[ culucar @ 19.11.2008. 16:29 ] @
Ljudi moze pomoc.

Izludeh sa Srpskim slovima u VB. Da li neko moze da mi da neki konstruktivniji odgovor od promeni font.
Jednostavno žđš postoje ali čć daje neke glupe znakove.

Ima li neki lek tome?

Nikola
[email protected]
064/615-58-69

Unapred hvala
[ Marko_L @ 19.11.2008. 18:24 ] @
Promeni font scripting na Central European.
[ culucar @ 23.11.2008. 17:30 ] @
Nije da nisam zadovoljan odgovorom, ali ja ne znam gde da promenim Font Scripting. Please, ako mozes to malo detaljnije da mi objasnis.

Unapred hvala
[ goranvuc @ 23.11.2008. 20:59 ] @
Hajde da ti nacrtamo:
[ steewsc @ 27.11.2008. 15:38 ] @
Pored ovog, sto je goranvuc napisao, potrebno je da promenis jos da u:

Control Panel -> Regional and Language Setting -> Advanced (Tab)

izaberes Serbian (Latin)
...=> Apply => No => OK
Zatim restarujes komp i to je to.
[ steve585 @ 28.01.2012. 07:24 ] @
poz

da se nadovezem na temu posto je vec otvorena.

sta ako nemas u language nemas da izaberes srpski.

npr. ako radis program na win xp embeded koji je dosta siromasan.

isti ne podrzava niti jedan od jezika sa prostora bivse YU.

kad promjenim font objekata u aplikaciji na Arial CE ne prikazuje niti jedno slovo.
[ Marko_L @ 28.01.2012. 12:17 ] @
Pa radiš sve isto, samo kod korisnika namestiš Serbin (Latin). Bitno je da podesiš font scripting.
[ godoreba @ 19.03.2012. 01:37 ] @
I meni treba pomoć.... ovo mi se nije ranije dešavalo ali od pre par meseci se dešava skoro redovno.

Ljudi, sve ja lepo namestim kad instaliram windows xp, ako ne pri instalaciji onda kasnije u "Control Panel -> Regional and Language Setting -> Advanced (Tab)" i izaberem serbian (latin) i sve je u redu neko vreme. Ne mogu da provalim da li me zeza neki od naknadno instaliranih programa ili šta već...
ali, posle nekog vremena (par dana ili više pari istih) osim Š i Ž sve ostalo nije kako treba.... i već mi ide na živce. 1 000 000 puta sam instalirao XP kad provalim da ne radi i bude OK neko vreme!
Šta da radim... postoji li rešenje ili sam osuđen da instaliram XP svakog petka u mesecu!
Da ponovim:
U VB-u je namešten font script na Central European
U Control Panel -> Regional and Language Setting -> Advanced (Tab) je namešten Serbian (latin) (uključujući i date,time, currency...)
I DALJE MI NE PRIKAZUJE ĐĆČ KAKO TREBA!!!!!

Moram da naglasim da kontrole na formi lepo ispisuju slova sa kvačicama (textbox, commandButton...) ali kod editor ih ne prikazuje.
Tj. kad unosim (npr u textbox) sve lepo radi. Kad prikazujem podatke iz npr baze lepo radi.
Kad hoću da pošaljem takvo slovo iz koda prikazuje mi druge karaktere i to već ne radi lepo!

Ako je neko imao slično iskustvo a rešio ga je, neka napiše kako!!!! Ovo postaje frustrirajuće...

Da naglasim:
Nisam početnik, (sa Windows-om sam od 3.11 a sa basic-om.... od commodore 64... uf, mnogo sam star :) ) ali ovo je jedini problem koji nisam uspeo da rešim u windows-u. Možda grešim, ali mislim da je pre u Windows-u problem nego VB-u.

Hvala Unapred!
godoreba

[Ovu poruku je menjao godoreba dana 19.03.2012. u 03:21 GMT+1]
[ dava @ 22.03.2012. 07:35 ] @
U 'Regional and language options' pa Advanced i pod 'Language for non-Unicode program' podesi da bude serbian latin.
[ godoreba @ 22.03.2012. 22:45 ] @
Jesam... Namestio sam ali neće... pa sam 1 000 001 put re-instalirao i podesio i sad je OK.
Da li instaliram neki program koji poremeti setovanje (ne verujem da je neki Windows-ov update) ili šta već ne znam....
Sad sam rešio da pratim i proveravam, da vidim da li će posle neke intervencije da se promeni...
[ steve585 @ 12.05.2012. 21:26 ] @
e imam i ja pitanje.
radim sa EPSON-ovim fontom FONTA11 za EPSON printer TM88IV i ne ispisuje č i ć.

Podesio sam regionalne postavke i kada radim pisanje koda prepoznaje č, ć međutim kod ispisa to nije slučaj.