[ dakyanddena @ 18.11.2008. 20:29 ] @
Pozdravi ekipa! E ovako ovih dana planiram da kupim novi procesor za gitaru. Pa se dvoumim izmedju BOSS-a i KORG-a. Naravno i neki treci dolazi u opticaj, ali koji? Za procesor planiram izdvojiti 300 eura. Takodje planiram uzeti i novu gitaru, posto mi je dosta Yamahe Pacifice! Pa ako biste mi preporucili i neku gitaru do 1000 eura. Razmisljam se izmedju Stratocaster, Telecaster, Ibanez (sa floyd rose, po mogucnosti).
Eto ako mozete da me posavjetujete..
Znaci:

- Gitara do 1000 eura
- Procesor za gitaru do 300-350 eura
[ ackan @ 16.04.2010. 12:58 ] @
Iskreno, nisam imao prilike da isprobam Boss Me-50, ali mogu da ti dam savet za Korg Ax3000G, posto sviram na njemu vec oko 4 godine i nekako mi se cini da se za manje para dobije siri opseg mogucnosti. Jednostavno, procesor koji je predvidjen, banalnije receno, za bilo koju vrstu muzike. Mana mu je mozda ta sto je malo kabastiji, pa je komplikovano prenositi ga na vece udaljenosti, ali kada se pogleda na mogucnosti koje ima, isplati se. Naravno, od uvek vazi pravilo, koliko para, toliko muzike, ali, iz licnog iskustva i misljenja tvrdim da je Korg kvalitet za male pare.

Sto se el. gitare tice, za 1000€ mozes da kupis gitaru koja ,,jede malu decu'', ,,svira sama'' i koja ce ti trajati narednih 50 godina, ako ne i vise, samo treba prilikom kupovine probati i odabrati pravi instrument.
E sad, sve zavisi i od vrste muzike kojom se bavis. Nekako su se Ibanez-i pokazali kao univerzalne, kvalitetne i dugo postojane gitare. Ako preferiras gitare sa (Floyd Rose) tremolo sistemom, Ibanez se i na tom polju dokazao kako lider u kvalitetu. Na kraju krajeva sve zavisi od tvojih afiniteta, moras da isprobas gitare i koja ti najvise lezi u ruci, a pritom daje idealan zvuk, BINGO, to je to. Nadam se da sam uspeo da pomognem. :)
[ Kovacevic Vladimir @ 17.04.2010. 20:52 ] @
Odgovor je davno zastareo. Vidi datum postavljanja teme.

Pozdrav