[ Aleksandar Ilić @ 18.11.2008. 23:49 ] @
Citat:
Jutarnja gimnastika za građane
19. novembar 2008. | 00:31 | Izvor: Tanjug
Moskva -- Vlasti ruskog grada Anapa, na jugu zemlje, odlučile su da uvedu obaveznu jutarnju gimnastiku na otvorenom prostoru za sve građane.

Anatoli Pahmomov, gradonačelnik ovog letovališta na Crnom moru, kaže da je akcija pokrenuta u borbi protiv neželjenih pojava kao što su opijanje, pljuvanje ili psovanje, kao i u pokušaju da se podigne moral stanovništva u uslovima globalne ekonomske krize.

Stanovnici Anape će u okviru ovog plana morati da se svakog jutra dižu pre sedam časova i da rade telesne vežbe ispred svojih zgrada i kuća.

Ostaje nejasno kako će gradske vlasti sprovesti svoj program osim što će zvaničnici snositi odgovornost ako ne budu u stanju da izvedu barem 10 svojih suseda na jutarnju gimnastiku.

Grad namerava, takođe, da na javnim mestima zabrani pušenje, konzumiranje alkohola i psovanje.

Jedan od glavnih problema Anape koji se ovom akcijom pokušava rešiti je i pljuvanje ljuski semenki po ulicama.

Pahmomov se nada da će novi "moralni kodeks" podstaći ljude da žive zdravije.

"Ne verujem da će sada svi ostaviti cigarete i piće, ali ako to i 20 odsto njih učini to će biti veliki uspeh", kazao je on.
Izvor: B92
[ kelja @ 18.11.2008. 23:55 ] @
Uuu, jos jedna tema koja ima potencijal. ;)

Moci cemo da kazemo koju o: rusofiliji i rusofobiji, o B92, o slobodnoj volji, o lepom ponasanju, o (pozitivnom) nasledju komunizma... :)

[Ovu poruku je menjao kelja dana 19.11.2008. u 01:07 GMT+1]
[ dejan s @ 19.11.2008. 00:29 ] @
u jbt, big brohter je stigao. Ovo je isto kao u Orvelovoj knjizi 1984 kad ih veliki brat posmatra svako jutro preko onih ekrana dok oni moraju da rade jutarnju gimnastiku :)
[ Aleksandar Ilić @ 19.11.2008. 02:41 ] @
Citat:
Stanovnici Anape će u okviru ovog plana morati da se svakog jutra dižu pre sedam časova i da rade telesne vežbe ispred svojih zgrada i kuća.
Je l' ima pravo država ovo da uradi? Ili je ovo moguće samo u Rusiji?
[ jablan @ 19.11.2008. 08:10 ] @
Ako država može da te natera da prestaneš da pušiš, može i da radiš sklekove.
[ Bartman @ 19.11.2008. 08:58 ] @
A šta je loše u tome da narod radi jutarnju gimnastiku?
To je dobra mera koja popravja zdravlje, utiče pozitivno i na pojedinca i na zajednicu, i svakako razuman treba da je podrži.
Kamo sreće da i naša država uvede tako nešto, sigurno bi pozitivno uticalo na zdravlje, svest i stanje nacije.

@kelja
Ti prijatelju imaš neki psihički problem, jer kada vidiš bilo šta vezano za Rusiju odmah krećeš da ih pljuješ. Treba malo da se preispitaš, jer ako si ''demorata'' za kakovog se predstavljaš, onda treba da imaš toleranciju i za mišljenje i stav koji se razlikuje od tvoga. Kako se sada ti i tvoji B92 ponašate je gore nego kako su se komunisti ponašali za vreme Staljina !!!

[Ovu poruku je menjao Bartman dana 19.11.2008. u 10:26 GMT+1]
[ žutokljunac @ 19.11.2008. 09:07 ] @
A-ha! Vidi ga sad majke ti. Vidi, vidi... kad je bio Tito i radne akcije, onda komunjare, diktatura, maline i Fruktal sokovi...
Ali kad su Rusi, onda " pa šta fali ", " pa dobro je za dravlje " - ha ha ha!
Trt!
Znam vas bre u staru paru. Al´su vam isprali mozak. Svaka im čast.
Ajmo 1-2-3-4, 2-2-3-4, 3-2-3-4...
[ Bartman @ 19.11.2008. 09:21 ] @
Citat:
žutokljunac: A-ha! Vidi ga sad majke ti. Vidi, vidi... kad je bio Tito i radne akcije, onda komunjare, diktatura, maline i Fruktal sokovi...
Ali kad su Rusi, onda " pa šta fali ", " pa dobro je za dravlje " - ha ha ha!
Trt!
Znam vas bre u staru paru. Al´su vam isprali mozak. Svaka im čast.
Ajmo 1-2-3-4, 2-2-3-4, 3-2-3-4...


Prvo ja nisam rekao ništa protiv radnih akcija. Čak mislim da su bile dobre, jer da njih nije bilo pola Srbije ne bi imalo puteve i struju, a i Novi Beograd danas ne bi postojao !!!
Kamo sreće da danas postoje radne akcije i javni radovi pa da narod radi i izgrađuje zemlju, a ne da ga ova dekadencija i nemoral svaki dan guta sve više i više.
Pod gorim od komunista mislio sam na medijsku propagandu i satanizaciju svega što nije pro EU-USA. Dotična ekipa na čelu sa b92 koristi svaku priliku da pljune na sve što je dobro.
Da je kojim slučajem ovako nešto pokrenuto u Alabami ili Nebraski, B92 i njihovi sledbenici bi o tome pisali u superlativima i hvalili zdrav razvoj pojednica i zajednice, ali pošto su tako nešto Rusi pokušali to znači da je po default-u nešto loše, i odmah kreću da se citiraju Orwell, Složenjicin, Česlav Miloš i svi ostali ''borci'' za ljudska prava. Dobro je da za sada niste uključili Natašu Kandić i žene u crnom !!!
[ žutokljunac @ 19.11.2008. 09:34 ] @
Da, guta narod dekadencija,to i ja kažem. Vežbe i jutarnja gimnastika su prava stvar. Ima istine u tome što besediš. Sećaš se Bate u Balkanskom Špijunu, kad je up´o u hladan Dunav? Kako je odmah zapliv´o, a to ti je sve zbog gimastike. Ili ono kad se ujutru poliva hladnom vodom a napolju opičio minus.
Razumem šta mi govoriš to sa B92, al´to ti je sve isto. To i ovo što ti pričaš. Isti ste, razumeš? Niko od vas nije normalan. To ti sve vreme pričam a ti nikako da shvatiš.
[ Bartman @ 19.11.2008. 09:45 ] @
Ne diraj mi Batu i Balkanskog špijuna, jer mi je to omiljeni film !
Btw. Ilija Čvorović je bio u pravu 100%. Potvrda toga ti je da je Bora Todorović (nesrećni stanar iz Pariza) član LDP-a !
[ jericho1405 @ 19.11.2008. 10:46 ] @
Citat:
Bartman: A šta je loše u tome da narod radi jutarnju gimnastiku?
To je dobra mera koja popravja zdravlje, utiče pozitivno i na pojedinca i na zajednicu, i svakako razuman treba da je podrži.
Kamo sreće da i naša država uvede tako nešto, sigurno bi pozitivno uticalo na zdravlje, svest i stanje nacije.

Ne hvali nista gimnastici, al' hvali ovome "odlučile su da uvedu obaveznu jutarnju gimnastiku", odnosno, u pokusaju nametanja nacina zivljenja svakoj individui, a da se, najvjerovatnije, nista ne pita.

Svaki gradjanin, ako to zeli, moze da ustane u 7 sati i da uziva u jutarnjoj gimnastici. Njihova prava su apsolutno zadovoljena i ne vidim gdje je tu problem, odnosno, cemu uskracivanje prava onih koji ne zele da ustaju tako rano, i koji, bas, i ne uzivaju u vjezbanju?
[ Slobodan Miskovic @ 19.11.2008. 11:08 ] @
MA da, a sto je onda zabranjeno vrsiti nuzdu na ulici?

Lepo rece jedno jedan covek...


Customs alone regulates morals
[ jablan @ 19.11.2008. 11:09 ] @
Citat:
Bartman: pošto su tako nešto Rusi pokušali to znači da je po default-u nešto loše, i odmah kreću da se citiraju Orwell, Složenjicin, Česlav Miloš i svi ostali ''borci'' za ljudska prava.

E još kad bi nam pokazao gde u članku piše da je to nešto loše... Znaš kako se zove pojava kad ti se priviđaju stvari koje ne postoje? Znaš čega je to simptom?
[ Bartman @ 19.11.2008. 11:29 ] @
Verujem da svako ko ima medicinskih problema neće raditi vežbe. Isto ko radi u 7h ujutru i ne može da izađe sa posla sigurno da neće morati da vežba.
Sigurno neće nikoga iz bolničkog kreveta dizati da radi sklekove, ali tutovi koji se smucaju do 3 ujutro po kafićima i kojekakvim rupama pa posle spavaju do podne, i koji pritom ništa ne rade u životu sem što troše tuđ novac, gluvare i tračare ,mogu da se dignu malo ranije i da urade par trbušnjaka i sklekova, da bi bolje i zdravije živeli, a uz to i razvili osećaj odgovornosti i discipline, i pritom učinili svoju državu stabilnijom i naprednijom !
Inače intresantno je da kada nešto treba da se izbegne svi se uvek hvataju za prava, i pritom nikada se ne obaziru na obaveze. Uvek ćete čuti kuknjavu kako su ugrožena ljudska prava, i to nekada stoji, ali nikada se nećete čuti da se proziva neko jer nije izvršo neku obavezu. Svi bi hteli da imaju uređeni državu gde sve funkcioniše kako treba, a kada treba nešto konkretno da se uradi i izvuku ruke iz zadnjice onda se svi vade na nekakva ljudska prava i slične izgovore. To govorim generalno nevezano za ovaj slučaj.
Da se razumemo ja ne kažem da su Rusi idealni, ne hvalim ih, i ne kažem da sve što rade je 100% OK, ali u ovom konkretnom slučaju su upravu, iako je u pitanju možda i kršenje tz ''ljudskih prava'' !

Kao primer da je jutarnja gimnastika dobra stvar pogledajte Kineze. Ogromna većina njih izvodi ujutro ono njihovo čudo po parkovima i to u grupama. To im je usađeno na silu a danas im je to tradicija, a pritom im je dobro za njihovo zdravlje. Pa šta mislite da pre 2000 godina su svi u Kini hteli ujutro da idu da rade fiskulturu? Da i onda nije bilo lenjih buba koje su filozofirali braneći se pričom i sl.?

Mislim da se ne lažemo lenjost i apatija nisu dobri i traženje izgovora za njih je najobičnija svinjarija !!!

Citat:
jablan: E još kad bi nam pokazao gde u članku piše da je to nešto loše... Znaš kako se zove pojava kad ti se priviđaju stvari koje ne postoje? Znaš čega je to simptom?


Nemoj da se praviš nemušt. Pa normalno je da neće da kažu da su Rusi staljinisti i da je ova odluka staljinitička. Vrlo dobro ti je jasno da su između redova hteli da kažu da su Rusi represivni jer uvode takvu meru. Ako gledaš vesti na B92 obrati pažnju na dikciju novinara pri čitanju vesti i sve ćeti biti jasno !!!
[ zaraza @ 19.11.2008. 11:49 ] @
Citat:

Pod gorim od komunista mislio sam na medijsku propagandu i satanizaciju svega što nije pro EU-USA. Dotična ekipa na čelu sa b92 koristi svaku priliku da pljune na sve što je dobro


Hm, da li to znaci da je sve sto nije pro EU-USA - dobro?
[ jericho1405 @ 19.11.2008. 11:56 ] @
Citat:
Bartman:
Nemoj da se praviš nemušt. Pa normalno je da neće da kažu da su Rusi staljinisti i da je ova odluka staljinitička. Vrlo dobro ti je jasno da su između redova hteli da kažu da su Rusi represivni jer uvode takvu meru. Ako gledaš vesti na B92 obrati pažnju na dikciju novinara pri čitanju vesti i sve ćeti biti jasno !!!

Nije bitno mjesto radnje, vec sama radnja. Dakle, bila to Svedska, SAD, neko africko pleme, ili eto Rusija, to nametanje je neupitno pogresno. Odnosno, bez obzira, gledamo li na njega u "paketu" zajedno sa drzavom u kojoj postoji, ili kao "mjesno nezavistan" problem, ono je, opet, pogresno.

Ako ti se rade sklekovi u 7 ujutru, onda radi... Al' nemoj cimati i nametati svoje zivotne navike i ideale drugima. Ljudi su razliciti i svaka individua ima neka svoja interesovanja i ambicije. Dakle, ne postoji univerzalna formula srecnog i ispunjenog zivota.

PS. Zato komunizam, izmedju ostalog, nije ni opstao...


[Ovu poruku je menjao jericho1405 dana 19.11.2008. u 13:07 GMT+1]
[ Bartman @ 19.11.2008. 11:56 ] @
Citat:
zaraza: Hm, da li to znaci da je sve sto nije pro EU-USA - dobro?


Nisam to rekao, ne izvrći moje reči !!!
Inače u poslednje vreme ako gledamo medije sa Zapada većinom dolazi najgore đubre. Ne kažem da nema dobrih stvari, ali i oni su velikom većinom ušli u sivilo i dekadencija je odradila svoje.
[ zaraza @ 19.11.2008. 12:08 ] @
@Bartman
Nisam ni rekao da si rekao, ali tako zvuci.
Sa zapada dolazi svasta u svim oblastima, samo zato sto imaju veliku i bogatu produkciju, i po obimu se ne moze porediti sa istocnom. Ali zato, realno, sa zapada mnogo vise dobrih filmova, dobre muzike, dobrih proizvoda itd.
[ Bartman @ 19.11.2008. 12:13 ] @
Citat:
zaraza:Nisam ni rekao da si rekao, ali tako zvuci.
Sa zapada dolazi svasta u svim oblastima, samo zato sto imaju veliku i bogatu produkciju, i po obimu se ne moze porediti sa istocnom. Ali zato, realno, sa zapada mnogo vise dobrih filmova, dobre muzike, dobrih proizvoda itd.


OK, reci mi jedan dobar film sa Zapada tj. Hollywood-a koji je došao u poslednjih 5 godina, a da nije patetična komedija, pucačina, klanje, spašavanje sveta od terorista ili neka patatična priča o spasavanju Jevreja za vreme WW2. Dakle neki film sa dubokom pričom i poukom i da nije ekranizacija nekog klasičnog romana.

Ako i uspeš da nađeš takve filmove možeš ih pobrojati na prste jedne ruke !

Što se tiče muzike tu neću trošiti reči jer od 1990-te na prste jedne ruke možeš da pobrojiš albume koji valjaju a da su poreklom iz USA. Furaju onaj niger hip-hop, RnB, house, elektro i ko zna kakvo đubre. Rock is DEAD !!!
[ Ivan Dimkovic @ 19.11.2008. 12:21 ] @
Citat:
Bartman
OK, reci mi jedan dobar fil sa Zapada tj. Hollywood-a


Izvini, a zasto je tebi Holywood ekvivalent "zapadu" - znas, ima jos podosta filmskih skola "na zapadu" osim holivudske. To sto ti govoris je jedan dokaz te "istocnjacke" obavestenosti od koje pucaju svi anti-zapadni "filozofi". Vidis, na "zapadu" imas potpune artisticke slobode da pravis sta hoces, i nemas drzavni propis kakva treba tvoja umetnost da izgleda.

To sto umetnost nije puno na ceni u masovnim medijima nema blage veze sa "zapadom" - i na "istoku" se pravila muzika i filmovi za mase - jer su "mase" uvek mase a ne neki super-obrazovani krem drustva sa istancanim ukusom, samo sto su "oni drugi" bili pod stalnom prismotrom kako ne bi napravili nesto politicki nekorektno.

Eto skoro sam gledao "Der Untergang" (izasao 2004) koji je vrlo dobar film i Bruno Ganz je odlicno odigrao glavnu ulogu. Ne znam samo da li je prica dovoljno "duboka" za tebe, ali valjda moze da prodje.

Citat:

Inače u poslednje vreme ako gledamo medije sa Zapada većinom dolazi najgore đubre


Znas kako, uvozi se ono sto narod hoce da vidi i cuje. Znas ono - svaka roba ima svog kupca, a ti se zamisli zasto je ta jedna vrsta robe jedino sto mozes videti da se "uvozi".

Citat:

Što se tiče muzike tu neću trošiti reči jer od 1990-te na prste jedne ruke možeš da pobrojiš albume koji valjaju a da su poreklom iz USA. Furaju onaj niger hip-hop, RnB, house, elektro i ko zna kakvo đubre. Rock is DEAD !!!


Naravno ti si eminentni strucnjak i za film i za muziku, pa tvoje misljenje o tome sta je djubre a sta ne je apsolutna istina. Verovatno su likovi poput tebe to isto smatrali i za rock muziku pre 40 godina.

Jebote.. ovo je totalno bizarno - mislim od imbecilije tipa "gradska uprava naredila vezbe" pa do ovoga... aman bre ljudi, sta vam je?
[ Bartman @ 19.11.2008. 12:29 ] @
Dotični film je čini mi se Nemačke produkcije i to nezavisne i predstavlja poludokumentarac. Gledao sam ga i OK je, ali te molim da mi daš primer iz Hollywood-a pošto su oni zvezda vodilja naprednog i demokratskog sveta u borni protiv zaostalosti i terorizma. Jesi li gledao novog Indiana Jones-a, Rambo-a i Treminator-a? Kakvo je tvoje mišljenje o dotičnim filmovima?

Što se tiče muzike, daj neki primer, samo nemoj da mi navodiš nove albume grupa iz 70tih i 80tih koje sada tezgare i vataju na emocije jer današnja omladina za njih misli da su dinosaurusi, jer uz tu muziku ne možeš ni da kuliraš (po mišljenju Generacije Y ili ti Net Generacije) !
[ kelja @ 19.11.2008. 13:19 ] @
Citat:
@kelja
Ti prijatelju imaš neki psihički problem, jer kada vidiš bilo šta vezano za Rusiju odmah krećeš da ih pljuješ. Treba malo da se preispitaš, jer ako si ''demorata'' za kakovog se predstavljaš, onda treba da imaš toleranciju i za mišljenje i stav koji se razlikuje od tvoga. Kako se sada ti i tvoji B92 ponašate je gore nego kako su se komunisti ponašali za vreme Staljina !!!


Ne, ti prijatelju imas psihicki problem, ili mozda vise njih. Gde si ti u mom (prvom) postu video pljuvanje po Rusima?
Lepo ti je jablan rekao sta mogu da znace halucinacije.
Ako koristis neke psihoaktivne supstance, to je vec nesto drugo, nije boles', ali opet imas problem...

I jos nesto, nisam nikaki ''demorata'', a ni zagrizeni fan b92, tako da me pljuvanje po b92 nece narocito pogoditi. A ovo poredjenje sa Staljinom je genijalno. Toliko je blentavo da ga ne bih ni komentarisao, evo, samo pominjem. ;)

A sad na pljuvanje.
Ovakva glupost moze se samo u Rusiji smisliti, a ne dao bog, i zaziveti.
Takvo ponizavanje i j****** sopstvenog naroda u zdrav mozak mogu samo Sloveni (a posebice Rusi) da organizuju.

A vidim da znas dosta i o filmu i muzici... :(
Idem da spavam, nemam vremena za ove budalastine.
Kad napises nesto vredno odgovora, evo me. ;)
[ jablan @ 19.11.2008. 14:10 ] @
Citat:
Bartman: Vrlo dobro ti je jasno da su između redova hteli da kažu da su Rusi represivni jer uvode takvu meru. Ako gledaš vesti na B92 obrati pažnju na dikciju novinara pri čitanju vesti i sve ćeti biti jasno !!!

Postoji i nešto što se zove "auditivna halucinacija". Sve tako počinje - danas čitaš "između redova" i prepoznaješ imperijalističke poruke u "dikciji novinara", sutra nosiš skafander od alufolije da bi se zaštitio od tajnog Cijinog oružja koje talasima menja svest sirotih Srba koji preko noći postaju ateisti, pederi, borci za prava životinja i, uopšteno, biračko telo LDP-a. Mada, sledeći stadijum nije loš, postaješ premijer Srbije i držiš zapaljive govore o otetoj srpskoj zemlji dok ekipica sa stadiona pali strane ambasade.
[ zaraza @ 19.11.2008. 14:22 ] @
Citat:

Gledao sam ga i OK je, ali te molim da mi daš primer iz Hollywood-a pošto su oni zvezda vodilja naprednog i demokratskog sveta u borni protiv zaostalosti i terorizma. Jesi li gledao novog Indiana Jones-a, Rambo-a i Treminator-a? Kakvo je tvoje mišljenje o dotičnim filmovima?


Mislim da za pocetak treba da izbacis taj trip "Holivud je zapad" iz upotrebe. Iz Evrope i USA nam je stiglo mnogo dobre muzike i filmova, sto u posle devedesetih sto pre toga.
Ako bih ti naveo neku "dobru" muziku tokom devedestih, verovatno bi to proglasio za dekadentno, tehnomanijacki i slicno. Ne znam sta uopste smatras za dobru muziku ili dobar film, pa da ti se navode primeri.
Nauku necu ni da spominjem.....

Nego, zar nije onaj Untergand sniman u EU? :)
[ Bartman @ 19.11.2008. 16:22 ] @
Ok, kako god, nemam snage da se dokazujem. Ko shvati shvatiće, ko ne nikada neće.
End and out !
[ ivanv100 @ 27.11.2008. 23:21 ] @
Xaxaxax,pa to je extra!
Vec sam pustio film u glavi,kako bi to bilo u Srbiji.
Steta sto Zucko to ne uvede i u BG,ludilo bi bilo
[ maliradojca @ 28.11.2008. 00:42 ] @
Citat:
Bartman: Ne diraj mi Batu i Balkanskog špijuna, jer mi je to omiljeni film !
Btw. Ilija Čvorović je bio u pravu 100%. Potvrda toga ti je da je Bora Todorović (nesrećni stanar iz Pariza) član LDP-a !

E svaka ti cast na zapazanju
A za gimnastiku, ja bih bas voleo da to ima kod nas, ne bi mi bilo tesko da ustajem da vezbam u 7h,
jedino tako bih video komsinice u trikoima za vezbanje. Nego posle bih se nalozio, pa bi ih startovao...Eeee.
E a zamislite Natasu Kandic, rano ujutru, u trikou, da se razgibava kao mlada pionirka Ili Jovana Krkobabica
[ Ivan Dimkovic @ 28.11.2008. 09:14 ] @
Citat:
Bartman
Gledao sam ga i OK je, ali te molim da mi daš primer iz Hollywood-a pošto su oni zvezda vodilja naprednog i demokratskog sveta u borni protiv zaostalosti i terorizma. Jesi li gledao novog Indiana Jones-a, Rambo-a i Treminator-a? Kakvo je tvoje mišljenje o dotičnim filmovima?


Vidi, kod mene takve glupe zamene teza ne prolaze, try harder.

Tvoja ideja o holivudu kao nekakvoj "zvezdi vodilji naprednog i demokratskog sveta blabla" je samo u tvojoj glavi (valjda ima veze sa tvojim "citanjem izmedju redova", na sta ti je Jablan lepo skrenuo paznju) - treba biti jako glup ili jako neobrazovan, ili - samo jako zloban, pa svesti "zapad" na jedan centar industrije zabave u USA. Ne znam sta si ti tacno od ovoga, ali sta god da si to ne menja ni za milimetar cinjenicu da to sto pricas nema nikakve veze sa realnoscu.

Sorry, nemam nikakvo misljenje o umetnickoj vrednosti filmova koji dolaze iz industrije zabave ("Entertainment Industry") - znas, ti filmovi se mere po tome koliko su uspesni u zabavljanju sirokih narodnih masa, a to im ocigledno uspeva cim ih gledaju sirom zemljine kugle, pa cak i tamo gde salju svoje ljude na jutarnji dril i "citaju izmedju redova", kao Balkanski Spijun.

Medjutim, za umetnicku vrednost moras potraziti neka druga mesta na "zapadu", sto zahteva i malo rada na licnom obrazovanju, pre svega.

Citat:

Što se tiče muzike, daj neki primer, samo nemoj da mi navodiš nove albume grupa iz 70tih i 80tih koje sada tezgare i vataju na emocije jer današnja omladina za njih misli da su dinosaurusi, jer uz tu muziku ne možeš ni da kuliraš (po mišljenju Generacije Y ili ti Net Generacije) !


Vidi, ovde imamo jos gori problem - tvoj interni sistem vrednosti gde si ti u stanju da prepoznajes iskljucivo muziku iz perioda od pre 20-30 godina kao nesto sto ima umetnicku vrednost... Tu nema pomoci :)

I, vidis, tu lezi tvoja najveca zabluda - naime, i ta muzika je imala savremenike koji su o njoj pricali isto to sto i ti pricas danas, jer su i ti ljudi tada to gledali iz svoje uske vizure i poredili sa njihovim subjektivnim merilima.

Tako da nema apsolutno nikakvog smisla raspravljati se sa tobom o muzickom kvalitetu, recimo, albuma "Mezzanine" od Massive Attack-a ili o kvalitetu produkcije Madoninog "Ray of Light" albuma za sta je zasluzan William Orbit... ili o kvalitetu "The Diary of Alicia Keys", od doticne R&B pevacice. Svi oni poseduju vrlo objektivne muzicke kvalitete - subjektivno, sve zavisi od toga sta se TEBI svidja, pa je glupo ulaziti u raspravu oko toga.

Jedno je sigurno, za 20 godina ce sigurno negde biti slicna rasprava o tome kako 2028-te nema nista od kvalitetne muzike, kako je pre 20 godina postojao kvalitet, bla bla... Uvek ce biti Bartmana :)