnection

Checking network protocol connections...
TCP\IP CP reported error 738: The server did not assign an adress.

....

a na ekranu mobitela napise pogresan ID ili lozinka !!!

Zvao sam Mobtel , i sve sam ponovo namesto kako su mi diktirali i opet isto. Jedino sto je bilo problematicno jeste to da kad hocu da konfigurisem modem, idem na properties od ikonice konekcije, pa dobijem pod “General” listu modema gde mi je odkvacen modem telefona, i kada stisnem na Configure izadje mi prozor: Modem Configuration i tu ispod polja “Maximum speed” stoji polje “Modem protocol” ALI ONO JE TOTALNO ZASENCENO I NE PISE NISTA U NJEMU. To oni nisu znali da mi rese iako je kod njih bilo normalno polje. E sad da li je do toga nesto ili ne nemam pojma.....Pomagajte ako ni zbogceg drugog onda jer mi je na tel. liniju stavljen PCM uredjaj tako da mi je brzina preko obicnog modema maximalno 14400 bps!!!!


[Ovu poruku je menjao S a l e dana 13.07.2004. u 23:36 GMT]
[ Dejan Krstic @ 12.07.2004. 18:11 ] @
Da li si u modem properties podesio extra inicialization settings?
[ sstanimi @ 12.07.2004. 19:11 ] @
Jesam, ubacio sam AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET" kako je objasnjeno.
[ brcha @ 12.07.2004. 20:41 ] @
Ja sam kupio onaj Siemens MC60 sa mesecnom pretplatom 360din i od kako sam danas kupio kabl za povezivanje ne silazim sa neta. Nemam pojma na kojoj je brzini povezan jer je ispisao sam CONNECT bez brzine, ali znam da sam skidao neki fajl od 5.5MB brzinom od 5kB/s, tako da mi se cini da je brzina krajnje korektna. Izgleda da na 064 mnogo manje ljudi koristi GPRS jer se meni protok ne skida sa iz opsega [4-6]kB/s.

Pozdrav
Brcha
[ sstanimi @ 13.07.2004. 19:56 ] @
Ne znam, ima jos stvari koje me zbunjuju, jer pod Bluethoot Configuration, pod jezickom “Local Services” kada osencim Dial-up Networking i idem na properties, pod modemom mi stoji ovaj obican modem (Rockwell), i ne mogu da ga promenim! A pod jezickom “Client Applications” kada to isto napravim stoji BluetoothConnection.

Takodje, Bluetooth Serial Port je COM4, a Bluetooth Modem je na COM7, pa ne znam mozda i to utice nesto!??!?!

Tip iz mobtelove GPRS podrske mi je rekao da probam da promenim port modema, ali te opcije kod mene nema, verovatno sto to modem ne podrzava promenu dodeljenog COM porta?!?
[ PiceCLuE @ 14.07.2004. 00:43 ] @
Citat:
brcha: Ja sam kupio onaj Siemens MC60 sa mesecnom pretplatom 360din i od kako sam danas kupio kabl za povezivanje ne silazim sa neta. Nemam pojma na kojoj je brzini povezan jer je ispisao sam CONNECT bez brzine, ali znam da sam skidao neki fajl od 5.5MB brzinom od 5kB/s, tako da mi se cini da je brzina krajnje korektna. Izgleda da na 064 mnogo manje ljudi koristi GPRS jer se meni protok ne skida sa iz opsega [4-6]kB/s.

Pozdrav
Brcha

I ja sam danas kupio ovaj fon. Molim te reci mi koj kabl si kupio i gde, i koliko si ga platio.
[ deshasrk @ 21.09.2004. 05:23 ] @
Evo pa proverite protok!!!!
http://www.download.cg.yu/?akcija=test
[ SBSL @ 17.12.2004. 01:05 ] @
ljudi, proslo je mnoooogo vremena od zadnjeg posta na ovoj temi.. pa bih ja sad pitao sledece:

Kako sad stvari stoje sa GPRS-INTERNET-NOTEBOOK ? Jer koristi neko GPRS da 'surfuje' netom..?! Ali ono, malo cesce.. Da li su cene odgovarajuce..? Ne mislim ne neki download od 5-6MB vec cisto da se malo 'profura' [ES]-om i tako tim stranicama za citanje..? Posto sam negde citao da ide cena na 100KB, mislim 5 dinara.. koliko treba KB da se ucita forum, pa koliko da se ucita neka tema itd, itd..

Ili jos bolje.. Koliko vas izadje cena 1 sata neta via GPRS, ali sa normalnim koriscenjem..??

PoZdRaV
[ Veljko @ 17.12.2004. 07:57 ] @
Isplati se samo za primanje plain text e-mail-ova.
Za surf je ne realno skupo.




[ sstanimi @ 13.02.2005. 12:08 ] @
Jel zna neko kako da se ovaj error resi:

posle svakog paljenja kompjutera, prodje malo vremena i onda iskoci prozor "BTTray" u kojem stoji:
ERROR: Unable to start the Bluetooth stack service

(imam MSI-ov BToes bluetooth)
[ gojnik @ 17.02.2005. 08:57 ] @
Imam MSI BToes i N3650, dial-up radi dobro. Ništa ti ne čačkaj com portove, sve ostavi kako je bilo. Meni je BT modem instaliran na com14. Onda odeš lepo desni klik na BT tray, pa quick connect->dial-up-> i tamo izabereš other devices ili telefon ako je već pronađen. Za sony ericsson ti ne treba taj extra modem settings initialization string AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET" , već samo definišeš sa *99***n# koji će apn da koristi, a n je cid broj gprs profila koji si podesio u telefonu. Dakle ukucaj n onog sa apn internet. Ne znam šta bi tu još moglo da se kaže. Da, uopšte nema veze to što se razlikuju bt serial port i bt modem port, to su zasebni servisi i moraju koristiti zasebne com portove.
[ NSAA55 @ 17.02.2005. 13:15 ] @
Imam takodje telefon Nokia 3650 i bezuspesno pokusavam da preko njega
izadjem na Internet sa mojim PocketPC (Asusov MyPal)... PocketPC =
uspostavi
vezu sa telefonom preko bluetootha, ali nece da pokrene modem u =
telefonu.
Mozda je stvar u cid broju gprs profila. Sta znaci taj broj i kako da ga
pronadjem u podesavanjima za gprs? Ja ga nisam nasao u svom telefonu.
[ Sekula013 @ 18.02.2005. 17:10 ] @
Moij problem je sledeci ... u extra setings nisam kucao onaj string at+ ...
prodje sve lepo do verifying user name i pass...i dodje do validating... i tu prsne i kaze PPP link nesto .... kao nece... a kad stavim sa onim stringom u extra setings onda kaze da mi hardware ne valja...u prevodu... radi veza izmedju pc-a i moba..samo je do podesavanja...oce li mi neko objasniti u cemu je problem..samo sto pre
[ zegi2000 @ 11.04.2005. 00:41 ] @
Problem
Imam MSI Bluetooth nemam pojma koji model ali na sajtu po slici deluje ko ovaj E6970 ver243 trebalo bi, jer na uredjaju sem imena proizvodjaca nema nista.
Imam winXp/sp2. Sta se desava. Kad ubacim BT u usb on ga sam pronadje i instalira i sve super. Glavni problem je u tome sto sa kompa na telefon (MotorolaV525) mogu sve da prebacim ali sa telefona na komp ama bas nista.
Ako neko zna problem bio bi zahvalan da mi odgovori na mail [email protected]
Pozdrav
[ pajaja @ 09.06.2005. 00:38 ] @
Mozes. Tako sto ce ti 6610 biti modem.
Dakle prvo treba da napravis novu konekciju na racunaru. sa pozivom na *99# i naravno telefonom kao modemom preko IR linka...
[ PeraKojotSuperGenije @ 26.08.2005. 14:26 ] @
Kako treba da podesim mobilni i kompjuter da bi preko gprs-a racunar povezao na internet? Dobio sam instrukcije od korisnickog servisa, ali veza ne funkionise. Uvek se javlja Error692.

[Ovu poruku je menjao PeraKojotSuperGenije dana 26.08.2005. u 15:27 GMT+1]
[ Nabukodonosor @ 31.08.2005. 00:34 ] @
Kod mene ista situacija. Imam MSI Dongle. Sa telefona na komp nece a obrnuto hoce. Od skoro mi se to desava i sve sam probao, cak sam i disk formatirao (ne zbog toga) i opet isto. Pre je bio XP Sp1 sada Sp2 ali isto. Samo "Sending failed".
[ Nabukodonosor @ 31.08.2005. 19:01 ] @
Ali sam i to danas sredio...sa originalnim drajverima.
[ b0ss @ 28.09.2005. 12:34 ] @
drajvere za t 230 ces naci na www.sonyericsson.com
ali, ne postoje drajveri za t 230 vec se koriste za t 200!!!

ako ne mozes da ih nadjes, poslacu ti ih na mail
[ Crash Override @ 01.10.2005. 16:03 ] @
Interesuje me da li postoje takvi drajveri za Siemens M55, I ako
postoje, da li bi mi ih poslao na mail?!
[ b0ss @ 04.10.2005. 12:48 ] @
Postoje i drajveri za taj siemens, ali nisu klasicni windows drajveri(*.inf) vec su mnogo vise user-frendly! To je jedan program koji se instalira, i sve sam uradi i podesi. Mislim da se nalazi u okviru paketa SimensCommunicationSuite

Verovatno mozes da ih skines sa sajta www.Siemens.com ...pa koristi pretragu..ili pitaj googleta...sto je jednostavnije

PS, 'Teski' su oko 20 mb

[Ovu poruku je menjao b0ss dana 04.10.2005. u 13:49 GMT+1]
[ jera @ 25.03.2006. 22:28 ] @
imam nokiu 6230i i sve sam sredio za prikljucenje na gprs (preko mobilnog, putem usb kabla).Krene da se konektuje, verifikuje uss i pass, ali mi posle toga mobilni prijavi: prvo se pretplati za gprs.Ja sa mobilnog mogu da surfujem i ostalo, sto bi mi ovo prijavio?
[ valhar @ 13.06.2006. 13:22 ] @
I meni se javlja problem oko GPRS-a sa dve Nokie, 6610 i 6021.
Na oba telefona je prepaid 064 kartica, MTS je uredno za oba fona ukljucio MMS i GPRS, poslao konfiguracione sms-ove, kao i Nokijin sajt, ja izmenio na 6021 podesavanja u okviru personal config-a da mi radi i mail, i sve na oko super.
Nedavno sam downloadowao Operu Mini na PC pa bluetoothom prosledio preko Nokia PC Suite-a na fon i kad hocu bilo chemu da pristupim, jok ja! "Subscribe to packet data first"! iliti "Pretplatite se na paketni prenos", a iz ugradjenog browsera i mail klijenta sve radi kako treba????
U chemu je caka? Menjao sam APN sa gprswap na gprsinternet, probavao nekoliko IP adresa, u Settings - Conectivity - Packed data settings kreirao ACP gprswap... i nishta... I, ne samo Opera, vec ni jedan softver koji bi da se kachi na net (osim Nokijinog wap-mail klijenta) ne moze...

Na Nokiji 6610 je situacija jos gora!
Unosio sam parametre i ruchno i preko konfig. poruka i slao MMS sam sebi i drugima.. i nishta! Jel moguce da je toj Nokiji otishao neki deo zaduzen za GPRS?
Taj fon samo i izbacuje poruku "Pretplatite se na paketni prenos" iako je, jel prijavljen..., a MMS opusteno ignorise da postoji uopste, nit prima ,nit shalje!
Da li to moze imati veze sa cinjenicom da je telefon skinut sa madjarske mreze? kad sam menjao podesavanja za MMS i GPRS, wideh da je bio nekad na Panon-u...

Help!!!!!!! Anybody!!!!!!!!
[ Mr. Milosevic @ 27.02.2007. 13:23 ] @
Error 734: The PPP link control protocol was terminated.

Sigurno ste ovo vidjali ako ste pokusavali prikaciti
telefon da radi kao modem PC-u.

Isao ja na support microsoft, al microsoft
je da ne lajem, jer naravno nista nisam uradio.

http://support.microsoft.com/kb/318718 i nista naravno, sve sam uradio kako treba i nece!!!

Znaci napravim konekciju, podesim modem,
kad u modem OPTIONS probam da stavim da pregovaraju
PC i MOB, sve je ok, ukucam sve potrebne parametre i nista

Krene on kao, User Name - Prodje, PASS - Prodje i
kad dodje do dela Registering Computer on Network ili kako vec tu
mi izbaci gore pomenutu gresku.

Da, nisam pomenuo glavnu stvar, to pokusavam uraditi sa 064 karticom.
Moj kolega je sa 063 to poterao da radi i sljakalo je neko vreme, a ja
nikako da se mrdnem od pocetka.
Please HELP!!!!!!!!


Unapred zavhalan
[ Dejan Krstic @ 27.02.2007. 16:55 ] @
Citat:
Mr. Milosevic: ukucam sve potrebne parametre i nista


Ovde je potrebno malo vise detalja?
[ Mr. Milosevic @ 27.02.2007. 18:20 ] @
Okacim ja lepo linkove, pa mozda nekome posluze
meni jbg nisu ;)



Instalacija modema:


http://markomilosevic.web1000.com/ins.pdf



Konfigurisanje modema:


http://markomilosevic.web1000.com/kon.pdf


i nece!!!!!!
[ Mr. Milosevic @ 12.03.2007. 10:15 ] @
to su ti 2 PDF fajla kako odnosno sta, meni nisu pomogli, a ti vidi mozda ti namestis sebi
[ kana @ 20.05.2007. 22:36 ] @
Koristio sam S55 za povezivanje Notebook-a Toshibe na
Internet vec nekoliko godina.
Sve je bilo u najboljem redu dok nisu nastali problemi sa
telefonom (ovaj divni telefon ima ocajnu tastaturu).
Posle promenjenih 4-5 piratskih tastatura odlucim da
uzmem novi telefon i odlucim se za N6021.
Medjutim nemam pojma gde da nadjem drajvere za modem.
Sa S55 je povezivanje islao tako jednostavno (nazalost,
iako sa po meni najboljim softverom, SIEMENS se vise ne
moze naci na nasem trzistu).
Trazio sam preko google-a i nisam mogao da nadjem
drajvere.
Moze lio neko da postavi link gde se mogu naci drajveri
za NOKIA modeme.

[ H@usto® @ 30.05.2007. 03:47 ] @
Ovako, nasao sam sve parametre, ali ne vredi... Interesuje me i za bluetooth i usb modem. Da li se podesava nesto i na telefonu, tipa neki access point ili tako nesto ili se samo na kompu odradi ovo? Sve sam dobro odradio, ali kada uzmem connect, i na usb-u i na bluetooth-u, pocne da zove na fonu i zvoni kao da zovem neki obican broj, ali zvoni do kraja i prekine, i izbaci poruku 'the remote computer did not respond', nece da se konektuje. U cemu je stvar? Kako se povezuje? Je li imao neko slicnih problema? Hvala unapred...

[Ovu poruku je menjao H@usto® dana 30.05.2007. u 05:32 GMT+1]
[ m1k1 @ 30.05.2007. 09:30 ] @
Najbolje je da koristiš Nokia PCSuite, tu postoji opcija za konetovanje na internet sa kompa preko nokia6233 gprs modema.
Prvo na telefonu moraš da aktiviraš uslugu GPRS, znači nazoveš podršku provajdera i oni ti objasne ili pošalju sms conf. poruku.

Posle bi sve trebalo da ide glatko, povežeš mobilni preko USB-a i Pokreneš PCSuite.

Proveriću večeras, pa cu napisati detaljno upustvo.
[ H@usto® @ 30.05.2007. 13:17 ] @
Pa dobro, nisam valjda toliki... :) Imam GPRS, Boze svasta, ali kada se povezu mob i komp, nece da uspostavi konekciju, vec samo zove #99* i na kraju prekine. Ajd vidi kakva je stvar, pa javi...
[ m1k1 @ 31.05.2007. 17:56 ] @
kao prvo ne znam šta si sve nameštao pa zove #99* ali nije ni bitno.
Bitno je da ti je na telefonu pravilno podešen GPRS. OK

Postoje dva načina, lakši i teži.

Lakši je da instaliraš Nokia PC suite, podesiš usb konekciju sa tvojim telefonom [default mode]
a zatim klikneš na "Connect to Internet" / Settings tu imaš opciju da sam podesi konekciju
prema operateru, moj savet je da koristiš manuelne opcije zato što podešavanje za
telenor srbija ne postoji a mobtel podešavanja ne rade, za telekom srbija nisam proveravao.

Podešavanja su sledeća

Access point:
internet

Username:
telenor

Password:
gprs

Additional initialisation commands:
ostaviš prazno.

klikneš na Finish i onda connect.

Kod mene je radilo savršeno.

Teži način je da koristiš upustvo sa telenorovog sajta:

http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=90

Podešavanje za povezivanje telefona i računara kablom.

Što se tiče bluetooth konekcije preko PC Suita bi trebalo da bude isto kao i sa kablom.



Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav.
[ kana @ 15.06.2007. 07:22 ] @
Citat:
kana: Koristio sam S55 za povezivanje Notebook-a Toshibe na
Internet vec nekoliko godina.
Sve je bilo u najboljem redu dok nisu nastali problemi sa
telefonom (ovaj divni telefon ima ocajnu tastaturu).
Posle promenjenih 4-5 piratskih tastatura odlucim da
uzmem novi telefon i odlucim se za N6021.
Medjutim nemam pojma gde da nadjem drajvere za modem.
Sa S55 je povezivanje islao tako jednostavno (nazalost,
iako sa po meni najboljim softverom, SIEMENS se vise ne
moze naci na nasem trzistu).
Trazio sam preko google-a i nisam mogao da nadjem
drajvere.
Moze lio neko da postavi link gde se mogu naci drajveri
za NOKIA modeme.



Ako nekome zatreba!
[ BUJINKAN @ 21.06.2007. 15:42 ] @
Ljudi molim vas treba mi pomoć. Imam nokiu 6070 i treba mi upustvo da preko GPRS konektujem moj PC na internet. Koristim T Mobile mrežu.
Unaprijed hvala
[ anon115774 @ 23.06.2007. 12:08 ] @
Da li si probao da pronadjes parametre na sajtu operatera ili si se obratio direktno operateru?
[ WOW @ 29.06.2007. 12:42 ] @
Ljudi ja koristim LG M4410 i koristim 064 mrezu

Kada stavim extra settings onako kako su mi rekli iz Telekoma AT+CGDCONT=1,"IP","INTERNET" ne uspevam da se konektujem
ali ako stavim AT+CGDCONT=1,"IP","gprsinternet" poveze se ali se posle 30-tak sekundi desi neki od sledecih scenarija
*) pukne veza
*) procesor ode na 100% i ne mogu nista da uradim
*) veza je jako jako jako slaba i traje 500 godina da se i jedna stranica ucita

a ponekad mi se i desilo da kada kliknem da se povezem pojavi se blue screen of death...

u cemu ja gresim?

a da APN je gprsinternet
username mts
password 064
[ lucyisssi @ 22.07.2010. 04:34 ] @
Ali sam i to danas sredio...sa originalnim drajverima.