[ nesh_bros @ 19.11.2008. 20:31 ] @
Imam flash template, koji se menja preko xml fajla...

Sve ok radi, ili je encoding poje*an Confused

Promenio sam encoding na UTF-8, ali slova ostanu ne vidljiva, sta da radim?
[ stolex @ 19.11.2008. 23:04 ] @
Nadji textfield kome se setuje taj tekst i proveri da li je font embedovan (kad kliknes na field dole gde menjas font itd u properties imas polje za embedovanje). To znaci da se ti karakteri tvog fonta ucitavaju vektorski, tj da se ne koristi sistemski font. Na te embedovane karaktere dodaj te koje hoces a koji nisu po defaultu embedovani (konkretno čšđč....).
Pored toga proveri da li font koji se koristi uopste podržava naša slova.

Na kraju, najlakše a najgluplje rešenje je da prebaciš sve na neki Arial ili Times New Roman i klikneš Embed All i onda nema zime ;)
[ nesh_bros @ 21.11.2008. 08:44 ] @
Mozes malo da pojasnis?
Pokusavao sam da dodam tu slova.. da obelezim sve kao embedovano.. ne znam ni sam..

Sta da radim?
[ nesh_bros @ 21.11.2008. 10:59 ] @
Sto se tice XML fajla, on je prebacen na UTF-8 i vide se nasa slova lepo..

No medjutim, u swf fajlu, ili indexu, prikazuje se kao da nema tih slova..

hmmm sta da radim? nesto je do flasha? do FLA fajla, jel?
[ Okram_marko @ 08.04.2010. 14:46 ] @
Pozdrav,

evo slucajno sam naletio na temu pa reko da pomognem.

E ovako,.. Skini Notepad++ program (text editor), u njemu otvori taj svoj xml fajl i idi na Format > Convert to UTF-8.
U flash file-u, na taj dynamic text field stavi recimo Verdana font.
Tada bi ti iz tog xml fajla trebao povuci i č š ć đ ž karaktere. Upravo sam testirao.

Napomena* ActioScript 2.0 i Flash 8. Na tome sam testirao. Probaj i ti.

I da... na vrhu tog tvog XML fajla treba da stoji <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

Sretno!
[ artdec @ 19.05.2010. 22:25 ] @
Pozdrav
evo naleti pa ako nisi rijesio
idi u svaki fail xml jer postoji vjerovatno da ti pojedinacno svaki link vozi novi xml
i onda ce da fercera..
recimo imas xml za menu i tako pojedinacno za svaku stranicu pogledaj i nabaci ovo iz gornje teme