[ Obby @ 18.11.2008. 08:47 ] @
Problem je sledeci: imam novu Nokiju 6300 na kojoj je instalirana Opera mini 4.1. Medjutim, nikako nisam u mogucnosti da se povezem na Net preko nje jer mi stalno izbacuje poruku da povezivanje nije uspelo i da idem na adresu www.operamini.com/bla, bla, bla. Tamo mi nudi da skinem tu istu verziju i da je pokrenem na svom mobilnom telefonu i onda ce kao to sve da radi. Pazi molim te!
Bio sam u VIP-u u Knez Mihajlovoj, momak koji tamo radi se mucio i mucio i nikako nije uspeo da ga natera da sljaka a ja sam se sada zainatio da to proradi i tacka!
Preko GPRS se normalno kacim i gledam sta me zanima ali bih voleo da znam da li je uopste moguce preko VIP-a ici na Net i kako (u varijanti posedovanja gore navedenog modela Nokije)?
Ima li neko isti problem i kako ga je resio?
Napominjem da je telefon kupljen u BG u radnji i da je bio spakovan u original kutiju sa svim IMEI nalepnicama na sebi i svim pratecim softverom, diskovima, kablovima i ostalim pa verujem da nije neki dekod.
[ svetozar @ 25.11.2008. 07:36 ] @
I ja sam imao isti problem (doduse na drugoj mreži), i evo resenja:
Citat:
I am using a Nokia 6300 phone, but this walktrough works for most Nokia phones. I recently changed my price plan, and internet access stopped working for Opera Mini and other Java applications - but the built in browser had connection to the internet!
After a lot of fiddling around, I found out that Java applicatons need a separate access point configured in order to work. Here's how to do it:
1) Get your GPRS/internet configuration from your provider. They usually send those out by text message, so that you only have to accept the configuration and save it.
2) Go to menu - settings - configuration - personal configuration settings (in the bottom) - Add new - choose 'access point' - Give your access point a name under 'account name' (optional).
3) Under 'data bearer' make sure it says 'packet data'. Choose 'bearer settings' and now you have to enter the address of your packet data access point. In my case, it is called 'internet.bibob.dk'.
The address is the most important thing to get right.. usually all the other settings are fine if you just use the default. The address of your access point can be obtained from your provider. Usually you can find it on their homepage on the pages telling you how to manually set up the internet connection / GPRS.
Your Opera Mini and your other Java applications should be able to access the internet now through the phone's connection to the internet.
If there is anything, I should clarify or if you have any questions feel free to ask them in the Comments! :o)


Izvor:
http://www.google.com/gwt/n?u=...opera-mini-and-other.html&
[ prolompivo @ 18.12.2008. 23:45 ] @
Evo ovako! Idi na NOKIA sajt http://europe.nokia.com/A4144889, pa na Download advanced settings i posalji sebi konfiguracionu poruku sa njihovog sajta za bilo koju mrezu sa podrucija Srbije. Kad zavrsis sa podesavanjem MMS-a, GPRS-a, WAP-a, Interneta, E-maila i svega ostalog, idi na stranicu: http://www.getjar.com/products/3334/OperaMiniWebbrowser i skini Opera Mini browser 4.2 i mora da radi. :)
[ AnaIvanovicFan @ 19.12.2008. 17:57 ] @
Zasto meni ne moze da se otvori Vip mobile pocetna stranica na Opera mini, vec mogu samo preko pretrazivaca koji je vec instaliran u telefonu.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.12.2008. 19:01 ] @
^ Iz razloga sto Vip ne dozvoljava direktan pristup svom portalu, vec samo preko wap proxy-ja, a obzirom da opera mini ne koristi wap proxy, nemate pristup wap portalu Vip-a.
[ AnaIvanovicFan @ 19.12.2008. 19:54 ] @
Jos jedno pitanje - Zbog cega moj wap pretrazivac (Samsung J700) otvara Vip mobile WAP sajt na totalno cudan nacin, bez ikakvih slika, samo link i tekst (mislim na naslovnu stranu)? Da li postoje neke opcije nacina otvaranja stranica?