[ Fat_Old_Sun @ 15.11.2008. 16:35 ] @
Dobar dan svima... Posto sam jos uvek prilicno nov u ovoj sferi, nema potrebe za iscudjavanjem i komentarima tipa "covece, da li si lud...". Lutao sam po jos nekim slicnim temama, ali nisam nasao precizan i dovoljno jasan odgovor na ono sto me zanima, zato bih molio da mi odgovorite sto prostije i sto preciznije...

Naime trebalo bi da dobijem neku jeftinu opremicu, tacnije miksercic Peavey PV8 (http://www.peavey.com/products...tail/item/115033/PV(R)%208.cfm) i neki kondenzatorski mikrofon (verovatno Audio Technica AT2020). Sve sto meni treba je da snimim posredstvom mikrofona neki zvuk na kompjuter i da se posle sa njim "igram", pa me zanima da li ovu opremu mogu povezati sa kompjuterom s' obzirom da imam prilicno staru i losu zvucnu kartu, koja ima jedan line in i jedan line out (za zvucnike) ima i nesto trece ali "to" je potpuno nefunkcionalno...
Imam nameru da uzmem novu zvucnu kartu, ali me zanima da li ce mi ovo nekako posluziti dok ne dodjem do para za nju... Ako se nekako da sklopiti ova oprema i racunar (za moje potrebe), molim da mi kazete kako... Hvala unapred...
[ acaradio @ 15.11.2008. 22:08 ] @
Mislim da u nekim temama vec ima preciznih odgovora.....al' dobro, da sad ne pretrazujem.

Mozes da prikljucis i na postojecu zvucnu kartu dok ne nabavis nesto pristojnije:
na ovoj mikseti koju si naveo imas dve opcije za prikljucivanje, pa biraj sta ti je bolje: Main Out ili Tape Out...odatle vodis signal na line-in zvucne karte.
Naravno, trebace ti kablovi....ako koristis Main Out, onda kabl sa jedne strane treba da ima dve mono "banane" 6.3 mm, a sa druge strane jednu stereo "bananicu" 3.5 mm. Ako koristis Tape Out, onda ti treba kabl sa jednim RCA (cinch) parom sa jedne i sa stereo 3.5 bananicom sa druge strane.

Mikrofon ide u jedan od mikrofonskih ulaza miksete....ne zaboravi da ukljucis fantomsko napajanje (48V), trebace ti za kondenzatorski mikrofon.
[ Fat_Old_Sun @ 16.11.2008. 14:38 ] @
Hm..Hm... Pa dobro, onda se izvinjavam sto sam otvarao novu temu, a i zahvaljujem jos jednom... Bas mi je drago sto ima ljudi koje ne mrzi da odgovaraju nama laicima... Pozz... :)

P.S. Sto se mene tice, obrisite temu ako ima slicnih ili je prebacite u neku od njih...