[ shoxstudio @ 20.11.2008. 15:54 ] @
http://www.shoxstudio.com/
Fire at will
[ Majstor_Pućko @ 20.11.2008. 16:04 ] @
I like it
[ Prokleta_Nedelja @ 21.11.2008. 11:32 ] @
animacije su dobre. Malo mi smeta što je prostor gdje se sadržaj nalazi jako uzak, a ostatak sajta zvrji prazan. Pogotovo što imam wide screen 1680x1050. Takođe nisam ljubitelj flash sajtova zbog poteškoća sa SE Optimizacijom.
[ Mitrović Srđan @ 21.11.2008. 11:52 ] @
Sasvim dobro izgleda. STo bi rekli ubo si :)
Lep izbor boja, lagan flash nista preterano lepo ukomponovano.

Citat:

Takođe nisam ljubitelj flash sajtova zbog poteškoća sa SE Optimizacijom.

Mislim da je sasvim logican izbor koristiti flash za ovakve stvari (prezentacije,
portfolio itd). Tu i ne treba neki preteran SEO. Mislim da je covek isao vise na
eye-candy nego na SEO.
[ Mister_rap @ 21.11.2008. 12:43 ] @
Fino!
[ Prokleta_Nedelja @ 21.11.2008. 13:16 ] @
Citat:
Mitrović Srđan:Mislim da je sasvim logican izbor koristiti flash za ovakve stvari (prezentacije,
portfolio itd). Tu i ne treba neki preteran SEO. Mislim da je covek isao vise na
eye-candy nego na SEO.


Ako želim da dobijem više klijenata, želio bih da dobijem posjetu sa pretraživača. Sa druge strane, ako sam ja klijent i ne mogu da nađem stranicu "izvođača radova", kako onda da povjerujem da može da mi napravi web sajt koji će biti dobro optimizovan?

Moje mišljenje je da web dizajn ne treba da otežava SE Optimizaciju. Zato se ne slažem da tu ne treba SEO. Čemu služi web sajt koji niko ne može da nađe preko pretraživača? Evo šta google zna o tom sajtu http://www.google.ba/search?q=...:official&client=firefox-a

Premalo po mom mišljenju
[ Aleksandar Ružičić @ 21.11.2008. 18:21 ] @
moguce je napraviti flash sajt koji ce biti dobro optimizovan za pretrazivace, naravno to iziskuje dosta vise vremena i truda, ali nije nemoguce i vec je radjeno (znaci nije to nista novo, samo se slabo ko muci oko toga)


mada, IMHO SEO je mnogo "naduvana" tema u poslednje vreme, naravno, bitno je da budes dobro rangiran na pretrazivacima ali ja mislim da je sam "look 'n feel" sajta daleko bitniji (ako bas hoces da privuces ljude, plati lepo reklame pa nek se vrte na googletu...)


btw, veoma dobro odradje portfolio, svidja mi se :)

mada imam jednu malu zamerku: kada kliknes recimo na english otvoriti se neki meni sa 4 opcije i u tom trenutku ne mozes da se vratis na izbor jezika, a ako kliknes na neku od te 4 stavke onda ne mozes posle da se vratis ni na taj meni ni na izbor jezika, bar ja nisam uocio kako bih to uradio :)
[ websurfer @ 21.11.2008. 18:49 ] @
Citat:
Aleksandar Ružičić: moguce je napraviti flash sajt koji ce biti dobro optimizovan za pretrazivace, naravno to iziskuje dosta vise vremena i truda, ali nije nemoguce i vec je radjeno (znaci nije to nista novo, samo se slabo ko muci oko toga)


mada, IMHO SEO je mnogo "naduvana" tema u poslednje vreme, naravno, bitno je da budes dobro rangiran na pretrazivacima ali ja mislim da je sam "look 'n feel" sajta daleko bitniji (ako bas hoces da privuces ljude, plati lepo reklame pa nek se vrte na googletu...)


btw, veoma dobro odradje portfolio, svidja mi se :)

mada imam jednu malu zamerku: kada kliknes recimo na english otvoriti se neki meni sa 4 opcije i u tom trenutku ne mozes da se vratis na izbor jezika, a ako kliknes na neku od te 4 stavke onda ne mozes posle da se vratis ni na taj meni ni na izbor jezika, bar ja nisam uocio kako bih to uradio :)


Samo ne mozes da se vratis na izbor jezika, ukoliko hoces da izaberes nesto iz prethdnog menija imas sa leve strane spisak istih opcija kao i u tom meniju. A stvarno bi trebalo da postoji i opcija za promenu jezika ako neko pogresno klikne i pogresno odabere jezik.


[ shoxstudio @ 21.11.2008. 19:12 ] @
Citat:

mada imam jednu malu zamerku: kada kliknes recimo na english otvoriti se neki meni sa 4 opcije i u tom trenutku ne mozes da se vratis na izbor jezika, a ako kliknes na neku od te 4 stavke onda ne mozes posle da se vratis ni na taj meni ni na izbor jezika, bar ja nisam uocio kako bih to uradio


Postoji right click menu
A za vraćanje na izbor jezika nisam video neku praktičnu namenu. Vodim se po tome da ukoliko neko govori engleski (ne srpski) ući će odmah da pogleda sajt i da dobije info na Engleski. Isto to važi i obrnuto,
[ Mitrović Srđan @ 22.11.2008. 15:03 ] @
Citat:

mada, IMHO SEO je mnogo "naduvana" tema u poslednje vreme, naravno, bitno je da budes dobro rangiran na pretrazivacima ali ja mislim da je sam "look 'n feel" sajta daleko bitniji (ako bas hoces da privuces ljude, plati lepo reklame pa nek se vrte na googletu...)


Bas tako.
Po meni je za sajt takve namene mnogo bitnije da izgleda ekstra i da ima taj prvi "impact" na
posetioca. A sto se tice marketinga postoje desetine nacina kako se reklamirati i bez dobrog
SEO.
[ vatri @ 22.11.2008. 16:21 ] @
-Mozda da napravis onaj skroler u obliku neke strelice ili tako nest, posto je meni na pocetku djelovalo kao dio dizajna, tek sam kasnije skontao sta je u stvari.
-I mozda kad se otvori neki rad u portfoliju, da sa lijeve strane stavis navigaciju za ostale radove, da se ne mora prethodno ici na X, mene licno to smara

Inace dobar sajtic, jednostavan, pregledan i relativno brzo se ucitava s obzirom da je flash... Svakako je dobar s obzirom na namjenu

pozdrav