[ velja82 @ 12.11.2008. 18:12 ] @
Pozdrav svima,

Izvinjavam se ako je neko ovo vec pitao ali nisam uspeo da nadjem. Naime povlacim novac sa MoneyBookers na devizni racun u Banca Intesa AD Beograd. Evo vec 6 dana cekam transfer sa MB na devizni racun u USD i ne stize mi jos. Imam i Visa Electron karticu kod iste banke a narucio sam i Intesa Internet.

Sad idu pitanja.

1. Da li na MoneyBookers mogu da verifikujem moju Visa Electron karticu i da povlacim novac na nju?
2. Ako je moguce, da li ce mi transfer sa MB tako stizati brze i lakse? Ako nece, onda nema poente.

Ista pitanja i za Intesa Internet karticu. Da li je moguce da na nju povlacim novac sa MB i da li je to ista brze nego povlacenje na devizni racun?

Inace preferiram Visa Electron zbog bankomata i domaceg placanja, a i lako je prebaciti novac na Intesa Internet naknadno.

Znaci ima li ista od ovoga smisla u pogledu ubrzanja i pojednostavljenja (tipa da ne dajem izjave itd.) transfera sa MB na moj racun?

Unapred hvala.
[ Strale @ 13.11.2008. 01:29 ] @
Visa elektron ti je vezana za dinarski a ne za devizni racun. Sa MB mozes da povlacis novac samo na internet karticu a sa nje ce automatski leci pare na devizni, ali pre toga moras verifikovati internet karticu na MB
[ velja82 @ 13.11.2008. 13:35 ] @
Hvala na odgovoru Strale. Ali nisam siguran za Visa Electron, posto ja uopste nemam nikakav dinarski (tipa tekuci) racun u banci, vec samo neoroceni devizni racun. Ali Visu Electron koristim kao sto ljudi koriste dinarske kartice, podizem dinarsku gotovinu, placam njom u prodavnicama. Recimo ako sa bankomata podignem 1000 dinara ili platim nesto karticom nesto sto kosta 1000 dinara meni se sa deviznog racuna skine (1000/srednji_devizni_kurs) dolara ili evra. Jel si siguran za Intesa Internet da mogu da nju verifikujem na MB i na nju da prebacujem novac? (Plasim se da se ne koristi iskljucivo za placanja preko neta a ne za prijem uplata...) Jel ti to koristis? Jel brze legnu pare? Hvala.