[ MisterZ @ 21.11.2008. 02:34 ] @
Unaperd se izvinjavam, nisam prvi koji postavlja ovakvo pitanje, ali ja nisam uspeo da nadjem odgovor uglavnom tema ode na drugu stranu.

Dakle, zelim da napravim sajt i zelim da na sajtu postoji neki oblik reklamiranja koji bih da naplacujem preko payment gateway-a npr. 2CO ili Authorize.net (ne zanima me domace trziste) i zelim da sve bude legalno. Znaci registrujem se kod payment gateway, pokupim od njih onu formu za nplatu, implementiram na moj sajt, musterija poseti sajt unese podatke, to se naplati, ja tamo na svom nalogu kod payment gateway mogu da vidim transakciju i svi srecni i svi zadovoljni. Znaci uglavnom postavljam neki sadrzaj na sajt i to naplacujem musteriji. E sad zanima me sledece:

1. Da li treba da imam firmu da bih mogao da naplacujem ovakve usluge putem interneta nekome ko je iz inostranstva?

2. Prilikom registracija na 2CO i Authorize.net postoje polja u koja treba da se unese naziv firme, koja su obavezna da se popune, ukoliko nije potrebno da imam firmu to znaci da tu mogu da lupnem bilo sta? Drugim recima da li kao pojedinac koji ne poseduje firmu mogu sve gore navedeno da radim?

3. Ukoliko nije potrebno da imam firmu za gore navedene razloge, s obzirom na to da radim sve iz Srbije da li je potrebno da imam firmu zbog nekih nasih zakona?

4. Ukoliko radim ovakav posao da li sam podvrgnut bilo kakvim zakonima? Postoji li bilo sta nelegalno u celoj to prici?
[ ntesic @ 23.10.2009. 16:56 ] @
I mene interesuje nesto slicno tome
[ kozbi @ 05.12.2009. 17:44 ] @
Mozda ovaj moj izvestaj bude od pomoci:

http://www.elitesecurity.org/t...r-com-platnih-debitnih-kartica

Novac je u roku od 10-ak minuta po uplati bilo gde iz sveta na bilo kom bankomatu u bilo kom gradu u zemlji.100% legalno.100% provereno.101% zasticeno od prevara i laznih kartica kupaca.Za sada samo preko "Google Checkout"-a ali kako su najavili u Paypal-u u prvoj polovini 2010 mozda i i oni dozvole pristup jer za sada samo "Google Checkout" daje mogucnost gradjanima SRbije da ne samo salju vec i primaju novac na svoje kartice,s tim sto kartica mora biti izdata u USA putem servisa za Freelancing usluge"Payoneer.com".Nije nikakva reklama.
Provereno i sigurno radi.
Provizija je 1% i Google Checkout skida jos dodatnih 2.9%.Sve ukupno=3.9% na bilo koju sumu.Za razliku od 2checkout.com novac je odmah na racunu a moze se uzeti sa bilo kog bankomata navedene"Payoneer.com" debitne Mastercard.Servis je vrlo azuran.PAyoneer.com tehnicka podrska je vise nego brza i iskusna.Nalaze se u Njujorku,na petoj aveniji i za sada koliko znam je jedina dobitna kombinacija za gradjane Srbije,bilo oni fizicka ili pravna lica da mogu primati i imati svoju online Internet WEB prodavnicu i primati uplate iz celog sveta.
Ako neko zna bolji i fleksibilniji servis neka se javi.Pozdrav.Ne moras ici u USA da bi otvorio racun-stize postom u bilo kom mestu u Srbiji,(nakon registracije i najmanje tri odradjena posla na bilo kom freelancing sajtu tipa Elance.com,Odesk.com,getafreelancer.com i slicni)putem njihovog predstavnistva u Belgiji za cirka 7-10 dana i to potpuno besplatno.
Nema skrivenih troskova niti bilo kakvog placanja unapred sto me vise nego obradovalo.Sama kartica je na izuzetnom nivou izrade i jos nisam video taj kvalitet kod domacih banaka.