[ mrki @ 14.11.2003. 17:42 ] @
MySQL baza
Code:

        field     type
_______________|____________
unos_podatakda  |  varchar(40)



Znaci da kod mene u polje moze da se smesti 40 B ili rec od 40 slova ili vise reci \
Zanima me, dali postoji neko ogranicenje prilikom deklarisanja tipa (u ovom slucaju string) polja. Moze li npr. varchar(1024)? Ja hocu da smestim neki tekst u ovo polje ili sadrzaj nekoliko stranica A4 formata.
[ kalkulus @ 14.11.2003. 20:54 ] @

Values in VARCHAR columns are variable-length strings. You can declare a VARCHAR column to be any length between 1 and 255, just as for CHAR columns. However, in contrast to CHAR, VARCHAR values are stored using only as many characters as are needed, plus one byte to record the length.

http://www.mysql.com/doc/en/CHAR.html

[ mrki @ 14.11.2003. 21:17 ] @
Ovaj deo iz mysql manual-a sam vec ranije procitao, ali nisam pronasao odgovor na pitanje koje me muci. Nije mi dovoljno varchar(255) da smestim recimo neki tekst, kako to da resim onda?
[ ddz @ 14.11.2003. 21:30 ] @
Nemoj deklarisati kao varchar, koristi text.
[ mrki @ 14.11.2003. 23:02 ] @
Citat:
ddz:
Nemoj deklarisati kao varchar, koristi text.

pa-da, to mi treba
[ mrki @ 14.11.2003. 23:08 ] @
Code:
$sql1="CREATE TABLE tabela (
  ID bigint(12) NOT NULL auto_increment,
  neki_text text NOT NULL default '',
   PRIMARY KEY  (ID)
 )";
mysql_query($sql1);


Prazan prostor odnosno prazan red nepamti?

[ ddz @ 15.11.2003. 15:09 ] @
SQL Query mozes da pises i u deset linija, ako hoćeš. Komande se odvajaju znakom ; tako da mu razmaci i nove linije ne smetaju.
[ mrki @ 15.11.2003. 22:51 ] @
Citat:
ddz:
SQL Query mozes da pises i u deset linija, ako hoćeš. Komande se odvajaju znakom ; tako da mu razmaci i nove linije ne smetaju.


Nisam mislio na ovo.
Nisi me bas najbolje razumeo...
Ako polje deklarisem kao sto sam gore napisao

A onda u nekoj formi unesem tekst:
prvi red

preskocim red pa recimo nastavim ovako

i zavrsim

SUBIMT

Kad tekst ponovo preuzmem tekst iz baze bice:
prvi red preskocim red pa recimo nastavim ovakoi zavrsim

Znaci nestadose razmaci medju recima i redovima.


[ bluesman @ 16.11.2003. 03:59 ] @
pre nego sto ispises iz PHP zovi funkciju nl2br() koja menja svake new line (\n) u HTML break (<br>)
Ako ne koristis PHP onda sigurno ima nesto slicno, a ako nema - nije problem to je samo jedna linija koda.