[ [REaS0n] @ 20.11.2008. 10:04 ] @
Znam da je amazon.com ogranicen na knjige i dvdove, dok sam na amazon.de juce pokusao da narucim iz kategorije games(tacnije konzolu) i onda mi je ponudjeno da platim i sad predpostavljam da to znaci da salju u Srbiju.Koje jos carinske dazbine bi trebao platiti za paket od 200eura(koliko sam razumeo salju UPS-om)?
[ sifacca @ 26.01.2009. 17:54 ] @
zasto ne bi slali... samo sto ce postarina biti oko 40-tak eura i plus ce te odrati za carinske troskove
[ mishad7 @ 10.10.2009. 17:07 ] @
Upravo sam bio na amazon.de, i isto me je zanimala konzola (wii). Ali desila mi se krajnje cudna stvar - na strani prozivoda pise da kosta 197e, sto je ok. Kada sam dodao u korpu, i pokusao check-out, pitalo me je da izaberem adresu (stavio sam moju u Srbiji), i na krajnjoj strani stoji da je cena konzole 166,34, postarina 6,00, tako da je ukupna cena 172,34 evra!!! To je manje od pocetne cene :)
Da li sam nabasao na (veoma koristan) bug, ili nesto ljudski ne kapiram?

P.S. Kolika bi mogla da bude carina/pdv kada mi stigne?
[ djvaso @ 10.10.2009. 22:49 ] @
Ne boj se, dobices pored maila o narudzbini jos jedan mail u kome te obavjestavaju da ne mogu da isporuce proizvod bla, bla. A ovo smanjenje cijene nije bilo kakav bug, oduzeli su 19% zbog poreza na dodatu vrijednost.
[ Alexxandar @ 09.12.2009. 22:29 ] @
Registruj se na http://www.addressgermany.com/ i dobićeš virtualnu adresu u Nemačkoj na koju možeš sebi da šalješ pošiljke.
Kada stigne tu bićeš kontaktiran od strane sajta, da ti je stigla pošiljka i na koji način želiš da je proslediš :)