[ perun85 @ 11.11.2008. 19:34 ] @
Koristim web servis Narodne banke Srbije. Kao povratna vrednost metoda za dobijanje vredosti valuta koristi se DataSet. Zanima me na koji nacin doci do njegove strukture kako bih mogao da izdvojim poterbne podatke?

Unapred hvala na odgovorima.
[ mmix @ 11.11.2008. 21:10 ] @
Daj WSDL url koji koristis...
[ perun85 @ 11.11.2008. 23:06 ] @
http://webservices.nbs.yu/Comm...ExchangeRatesService.asmx?WSDL
[ mmix @ 12.11.2008. 09:06 ] @
Code:

    <wsdl:operation name="GetCurrentExchangeRates">
        <wsdl:input message="tns:GetCurrentExchangeRatesSoapIn" />
        <wsdl:output message="tns:GetCurrentExchangeRatesSoapOut" />
    </wsdl:operation>

    <wsdl:message name="GetCurrentExchangeRatesSoapOut">
        <wsdl:part name="parameters" element="tns:GetCurrentExchangeRatesResponse" />
    </wsdl:message>

      <s:element name="GetCurrentExchangeRatesResponse">
        <s:complexType>
          <s:sequence>
            <s:element minOccurs="0" maxOccurs="1" name="GetCurrentExchangeRatesResult">
              <s:complexType>
                <s:sequence>
                  <s:element ref="s:schema" />
                  <s:any />
                </s:sequence>
              </s:complexType>
            </s:element>
          </s:sequence>
        </s:complexType>
      </s:element>


Po ovome tebi shema dataseta stize uz sam dataset, tako da nije zacrtano u WSDLu (verovatno zadrzavaju pravo da ga promene kako im padne na pamet), sto je super za njih ali je veoma lose za tebe. Vidjao sam ovo na jos par mesta i tad mi je bilo cudno da se takve stvari dozvoljavaju u SOAP-u.

Jedino sto mozes da uradis je da pokrenes malu test aplikaciju u debug modu i da kad dobijes dataset instancu iz poziva pogledas kako izgleda kroz object inspector, pa napravis kod koji ce raditi dok oni ne rese da ti promene schemu.


[ perun85 @ 12.11.2008. 09:28 ] @
Tako cu i uraditi. Jeste da je malo "divlji" nacin :-), no, sami su krivi za to. Bio sam ubedjen da sam "propustio" deo dokumentacije gde je navedena struktura, i da je greska do mene.

Puno ti hvala na odgovoru.