[ BORG @ 01.11.2001. 23:53 ] @
A kako se to mjeri ??
[ Gojko Vujovic @ 02.11.2001. 00:00 ] @
Ovi mere IQ:

http://www.mensa.org/
http://www.mensa.org.yu/


[ U--G @ 02.11.2001. 09:07 ] @
Taj test na Mensi je igra naspram pravog testa.
[ Gojko Vujovic @ 02.11.2001. 10:10 ] @
A koji je to "pravi test" po tebi, ako nije mensin?
Ne mislim ovde na online verziju testa naravno, nego ono polaganje koje oni organizuju povremeno.
[ U--G @ 02.11.2001. 10:14 ] @
Ovaj on line test nije nista, pravi test se polaze u tri dela i mnogo je tezi.


Ovo on-line je zezanje, tek da vidis da li mozes da ides na pravi test.
[ U--G @ 02.11.2001. 10:15 ] @
Mi mislimo na isto, mozda u prvom postu nisam bio dovoljno jasan.
[ Daddy @ 12.11.2001. 07:44 ] @
Nema tu Srpski ili strani. Svi pravi IQ testovi su na istom konceptu.
[ Darko Pipic @ 12.11.2001. 11:18 ] @
Evo jedan test koji je sastavio Albert Ajnstajn koji je rakao da 98%ljudi nije u stanju da ga resi.

CINJENICE:
1. Imate 5 kuca u 5 razlicitih boja.
2. U svakoj kuci zivi osoba druge nacionalnosti.
3. Tih 5 osoba pije posebna pica,pusi odredjene cigare i drzi razlicite kucne ljubimce.
4. Niko nema istog ljubimca,ne pusi iste cigare I ne pije isto pice.


PODACI:
1.Britanac zivi u crvenoj kuci.
2.Svedjanin drzi psa.
3.Danac pije caj.
4.Zelena kuca je levo od bele kuce.
5.Vlasnik zelene kuce pije kafu.
6.Osoba koja pusi pall mall gaji ptice.
7.Vlasnik zute kuce pusi dunhill.
8.Covek koji zivi u kuci u centru pije mleko.
9.Norvezanin zivi u prvoj kuci.
10.Covek koji pusi blend zivi pored onog koji drzi macku.
11.Onaj koji drzi konje zivi pored onog koji pusi dunhill.
12.Vlasnik koji pusi blue masters pije pivo.
13.Nemac pusi prince.
14.Norvezanin zivi pored plave kuce.
15.Covek koji pusi blend ima suseda koji pije vodu.

PITANJE: KO GAJI RIBE?


Nije nesto tezak ali dobro, treba malo da se misli.
[ Gojko Vujovic @ 12.11.2001. 14:05 ] @
Evo ja sam se juče testirao u mensi.
Test je skroz vizuelnog tipa i po meni jako dobro koncipiran.
Rezultate ću dobiti u roku od 20 dana, pa ću vam ih možda i saopštiti.
[ U--G @ 12.11.2001. 14:42 ] @
Kakav je test u jugi? Ja sam se ovde pre 3 godine testirao, bas me zanima da li je isti test.
[ Floyd @ 12.11.2001. 15:23 ] @
Kod nas u skoli kad su nas testirali jos u osnovnoj,bilo je dobijes 3 papira i kao zaokruzujes tacno.
Na prvom papiru su 4 figure (mislim da su 4) ,i onda ti zaukrizis koje su slicne,nesto u tom fazonu.
Na drugom papiru zaokruzujes sinonime valjda.
A na trecem papiru imas jednu figuru i onda jos nekoliko prikazane iz razlicitih uglova.
[ U--G @ 12.11.2001. 15:27 ] @
Nije to Mensa test.
[ MoHicAn @ 12.11.2001. 16:10 ] @
Citat:
Floyd je napisao:
Kod nas u skoli kad su nas testirali jos u osnovnoj,bilo je dobijes 3 papira i kao zaokruzujes tacno.
Na prvom papiru su 4 figure (mislim da su 4) ,i onda ti zaukrizis koje su slicne,nesto u tom fazonu.
Na drugom papiru zaokruzujes sinonime valjda.
A na trecem papiru imas jednu figuru i onda jos nekoliko prikazane iz razlicitih uglova.


To je test kojim odredjuju da li si sposoban za vojsku :P
[ Floyd @ 12.11.2001. 16:51 ] @
Kazem da smo taj test imali josu OSNOVNOJ skoli.Ne verujem da u osnovnoj skoli gledaju da li si spreman za vojsku.
[ Gojko Vujovic @ 12.11.2001. 18:01 ] @
Mensin test koji sam ja polagao se sastoji od 36 jednako koncipiranih pitanja, svako je matrica 3x3 sa 8 popunjenih polja i jednim praznim. U to jedno moraš da ubaciš jednu od 8 ponuđenih opcija, po nekom pravilu koje je kod svakog pitanja drugačije i cilj je u stvari da otkriješ taj redosled i izabereš pravu sličicu. Dakle sve se radi vizuelno, nema slova i teksta i prethodno obrazovanje nema nikakvog uticaja, po tome je ovaj test superioran u odnosu na ranije.

Da li si takav isti polagao i ti ?
[ U--G @ 12.11.2001. 18:18 ] @
Nisam ja sam imao tri testa.

1 je bio ako se dobro secam sa slikama 2x 10 zadataka po 2 minuta i jednom 12 zadataka za 2minuta i 15 sekundi

Pola sata pauza

2 40 pitanja po sistemu: ....... prema policjacu je kao advokat prema........ pa sest mogucih odgovora. ovaj je trajao 20 minuta, uzas, pa jos na holandskom (tu sam ljuljnuo)

3. 20 nizova brojeva pa treba da ubacis sledeci, 12 minuta.

Sve u svemu treba barem u jednom da imas 98%(IQ=150) da bi te primili. Ako padnes mozes da ides posle 6 meseci opet pa onda pauza od 2 godine ako se dobro secam.
[ Gojko Vujovic @ 12.11.2001. 19:00 ] @
Ti zadaci su sada već prevaziđeni, jer se deduktivno logičko razmišljanje može i uvežbavati (a to su ti zadaci sa rečima ili figurama u odnosima -- A prema B isto kao C prema (D/E/F/G)). Za ovih 36 zadataka sada imaš 40 minuta, bez pauze se radi i moraš biti prilično brz, i test je nešto najrealnije do sada napravljeno.
[ U--G @ 12.11.2001. 19:08 ] @
Tesko da ih mozes uvezbati, zato sto su upotrebljavali reci koje su vrlo vrlo bliske, pa ja nisam znao znacenje pola reci. ovo sa ciframa to mozes da naucis, ustavri da brzo racunas treba da naucis, geometrija je bila opaka, dobijes 3 ili 4 figure i tacku, pa treba da vidis u kojim figurama se nalazi tacka u kojim ne, pa da izaberes onda figuru od mogucih predloga.

Svi zadaci su takvi da ih mozes resiti ali je vreme uzasno kratko, retko se desava da neko sve resi.

Ne treba ni da te pitam da mi posaljes test posto ga sigurno ne daju ;)!

Javi kako si prosao!
[ Darko Pipic @ 12.11.2001. 21:13 ] @
Bas mnogo ljudi ne voli te testove, jer se boje rezultata, meni je to bas bezveze.
p.s:jel resio neko onaj test koji sam postovao?
[ Gojko Vujovic @ 12.11.2001. 21:30 ] @
Citat:
U--G je napisao:
Tesko da ih mozes uvezbati, zato sto su upotrebljavali reci koje su vrlo vrlo bliske, pa ja nisam znao znacenje pola reci.


Ako malo bolje razmisliš, shvatićeš da zapravo možeš i da to nisu dobri testovi. Prvo, ima veze koliko si načitan i da li ti je taj jezik maternji i koliko ga već dugo koristiš. Već u startu dakle, neki će biti povlašćeni, to ne valja. Drugo, taj vid logičkog razmišljanja se MOŽE utrenirati, tako kažu naučnici. Samim tim, ako neko zna kakva će vrsta zadataka biti, može da vežba ko lud nizove i sve ostalo, i da bude u prednosti.

Što više mislim o tome, više shvatam koliko je ovaj najnoviji mensin test u stvari dobar, ono niko ne može da nauči ili uvežba. Jednostavno ako nisi rođen takav, nema šanse ono da uradiš.

Citat:

Svi zadaci su takvi da ih mozes resiti ali je vreme uzasno kratko, retko se desava da neko sve resi.


Vidiš, kod ovih zadataka to nije slučaj. Neke jednostavno ne možeš da rešiš osim da slučajno pogodiš a za to je već mala verovatnoća, jer ima čak 8 ponuđenih odgovora od kojih se bira samo jedan.

Citat:

Ne treba ni da te pitam da mi posaljes test posto ga sigurno ne daju ;)!

Javi kako si prosao!


Ne, nikako ga ne daju :)
U stvari, tako je napravljen, da osim fotografisanja, nema šansi da reprodukuješ one slike..
rčki 'zvezde lutalice' - zbu
[ U--G @ 12.11.2001. 21:59 ] @
Pazi ovaj je bolji jel treba jedan od tri da resis, ovaj tekstualni je i za same holandjane tezak.

Nizove mozes da vezbas ali u toliko kratkom vremenu nema sanse da mozes da ih zapamtis, nije bilo klasicno 1,2,4,8..nego malko teze... radi se o vremenu. I onaj klasicni test koji se nalazi na web-u moze svako da uradi, samo ce ga neko uraditi za 18 min a neko za 81. radi se o brzini koliko ti treba da nadjes resenje

U testove je uracunato da ces nagadjati, da nije onda bi morao sam da crtas ili pises.

Mada sto kazes tipovi su se spremali, nisu novima spavali, tri meseca vezbali i pali... a ja se kladio za gajbu piva, pa polozio ili ne u svakom slucaju pilo se pivo.
[ Daddy @ 13.11.2001. 08:26 ] @
Zna li neko gdje se moze nabaviti taj Mensin test???
[ Marko Stankovic @ 13.11.2001. 22:44 ] @
Slazem se sa gojkom da je test sa matricama najbolji, nema sanse da mozes nekom da ga prepricas a i fora je u tome sto te gluposti sa recima mozes da nadjes negde resenja i znas za drugi put, a sa matricama je fora sto ti nikada ne saznas tacno resenje i nikada nisi siguran da li je ono sto si odgovorio tacno sem naravno kod onih debilnih prvih pitanja u tom testu ako je isti kao onaj koji sam radio gde imate nesto ovako

trougao krug kocka

kocka trougao krug

krug kocka ???????

naravno na testu su umesto reci slike, i onda treba da pogodis sta je na poslednjem mestu, mislim smesno ali zato vec od polovine postaje mnogo teze.
Ovo je bilo prvo pitanje u testu koji sam ja radio a mozda je gojko radio malo drugaciji.
[ U--G @ 13.11.2001. 22:55 ] @
Uffff.... pa ajde pokusacu da objasnim jos jedanput. Ja sam radio 3 testa.. mozes na dva da imas 0% a na trecem 98% i da si prosao.

Neko ima bolju logiku u recima, drugi brojeve a treci je bolji vizuelno.

Na vizuelnom je najvise prolaza, zatim brojevi i na zadnjem mestu reci.

Sto se tice "prepricavanja" testa nema sanse, ti dobijes toliko pitanja da nema sanse da ces ih sve zapamtiti.
Drugo ako si radio test onda nikad ne dobijes odgovore vec samo uverenje od psihologa. Za nekoliko meseci mozes da radis "popravni", on se radi samo ako si imao na nekom od testova 97%, a i na to popravnom jako mali procenat prolazi.a i pitanja su drugacija

Posle toga ako se ne varam ne mozes 2 godine da radis testove.
[ Gojko Vujovic @ 04.12.2001. 12:00 ] @
Stig'o rezultat iz Mense :)

IQ=140, što mu dođe 4% osoba iz opšte populacije.

Ima li još nekoga ovde da se testirao?
[ random @ 04.12.2001. 12:15 ] @
Ja sam išao pre godinu dana iz zezanja (bio je popust ako odeš sa indeksom) i dobio skor >156 (to im je kao fora, ako imaš više od 156 onda ti ne kažu rezultat, jer kao taj test sa matricama meri tačno samo do 156, a posle bi morao neke specijalno baždarene testove da polažeš). Uglavnom nisam se učlanio, ocenio sam da ne vredi 20 DM to zadovoljstvo. Zapravo poenta udruženja mi nije jasna, deluje kao neki jadni impotentni elitizam. Doduše test mi se svideo jer ni na jedno pitanje nisam mogao da nađem više od jednog logičnog rešenja. Npr. poslednju matricu zaista nisam umeo da rešim, pa nisam ništa ni zaokružio, tj. nije bilo "nabadanja".

Btw, onaj Ajnštajnov test mi je neko dao pre nekog vremena, trebalo mi je oko 20 minuta bez korišćenja papira i olovke (znači sve u glavi). Sa papirom bi bilo mnogo lakše, preporučujem svima da prvo probaju napamet.
[ random @ 04.12.2001. 12:25 ] @
Moram još samo da dodam da sam to jutro kad sam išao da se testiram u menZi (test je bio u 12) došao kući u 5:30, mrtav razbijen, pijan i naduvan, spavao 5 i po sati i malo u autobusu.

Tako da sam se prijatno iznenadio rezultatom, obzirom na otežavajuće okolnosti.
[ overflow @ 04.12.2001. 15:48 ] @
Citat:
random:
Moram još samo da dodam da sam to jutro kad sam išao da se testiram u menZi (test je bio u 12) došao kući u 5:30, mrtav razbijen, pijan i naduvan, spavao 5 i po sati i malo u autobusu.

Tako da sam se prijatno iznenadio rezultatom, obzirom na otežavajuće okolnosti.


Ma daaaaaa ... a ja sam Dzordz Vasington. Sta sve moze covek na ovom [es]-u da procita, pa to stvarno nije zdravo ...
[ Floyd @ 04.12.2001. 18:15 ] @
Ovo sam već video na nekom siteu,tako da je verovatno tačna informacija.
Lista IQ predsednika USA
147 Franklin D. Roosevelt (D)
132 Harry Truman (D)
122 Dwight D. Eisenhower (R)
174 John F. Kennedy (D)
126 Lyndon B. Johnson (D)
155 Richard M. Nixon (R)
121 Gerald Ford (R)
175 James E. Carter (D)
105 Ronald Reagan (R)
098 George HW Bush (R)
182 William J. Clinton (D)
091 George W. Bush (R)

Što znači da George W Bush ima najniži IQ predsednika USA,a vidi se da republikanci imaju niži IQ od demokrata.Kod republikanaca najviši IQ ima Richard Nixon sa 155,dok kod demokrata ima najviše Bill Clinton,182.
Samo da dodam da je donja granica normale 85,a geniji imaju od 160 pa nadalje. :)

[ ventura @ 04.12.2001. 20:56 ] @
Cudi me da Bush ima i toliki IQ...

Vecina prisutnih nije upucena u USA politicke 'evente' ... ali sine, ja glupljeg, ali bukvalno glupljeg, coveka ja nisam video...

Evo samo jedan detalj... Lik provede ceo dan na sastanku sa Alanom Greenspanom (sef FED-a, lik je mocnij i od Busa jer kontrolise celu ekonomiju), i uvece izlaze oni i sad standardno novinari se okupili, i njih dvojica, i novinar pita:

N: Mr. Bush, what was the theme of todays talk with mr. Greenspan?
Bush: Aaaaaaaa.... Hm.. Aaaaaaaa...
(i za to vreme tapse po ramenu Greenspana)
Bush: Aaaaaaaa.... Hm.. Aaaaaaaa...
(i za to vreme tapse po ramenu Greenspana 2 put)
Bush: Aaaaaaaa.... Hm.. Aaaaaaaa...
(i za to vreme tapse po ramenu Greenspana 3 put)
Bush: Aaaaa.. Hm... We were talking about some great ideas that this man have.
(i nabaci pobedonosan smesak, i dalje tapsajuci greenspana po ramenu)

Eto to govori koliki je debil americki presednik... Ali ja kad ga vidim na TV mene bukvalno prodje jeza.. to ti je ko da si dete od 7 godina postavio da bude presednik... ono ne zna posledice svoji hpostupaka... e tako mi izgleda bush...




[ Gojko Vujovic @ 05.12.2001. 00:02 ] @
Moram da se složim sa venturom, poptuno je u pravu!
[ random @ 05.12.2001. 00:23 ] @
Citat:
overflow:
Citat:
random:
Moram još samo da dodam da sam to jutro kad sam išao da se testiram u menZi (test je bio u 12) došao kući u 5:30, mrtav razbijen, pijan i naduvan, spavao 5 i po sati i malo u autobusu.

Tako da sam se prijatno iznenadio rezultatom, obzirom na otežavajuće okolnosti.


Ma daaaaaa ... a ja sam Dzordz Vasington. Sta sve moze covek na ovom [es]-u da procita, pa to stvarno nije zdravo ...


Tata!... On meni ne veruje!
[ Nebojsa Milanovic @ 05.12.2001. 13:24 ] @
Pozdrav svima, ovo je moj prvi zvanični post na ES-u, mada ste vec imali prilike da vidite par mojih razmišljanja. Naime, ja sam onaj čije je mail-ove Gojko preneo u temi Crni biseri BK a odnosili su se na Silva metod. Bio sam sa njim zajedno na Mensinom testiranju i dobio sam isti skor kao i Random: IQ>156, što me je, moram priznati, prijatno iznenadilo :). Ranije sam video nekoliko testova inteligencije i ovom bih dao visoku ocenu. Naravno, ne bih želeo da se to pogrešno shvati obzirom na moj rezultat, slične sam skorove dobijao i na drugim testovima, ali ovo je zaista najrealnije što sam dosada video i to iz nekoliko razloga:

Test je isključivo vizuelni tako da potpuno eliminiše uticaj dotadašnjeg obrazovanja, pogotovo matematičkog koje može da igra ulogu ili utreniranu sposobnost raznih akrobacija sa recima ili slogovima.

Test je toliko težak da ga apsolutno niko ne moze celog uraditi za predviđeno vreme što je preduslov za preciznu ocenu IQ onog ko ga polaže.
Od 36 zadataka linearno računanje IQ se vrši do 30-og zadatka (sto je ekvivalentno sa IQ=156, a svaki zadatak nosi po 4 poena, početna vrednost je 36, IQ=100 se dobija sa urađenih 16 zadataka), a ko uradi 31 i više zadataka dobija rezultat IQ>156, ali ne i preciznu ocenu obzirom da na tom nivou tako nešto i nije moguće jer bi svaki urađeni zadatak od tih najtežih trebao da nosi znatno više poena nego oni lakši ali se to ne može precizno odrediti pa je onda sasvim korektno dati rezultat u obliku IQ>.... (u ovom slucaju 156).

Težina zadataka se vrlo precizno dozira sto dodatno doprinosi tačnosti rezultata kandidata.

Nije moguće nikakvo varanje prilikom samog testa sto nije bio slučaj sa testovima koje je Mensa vršila pre desetak godina. Naime, tada se test sastojao iz nekoliko delova (vizuelni, numerički, vrebalni...), i kao takav, u startu nije mogao da ima vrednost kao ovaj današnji jer nije isključivao efekat prethodnog obrazovanja. Međutim, postojala je još jedna stvar koje je tada negativno uticala na ispravnost rezultata. Svaki od pojedinačnih testova je bio prvo podeljen kandidatima i onda je, dok su ga oni imali ispred sebe predavač delio uputstva za rešavanje koja su, naravno, sasvim jasna i očigledna, te je tih 5-10 minuta pre početka odbrojavanja vremena za svaki test dobar deo kandidata iskoristio da počne da ga rešava! To je dovodilo do toga da su oni koji to nisu radili želeći da budu objektivni imali realno znatno manje vremena pa su njima i rezultati relativno gledano slabiji. Ta pojava je ovog puta u potpunosti eliminisana tako što kandidati dobijaju zatvorene knjižice u kojima su zadaci a po isteku vremena predviđenog za rad dežurni ih za nekoliko sekundi pokupe što obezbeđuje da svi imaju apsolutno jednako vreme.

Zadaci koji se pojavljuju na testu su apsolutno jedinstveni, tako da ne postoji šansa da ih je kandidat prethodno video, a time se isključuje i mogućnost pripreme za test, mada se mora reći da onaj ko stvarno želi da realno odredi svoj IQ ni neće da se priprema jer time zapravo samog sebe laže. Takođe, zadatke nije moguće ni prepričati drugome.

Jedina stvar koju bih ja dodao ovom testu je uvođenje negativnih poena za svaki netačan odgovor jer bi se time eliminisao i efekat "nabadanja" (on ni sada nije veliki jer ima čak 8 ponuđenih odgovora tako da je vrlo mala šansa da se u tome uspe).


edelju dana.Sto se bagova u sof
[ Daddy @ 07.12.2001. 11:33 ] @
Gdje ste radili taj test?
[ Gojko Vujovic @ 07.12.2001. 12:28 ] @
U Beogradu. Pogledaj Mensin sajt, imaš na početku ove teme linkove.
[ overflow @ 07.12.2001. 18:12 ] @
Citat:
random:
Citat:
overflow:
Citat:
random:
Moram još samo da dodam da sam to jutro kad sam išao da se testiram u menZi (test je bio u 12) došao kući u 5:30, mrtav razbijen, pijan i naduvan, spavao 5 i po sati i malo u autobusu.

Tako da sam se prijatno iznenadio rezultatom, obzirom na otežavajuće okolnosti.


Ma daaaaaa ... a ja sam Dzordz Vasington. Sta sve moze covek na ovom [es]-u da procita, pa to stvarno nije zdravo ...


Tata!... On meni ne veruje!


Da, da, da ... I onda je mrmut uvio cokoladu ...
[ ventura @ 07.12.2001. 21:17 ] @
sa sam pre neke 2 godine polagao u MENSI... zaboravio sam vec detalje, ali znam da nije bio samo vizuelni... bile su neke igre sa recima, vizuelni deo, i logicki tekstovi... moj IQ je bio ok za ulazak u mensu.. ali ja nisam video svrhu da dajem cini mi se 30dem da je bilo tada... glupos... kao satro imali su neki biltene za razne oblati i to je to.. mislim ne vredi.. jedino je ok ti testovi inteligencije... cisto da vidis koliki ti je IQ...

[ Gojko Vujovic @ 07.12.2001. 23:09 ] @
Pa, koliki ti je IQ, jesi li video?
[ BORG @ 07.12.2001. 23:11 ] @
Sramota ga reci,a nece da laze
Salim se...
[ ventura @ 07.12.2001. 23:56 ] @
Zaboravio sam vise koliki je... mislim da je bio veoma blizu granici.. jedan iil 2 iznad... tako nesto..
[ Zoran Rašković @ 08.12.2001. 07:19 ] @
Citat:
random:
Moram još samo da dodam da sam to jutro kad sam išao da se testiram u menZi (test je bio u 12) došao kući u 5:30, mrtav razbijen, pijan i naduvan, spavao 5 i po sati i malo u autobusu.

Tako da sam se prijatno iznenadio rezultatom, obzirom na otežavajuće okolnosti.


alkohol ti je pomogao!
[ Toni @ 09.12.2001. 15:44 ] @
e bre mojne mi prichate za tu mensu to je takvo s***** da je nemam rechi. Prvo onaj test je smeshan a drugo tamo su primljeni takvi retardi da je to smeshno bre.

Pricham ortakinji koja je u mensi kako cu mozda da kupim kola u nemachkoj i da ih dovedem ovde. I ona mene pita "A kako cesh da ga DONESESH u Beograd". Pa bre strashno.

A IQ neznachi nista jer po ginisovoj knjizi rekorda od pre neku godinu najveci IQ ima neka zena preko 200 koja je VOZACH KAMIONA

strashno :)

IQ shit :)
[ U--G @ 09.12.2001. 16:10 ] @
Sa visokim IQ-om imas sanse da postignes neke stvari sto i ne znaci da ces ih postici, sa niskim IQ-om znaci da nemas sanse da budes profesor nuklearne fizike.

[ nervozna @ 11.01.2002. 01:32 ] @
hahahahahahahahahhaahhahahaha
moram tako da pocnem
dakle,ljudi,htela sam da idem na mensine testove,ali sam otkrila da sam genije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ozbiljno,evo citajte pa vidite(provereno,radi se o koleginici sa faxa)
mensa ima ovde predstavnistvo,da ga tako nazovem,u podgorici,i sad devojka je imala vezu
na prvom testu nije prosla(imala je ispod 148,koliko treba da bi se postalo clanom),pa je dobila neke testove ZA PONETI.ni na drugom nije prosla.kad je stigla do limita(samo 3 puta sme da se testira),uspela je.
drugi primer:devojka sa iq 153 saznala za devojku koja je radila dodatne testove i ima iq preko 170,pa se u cudu pitala kako je moguce da devojka sa iq 170 i nesto obnavlja peti put drugu godinu matematike!!!!!!!
pa sad procenite mentalitat
a ako neko hoce da se testira,neka ode na njihov sajt,prijavi se na mail listu i dobijace obavestenja kad i u kom se gradu vrse testiranja
ja bih tamo imala -56 iq.trema je cudo!
[ Kurati Monstrum @ 11.04.2002. 21:17 ] @

www.mensa.hr

[ Mikky @ 11.04.2002. 23:48 ] @
auuuu ovde sve sami genijalci
[ ambimoustrous @ 16.04.2002. 02:39 ] @
Citat:
Gojko Vujovic:
Stig'o rezultat iz Mense :)

Ima li još nekoga ovde da se testirao?

Ja sam 1999. uradio test kad sam bio u krizi, naime sumnjao sam u svoje sposobnosti i rešio da proverim šta kaže Mensa... nakon toga više ne sumnjam, do daljnjeg (>156).
Ipak, istrajnost i sistematičnost i ophođenje sa ljudima i mnoge druge okolnosti više utiču na rezultate koje pojedinac postiže od tzv. sirove inteligencije.
[ Serbian Fighter @ 17.04.2002. 05:23 ] @
Intelignecija najcesce nema veze sa postignutim u zivotu. Mozes imati IQ 180 i da naletis na neki problem i da sebi upropasis zivot ili sansu dobru i sl.
Vrlo cesto se to desava inteligentnim osobama iz prostog razloga , sve shvataju ozbiljno i o svemu tako i ramzmisljaju , onda sve sto o\dstupa od njihovih principa je TRAGEDIJA.
Isto gledaju i na neuspeh ...


Ovo je najcesce , ne uvek naravno , IZUZETAK NE CINI PRAVILO , ali ga dokazuje
[ Alter Ego @ 31.07.2002. 18:56 ] @
Pre par dana mi je dopao šaka jedan test, zapravo knjižica sa testovima, u izdanju Zavoda za izdavanje udžbenika. Ima tu nešto o inteligenciji, o klasifikaciji testova i tri konkretna testa: verbalni, numerički i figuralni. E, sad, autori su propustili da detaljnije pojasne na šta se koji test odnosi. Pretpostavljam da je numerički test vezan za ispitivanje sposobnosti u oblastima vezanim za matematiku, logiku i sl., figuralni za dizajn itd. Da li neko zna na šta se konkretno koji test odnosi? Ovo me zanima pošto sam verbalni test rasturio, a i na ostala dva sam sasvim solidno prošao. Inače, rade se otprilike 30 minuta, i kao i kod većine testova nema šanse sve da se uradi. Još nešto mi nije jasno. Izgleda da ovo nisu testovi za određivanje IQ (kao statističkog pokazatelja). Ocene se određuju po skali od 1-5, dakle vrlo niska, niska, prosečna, visoka i vrlo visoka inteligencija. Svaki test ima posebnu skalu. Znači, da li je neko imao prilike da se susretne sa ovakvom vrstom testova, i na šta se konkretno odnose parcijalni testovi!?
[ Nebojsa Milanovic @ 31.07.2002. 22:42 ] @
Radio sam te testove pre nekoliko godina ali me tvoji rezultati jako cude!

Naime, ja sam figuralni uradio sve tacno za otprilike upola predvidjenog vremena, kod numerickog sam imao jednu gresku za to vreme ali kod verbalnog vise od deset zadataka mi je ostalo neuradjeno za predvidjeno vreme!

Skoro da sam bio siguran da se vise ne moze uraditi i da je verbalni test drasticno tezi od ostala dva, a ti kazes potpuno suprotno.
Izgleda da ima velike razlike kako koji test kome "legne".

Pozdrav
[ Alter Ego @ 01.08.2002. 15:07 ] @
Ne verujem da su to isti testovi, pošto su i sami autori ovde naglasili da nema šanse (skoro) da neko uradi sve u predviđenom vremenu. Zapravo su vreme i podesili tako da to bude nemoguće. Inače, testovi su provereni u osnovnim i srednjim školama, i na osnovu tih rezultata je napravljena skala za ocenjivanje.

Kod ovih testova zadataka ima i lakših i težih, ali je velika većina rešiva, naravno, kad imaš dovoljno vremena da ih pogledaš.

Sigurno da ima velike razlike, za to valjda ti testovi i služe, da se vidi šta kome "leži".

Mogu reći da sam radio više vrsta testova do sada, ali mi se čini da je ovo najdetaljniji test, ali me buni to što nije dat način za određivanje IQ. Ako te baš zanima razlika, daj par primera sa tih testova što si ti radio, baš da uporedimo.
[ Nebojsa Milanovic @ 01.08.2002. 23:42 ] @
Vrlo verovatno govorimo o istim testovima, takvih je jako malo u nas.

Autor je Dr Aleksandar Bukvic.

Moji rezultati su:

Figuralni - 53 od 53 (16 min)
Numericki - 54 od 55 (30 min)
Verbalni - 61 od 72 (30 min)

Inace, to nisu testovi koji bi bili u vrhu po kvalitetu, jer su, po meni, veoma laki za resavanje (numerici i figuralni) dok je verbalni nesrazmerno tezi.

Najbolji test koji sam ja dosada video je Mensin test, gore sam napisao detaljnije o njemu.

Pozdrav
[ Marko Bijelic @ 08.08.2002. 10:17 ] @
Ovako sto se tice viskog IQ.

Naime ja sam cuo da u hrvatskoj najveci IQ ima zena i to negdje ~188, radilo je jedno vrijeme na pijaci, a trenutno je nezaposlena - slucajno vidio na TVu.

Da li je dozvoljeno koristenje olovke i papira na tim testovima. Primjerice da li mogu nesto da naskrabam sebi ili se sve odvija u glavi ?

Postoji li ikakva razlika po godinama na tim testovima ? Primjerice da li recimo
ja i Gojko (koji je od mene stariji ~4 godine) dobijamo isti test ? Ili se drugacije ocjenjuju testovi ?

Jel zna neke jel moze to negdje da se u RS/BiH testira ?

Da li postoje negdje informacije kakav IQ imaju Bili, Linus, etc.
[ Alter Ego @ 08.08.2002. 14:48 ] @
Većina testova ne predviđa korišćenje papira i olovke :)

U bukvićevom testu (iz '97) postoje posebne skale za osnovnu i srednju školu(fakultete).

Testiranje možeš da obaviš u svom gradu, kod psihologa...
[ SER_ŽILE @ 18.11.2002. 20:52 ] @



http://www.mensa.org/workout.html


[ mbole @ 12.04.2004. 03:13 ] @
Pitao bih nesto u vezi onog Ajnstajnovog testa. Sta je tacno Ajnstajn rekao, ko ga resi u glavi ili ko ga resi sa olovkom ili s cim vec? Posto kad bacis problem na papir i pridjes mu inzenjerski ... , ne bih rekao da 98% ljudi ne moze da ga resi. Ili su onda ljudi bili "drugaciji" ... malo inzenjera

Posle godinu i po ...
[ -zombie- @ 12.04.2004. 03:19 ] @
ja sam za ovaj navodno ajnštajnov test čuo još pre par godina, i tada mi je izgledalo isto tako čudno kao i tebi sada da samo 2% ljudi može da ga reši..

e sad, ako treba sve to odraditi "u glavi", možda i jeste 2%. to nisam hteo čak ni da probam.. ;)
[ pailhead @ 21.05.2004. 01:49 ] @
Nemac gaji ribice jel tako?
[ Leftist @ 07.06.2004. 22:10 ] @
Citat:
Ja sam išao pre godinu dana iz zezanja (bio je popust ako odeš sa indeksom) i dobio skor >156 (to im je kao fora, ako imaš više od 156 onda ti ne kažu rezultat, jer kao taj test sa matricama meri tačno samo do 156, a posle bi morao neke specijalno baždarene testove da polažeš). Uglavnom nisam se učlanio, ocenio sam da ne vredi 20 DM to zadovoljstvo. Zapravo poenta udruženja mi nije jasna, deluje kao neki jadni impotentni elitizam. Doduše test mi se svideo jer ni na jedno pitanje nisam mogao da nađem više od jednog logičnog rešenja. Npr. poslednju matricu zaista nisam umeo da rešim, pa nisam ništa ni zaokružio, tj. nije bilo "nabadanja".
Moram još samo da dodam da sam to jutro kad sam išao da se testiram u menZi (test je bio u 12) došao kući u 5:30, mrtav razbijen, pijan i naduvan, spavao 5 i po sati i malo u autobusu.

Tako da sam se prijatno iznenadio rezultatom, obzirom na otežavajuće okolnosti.


Ja sam test radio strejt (sa istim rezultatom), nisam se uclanio iz slicnih razloga, uradio sam ga pre istka vremena, a posle teskog napijanja sutradan rekonstruisao dobar deo crteza. Za skepticne mogu samo citirati Dzenis Dzoplin: "Pijem zato sto previse razmisljam"
[ -bane- @ 07.06.2004. 22:34 ] @
Ja sam pak cuo da najveci IQ ima neka zena u Americi i taksista je :)
Sharon Stone je clan Mense i ima skor 154:))
[ euripyd @ 10.06.2004. 20:15 ] @
Opet taj Ajnstajnov test...
Prvo, kao sto kaze ajmo da uzmemo cisto statisticki. Ako Bg ima recimo dva miliona stanovnika onda znaci:
2 000 000 - 98% = 40 000

Well, cetrdeset 'iljada nije tako zanemarljiva cifra, ajde da je rec o 99,98% onda bi mislio da je test jos i zesci.
A sad zamislimo ovo, na Zemlji ima oko 7 milijardi ljudi sto znaci da je 2% = 140 miliona.. O, pa moguce da sam ja jedan od njih.

Osim toga postoji nekoliko nivoa inteligencije. Na primer Tesla je imao neverovatan spoj manuelne i vizuelne inteligencije i logike. Medjutim u poslednje vreme izlaze knjige tipa "emocionalna inteligencija" a oznaka je EQ. To je za neke da se utese: "jest da sam glup al' sam zato osecajan!".

Poz.
[ vilyu @ 15.06.2004. 15:19 ] @
Citat:
Zapravo poenta udruženja mi nije jasna, deluje kao neki jadni impotentni elitizam.


Smešno. Video sam nekoliko sličnih odgovora u ovoj temi. Zanimljivo je to da se očigledno niste precizno informisali o aktivnostima, ciljevima i funkcionisanju Mense, ali ste našli za shodno da je na citiran način okarakterišete. Ovakve izjave su čiste pretpostavke.

Takođe, izjave poput: Ma oni pojma nemaju, da vidiš, taj i taj član Mense nije shvatio da .... a to je tako jednostavno. Smešno. Zavist mozda? Masa ne voli pojedince koji se isticu znanjem, ili uspehom u nekoj svojoj oblasti interesovanja, pa onda namerno pokusava te pojedince da predstavi nižim od sebe. Ili samo pogrešno shvatanje IQ-a. Eto, npr. u ovom slucaju visok IQ ne znaci da ste vi najbolji profesor nuklearne fizike na MIT-u, sa neograničenim znanjem. Pa niko se nije naučen rodio. IQ predstavlja sposobnost da shvatite i rešite probleme, sto olaksava učenje.
[ Milos Stojanovic @ 20.06.2004. 22:42 ] @
hvala, vilyu, upravo to sam hteo da kažem.
Dakle, može neko da ima visok IQ , ali da ga mrzi da bilo šta pokrene u svom životu. On će živeti kao taksista ili kamiondžija, ili šta već.
IQ je jednostavno potencijal.
[ voorhees @ 25.06.2004. 03:58 ] @
A moj je očito IQ=0 or IQ=1 jer su me moja životna djela i putevi već gotovo odvela u grob.Mada po nekima bi trebao biti možda kakav doktor znanosti.
Bio ja na novačenju i pita psiholog na već dodatnom testu za debile da na koji ja
faks idem? Rekoh nejdem na faks. ONI:Da kako to pa imaš sve šestice na testu
(što god to značilo)? JA:Pa imam samo osnovnu školu jer sam glup.
[ Aleksandar Ilić @ 25.06.2004. 22:08 ] @
Postavio sam na netu jedan program za iracunavanje IQ-a.
Evo linka:
http://www.ptt.yu/korisnici/a/l/alekstrade/IQ.EXE
Program je oko 230KB.

pozdrav
[ IronTIRANIN @ 08.07.2004. 13:07 ] @
Da li bi bio neko tako ljubazan da mi odgovori, koje su to povlastice koje clanovi mense imaju u drustvu, i da li se taj test polaze cisto zbog sebe (da pokazem sebi da sam pametan) ili mogu ocekivati i neke koristi od toga?
[ -zombie- @ 08.07.2004. 18:56 ] @
pa osim toga da im stariji ustaju u gradskom prevozu, da ne moraju da paze gde bacaju đubre (jer im policajci neće naplatiti kaznu zbog toga), i da je dovoljno 100 članova mense da podnese predlog zakona u skupštinu (nasuprot 10,000 običnih građana), i nemamo baš neke specijalne povlastice..

čak kad bolje razmislim, možda bi i mi trebali malo da se pobunimo, da štrajkujemo.. da se izborimo za svoja prava, povlastice i premije.. možda čak i puteve u vojvodini da blokiramo..

šta vi mislite o tome?!?
[ Nabukodonosor @ 08.07.2004. 22:59 ] @
Sto se tice onog Ajnstajnovog testa, ja sam ga pre par godina resio i secam se da sam dobio neku nagradu (na nekom sajtu), ali sam koristio papir (i olovku, naravno :-) ). A da, da ne zaboravim da pomenem, to sam radio mrtav pijan, drogiran, prebijen, i cak sam spavao dok sam radio. Znaci u snu. Kad moze random, sto ne bih i ja. Ajde bre... Jebiga, ja ne mogu da dolazim u BG samo zato.
P.S. Ne mogu prosto da poverujem koliko su ljudi sujetni. Pa pogledajte samo koliko ima onih sa IQ-om >156 samo na ovom thread-u. Zamislite koliko ih samo ima na CELOM forumu. :-) E sad, zamislite koliko ih ZAISTA ima.

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 09.07.2004. u 18:13 GMT]
[ maji @ 09.07.2004. 09:32 ] @
Ranije sam vec radila test slican ovom...Elem...Nemac gaji ribice, i svi zahtevi su zadovoljeni tako...i trebalo mi je oko 30 min uz papir i olovku...i imala sam srece pri rasporedu crvene kuce na 3 mesto a ne na 5, jer sa prvih par uslova uzetih u obzir, ta kuca je mogla da bude na bilo kom od ova dva mesta...

Sto se tice IQ testova, nisam bila u Mensi ali imam dvoje dobrih drugara koji su se testirali i clanovi su, drug je cak i aktivan u pripremi Biltena Mense...Njih dvoje su skroz ok likovi, krajnje svestrane licnosti...a njihova iskustva sa drugim clanovima Mense su da ih ima svakakvih, od frikova koji mogu da pricaju samo na jednu temu i nista ih drugo ne zanima, do sasvim ok ljudi....kao i svuda...

Radila sam online testove i tu sam uvek imala dosta dobre rezultate...ali to su numericki, tekstualni i vizuelni ("geometrijski testovi")...U srednjoj skoli smo radili slicne testove, kako bi odredili nase sklonosti i sugerisali na oblast ili fakultet za koji imamo sklonost...Meni je numericki i vizuelni deo testova uvek bio najbolji, pa su mi psiholozi savetovali da su prirodne nauke pravi izbor za mene...ipak, zavrsila sam ekonomiju... :) Pravi IQ test je samo "geometrijski" i mogu da ga resavaju i nepismeni...

Razlog sto se nisam testirala u Mensi...nije mi to toliko bitno u zivotu, prilicno sam svesna svojih mogucnosti...
[ neo01 @ 09.07.2004. 17:26 ] @
Znam i ja jednog lika iz MENSE... Bavi se kompisima, i ima mnoga
interesovanja ali mi bas ne delujes uvek inteligentan... U svari,
bolje reci: ne deluje mi uvek pametan (pamet == inteligencija u
praksi)...

Posto se tu odredjeni testovi iznova i iznova ponavljaju... a i
posotoje nacini da se npr. rade online IQ testovi - sam IQ postotak
moze da se "nabifluje" i vise nego sto bi ga isprva dobio... Meni je
npr. prvi put jedan online IQ test na www.emode.com -u bio 119, a vec
drugi put taj isti 121 (al' to je opet jos uvek daleko od Mensinih
>150)... Tj. od 60-tak pitanja jedno nisam bas najbolje skapirao, iako
dobro vladam engleskim, a takodje usao sam u logiku jedne nove
postavke tako da sam resio jos jedno... Da su bili na srpskom, mozda
bih se bolje snasao...
[ Tisma @ 03.08.2004. 13:45 ] @
Evo jednog zanimljivog IQ testa!
http://www.iqtest.dk
Objavite rezultate kad se testirate!!!
[ aleksandaraleksandar @ 03.08.2004. 22:24 ] @
126, na zalost nisam stigao da uradim 3 poslednja. ovo je jedan od retkih dobrih testova.

na jednom drugom testu sam imao 124. i na regrutaciji sam imao 'iznad proseka' posto ih cifre nisu zanimale. znaci tu sam negde
Citat:
goranh:drugi put taj isti 121 (al' to je opet jos uvek daleko od Mensinih
>150)


ali po ovoj skali to je 131 valjda.
[ aleksandaraleksandar @ 03.08.2004. 22:28 ] @
eyripid: 2 miliona nije mala stvar.
IronTIRANIN:pa naravno da mozes ocekivati koristi
[ djk494 @ 15.08.2004. 17:53 ] @
Citat:
Tisma: Evo jednog zanimljivog IQ testa!
http://www.iqtest.dk
Objavite rezultate kad se testirate!!!


135 na ovom testu, da vidim koliko mogu.
14x u srednjoj skoli, goreo od zelje da idem u Petnicu, maksimalna koncentracija.
123 na testu u firmi, dok sam bio u otkaznom roku, bolelo me uvo sta cu da uradim test sam predao nakom 20min (radi se 30).

U razgovoru sa psihologom koji me je testirao u firmi pitao sam da li neko moze da podigne IQ radeci testove odgovor je da, cak baveci se aktivnostima (npr. matematika) koje su slicne zadatcima na testovima (nastavi niz i sl.) dizes sebi IQ na testu...

Odnosno IQ mi varira od zelje da uopste resim test, od toga da li sam vec resavao taj tip testa, srece i x drugih uticaja, ocigledno bitan faktor u proceni mojih sposobnosti...


Citat:
goranh: Znam i ja jednog lika iz MENSE... Bavi se kompisima, i ima mnoga
interesovanja ali mi bas ne delujes uvek inteligentan... U svari,
bolje reci: ne deluje mi uvek pametan (pamet == inteligencija u
praksi)...


Inteligencija => sposobnost resavanja problema sa kojim se prvi put susreces +
znanje => upoznavanje sa mogucim (obicno najboljim) resenjem problema +
iskustvo => resavanje istog problema vise puta =
"pamet"

Sto ce reci mozda je decko prvi put radio nesto na kompu sto si ti radio vec sto puta pa je ispao glupav iz tvoje perspektive koji bi datu problematiku resio u momentu (jel znas kako je to najbolje resiti) dok je on morao da razmisli kako to da resi (i dosao do mozda ne najboljeg resenja).
[ tinaia17 @ 25.08.2004. 15:25 ] @
Bravo, mnogi brkaju pamet i inteligenciju. Inteligencija je, da ne izmishljam toplu vodu, sposobnost+znanje. Znachi ako neko nesho zna, ne mora da znachi da je inteligentan. Mozhda mu je trebalo 100god da nauchi to shto zna.
Btw jel ima neki test na 'domachem' jeziku. Super stojim sa engleskim, ali kad ti daju da sastavish rech od slova ili tako neka pitanja, stvarno nije bash opushteno...
[ vorkapa @ 02.10.2004. 15:34 ] @



http://www.highiqsociety.org/

Test for exceptional intelligence
[ vorkapa @ 02.10.2004. 19:44 ] @
evo jos jednog primera


weightless and perfectly flexible rope is hung over a weightless, frictionless pulley attached to the roof of a building. At one end is a weight which exactly counterbalances an orangutan at the other end.

If the orangutan begins to climb, what will happen to the weight?

[ -zombie- @ 02.10.2004. 19:56 ] @
zavisi da li majmun ume da se penje bez jedne ruke..

(biologija mi malo zaribala ;)
[ vorkapa @ 02.10.2004. 21:06 ] @


hehe ovaj na slici moze i to...
[ Dvaal @ 13.10.2004. 01:00 ] @
Citat:
Tisma: Evo jednog zanimljivog IQ testa!
http://www.iqtest.dk
Objavite rezultate kad se testirate!!!


Nisam siguran da li je ovaj test verifikovan od strane psihologa, i koliko se rezultati dobijeni na njemu poklapaju sa rezultatima sa drugih testova. Mogu ipak da kazem da je dosta slican Mensinom testu iako nijedan zadatak nije isti. Takodje, u mom slucaju je, u neku ruku, dobijen slican rezultat. Imajte u vidu da su rezultati na ovom testu izrazeni u sd (standard deviation) 15 dok se kod nas izrazavaju u sd 24.

Npr: iq130(sd 15)= iq148(sd 24) sto je taj Mensa level;
iq140(sd 15)=iq165(sd 24) sto je poslednja tacka;

drugi primer vas upucuje da ovom drugom rezultatu i ne treba mozda puno verovati jer ni matrice koje su verifikovane nisu precizne za iq>156.
[ sallle @ 18.10.2004. 18:27 ] @
http://www.mensa.hr/eu_iq_test/eu_iq_test.php

online test, odmah izbacuje rezultat.
[ VRKY @ 18.10.2004. 19:44 ] @
Upravo tu napravio test i rezultat mi je 95
http://www.iqtest.dk/main.swf
I usput. Ima li aki program za to (nisam čitao sve postove)
[ VRKY @ 18.10.2004. 19:55 ] @
Citat:
Alekstrade:
Postavio sam na netu jedan program za iracunavanje IQ-a.
Evo linka:
http://www.ptt.yu/korisnici/a/l/alekstrade/IQ.EXE
Program je oko 230KB.

pozdrav


Program ti je isto malo bolji..)))) Ne odaberem niš i kliknem na IQ i prikaže da mi je IQ 77
[ sallle @ 19.10.2004. 17:32 ] @
Pretpostavljam da je zato sto taj test nije precizan pri testiranju iq-a od 77, vec je takav da izbacuje "tacne" rezultate za malo vece iq-e...
Mensin test ima 36 pitalica, sve preko 31 se vodi kao 156+ zato sto test nije precizan za vise iq-ove (analogno tome verovatno ide i prica za nize iq-ove)...
[ filjo @ 19.10.2004. 19:04 ] @
[ Dubravka @ 24.10.2004. 19:40 ] @
rekla bih da masite poentu iq testova i to poprilicno.

pravi iq testovi se sastoje od mnogo delova i rade se ako se ne varam do dva sata. oni bi trebalo da pokriju sve faktore inteligencije i da njihov prosek bude stvarni iq pojedinca. takvi testovi se rade u strogo kontrolisanim uslovima i obavezan je test licnosti na vecini takvih testiranja. ovaj tip testa sam radila dva puta i vrlo sam zadovoljna svojim rezultatima. oni koji su polagali mensin test, a ovde su nesto postovali ocigledno nisu obratili paznju kada je na pocetku testa receno da je to testiranje SAMO JEDNOG FAKTORA te tako to nije pravo merilo necije inteligencije i u tu svrhu su pomenuli zenu koja je kamiondzija i koja ima najvisi IZMERENI iq faktor koji oni mere. taj faktor se naziva faktorom urodjene inteligencije, dakle radi se o inteligenciji koju smo nasledili. ja sam radila mensin test, zadovoljila uslove za clanstvo, i mislim da je test odlican. ajnstajnov test koji je ovde postovan, ZA 15 MINUTA MOZE DA POLOZI SAMO 2% POPULACIJE, a za neko duze vreme moze da ga polozi vecina. dakle svi kojima je za resavanje tog testa trebalo vise od 15 minuta ne spadaju u tih 2% genijalaca. neko pomenu eq, tj. emocionalnu inteligenciju za koju se smatra da je razlog zasto ljudi koji imaju nadprosecan iq padaju na ispitima, a oni sa prosecnim ili ispodprosecnim ga poloze. eq jednostavno predstavlja sposobnost pojedinca da se izbori sa negativnim osecanjima i da nadje neku ravnotezu u svom emocionalnom zivotu. toliko o cinjenicama.
[ gnarfoleon @ 30.10.2004. 18:13 ] @
Polagao sam za MENSU prosle godine i nisam prosao, imao sam samo 144 a treba 148 :(((
Kolike sanse imam da prodjem iz drugog puta, da li vredi "vezbati" razne testove kojih ima na netu? Jel ima neko da je polagao vise puta za MENSU, kolike su mu razlike u broju poena?
[ bednik @ 05.12.2004. 19:33 ] @
Ljudi izgleda da sam ja zesce glup.Em sam upotrebljavao papir i olovku,em sam ga resavao vise od 40 min,em sam "pogodio ne bas tacan" rezultat(mislim na einstainov test).Pazi ovo:em sam od rodjenja nesretan(strah od smrti,smrti,smrti,smrti...),bez nekog opipljivog razloga za istu,em sam glup,em sam bolestan(sad mi je smrt makar opravdani razlog nesrece)...A volim te mozgalice...Ima li ko od vas genijalaca reci utehe...?
[ gnarfoleon @ 06.12.2004. 12:11 ] @
Ajnstajnov test? Jel to ono gde ko zivi? E pa ja sam te testove resavao kao klinac, izlazili su u enigmatskoj reviji Eureka. Posto sam bio mali i glup trebalo bi mi po ceo dan da ih resim ali sam ih skoro uvek resavao. Po meni oni nisu test inteligencije, vec koncentracije i cisto logickog zaklucivanja. I naravno, ocigledno je da se mogu uvezbati!

Sto se tice tog tvog straha od smrti u pitanju je fobija koja je nastala ko zna kako ali se kao i sve ostale MOZE IZLECITI. Da li ces se obratiti psihijatru, probati nesto sam da uradis (postoje ogromne self-help zajednice na netu i mnooooogo literature koja zaista moze da pomogne) ili ces sedeti i kukati to je ipak samo tvoj izbor.

Ovaj faktor, emotivna nestabilnost (sto je najblazi moguci izraz za tvoje stanje) itekako utice i na "inteligenciju", koncentraciju, sposobnost ucenja. Veza je FIZIOLOSKE prirode i tesko da se moze prekinuti nekom cisto voljnom aktivnoscu (ono kad kazes "ma nateracu se", "necu misliti o tome"). Sve sam to naucio u jednoj genijlanoj knjizi "Emotivna inteligencija" od Danijela Golmana.

Konkretno, ono sto ja kao samouki analiticar mogu da zakljucim iz tvoje poruke je da si svestan svoga stanja, da si dovoljno otvoren to da priznas i potrazis kakvu takvu pomoc, da si radoznale prirode (volis mozgalice) sto su sve pozitivne osobine. I sa druge strane imas nick bednik i kukas kako si nesretan, glup i bolestan. Najgore od toga je ono bednik jer pokazuje nedostatak elementarnog samopostovanja (a moguce i optuzivanje samog sebe za svoju sudbinu, za koju najverovatnije objektivno nisi kriv).

Ma koliko pateticno zvucalo, prvi korak je da shvatis da imas pravo da zivis svoj zivot i to onako kako ti hoces. Pa tek onda da krenes da popravljas ono sto ne valja. Da taj cilj, normalan zivot, bude nesto cemu tezis svim srcem, nesto sto zelis, a ne nesto sto moras da radis. Onda ces vec naci nacina da prevazidjes stvari koje ti sada deluju nepromenljivo.





[ Nabukodonosor @ 05.01.2005. 02:08 ] @
Koliko je verodostojan ovaj gore Mensa Hrvatska IQ test? Ovaj sto je filjo okacio sliku.
[ ultra @ 05.01.2005. 07:13 ] @
Definitivno nesto nije u redu sa mensom jer IQ preko 140 ima 3% ljudi na svetu.Nije valjda da dosta tih ljudi dolazi na http://www.elitesecurity.org/.

@Nabukodonosor
Ja sam uvek znao da si ti veliki potencijal samo sto niko nije hteo da te iskoristi :-P
[ Nabukodonosor @ 05.01.2005. 14:29 ] @
Pa zasto je to nemoguce? Pa recimo da je 3% od ukupne stare Jugostavije oko npr. oko pola miliona ljudi. Otprilike, mada je vise. Zasto nije moguce da samo jedan delic od tih pola miliona dolazi i ovde?! A forum ima samo oko 45 000 clanova.

P.S. Ma mene stalno neko iskoriscava?
[ Zikka @ 05.01.2005. 16:38 ] @














Vas IQ bi mogao biti oko: 138

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.




--------------------------------------------------------------------------------
Web design: Hrvoje || © Hrvatska Mensa / Mensa Croatia MMIII || PHP code: Josip
The Mensa logo is a registered trademark of Mensa International Limited, all rights reserved.
[ Milos Dedijer @ 05.01.2005. 17:49 ] @
Ovo je glupo !!!
Neprecizno za 10
[ ultra @ 05.01.2005. 19:52 ] @
Citat:
Nabukodonosor: Pa zasto je to nemoguce? Pa recimo da je 3% od ukupne stare Jugostavije oko npr. oko pola miliona ljudi. Otprilike, mada je vise. Zasto nije moguce da samo jedan delic od tih pola miliona dolazi i ovde?! A forum ima samo oko 45 000 clanova.


Nisam ni rekao da je nemoguce.Samo pitam koliko je verodostojan.
Meni IQ nista ne predstavlja jer smatram da postoji vise vrsta inteligencije samo je pitanje da li posedujes pravu.
[ maj1991 @ 06.01.2005. 01:11 ] @
Citat:
bednik: Ljudi izgleda da sam ja zesce glup.Em sam upotrebljavao papir i olovku,em sam ga resavao vise od 40 min,em sam "pogodio ne bas tacan" rezultat(mislim na einstainov test).Pazi ovo:em sam od rodjenja nesretan(strah od smrti,smrti,smrti,smrti...),bez nekog opipljivog razloga za istu,em sam glup,em sam bolestan(sad mi je smrt makar opravdani razlog nesrece)...A volim te mozgalice...Ima li ko od vas genijalaca reci utehe...?


Nemoj se skenjavati tako, ljudi pisu svasta. Licno sumnjam da je neko odavde resio taj test bez olovke i papira a sam test ima par forica koje skontas posle minut ili posle dva dana nebitno a posle slicne testove resavas rutinski.

PS: Nego jel neko resio test sa vrha stranice
[ Milos Dedijer @ 07.01.2005. 23:57 ] @
Bez papira i olovke(na "eci peci pec") = 141
Ma daj ja inteligentan... Oce to oce, kad se navadi...
[ Nabukodonosor @ 08.01.2005. 00:07 ] @
Pa dobro, svi smo vec dosli do zakljucka da je test s***** i da nije verodostojan. A inace za ona pitanja ti i nisu potrebni papir i olovka.
[ maj1991 @ 08.01.2005. 01:10 ] @
Da, vidim citate pazljivo. Ja govorim o Ajnstajnovom testu sa prve strane koji je postavio Darko Pipic
[ Nabukodonosor @ 08.01.2005. 01:28 ] @
Pa ja sam ga davno resio i cak sam dobio neku nagradu na nekom sajtu. Ali sam koristio papir i olovku. Ako to nekome nesto znaci.
[ maj1991 @ 08.01.2005. 01:40 ] @
Pa to i ja kazem, uz papir i olovku, nego je neko ranije rekao da je resio taj zadatak bez istih pa se lik koji sebe naziva bednik skenjao kako je glup sto on ne moze da resi. A jesi resio onaj sto je postavio Vorkapa?
[ Nabukodonosor @ 08.01.2005. 12:29 ] @
Onaj sa loptama? Sacuvao sam sliku na hard, ali nikako da nadjem vremena da se malo zanimam sa njom. Javicu ako uspem.
[ Milos Dedijer @ 08.01.2005. 13:16 ] @
Ovde se nezna ko o kom testu pise...
[ djordje @ 08.01.2005. 17:54 ] @
Ima li negde mensa mesto u NS gde mogu da se testiram?
[ maj1991 @ 08.01.2005. 21:37 ] @
Ima na keju
[ VRKY @ 08.01.2005. 21:42 ] @
Prije nekoliko tjedana testirao sam se u školi i IQ mi je ispao 103 a na netu kad sam radio bio je 96 stoga nije neka velika razlika
[ djordje @ 08.01.2005. 22:11 ] @
ne mora da znaci. Da bismo to dokazali mora mnogo vise ljudi da uradi test.
[ Nabukodonosor @ 08.01.2005. 23:32 ] @
Citat:
VRKY: Prije nekoliko tjedana testirao sam se u školi i IQ mi je ispao 103 a na netu kad sam radio bio je 96 stoga nije neka velika razlika

A gde na Netu?
[ puzap @ 09.01.2005. 14:23 ] @
Da li je onaj hrvatski sajt MENSA sa testom za merenje IQ dobar? Po njemu moj IQ je 'oko 144'?! Malo neverovatno!
[ djordje @ 09.01.2005. 14:32 ] @
Nije neverovatno jer i ja imam 144 i jos nekoliko ljudi takodje. To je neko s***** koje mnogo cesto daje bas taj rezultat. Valjda da te namami da dodjes da radis pravi test
[ puzap @ 09.01.2005. 19:34 ] @

Citat:
djordje: Nije neverovatno jer i ja imam 144 i jos nekoliko ljudi takodje. To je neko s***** koje mnogo cesto daje bas taj rezultat. Valjda da te namami da dodjes da radis pravi test


Mislim da si upravu. Ne smatram sebe glupom, al' baš nisam ni genije.

[ *SHomi* @ 12.01.2005. 11:09 ] @
Sto se tice IQ testova evo jedne informacije, tacnije formule. Ne znam da li je 100% tacna, ali tako su me ucili u skoli :)

IQ = Mu / Ku *100, gde je Mu- mentalni uzrast, a Ku- kalendarski uzrast.

Prema ovoj formuli IQ testovi ustvari treba da budu prilagodjeni uzrastima, odnosno svaki IQ test treba da ima zadatke koji su poredjani po tezini prema uzrastu. Ovo sve naravno vazi za mladje uzraste..... Mada IQ nekih poznatih licnosti nije odredjivan pomocu testa, vec pomocu nekih "dela" odnosno uspeha koje su postizali u odredjenom trenutku zivota... ne znam sada tacno da navedem primere ali potrazicu i to.
[ Milos Dedijer @ 12.01.2005. 22:34 ] @
nijedan od ovih testova koje smo radili nije validan.
Ne postoji samo jedna vrsta inteligencije. Test bi trebao da sadrzi pitanja koja ce da procene sve vrste. A koliko sam ja video nijednam nema ovaj uslov pa stoga nisu validni.

Al cinjenica da smo extremno inteligentni stoji iako testovi nisu validni.
[ Milos Dedijer @ 19.01.2005. 15:31 ] @
E kod ove hrvatske mense nemam pojma koji je ovo k****.
Uradim i dobije kao 141 i onda zamenim vise od pola odgovora i bude opet 100 ;)
[ sbanjac @ 25.01.2005. 00:47 ] @
ja sam s 11 god i 9 mjeseci radio 162 (KD=11.75 MD=19)... nisam otad nikako radio test uz neku kontrolu, ali nevjerujem da bi postigao 162 opet
[ zoran miljkovic @ 03.02.2005. 03:49 ] @
1/
norvezanin- nemac- svedjanin- britanac -DANAC
kafa - plava - mleko -pivo -caj
zelena -voda - bela -crvena - zuta
pall mall -pince -blend -blue mast - dunhil
ptice - macka - pas - konji - RIBE
2/
norvezanin -danac -britanac -NEMAC -svedjanin
zuta -plava -crvena- zelena -bela
voda -caj -mleko -kafa -pivo
dunhil -blend -pall amll -prince -blue mast
macka -konji -ptice -RIBE -pas
3/
NORVEZANIN -nemac -svedjanin -britanac -danac
zelena -plava -zuta -crvena -bela
kafa -voda -mleko -pivo -caj
blend -prince -dunhil -blue mast -pall mall
RIBE -macka -pas -konji -ptice


...ovde ko stigne cuva ribe ili sam nesto propustio...
[ Nabukodonosor @ 03.02.2005. 12:54 ] @
Naravno da si propustio. Samo jedan cuva ribice.
[ zoran miljkovic @ 03.02.2005. 14:24 ] @
...ne,ribe cuva-Nemac,Danac i Norvezanin i sve se uklapa jedino ako cika Ajnsatjn nije mislio da se neke stvari u testu``podrazumevaju`` ili je lose prevedeno...npr kuca levo,prva levo ili sta sve levo su levo. . .
[ Nabukodonosor @ 03.02.2005. 15:02 ] @
Ja ti kazem, ribe cuva samo jedan. To kako je prevedeno ne znam. ja sam taj test radio na drugom mestu, tako da ne znam da li je ovo ovde dobro. Ali ne cuvaju svi, to je sigurno.
[ Copa @ 03.02.2005. 16:59 ] @
Vas dvojica se ocigledno ne razumete.
Postoje tri ispravna resenja i u svakom od resenja samo jedan cuva ribicu
[ TESLA81 @ 04.02.2005. 15:36 ] @
Anstajnov test sam resio za pola sata(papir i olovka) i samo jedan cuva ribe i to je Njemac,probao sam druge mogucnosti ali samo ova zadovoljava sve uslove.Po meni bitno je provaliti boje kuca posle ide sve ko po loju.
Norvezanin je u prvoj,pored njega je plava kuca,tj druga kuca je plava.zelena je levo od bele,sto znaci ili je zelena treca kuca ili je zelena cetvrta.U slucaju da je zelena treca to jest kuca u centru njen vlasnik mora piti mleko a kako vlasnik zelene pije kafu znaci da je zelena kuca cetvrta,britanac zivi u crvenoj sto znaci da je crvena treca kuca jer je norvezanin u prvoj koja jeu ovom slucaju zuta..........

[ Nabukodonosor @ 04.02.2005. 15:59 ] @
Da, nemac cuva ribice.
[ Copa @ 05.02.2005. 10:58 ] @
I ja sam resio test i ustanovio da Nemac cuva ribicu.Medjutim postoje
jos dva ispravna resenja.
Ako niste dobro videli imate upisana sva tri resenja.
Ne trebate samo tvrdoglavo da tvrdite da postoji jedno resenje ,
vec da argumentujete zasto ostala dva resenja nisu ispravna.

[ IsNoGood @ 05.02.2005. 21:00 ] @
Anstajn je dao samo jedno tacno resenje, a to je da Nemac cuva ribice, e sada ona dva druga resenja sto je dobio Zoran Miljkovic su isto tacna ako se pod "levo od" ne podrazumeva predlog "od", jer se predlog upotrebljava kada se misli na stvar odmah pored, recimo "zelena kuca je levo od bele", sto znaci da je odmah pored bele kuce...a ako zanemarimo tu cinjenicu onda mozemo da dobijemo jos ta dva resenja, ali ona po Anstajnu nisu ispravna. I jos nesto Anstajn je rodjen 1879. u Nemackoj sto znaci da je po nacionalnosti Nemac pa bi po logici stvari i tacan odgovor "NEMAC CUVA RIBICE" imao najvise smisla.
[ Copa @ 05.02.2005. 21:54 ] @
Donekle se slazem sa tvojim objasnjenjem.Medjutim predlog "od" nikako ne moze
da oznacava "odmah pored" vec oznacava pocetnu tacku koja je u ovom slucaju
"bela kuca" Sto znaci : '' levo od bele kuce je beskonacno levo ''
[ linuxadore @ 26.02.2005. 20:06 ] @
Odlični testovi na sajtu www.tickle.com
;D
[ anon21796 @ 06.03.2005. 22:25 ] @
Pa slazem se sa ostalima da postoje vrste i vrste inteligencije, ja znam clanove mense za koje bi nakon nekog razgovora rekao da su sasvim prosecni. Za neke nisam verovao kad sam cuo da su clanovi mese , cak na fax-u imaju los prosek :)

Ja sam radio bezbroj testova na kompjuteru, na nkima sam imao 140 to mi je max, a na nekima 118, pa 124 i tako...

Sve zavisi, smatram da ne moras da imas iq 150 da bi bio uspesan, sta vise verujem da covek sa 110 moze da izgleda pametno i jos da bude dobar u onome cime se bavi...

E sad, bitno je da znas kako da iskoristis iq koji imas, covek sa iq-om 150 moze da uspe i da propadne, a onaj sa iq-om 80 in moze samo da propadne...

Znaci da bi neko nesto napravio morao bi da ima najmanje 100 :)

Usput, ima li neko test licnosti ili emocionalnu inteligenciju test ili sl..???
[ IronTIRANIN @ 07.03.2005. 18:30 ] @
Razlog zbog cega neki clanovi mense imaju slab prosek na faksu je nerad ili posvecenost stvarima koje nemaju bas mnogo veze sa samim predmetima. Ja sam polozio mensin test (IQ152) al sta mi vredi ako ne radim. Sta mislis , da predmet moze da se spremi za jednu noc? Samo se nadaj!

Disciplina, rad i red! Uspeh ne izostaje.

Sto se tice EI, pitaj naseg starog druga google-a za pomoc... a podesi u advanced options da ti prikaze sajtove na srpskom.

I tako.

[ GST @ 14.03.2005. 14:51 ] @
Da li je neko od onih koji su postigli preko 148(?) na mensinom zvanicnom testiranju radio test na [url]www.iqtest.dk[/url] ? Sada su stavili novu verziju, u boji.
Na onom starijem (crno belom) koji sam radio pre nekoliko meseci sam imao 138, a na novom sam prvo imao 128 (umor i quess) a iz druge 137. Koliko sam razumeo ovaj test najvise lici na test mense international koji se kod nas polaze pa me zanima kako ste prosli vi iz mense i da li bih ja mogao da prodjem 'pravi' test.
BTW po ovom testu mensa level je >130.

Citat:
Nemoj da se opterećuješ brojkama, mnogo je važnija uspešnost u realnom životu.

Da, znam da je inteligencija precenjena i da ne treba da se optrerecujem brojkama i da je mnogo vaznija uspesnost u realnom zivotu itd, itd. I mozda me ovo interesuje zato sto nisam dovoljno uspesan i samo pokusavam nekako da se utesim, a mozda to i nije tako pametno.. ili mozda radi zadovoljenja sopstvene sujete... ili mozda samo iz prakticnih razloga.

enivej hteo bih da 'cujem' vase misljenje
[ mrkidivx @ 14.03.2005. 15:06 ] @
Citat:
Da, znam da je inteligencija precenjena


Ma ne, pogrešno si razumeo inteligencija je svakako potrebna, ali jednostavno mislim da se ne može nečija inteligencija izmeriti nekakvim testom,

Inteligencija je nešto mnogo kompleksnije.
[ anon21796 @ 14.03.2005. 17:06 ] @
ja sam na iqtest.dk imao 120, a problem je sledeci, barem to sa mensom i iq-om od 130.

Naime,ameri racunacu iq drugacije nego mi, ono racunaju po devijaciji 15 a mi po devijaciji 24 valjda. Kad oni racunaju vrednost ispada visa nego kad racunas po nasoj devijaciji.

Ima tu razlike. 100% sam siguran ;) tetka mi je psiholog ;)
[ SPAVAC @ 14.03.2005. 21:55 ] @
evo ja sam na iqtest.dk upravo napravio 128 (radio sam 15 minuta) a kod nase mense imam preko 156...
pa ti vidi koji je odnos ;)
[ Lazarevac Mika @ 25.06.2005. 23:44 ] @
sica
[ Branko Santo @ 29.06.2005. 11:30 ] @
Volim da citam ovakve rasprave :)

Video sam u jednom od postova da se raspravlja o SD nivoima.
Za one koji ne znaju IQ se meri po razlicitim tabelama i ovih 148 sto je kod nas potrebno da se udje u MENSU je u stvari 132 na svetskom nivou koji koriste SD 15 ili SD 16 (jako mala razlika )
http://members.shaw.ca/delajara/IQtable.html
Svi preko 150 na SD 15 se smatraju blizu genijima posto je to broj 5 od 10.000.


Svi koji se busate sa tim 148 bah nije to nista, svaka cast ali to ima jos cirka 200.000 ljudi u Srbiji (ukljucujuci i mene posto sam ja dobio IQ>156)
Kako ste komentarisali i zanimanja evo jos jedne lepe tabele :)
http://members.shaw.ca/delajara/Occupations.html

Eto koliko sam pametan znam da sam negde imao odlicnu tabelu i sad ne mogu da je nadjem :)

E a evo sad (posle pola sata trazenja) i te tabele!
Da da pisanje ovog posta traje vise od pola sata :P

www.iqsociety.org/general/IQchart.pdf

Primeticete da je mensa po SD15 na 130 IQ a po SD16 na 132 niko ama bas niko vise ne koristi ove skorove sto se koriste kod nas u mensi.

Kreativnost je druga stvar i po meni procentualno je skoro jednaka mogucnost da osoba bude sposobna da nesto organizuje/nacrta/napravi bez obzira na IQ.

Isto tako visok IQ uopste nije neka garancija da ce osoba biti uspesna u zivotu.
Svugde a pogotovo u Srbiji je to otezavajuci faktor.
U Srbiji je sve iskrojeno za prosek... npr. jos uvek (primer mog mladjeg brata) neke uciteljice ne daju deci da pisu levom rukom!!! Pa nije ovo srednji vek!!!
Imamo dopunske casove samo za one sa losim ocenama a ne i za one sa dobrim.
Primer mog prijatelja kada je na casu matematike izasao na tablu i sve resio "ladnjaka" a profesorka mu pred celim razredom rekla " sta si ti sad dosao ovde da se pravis pametan" pa o cemu onda pricamo?
A da ne pominjem da kada imate visok IQ onda su vam stvari lakse za uraditi (intelektualne) pa ne stvarate radne navike i onda kad se nadjete u srednjoj skoli ili fakultetu onda to obicno tesko ide.

Ma gladan sam idem da jedem :)

Ne znam ni sta sam napisao dosad ako neko ima neki komentar tu sam :)
[ nadya @ 21.07.2005. 01:18 ] @
mmmmmmmmmmmmm
[ djk494 @ 18.08.2005. 00:59 ] @
Iqtest.dk sada 145 ali! radio sam pre stari test dva puta oba puta skor 135 a pise da je izracunati IQ samo u slucaju da prvi put prolazite test.
I cini mi se da nisu promenili dobar deo pitanja koja su ostala tipski ista ali sada u boji kada ti se oci naviknu na sarenilo do resenja dolazis istim putem samo su najteza pitanja promenjena jer koliko se secam nisam uspevao da nadjem resenje za jedno pitanje tada a ocigledno sam izmasio jos neko dok sada vidim neku logiku u svim pitanjima.


Na kraju objasnjenje zasto mi je IQ skocio za 10 u zadnjih godinu dana (ja sam inace u pocetku mislio da sam se izvestio u tom tipu zadataka) nasao sam u teoriji Cliffa Clavina iz serije Kafić Uzdravlje.

Cliff Clavin objašnjava teoriju bufala svom prijatelju Normu:
- Gledaj, Norm, ovako... Krdo bufala se kreće onoliko brzo koliko i najsporiji bufalo u krdu. Kad je krdo gonjeno, tad prvo stradavaju najslabije i najsporije jedinke. Ova prirodna selekcija je dobra za krdo jer se prosječna brzina i zdravlje cijelog krda povećavaju ubijanjem najslabijih članova tog krda. Na potpuno isti način, ljudski mozak radi jednako brzo kao i njegove najsporije stanice. Prekomjerna količina alkohola, kao što znamo, ubija moždane stanice, ali najprije napada najsporije i najslabije stanice. Na taj način, redovna konzumacija piva eliminira slabe moždane stanice, čineći mozak bržim i učinkovitijim. To je razlog zašto se osjećaš pametnijim nakon par piva.



[Ovu poruku je menjao Djaki dana 18.08.2005. u 02:08 GMT+1]
[ djk494 @ 18.08.2005. 12:18 ] @
Citat:
rekla bih da masite poentu iq testova i to poprilicno.

pravi iq testovi se sastoje od mnogo delova i rade se ako se ne varam do dva sata. oni bi trebalo da pokriju sve faktore inteligencije i da njihov prosek bude stvarni iq pojedinca. takvi testovi se rade u strogo kontrolisanim uslovima i obavezan je test licnosti na vecini takvih testiranja. ovaj tip testa sam radila dva puta i vrlo sam zadovoljna svojim rezultatima.


Licnost nema veze sa inteligencijom, odnosno to sam ja mozda nestablina ili agresivna licnost ne moze da utice na moju inteligenciju.

Citat:

Oni koji su polagali mensin test, a ovde su nesto postovali ocigledno nisu obratili paznju kada je na pocetku testa receno da je to testiranje SAMO JEDNOG FAKTORA te tako to nije pravo merilo necije inteligencije i u tu svrhu su pomenuli zenu koja je kamiondzija i koja ima najvisi IZMERENI iq faktor koji oni mere. taj faktor se naziva faktorom urodjene inteligencije, dakle radi se o inteligenciji koju smo nasledili.


Naravno, po meni je jedini bar donekle merodavan test inteligencije koji se ne zasniva na mogucnosti da brzina resavanja zadataka zavisi od tvog obrazovanja.

Citat:

ja sam radila mensin test, zadovoljila uslove za clanstvo, i mislim da je test odlican. ajnstajnov test koji je ovde postovan, ZA 15 MINUTA MOZE DA POLOZI SAMO 2% POPULACIJE, a za neko duze vreme moze da ga polozi vecina. dakle svi kojima je za resavanje tog testa trebalo vise od 15 minuta ne spadaju u tih 2% genijalaca.


Za neko duze vreme moze da ga polozi manji deo populacije koji ne poseduje procesorsku moc da problem resi za 15min ali moze da se koncentrise na problem dovoljno dugo vremena da bi dosao do resenja. Dobrom delu populacije da das ceo dan i razlog (npr. novcanu nagradu) ne bi mogli da rese taj zadatak.
Citat:

neko pomenu eq, tj. emocionalnu inteligenciju za koju se smatra da je razlog zasto ljudi koji imaju nadprosecan iq padaju na ispitima, a oni sa prosecnim ili ispodprosecnim ga poloze. eq jednostavno predstavlja sposobnost pojedinca da se izbori sa negativnim osecanjima i da nadje neku ravnotezu u svom emocionalnom zivotu. toliko o cinjenicama.


Emocijonalna inteligencija ne bi znao sta pretstavlja a ljudi koji imaj visok IQ padaju na ispitima zato sto ne znaju odnosno nisu naucili, nesto sto prosecnom studentu treba da svari posle 2 meseca predavanja i mesec dana intenzivnog ucenja niko ne moze da savlada za 3 dana pred ispit ma koliko inteligentan bio.

[ aleksandra80 @ 19.08.2005. 13:50 ] @
i dakle ajnstajnov test nije bas verodostojan, koliko sam mogla da zapazim, ukoliko se radi duze od 15 min? a ja se taman ponadala........
[ Kluna @ 19.08.2005. 19:52 ] @



[Ovu poruku je menjao Kluna dana 03.09.2005. u 17:37 GMT+1]
[ MajstorRA @ 27.08.2005. 23:33 ] @
Zanima me ta devijacija od 15 ili 24, kako se pretvara? Ako sam dobro razumeo ako je rezultat iq testa sa www.iqtest.dk 130 gde je koeficijent devijacije 15, kod nas sa devijacijom od 24 to iznosi nesto vise, ili ipak manje...E ako je vise koliko je to vise i ako je manje koliko je to manje:)


Pozdrav i izvinjavam se ako se o ovome govorlo, stvarno nisam imao vremena da procitam prethodne postove.
[ Branko Santo @ 28.08.2005. 09:44 ] @
www.iqsociety.org/general/IQchart.pdf

Pogledaj ovde imas tabelu za devijacije :)

Ajd ! :)
[ Boj@n @ 05.09.2005. 12:13 ] @
Ja sam radio onaj IQtest.dk vise puta, i vise verzija. I uvek mi bude 126 ili 127 ili 128
[ zri @ 06.09.2005. 00:02 ] @
Ja sam radio sve moguce testove, konkretno ovaj danski test sam urado 135 iz prve, ostale sam uvek radio i uklapao se u nekih 1/100 ili cak i do 1/6000, ali ono sto mene stvarno interesuje na koji nacin bih mogao upotrebiti to, jer sam primetio tokom odrastanja da sve manje i manje odskacem od proseka.... Tipican primer je da sam u osnovnoj bio neprikosnoven, u srednjoj sasvim ok, a na faksu sam bas zakasao (pritom kvantitet ucenja je uvek bio otprilike na istom nivou srazmerno uzrastu)... Ima li neko od vas iz mense neki savet povodom svega toga, i koje su mogucnosti koje otvara mensa ako ih ima uopste....
[ Branko Santo @ 06.09.2005. 06:42 ] @
Pa MENSA kao takva ne pruza nikakve mogucnosti.

Njeni clanovi organizuju se u SIG-ove (special interest groups) i razvijaju se u odredjenom smeru njihovog interesovanja.

Na sposobnosti ucenja, pamcenja, koncentracije itd. utice mnogo toga razmisli da li mozda radis nesto sto ne bi trebalo... Ja znam da ako se uvece ucugam bar prosecno sutradan nema nista od ucenja nego samo vegetiranje nad knjigom.

A i razmisli o tome da je sto dalje ides konkurencija sve veca.

Osnovnu upisuju svi.
Srednju Vecina.
A fakultet samo sposobni.

Meni je pomoglo samo sto sam polozio ispit pa da shvatim da treba nesto sa tim da i uradim, inace sam do tad vegetirao radio tako neke poslice i svasta :)

Probaj mozda da procitas one silne knjige o brzom citanju, savrsenom pamcenju, biznisima i tako to.... ima tu neceg mada nije sve onako kako se prica.

Svako moze da dodje u MENSA-u i ako nije clan da se malo raspita... nadji ih kod tebe popricaj sa nekim koje sadrzaje imaju pa mozda mozes da se ukljucis i ako nisi clan.
[ PeRuN_RoJs @ 15.09.2005. 15:52 ] @
Ljudi, da li neko zna za neko mesto sa dobrim on-line testovima, a da nije onaj sajt hrvaske mense?

[Ovu poruku je menjao PeRuN_RoJs dana 15.09.2005. u 16:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao PeRuN_RoJs dana 15.09.2005. u 16:54 GMT+1]
[ Branko Santo @ 16.09.2005. 00:10 ] @
http://paulcooijmans.lunarpages.com/p/gliaweb/tests/

Ali ovo je ako si bas pametan :)
[ 3D-generik @ 17.09.2005. 00:06 ] @
evo ja "osvojio" 140 na iqtest.dk...........a, ne smatram da sam pametan...uopste!!!............sto znaci da ovi testovi nisu nikakvo merilo!!!
[ djk494 @ 17.09.2005. 10:26 ] @
Evo ja sam juce nosio 10-tak dzakova cementa...... a ne smatram da sam snazan...... sto znaci da su dzkovi bili lagani...

Testovi postoje bas zato sto ne mozes realno da procenjujes druge a kamoli sebe, druga stvar je koliko su testovi dobri.
[ 4txx @ 17.09.2005. 18:58 ] @
Ja sam na Mensinom testu postigo >156, ali nikad nisam otisao na neko njihovo okupljanje... Cisto da bacim pare na clanarinu :@
Inace to sto sam saznao Iq nista mi ne pomaze samo me svi nesto zezaju... pogotovo profesori u gimnaziji...
[ 3D-generik @ 17.09.2005. 21:47 ] @
Djaki, ti si verovatno clan Manse, cim pravis ovakva genijalna poredjenja!
[ djk494 @ 17.09.2005. 23:03 ] @
Nisam clan Mense ali to ne menja na stvari da to sto ti o sebi mislis da nisi pametan nije bas relevantno, mnogi ljudi ocenjuju sebe pogresno a pre nego sto pocnes da vredjas druge ljude na forumu mogao si da procitas moj prvi post na ovoj temi i vidis koliko cenim ovakve testove.
[ 3D-generik @ 18.09.2005. 09:34 ] @
ma zezam se bre, sta se lozis
[ srbaja @ 18.09.2005. 09:50 ] @
Ima li uopšte ikakve praktične koristi od članstva u toj mensi? Ozbiljno pitam, znači da li se ikad ikom desilo da mu je to članstvo (ne pamet, nego baš članska karta) pomoglo da negde nešto brže završi, dobije neku uslugu, prođe bolje kod poslodavca ili u ambasadi i sl.?
[ marcony86 @ 18.09.2005. 12:36 ] @
Citat:
srbaja: Ima li uopšte ikakve praktične koristi od članstva u toj mensi...?


E, srbaja, opravdao si nick u potpunosti !
[ 4txx @ 18.09.2005. 20:54 ] @
Imali gde u Beogradu da se polaze neki standardizovani iq test ciji je maximum recimo 180-190? U sakom slucaju vise od 156, koliko sam dobio na mensinom, koji je njegov maksimum.
[ zri @ 26.09.2005. 15:08 ] @
Samo bi da iskazem zadovoljstvo da kod nas ima jako puno inteligentnih ljudi, ili su se samo oni najinteligentniji probili do interneta, nista vise ni manje ...
[ Holocen @ 20.10.2005. 16:15 ] @
I ja sam polagao Mensin test dok sam bio u srednjoj skoli. Radi se 36 zadataka za 40 minuta tzv. Rejvenove matrice, a posle toga se radi neki psiholoski test. Od osoba koje su pozvane u clanstvo saznao sam da osim zadovoljenja svog ega u drustvu sebi slicnih ili boljih tu NIKAKVE koristi nema. Ako planirate da trazite posao u inostranstvu tu obavezno u CV napisite svoj IQ, jer to tamo nesto znaci. Inace, Mensine testove treba posmatrati kao vas potencijal, jer ako radite druge testove preko Interneta mnogo uticu jezik, znanje logike, psihologija i rezultati jako variraju.
[ optix @ 12.11.2005. 01:15 ] @
Citat:
4txx: Imali gde u Beogradu da se polaze neki standardizovani iq test ciji je maximum recimo 180-190? U sakom slucaju vise od 156, koliko sam dobio na mensinom, koji je njegov maksimum.


Sama Mensa kod nas nema jos uvek takve testove. Sa sajta "...Za one koji postižu rezultat "veći od", a žele da znaju koliko je to "veće", postoji drugi precizniji, odnosno pouzdaniji test koji meri visoko natprosečnu inteligenciju. Mensa Srbije i Crne Gore još uvek ne poseduje ovaj test, ali se nadamo da ćemo ga dobiti."

Poseti sajt Paul Cooijmans-a i njegove testove. Ima link gore, evo opet > http://paulcooijmans.lunarpages.com/p/

P.S. Mensa (ova kod nas) racuna sa standardnom devijacijom od 24. Kada se >156 prebaci u sd15 ili sd16 (a vecina drugih racuna tako) to onda ispadne >135 i 137, respektivno.

[Ovu poruku je menjao optix dana 12.11.2005. u 02:36 GMT+1]
[ panonski mornar @ 06.04.2006. 08:36 ] @
Da ozivimo malo staru temu:

ako vam je dosadno razonodite se malo uz ove vrlo interesantne iq testove...(upload uz poruku)
[ MaelstroM @ 21.06.2006. 00:10 ] @
Oce li mi ko objasnit, ko je to najpametniji pa da ima pravo da odredjuje pitanja, i da uopste sastavlja ovakve testove ?
[ forest_fairy @ 22.06.2006. 19:31 ] @
Vas IQ bi mogao biti oko: 144

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.

Eto ti ga sad. A na Mensinom testu uživo imala sam 156

Pokvari mi dan

A članarinu Mensi nikad nisam platila, jer (koliko znam) za sada članstvo ne povlači nikakve beneficije sa sobom, sem druženja u SIG-ovima* sa drugim članovima istih interesovanja. Glupost.

*- grupa od minimum tri člana Mense
[ sk300 @ 27.07.2006. 15:45 ] @
Vas IQ bi mogao biti oko: 99

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.

imam 13 godina ali sam prve zadatke (one sa brojevima) jedine rijesio. ostale sam pogadjao. sad bas nemam vremena, ali i ne ide mi ovo sa slikama. mozda drugi put...

i samo jedno pitanje vezano uz mozak: koja je polovica mozga za matematiku i koja je za pamcenje? lijeva ili desna? pisem lijevom rukom, a nogomet igram sa desnom. koja mi je polovica razvijenija?
[ xxxrugby @ 01.08.2006. 20:40 ] @
Ma joj koliko dugo izdrzis s djevojkom u krevetu tolikiti ji je IQ da ne duljimo stvar.
;-)
[ vaderru @ 07.08.2006. 12:06 ] @
Ma dosadan je IQ test??!!
[ Deniz @ 07.08.2006. 15:49 ] @
Ma IQ vise nije toliko bitna stvar na koju treba obracati paznju.Mngo je vazniji EQ na kome treba raditi....
[ anon17194 @ 02.10.2006. 23:32 ] @
Citat:
forest_fairy: Vas IQ bi mogao biti oko: 144

Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.

Eto ti ga sad. A na Mensinom testu uživo imala sam 156

Pokvari mi dan

A članarinu Mensi nikad nisam platila, jer (koliko znam) za sada članstvo ne povlači nikakve beneficije sa sobom, sem druženja u SIG-ovima* sa drugim članovima istih interesovanja. Glupost.

*- grupa od minimum tri člana Mense


Apsolutno ista situacija kao i kod mene.Ja nisam ni ocekivao da cu da polozim.Heh,nisam bio svestan kolika sam "zamlata".
Kada sam saznao da sam polozio,bio sam na taj prijem novih clanova da vidim kako izgleda.Mislim da je to glupost,kao
fora druzis se sa ljudima tvog (intelektualnog) nivoa,mislim stvarno....... bezveze,kao da su svi drugi sisali vesla pa sa njima
ne mozes da razgovaras isto kao i sa clanovima mense,a mi mu dodjemo kao neki genijalci (samo ako nije).To clanstvo u mensi mi dodje kao clanstvo u nekoj sekti samo sto
nije na verskoj osnovi.Tako da nisam ni uplatio clanstvo niti me zanima.Da znam da ima nekih beneficija,verovatno bih,ali ovako ne vidim svrhu.Neka me neko ispravi ako gresim.
[ Branko Santo @ 03.10.2006. 05:22 ] @
Citat:
Deniz: Ma IQ vise nije toliko bitna stvar na koju treba obracati paznju.Mngo je vazniji EQ na kome treba raditi....


Leba ti?

IQ nije bitan? Kako si dosao do tog zakljucka?
[ anon17194 @ 03.10.2006. 09:36 ] @
Citat:
Deniz: Ma IQ vise nije toliko bitna stvar na koju treba obracati paznju.Mngo je vazniji EQ na kome treba raditi....


Naravno da je IQ bitna stvar,ali ne i presudna.U svakom slucaju,bolje je valjda imati sto visi IQ?
[ andy-b @ 15.04.2007. 20:14 ] @
Na hrvatskom testu mi je bio iq 150,a imam 12 godina.
[ andy-b @ 16.04.2007. 08:31 ] @
Evo slike
[ kontroler @ 27.04.2007. 00:16 ] @
Svaka cast momci!Ako imate iq >156 ja vam se stvarno divim.Radio sam vise puta onaj danski ali nikako da predjem cifru od 105.Na onom hrvatskom stalno se vrtim oko 125-129.Ipak mislim da je realnija vrednost od 105.Inace sebe smatram tupom osobom,mada ponekad imam i svetlih trenutaka!
[ anon17194 @ 27.04.2007. 06:16 ] @
Veruj mi da visok IQ ne znaci toliko koliko zvuci, u zivotu.
[ kontroler @ 27.04.2007. 15:04 ] @
Mozda si u pravu hajlanderu,sve to zavisi od coveka i njegovog mentalnog sklopa!Ipak mislim da visok iq bitno smanjuje vreme
konkretno prilikom studiranja,savladjivanja gradiva,brzine razumevanja i resavanja problema u stvarnom zivotu.
Ja imam takav stav o tome,mada sam ja verovatno isfrustiran vrednoscu moga iq-a i to zbog toga sto se bavim racunarima.
Uspesnost u toj oblasti ipak mozda zahteva natprosecan iq.Na moju zalost ja sam naprosto postao ovisnik o racunarima,to je jedino sto me je stvarno istinski zainteresovalo u zivotu!
[ real-fantastico @ 22.11.2007. 22:52 ] @
Evo mog rezultata :)



A evo i drugog.....



inace, ne sa nesto posebno paznje reseni...znaci mogolo bi se na testiranje :)

[Ovu poruku je menjao real-fantastico dana 23.11.2007. u 00:27 GMT+1]
[ gnarfoleon @ 30.11.2007. 22:07 ] @
E ljudi učlanio sam se u mensu (mada još me zvanično nema na spisku ali verujte mi na reč )

Samo bih hteo da kažem da se test promenio. Naime, ja sam već polagao za mensu 2003. i tada je bilo 36 zadataka koji su se radili 40 minuta. Težina se lagano povećavala, tako da je poslednjih 7-8 zadataka bilo prilično zeznuto. Na tom testu sam imao 144 po toj nekoj skali, valjda Katelovoj.

Sada je test dosta drugačiji, ima 45 zadataka a radi se samo 20 minuta! Zadaci su znatno lakši, ima 6 umesto 8 ponuđenih rešenja za svaki, a već je na prvi pogled očigledno šta je tačan odgovor. Poslednjih nekoliko zadataka jeste malo teže, ali je mnogo veći problem što za njih nema vremena. Nisam baš siguran koje je logika iza ovakve forme testa, dovoljno je da ti pukne olovka pa da izgubiš dragoceni minut da je zameniš i ne dobiješ adekvatan rezultat. (Ovo se možda kompenzuje verovatnoćom da bilo kome pukne olovka, a rezultati se i onako gledaju relativno za starosnu grupu). Ipak, po meni je ovo test brzine i sposobnosti koliko i inteligencije. Mnogi će biti iznenađeni kako proleti 20min odnosno neće na prvom testiranju moći da racionalno rasporede vreme.

E da i skala se promenila, sada se računa po Binelovoj, odnosno potrebno je 131 (a to je 150 po Katelovoj) da bi se učlanili. Ja sam imao taman toliko
[ dobrota @ 30.11.2007. 23:04 ] @
Evo i mog rezultata.



Da li to znači da mogu biti član mense?
[ anon17194 @ 01.12.2007. 11:52 ] @
Mene je "usralo" 156 po Katelovoj ali nisam osetio potrebu da se clanim jer me samo rezultat interesovao mada trebalo bi da se uclanim jer nije toliko skupo.
[ 4txx @ 12.12.2007. 01:42 ] @
igrica remaze koja se moze naci na netu je dobro razgibavanje
ko je obrne svaka cast. ja sam se mucio jedno dobrih pola sata. (na pravom mensinom testu imao sam >156)
[ holly_golightly @ 29.04.2008. 15:58 ] @
Pitanje za Darka Pipica:
Darko, da li postoji neko vrijeme koje je predvidjenoza rjesavanje ovog Ajnstajnovog testa (posto je meni trebalo 50 min da ga rijesim - tj. ne znam da li sam ga rijesila kako treba, ali pronasla sam nekakav odg nakon 50ak min...)?
I da li je odg - Njemac?
Nadam se da sad ne crkavas od smijeha... :-I
[ zoran_dojkic @ 26.04.2010. 15:05 ] @
Jel`dobro?