[ obrad_beocin @ 13.11.2003. 13:58 ] @
Napravio sam swing aplikaciju iz koje pristupam mysql bazi, problem nastaje kada posaljem nasa slova u bazu jer mysql ih ne prepoznaje i upisuje znak pitanja (?) umesto nasih slova.

Kada iz iste swing aplikacije pristupim msaccess bazi (prethodno sam podesio jdbc) sve lepo funkcionise, nasa slova se lepo upisuju i prikazuju u swing aplikaciji.

Pretpostavljam da mozda nesto treba podesiti u drajveru za mysql da bi se prikazivala nasa slova.

Ako neko ima resenje za ovaj problem zamolio bih ga da mi pomogne.
[ obrad_beocin @ 13.11.2003. 14:46 ] @
Resio sam problem za prikazivanje latinice, ubacio sam characterEncoding=Cp1250&useUnicode=true
evo primera:
jdbc:mysql://127.0.0.1/baza?characterEncoding=Cp1250&useUnicode=true&
user=obrad&password=nikolic

Sada mi ostaje da se pomucim oko cirilice, ako neko uspe da podesi prikazivanje cirilice neka to ovde objavi bio bih mu veoma zahvalan.
[ dejankr @ 13.11.2003. 18:51 ] @
Citat:
obrad_beocin:
Resio sam problem za prikazivanje latinice, ubacio sam characterEncoding=Cp1250&useUnicode=true
evo primera:
jdbc:mysql://127.0.0.1/baza?characterEncoding=Cp1250&useUnicode=true&
user=obrad&password=nikolic

Sada mi ostaje da se pomucim oko cirilice, ako neko uspe da podesi prikazivanje cirilice neka to ovde objavi bio bih mu veoma zahvalan.


A sto ne probas sa UTF-8 umesto Cp1250? Onda bi trebalo da radi i sa cirilicom i latinicom?

Dejan
[ sspasic @ 13.11.2003. 20:02 ] @
useUnicode=true&characterEncoding=utf-8
provereno radi sa cirilicom i latinicom istovremeno.
[ obrad_beocin @ 14.11.2003. 19:16 ] @
Hvala vam na pomoci, ali sada imam novi problem,koristim freereport i kada saljem na stampu podatke iz mysql baze umesto nasih slova stampaju se kvadratici. U print preview slova su prikazana korektno ali kada odu na stampu pretvore se u kvadratice.

Voleo bih da koristim freereport jer je stvarno mocan alat ali ako ne mogu sa nasim slovima sve mi je onda uzalud.

http://www.jfree.org/jfreereport/index.html

Ako neko ima resenje za ovaj problem zamolio bih ga da mi pomogne.

[ obrad_beocin @ 17.11.2003. 19:53 ] @
Resio sam problem, stavio sam sledeci font u JTable komponentu:

moja_tabla.setFont(new Font("Arial Unicode MS",Font.PLAIN,16));

i sada se slova pravilno stampaju.