[ sipy @ 10.11.2008. 14:23 ] @
Molim vas ako neko moze da mi posalje link i/ili bilo kakvu vrstu pomoci

Naime, hteo bih da dobijem widescreen rezoluciju na via/s3g unichrome igp grafickoj
Pa ako neko zna neki programcic ili nacin da to odradim....

Od googlanja sam vec izlizao tastaturu i nista.....



[ Miroslav Cvejić @ 10.11.2008. 14:47 ] @
Ja sam naišao na isti problem i rešio sam ga relativno jednostavno. Ubo sam TNT2 karticu.
Pokušao sam više verzija drajvera za integrisanu grafičku, drajver od monitora, powerstrip makljanje da se na silu natera rezolucija. Ništa od wide rezolucije.

Neki su uspeli sa novom verzijom BIOSa ploče da dobiju wide rezolucije. Ako ima, probaj, mada je lakše (ako imaš AGP) ubosti bilo koju grafičku kartu, radiće bolje od te integrisane.
[ sipy @ 11.11.2008. 10:20 ] @
Hvala Miroslave
na googlu sam naisao na slicne odgovore... i verovatno mi nista ne preostaje nego ga bocnem neku stariju karticu (npr. TNT2, kako si naveo)...
sa BIOS-om ne bih da cackam previse....

da li mozda g-force2 ili 4 ili mozda neki stariji Radeon podrzavaju widescreen posto nemam predstavu gde bi mogao da nabavim TNT (cak sam i zaboravio da se to nekada i proizvodilo :D )
[ Miroslav Cvejić @ 11.11.2008. 10:32 ] @
Sve od TNTa na ovamo će podržavati. Slobodno GeForce (koji god nađeš) ili Radeon.
[ iMiki @ 11.11.2008. 14:16 ] @
Pogledaj na CD-u od monitora, mozda ima nekih "drajvera" (ini fajlova).

Pogledaj u Display Properties - Settings – Advanced - Monitor, tu treba da stoji naziv tvog monitora.
[ Miroslav Cvejić @ 11.11.2008. 14:51 ] @
Ne pomaže ni to. Makljao sam se ja 2 dana n terenu s tim i na kraju poklonio TNT karticu koja je radila sa drajverima koje XP već ima u sebi i bez drajvera za monitor.
[ sipy @ 11.11.2008. 21:28 ] @
Za sad naleteo sam na neki antikvitet...
ATI Rage Fury Pro/Xpert 2000 Pro...
- hoce ovo li chudo odraditi posao?
- ili da trazim nesto bolje?

hvala.
[ sipy @ 05.12.2008. 20:22 ] @
resen problem gforce dvojka i sljaka k'o lud

hvala momci

:)