[ X Files @ 21.11.2008. 07:36 ] @
Heh :) Baš volim kad me neka vest nasmeje izjutra... Slušao sam jutros ovo na B92 radiju, a evo sada ta izjava i na sajtu...
Pad dinara, najave poskupljenja
Citat:

[...]
Kada je reč o beloj tehnici, ministar je poručio građanima da se, s obzirom na ekonomsku krizu, uzdrže od kupovina mašina za veš ili šporeta, jer to može da spreči poskupljenja.
[...]


Stvarno ne znam kojim se to gradjanima obratio ministar. Verovatno je pomesao svoje lux drustvo, koje zivi u dvorcima... Vecina ljudi koje znam, ovakve stvari kupuje iskljucivo kada stara stvar CRKNE i kad se dokaze da joj NEMA POPRAVKE. To je otprilike svakih 3-10 godina. Ja dva komada bilo cega ne bih imao ni gde da stavim.

I sta sad, ckne mi ves masina... po preporuci ministra treba da dobro prorazmislim o kupovini ili da perem rucno. Ili da zapalim vatru ispred zgrade i podgrevam konzerve.

Ma daj, samo ako to ne spreci poskupljenja...

Po meni, ono sto je mogao da kaze je da se ljidi uzdrze od svakako suvisnog novogodisnjeg troska, gde po raznim procenama ode bespotrebno preko milijardu evra. To na primer, cuo sam, u Hrvatskoj upozoravaju svake godine...
[ zaraza @ 21.11.2008. 07:41 ] @
Pa ovo je bogata zemlja, ves masine se kupuju svaki cas. Lepo kaze reklama da po jedna crkne svakih 40 minuta.
[ X Files @ 21.11.2008. 07:42 ] @
^
Ili da je onda predlozio da se manje prljamo.
[ Laki_Gen @ 21.11.2008. 07:59 ] @
Ili da idemo prljavi. Ja sam prvi protiv kupanja. Stednja sampona i vode! Kako bi se u ovom slucaju bilo zabavno voziti GSP-om.
[ pctel @ 21.11.2008. 08:17 ] @
Pa, evo, recimo meni se pre nekoliko dana pokvario tajmer za susenje, a pranje radi normalno. Popravka kosta 200 EUR-a, kad se uracuna deo koji mora da se kupi na e-bay. Da ministar nije rekao, ja bih verovatno kupio novu od 400 EUR-a, ovako, cu da nabavim onu skalameriju za susenje od 25 EUR-a, malo prosusim peglom i gotovo.
[ žutokljunac @ 21.11.2008. 08:23 ] @
Perilica dulje živi uz Calgon.
[ boccio @ 21.11.2008. 08:38 ] @
Ja cu sad da se suzdrzim od kupovine HTC Touch Pro-a... ima da mu oborim cenu, jebacu mu kevu :)
[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2008. 10:16 ] @
E dodjavola, ja vec kupio sebi par stvari za NG :) Da sam znao, pa da se suzdrzim - ko zna koliko bih ustedeo kad budu prodavci na muci obarali cene :)
[ Skandy @ 21.11.2008. 10:21 ] @
Da nema neko recept za pravljenje domaceg sapuna?
[ Slobodan Miskovic @ 21.11.2008. 10:31 ] @
Vi se zajebavajte samo ali kad sledece nedelje DJI ode ispod 7000 poena pa se vrati na period od pre 11 godina bice frke :P
[ X Files @ 21.11.2008. 10:49 ] @
^
Idem odmah da kupim rezervnu masinu i sporet, zlu ne trebalo :)
[ Laki_Gen @ 21.11.2008. 11:41 ] @
Ovo je valjda preporuka samo za Srbiju. Ja ionako idem za NG u Austriju, pa me interesuje ako neko zna gde tamo ima da se kupi smederevac ili barem neki reso... Hocu da svercujem, a da ne ugrozim domacu ekonomiju.

@Skandy: Svinjski loj (ne slanina, nego loj), soda bikarbona, voda, sporet ('ebi ga, ako ga nemas nista od sapuna) na kome ces to kuvati. Ide jos nesto, samo sam zaboravio. Mozes dodati dvije-tri dunje da ti sapun mirise.
[ Backy @ 21.11.2008. 12:00 ] @
meni je baba pričala kako su njeni kuvali sapun na vatri, ne mora šporet :p
[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2008. 12:10 ] @
Citat:

Vi se za***avajte samo ali kad sledece nedelje DJI ode ispod 7000 poena pa se vrati na period od pre 11 godina bice frke :P


E da, vidis...

Mozda su investitori provalili istu semu - da se "strpe" dok cena ne padne ispod 7000! :)
[ DS_Store @ 21.11.2008. 12:13 ] @
I pre nego što sam pogledao linkovano znao sam da to može biti samo Miškovićev posilni, Slobica Milosavljević.

Ovo samo znači da Miroslav Mišković ne planira da prodaje veš mašine pred Novu godinu i ništa više :D

Sad treba pratiti šta će preporučiti za trošenje novca, uz podjednako stupidan razlog. To će nam biti dobar pokazatelj čime Delta želi da se bavi ubuduće, kao npr. na onoj temi o plastičnim kesama, he he he :)

U stvari, da dam konstruktivni predlog: uvedite bonove za pranje veša. Pa ko nabode bon, ima dozvolu i da kupi veš mašinu. Kao u onom vicu sa gaćama i merdevinama.
[ Laki_Gen @ 21.11.2008. 12:31 ] @
Kom vicu? Jel' to ono dobra vjest - losa vjest. Mjenjate gace - ali medjusobno.
[ eee @ 21.11.2008. 12:49 ] @
Citat:
Laki_Gen: Ovo je valjda preporuka samo za Srbiju. Ja ionako idem za NG u Austriju, pa me interesuje ako neko zna gde tamo ima da se kupi smederevac ili barem neki reso... Hocu da svercujem, a da ne ugrozim domacu ekonomiju.

@Skandy: Svinjski loj (ne slanina, nego loj), soda bikarbona, voda, sporet ('ebi ga, ako ga nemas nista od sapuna) na kome ces to kuvati. Ide jos nesto, samo sam zaboravio. Mozes dodati dvije-tri dunje da ti sapun mirise.


ide i pepeo cini mi se :D.
[ Java Beograd @ 21.11.2008. 13:04 ] @
Idemo dalje sa biserima osvedočenog go*nara
... On je ocenio i da će prvi poskupeti lekovi, a razlog rasta cena lekova je, kako kaže, sprečavanaje mogućih nestašica.

Jupiii ! Neće biti nestašice lekova !
Ali čekaj, malo, lekovi su domaći, a ne strani ? Zašto onda poskupljuju ?
[ Skandy @ 21.11.2008. 13:12 ] @
Hvala za informacije o sapunu. Nego da se vratimo temi, apsurd je da samo u Srbiji cene proizvoda skacu. U Holandiji cene svega nize nego ikada i jos uvek padaju. Ova ekonomska kriza je psiholoski uticala na potrosace, pa su oprezniji pri kupovini, a trgovci srozali cene kao nikada.
Kontam da u Srbiji, osim velikih izvoznika, ovi ostali su o ekonomskoj krizi samo culi na TV-u i da trenutno pokusavaju da sto vise ojade narod.
[ Majstor Duja @ 21.11.2008. 13:51 ] @
...meni vec muka od degenericnih izjava tzv. "politicara" i od naroda koji to sve guta...k'o dobra qrva...;)
[ Laki_Gen @ 21.11.2008. 14:01 ] @
Ide i pepeo, to je carobni dodatak. Nema boljeg za rucno pranje vesa. Skida prljavstinu samo tako. Eto dobre ideje za biznis. Taman idu svinjokolji, bice loja, samo se kupi dzak sode i biznis ima da procvjeta. Neka neko nazove ministra.
[ DS_Store @ 21.11.2008. 14:13 ] @
Citat:
Laki_Gen: Kom vicu? Jel' to ono dobra vjest - losa vjest. Mjenjate gace - ali medjusobno.

Ma ne, nego ono kad hoće neko da kupi gaće mora da donese potvrdu da radi na merdevinama :)

Zašto da ne? Evo već je krenulo sa lekovima (krenulo je od ranije sa receptima za Bensedin), dokaži da ti treba. Hajde nekako da poskupe ne znam koji lekovi ali ovaj morbidluk sa humanim i analognim insulinom... strava i užas...
[ vladd @ 21.11.2008. 14:27 ] @
Treba tog govornika, ozbiljnog i socijalno odgovornog, propustiti kroz sake, dok ne oboji gace, pa da pokaze kako se pere na ruke..
[ Lesli Eldridz @ 21.11.2008. 14:51 ] @
Ja shvatam ovu temu kao temu o tzv padu dinara, pa evo moj skromni doprinos:

Citat:
Objašnjenja ekonomista o jačanju evra idu od slabeponude, preko neizvesnosti oko usvajanja budžeta, pa do toga da je dinar veštački ojačavan u korist uvoznika
...
Predsednik Unije poslodavaca Srbije Stevan Avramović ocenjuje da je vrednost dinara uveliko precenjena i da bi kurs evra trebalo da bude čak 120 dinara. On kaže da je kurs do sada veštački održavan i da samo pogoduje uvoznicima, a ne i domaćim proizvođačima.

Ne znam sto se bunite kad su mnogi, medju njima i ja, jos prosle godine govorili da je kurs evra naduvan, da se lazno drzi na niskom kursu, i da evro trebada bude jedno 100 dinara minimum, a mozda i 120. Neki su se tad smejali i govorili kako su ovi koji kazu da je evro naduvan... pa, neka bude ekonomski neznalice, bla bla bla, koji misle da ce sad evro da skoci a cene da ostanu iste. Nece, ali mene i ne zanimaju cene toga sto skace, nego me zanimaju samo cene hrane i komunalija, ne i nekih drangulija, a cene hrane i komunalija nece moci da skoce kao ovo drugo, nego ce da se stabilizuju na nekoj normali, sto je u stvari dobro. Ne moze to da prosle godine za jedan evro moze da se kupi 4 hleba, a sad 2, i da neko tvrdi kako je to normalno i nekakva "vremenska vrednost novca" ovo ono. E nije to normalno, nego je ovo sad normalno.

Sto se poskuplje tice, to ti je vec srpska rabota, samo kulirajte, proci ce ih. Ja ne videh da su pojeftinjivali dok je evro stagnirao a ovima sto sisaju drzavnu sisu plate rasle u nebesa bez ikakvog razloga, dok je kurs na silu drzan nisko, osim psiholoskog, cisto da kakav politicar moze da kaze da sad eto prosecna plata nije vise 150 evra nego 250 pa je to sad napredak. ALi po naduvanom kursu. E pa ne moze to doveka, kao sto se vidi. Znaci, samo neka pada, sve sto pada i treba da pada, to je dobro da se stvari vrate na normalu.
[ pctel @ 21.11.2008. 16:25 ] @
Citat:
Lesli Eldridz: Ne znam sto se bunite kad su mnogi, medju njima i ja, jos prosle godine govorili da je kurs evra naduvan, da se lazno drzi na niskom kursu, i da evro trebada bude jedno 100 dinara minimum, a mozda i 120.

Pa upravo se bunimo zato sto su to i sada i tada mogli da kazu samo totalni nepoynavaoci ekonomije i matematike. EUR je na neki nacin roba, tom robom se trguje cak i na berzi. Zakoni ponude i potraznje sve regulisu. Ako danas mozes da kupis koliko ti god treba EUR-a po 90 dinara, onda je taj kurs realan, a nikako 120, jer, ako je realno 120 onda dodji da ti prodam sve svoje EUR-e po realnom kursu :-)

Citat:
E pa ne moze to doveka, kao sto se vidi. Znaci, samo neka pada, sve sto pada i treba da pada, to je dobro da se stvari vrate na normalu.

Jupi, eto nama opet devedesetih... Cudo jedno koliko ljudi zali za tim vremenom.

Ali, gledajmo na to sa pozitivne strane - konacno ce neki ovde koji su pogresno naucili da izvoz raste kad kurs divlja moci da nauce pravu istinu.

Naravno, svakom pa i meni je jasno da na drzavnom nivou trosimo mnogo vise nego sto zaradjujemo i zivimo mnogo bolje nego sto bi trebalo. Tako da - smejemo se pravljenju sapuna, ali to je veoma blisko onome kako bi mi realno trebali da zivimo i kako cemo mozda ziveti kad ispraznimo kasu.

Evo, da krenem od sebe, plata mi je do pre 2 meseca bila 750-800 EUR-a, a ovog meseca ce biti oko 650 EUR-a, a u dinarima sam cak dobio povisicu! I tako ako se nastavi ovim tempom, za dva meseca ce mi plata biti jos vise dinara koji ce vredeti 550 EUR-a i tako, posle konacno mnogo meseci otici cu u banku da podignem platu od 1.000.000. dinara sto ce biti 50 EUR-a. Mislim, sve je to lepo sto pricas Lesli, ti realni kursevi i slicni bullshit-ovi, samo, ja bih mnogo vise voleo da budes pametan pa da smislis kakav malo prihvatljiviji scenario. Za ovo za sta se ti zalazes, ne treba mnogo pameti, samo stvari prepustis samima sebi o one teze haosu, ne treba uopste da se intervenise oko toga.


[Ovu poruku je menjao pctel dana 21.11.2008. u 17:40 GMT+1]
[ Take 5 @ 21.11.2008. 16:31 ] @
Ne znam da li je jos uvek obicaj u nekim "razvijenim zemljama zapadnog sveta" da se ves pere u javnim perionicama (tzv. Laundry...), nekada davno je bilo tako npr. u Londonu, a i moglo se cesto videti po americkim filmovima... da li je jos uvek tako ne znam?
Tih davnih 70-ih se tamo mnoge stvari od "bele tehnike" nisu uopste kupovale za kucu (npr. TV), nego su se u pomenutim zemljama rentirale...
Mozda je vreme da i mi pocnemo da zivimo kao ostali kapitalisticki svet...
A ljudi se jos lepo i druzili po tim Laundry lokalima...
Eto ideje za pokretanje bizMisa!
;)
[ žutokljunac @ 21.11.2008. 16:32 ] @
Tako nekako Lesli. Nafta letos $140 barel, a sam 54. A ne vidim da je drastično pojeftinio benzin.

@ pctel

Ne živimo mi bolje nego što bi trebalo. zna se ko živi bolje nego što bi trebalo. Običan narod, ne. Ja stalno gledam onu zagrebačku TV Novu, i nešto se bune što profesori u školi imaju šest hiljada kuna. To mu dođe oko €900. Kao, malo, koliko menadžeri imaju. Pa šta smo mi?
Veš mašina živi duže...

Sve me nervira, sve mi smeta.
[ ptak 13. @ 21.11.2008. 16:52 ] @
Pa ako je ovakva situacija nama nije daleko onaj zivot iz 14-15 veka a ? Ali bez zezanja ovo je za svaku osudu ovakva izjva javno na radiju.
Nego dobro svinjkolj je u toku, struja poskupljije, voda takodje nije daleko od toga, prasak ce poskupeti, znaci moramo da kupimo sodu i krenemo da se ribamo, e a kad smo vec kod sode ja bi je licno ponudio nekim ministrima ali zivu ! ! !
[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2008. 17:42 ] @
Citat:
Take 5
Ne znam da li je jos uvek obicaj u nekim "razvijenim zemljama zapadnog sveta" da se ves pere u javnim perionicama (tzv. Laundry...), nekada davno je bilo tako npr. u Londonu, a i moglo se cesto videti po americkim filmovima... da li je jos uvek tako ne znam?


Popularno je tamo gde imas veliki procenat iznajmljenih malih stanova, gde se ne isplati (zbog ceste selidbe) / ne moze staviti ves masina. U Berlinu ih je bilo puno, recimo... Nije stvar u parama, jer se to pranje uopste ne isplati (izadje oko 2-3 EUR po pranju) tako da se na vise od godinu dana isplati ves masina, ali - kao sto rekoh, ti servisi su popularni tamo gde se ljudi mnogo sele i zive u malim iznajmljenim stanovima.

U Srbiji takav biznis tesko da moze da prodje, jer vecina ljudi ili zivi u svojim stanovima ili u stanovima svojih roditelja / baba i deda i ne sele se cesto u svom zivotu. Za razliku od "razvijenih zemalja zapadnog sveta" mnogi u Srbiji su imali mogucnost da prisvoje "drustveni" stan za male pare - pa takve probleme koje imaju na zapadu nemaju :)

Vidis, nije da je sve tako lose, u nekim stvarima smo daleko bolji od "njih" :)
[ Skandy @ 21.11.2008. 18:01 ] @
^ Da, ko bi rekao. Moje iskustvo iz Swedske, pojedine stambene zgrade jos uvek imaju zajednicku perionicu - susionicu. Upisuju se na tablu, tj. sami sebi zakazuju pranje u slobodnom terminu, donose svoj prasak, tu peru, suse peglaju. Troskovi odrzavanja i struje idu na zajednicki racun zgrade.
Ko bi rekao, Swedska-standard?
[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2008. 18:12 ] @
Pa ako u tim zgradama zive mahom ljudi koji najme te stanove i cesto se sele, mislim da to onda nema puno veze sa standardom vec sa prakticnoscu - ne isplati se bas transportovati ves masinu svakih par godina - mada, cela stvar postaje potpuno neisplativa sa imanjem familije, posto bi onda svake godine placao bar 2-3 ves masine :)

Takodje, dosta takvih (manjih) stanova nema u kupatilu poseban odvod i izvor vode za ves masinu, pa je potrebno to nabudziti - opet, ako je stan kratkorocno iznajmljen, naci ce se dosta ljudi kojima se to ne isplati.
[ Laki_Gen @ 21.11.2008. 18:17 ] @
Citat:
Skandy: ^ Da, ko bi rekao. Moje iskustvo iz Swedske, pojedine stambene zgrade jos uvek imaju zajednicku perionicu - susionicu. Upisuju se na tablu, tj. sami sebi zakazuju pranje u slobodnom terminu, donose svoj prasak, tu peru, suse peglaju. Troskovi odrzavanja i struje idu na zajednicki racun zgrade.
Ko bi rekao, Swedska-standard?

Standard, al' 'ladno, ***i ga...
[ jablan @ 21.11.2008. 18:20 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic: posto bi onda svake godine placao bar 2-3 ves masine :)

Ispraviće me ako grešim, ali mislim da skandy priča o nekomercijalnom modelu - gde se zajednička perionica, po meni, više isplati od toga da svako ima svoju mašinu. Nema petljancije sa kupovinom mašine, mukama sa majstorima kad se pokvari, a i uštedi se makar kvadrat stana.
[ Skandy @ 21.11.2008. 19:17 ] @
Da, nekomercijalni model, troskovi idu na zajednicki racun zgrade. Da li je isplativo? Oni misle da jeste, ja mislim da nije. Kada se stavi na papir jeste, ali ako uzmemo u obzir da u toj vesernici treba presedeti dok se ves ne opere, pa zatim osusi, to remeti (moje) zivotne navike. Dolazak u zakazano vreme,..itd

Gde je najveca isplativost? Zgrada ima 20 stanova, vesenica ima 6 masina za pranja i toliko susaca.
[ Lesli Eldridz @ 21.11.2008. 21:43 ] @
Citat:
pctel: Pa upravo se bunimo zato sto su to i sada i tada mogli da kazu samo totalni nepoynavaoci ekonomije i matematike. EUR je na neki nacin roba, tom robom se trguje cak i na berzi. Zakoni ponude i potraznje sve regulisu. Ako danas mozes da kupis koliko ti god treba EUR-a po 90 dinara, onda je taj kurs realan, a nikako 120, jer, ako je realno 120 onda dodji da ti prodam sve svoje EUR-e po realnom kursu :-)

Ama jeste, ali mora da postoji neka referentna vrednost prema kojoj se odredjuje taj tvoj realni kurs. Kako se pokazalo, ta referentna vrednost je bila qrac na biciklu. Tigar od papira. Balon napunjen duvanjem ustima. I lepo je sto je taj balon konacno splasnuo, kako i treba da bude. Mislim, mozes ti da naduvas balon ustima, pa da ga drzis u naduvanom stanju zagrevanjem odozdo, ali nije to to. Ipak je helijum prava stvar.
Citat:
pctel:Jupi, eto nama opet devedesetih... Cudo jedno koliko ljudi zali za tim vremenom

Nije tacno, zasto devedesete. Devedesete su bile upravo ovo sto je bilo do sad, lazno odrzavanje kursa drzavnim intervencijama. Ovo sad je pravo stanje, a za to smo se valjda borili. Ja sam reko da me zanimaju samo cene hrane i komunalija, koje nisu bile realne, zato sto je evro stalno stagnirao a cene hrane su se povecavale.Ovo sad se blizi realnom stanju. Vidis da sad i oni kazu kako ce kao da stabilizuje kad dodju gastarbajteri. I donesu pare koje ovde nisu napravljene, da ih spasu. Sto sam ja govorio jos pre, da zemlja zivi na onih 2 - 3 milijarde evra koje dijaspora ovde salje rodjacima i za koje se otimaju Miskovici i Peconiji, a ne proizvodi nista realno. Usluge se ne racunaju, to nije realno. To je trenutno, i zavisi od stepena zadriglosti drustva. Mislim, kad je jedno drustvo u zadriglom stanju, onda ce drug clan drustva da zove ketering da mu organizuje slavlje, a kad drustvo nije zadriglo, drug clan ima sam da mesi pitu. Realno je samo ono sto se proizvede da kazemo ni iz cega, na primer zito iz zemlje ili zupcanik od parceta starog gvozdja.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 21.11.2008. u 23:05 GMT+1]
[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2008. 21:56 ] @
Citat:
jablan
Ispraviće me ako grešim, ali mislim da skandy priča o nekomercijalnom modelu - gde se zajednička perionica, po meni, više isplati od toga da svako ima svoju mašinu. Nema petljancije sa kupovinom mašine, mukama sa majstorima kad se pokvari, a i uštedi se makar kvadrat stana.


Sta znam, video sam taj sistem ("nekomercijalni") u Minhenu, ali je i dalje "trosak" za masinu bio 50 centi za jednu sesiju, za sta vam je bilo potrebno bar 2 sesije za normalno pranje... Likovi su ugradili mehanizam za zetone iznad strujomera, koji sa 50ct lepo kontrolise tajmer :)

Ne znam da li je u Svedskoj potpuno "besplatan" pristup masini pa se troskovi dele na stanove, mozda je tada jeftinije.

--

Kad vec pomenuste London, moj prijatelj je do prosle godine ziveo u zgradi u kojoj je u prizemlju bio strujomer u koji se stavljala lova - znaci ako zaboravis da ubacis novac na vreme, nestane ti struja u stanu... Da, sistem ko pre 50 godina - valjda "radi posao" pa ga ne menjaju... :)

[ Lesli Eldridz @ 21.11.2008. 21:57 ] @
Sve je to OK, ali to nije Srbija u tranziciji, nego zemlje koje imaju 1000 i vise godina kako tako stabilno drustvo. I ekonomski i na druge nacine. Close, but not cigar. K'o Kuros i drugi muski parfemi. Ili Erl Grej čaj iz uvoza i ovi ovde bućkuriši. Vi otale volite ta poredjenja.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 21.11.2008. u 23:21 GMT+1]
[ vilil1 @ 22.11.2008. 00:38 ] @

Citat:
Ivan Dimkovic:Ne znam da li je u Svedskoj potpuno "besplatan" pristup masini pa se troskovi dele na stanove, mozda je tada jeftinije

Besplatno je. E sada, zavisi od zgrade, negde nemas ogranicenja koliko puta peres i susis, a negde je ograniceno, npr. 7. puta mesecno...
[ deerbeer @ 22.11.2008. 01:27 ] @
Citat:
Skandy: Da, nekomercijalni model, troskovi idu na zajednicki racun zgrade. Da li je isplativo? Oni misle da jeste, ja mislim da nije. Kada se stavi na papir jeste, ali ako uzmemo u obzir da u toj vesernici treba presedeti dok se ves ne opere, pa zatim osusi, to remeti (moje) zivotne navike. Dolazak u zakazano vreme,..itd
Gde je najveca isplativost? Zgrada ima 20 stanova, vesenica ima 6 masina za pranja i toliko susaca.

Pa ne bi bio valjda toliko veliki problem ako ima 20 stanova puta 2-3 stanara u proseku .
Mozda bi i opstina mogla da isfininansira da se uvede u nekim zgradama gde se prvo steknu uslovi za to
(prostoirije ,masine,sushaci,higijena,skladistenje) itd..
a stanari unajmiti radnika i ostale za to koji ce biti zaduzeni za skladistenje i prijem vesa ..
Kad se zavrsi pranje ostavi ti u kasetu u vesernici (broj stana ,ime -prezime) pa preuzmes kad stignes , ne moras da presedis tamo sve vreme ..
jeste nekomercijalna varijanta za sada ,al kad pogledas sa strane prakticnosti i nije tako lose kao sto kaze Vili 7 puta mesecno ogranicenje,
sa odredjenom gramazom vesa , pogotovu sto za tu potrosenu struju za klasicnu ves-masinu u malim stanovima se zimi mogu i dobro ugrejati :)


[ mihajilo @ 22.11.2008. 03:29 ] @
ekstra bi to kod nas bilo da imamo u zgradi zajednicke ves masine i peremo na taj nacin.ali ima dosta problema oko toga-prvo bi nam trebala jedna veca prostorija koja kod nas mesecno da se iznajmljuje kosta kao jedna ves masina,onda kada se dodaju ostali mesecni troskovi-dobija se da se za manje od godinu dana isplati kupiti toliko masina koliko ima stanova,a da zgrada ako ima taj prostor iznajmljuje.
sto se tice kursa evra-bicemo daleko od devedesetih jos neko vreme-tada je plata bila od 5 do 10 maraka,sada ce realno biti 100 evra prosecna plata,a vi sami vidite koliki je realan kurs.
[ jablan @ 22.11.2008. 07:48 ] @
Citat:
mihajilo: prvo bi nam trebala jedna veca prostorija koja kod nas mesecno da se iznajmljuje kosta kao jedna ves masina

Pazi, i tih 20 mašina po stanovima će ti takođe uzeti tih 20 kvadrata koji bi mogli da se iznajmljuju.

Citat:
Ivan Dimkovic: ali je i dalje "trosak" za masinu bio 50 centi za jednu sesiju,

Nebitno koliki je trošak za sesiju, ono što je jedino zaista bitno je da li neko treći zarađuje od tih mašina ili ne. Ako tih 50 centi ide u zajedničku kasu za zgradu, pa se od tih para finansira i trošak korišćenja mašine, ali i od viška lupam krečenje zgrade, zamena sijalica u hodnicima ili uređenje prostora oko zgrade, računica prestaje da bude tako jednostavno neisplativa.
[ žutokljunac @ 22.11.2008. 08:11 ] @
Sve bi to bilo lepo da primitivni kapitalizam ne razmišlja drugačije. Prostor gde je nekada bila vešernica se adaptira u stančić, koji se proda po €3000/m2. Manji stanovi idu ko alva jer ih je malo. Ukoliko je stan u potkrovlju, tim bolje. Zašto? Zato što se prelazi na B fazu. Prvo se zastakljuje terasa koja je do vešernice, a kasnije idu grubi radovi od čvrstog materijala, pa se stan proširuje na dvosoban ili trosoban. Kome treba tolika terasa. To ionako služi da ispušiš cigaru ako ti žena ne da da pušiš u kući ili da zaludni gaje cveće, a biznis je biznis. Ukoliko je u pitanju ravni krov - sve ide ko pod konac. Kod kosog ima problema, ali su usvajanjem novih tehnologija i oni rešivi uz dodatne investicije. Zatim se taj stan proda i naravno novac se investira / plasira u kupovinu kuće sa zemljištem. Kuća se automatski ruši i tu se gradi nova zgrada. Dobijenim novcem od vešernice se ne isplaćuje vlasnik zemljišta/parcela, već mu se obećava prvi sprat, a novcem sa početka priče se kreće sa početnim radovima. Zatim sledi pretprodaja onoga čega još nema, i uz povoljne kredite i prikupljeni novac niče sedmospratnica. Posle toga biznis ide svojim tokom i ide se na krupnije stvari. Svima je dobro. Stanari jer su dali vešernicu da im se okreči zgrada i srede liftovi, preduzetniku jer je zaradio, vlasniku kućice jer za svoju šupicu dobio prvi sprat novogradnje, banci jer je uzela kamate, kupcima jer su kupili stan u novogradnji kao suinvestitori i plaćali duplo jeftinije. I kome treba veš mašina? Ko da ne voli Coca-Colu?

edit: ... državi jer je nekoliko puta naplatila porez, opštinarima jer su za svaku upotrebnu dozvolu uzeli mito...
edit2: ... i sad bi vi u celu tu priču da ugurate veš mašinu. e pa ne može! Cvrc! koje ste komunjare. Rušite sistem bre.




[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 22.11.2008. u 09:32 GMT+1]
[ Skandy @ 22.11.2008. 10:09 ] @
Pricam o pomenutoj zgradi u Swedskoj. Da li ce zgrada imati vesernicu ili ne, skupstina stanara odlucije o tome. Zapravo oni raspolazu odredjenim zajednickim prostorom i sami odlucuju kako ce ga iskoristiti. Konkretno u toj zgradi su napravili vesernicu i jednu malu (ali funkcionalnu) garsonjericu. Predpostavljate da garsonjeru iznajmljuju i pune budzet zgrade? E pa nije tako, garsonjera sluzi, verovali ili ne, za goste koji dolaze u visednevnu posetu stanarima zgrade. Da ne bi bilo potrebe da se tesne i spavaju po podovima, jedostavno rezervisu garsonje i smeste svoje goste, posle je ponovo ociste i operu i milina bozija.
[ DS_Store @ 22.11.2008. 11:30 ] @
Nije ni čudo što imamo ovakve ministre kada je dovoljna jedna i po strana da tehnički pismen svet, kakav se okuplja na ovom forumu, skrene sa teme na razradu fizibiliti studije ugradnje zajedničkih veš mašina u zgrade :(

Šta čovek da misli o ostatku stanovništva koji teško da je pismen uopšte a kamoli nešto više od toga?
[ deerbeer @ 22.11.2008. 11:31 ] @
Citat:
jablan: Nebitno koliki je trošak za sesiju, ono što je jedino zaista bitno je da li neko treći zarađuje od tih mašina ili ne. Ako tih 50 centi ide u zajedničku kasu za zgradu, pa se od tih para finansira i trošak korišćenja mašine, ali i od viška lupam krečenje zgrade, zamena sijalica u hodnicima ili uređenje prostora oko zgrade, računica prestaje da bude tako jednostavno neisplativa.

Jablane, u pravu si nesto sam tako i ja mislio , al kad posle bolje malo razmislim ,
i ovo je utopija i neodrzivo zato sto je ovde narod primtivan .
Kad tad ce neko od stanara da uzurpira prostorije, uzece te pare od "viska" staviti sebi u dzep
nece uraditi nikakve dodatne radove u zgradi itd., svadje , prepirke oko toga sta je bolje uraditi i sta bi trebalo uraditi
Ja predsedniku kucnog saveta u zgradi od 40 stanara mesecima nisam mogao da objasnim da jedan switch na krovu zgrade za internet trosi manje od jedne sijalice , a on mislio da to vuce kilovate ..
Nego sta mislite o servisima za pranje vesa. Pojavili su se u beogradu vec neki
Evo aktuelnih cena :
http://www.servisbianca.com/Ecen.php



[ vladd @ 22.11.2008. 13:02 ] @
Citat:
DS_Store: Nije ni čudo što imamo ovakve ministre kada je dovoljna jedna i po strana da tehnički pismen svet, kakav se okuplja na ovom forumu, skrene sa teme na razradu fizibiliti studije ugradnje zajedničkih veš mašina u zgrade

Šta čovek da misli o ostatku stanovništva koji teško da je pismen uopšte a kamoli nešto više od toga?


Ovim je SVE receno.

Trebala im je milisekunda da se zabalabuckali sa realnih problema u igru u pesku. Da izdiskutuju aktuelan problem Svedske vesernice, da saznaju sve o problematici, da ih neko negde ne prevesla....

Sa ovakvim efektnim odvlacenjem paznje, nije ni cudo sto je Srbija u glibu..


Poz.
[ žutokljunac @ 22.11.2008. 15:57 ] @
To je i čar ovog foruma. Dođeš a oni se najozbiljnije raspravljaju o bubama i to u dva ujutru. Čak se i posvađaju.
[ Take 5 @ 22.11.2008. 16:26 ] @
Javne vesernice ("Laudr-o-matic"), koje sam pomenuo nisu bile zajednicke vesernice u zgradama, nego komercijalne "radnje" u posebnim lokalima sa puno "heavy-duty" masina za ves i ogromnim bubanj masinama za susenje vesa. Sve je naravno bilo "coin-operated", od automata-dozatora za deterdzent do masina za pranje i susenje. Dodjes, ubacis novcic i dok malo popricas sa nekim potpuno nepoznatim a ves opran i suv.
Jedna blistava stvar te davne 1973. je bila sto su coin-operated masine (ukljuciv i automate za cigarete) u vecini evropskih zemalja prihvatale ondasnje jugoslovenske bronzane kovane novcice, pa su dovitljivi "jugo-turisti stoperi" vrlo jeftino "kupovali" robu i usluge glupih automata...

@Ivan Dimkovic: U Londonu je 70-ih sve funkcionisalo na novcic ukljuciv i grejanje u stanovima, bojlere u kupatilima... sve je bilo na gas, ubacis novcic pa dok ima gasa greje, kad prestane ti opet novcic (ako imas)...
Nisam vise odlazio tamo posle '78 tako da ne znam da li su silni Indusi, Pakistanci, Arapi i ostali..., koji su cujem u medjuvremenu potpuno preplavili London, doneli i neke nove obicaje u staru Imperiju?

PS
Kod nas su u to vreme jos uvek masovno postojale javne perionice gde se ves predavao na pranje (kao u hemijsku cistionu), a podizao sutradan opran i ispeglan.

@DS_Store: Samo razmatramo opcije bliske buducnosti, koju nam je ministar nagovestio...

[ Laki_Gen @ 22.11.2008. 17:03 ] @
Kakve perionice, kakvi bakraci!
Svako od vas ima terasu ili dvoriste i zasto jednostavno ne kupimo svako po lavor, korito, jedan malo veci plasticni sud za vodu i ovaj home-made sapun, pa da peremo ves na pravi nacin?! Od ovih silnih detrdzenata, omeksivaca, izbjeljivaca, trosenja struje, pranje-susenje nema koristi za prirodnu sredinu.

Kada operete ves na staromodan nacin, prljavu vodu slobodno bacite sa terase jer je neskodljiva po okolinu.
Aparatura potrebna za ovaj proces je prilicno jeftina (ova plastikarija je skoro dzbae, a neunistiva), jedino sto kvari racunicu je nabavka para dobrih ruku!
Ovim ozenjenima je lako, mi neozenjeni smo u cabru!
Em nemo's naci mlade (koja pristaje na 8. tacku ugovora o braku - pranje porodicnih gaca na ruke), em svadba kosta mnogo vise od najbolje ves masine i tone praska.
[ deerbeer @ 22.11.2008. 17:28 ] @
Citat:
vladd: Ovim je SVE receno.
Trebala im je milisekunda da se zabalabuckali sa realnih problema u igru u pesku. Da izdiskutuju aktuelan problem Svedske vesernice, da saznaju sve o problematici, da ih neko negde ne prevesla....:D:D:D:D

Sa ovakvim efektnim odvlacenjem paznje, nije ni cudo sto je Srbija u glibu..
Poz.

A ovo sto si rekao dodje mu jos jedan flejm-bejt za diskusiju o nasim ministrima koji obicno nesto lupe
i ostanu zivi bez ikakvog plana i ideje da plasiraju nesto u javnost , i pricaju da ne trebamo da se sekiramo
za svetsku finansijsku krizu da su banke likvidne , stabilan dinar , bla bla bla .. Slicno je bilo i za onaj uvoz vijetnamki i azijatkinja u srbiju .

Radi se o sasvim obicnom problemu koji imaju ljudi koji zive po zgradama, soliterima sami bez domacice i spremacice ..
a zbog puno posla i obaveza nemaju vremena da se sa tim bave i sto kaze Ivan oni koji se cesto sele..Radi se samo o pragmaticnosti.
a ne o nekim "fizibiliti studijama"
[ jablan @ 22.11.2008. 17:33 ] @
Citat:
DS_Store: Šta čovek da misli o ostatku stanovništva koji teško da je pismen uopšte a kamoli nešto više od toga?

A na koliko strana ti misliš da treba komentarisati ovu ministrovu odvalu, molim te?

Citat:
deerbeer: Pojavili su se u beogradu vec neki
Evo aktuelnih cena :

Šta da ti kažem, ovde se i kineska hrana računa u ekskluzivu i tako naplaćuje. Pa trebalo je sigurno desetak godina da pica u Srbiji prestane da bude svetsko gastronomsko čudo i postane parče testa sa malo paradajza i šunke odozgo...
[ Skandy @ 22.11.2008. 17:36 ] @
Ministar je rekao da su ves masine luksuz i mi sada trazimo alternativu ili gledamo da uvezemo neko resenje sa zapada. Zar ne kapiras?

[Ovu poruku je menjao Skandy dana 22.11.2008. u 18:48 GMT+1]
[ Laki_Gen @ 22.11.2008. 18:51 ] @
Eto resenja! Da su dozvolili uvoz Azijatkinja, ne bih ja sada lupao glavu razmisljajuci kupiti novu ves masinu ili ne.
[ Ivan Dimkovic @ 22.11.2008. 18:54 ] @
Citat:
Jablan
Nebitno koliki je trošak za sesiju, ono što je jedino zaista bitno je da li neko treći zarađuje od tih mašina ili ne. Ako tih 50 centi ide u zajedničku kasu za zgradu, pa se od tih para finansira i trošak korišćenja mašine, ali i od viška lupam krečenje zgrade, zamena sijalica u hodnicima ili uređenje prostora oko zgrade, računica prestaje da bude tako jednostavno neisplativa.


Slazem se. Medjutim, to je resenje koje bih nazvao "idealistickim" i moze da radi u jako malom broju slucajeva, i u zemljama gde postoji jako visok nivo organizovanja gde ljudi imaju svest o tome (tipa Svedska) - mada cak i tu moze da dodje do problema.

Primera radi, u Nemackoj onaj ko najmi stan ne ucestvuje sa dodatnim novcem u bilo cemu oko zgrade (fasada, krov, itd...) - to radi vlasnik stana, jer po zakonu ti placas punu komercijalnu cenu za najam stana, i ti si zavrsio sa tim sve sto se zgrade tice.

Tako da bi u takvoj konstelaciji ljudi imali problem da finansiraju nesto sto vec i ovako i onako rade sa ratom za stan.

Mada, nije lose imati u zgradi ves masinu i vesernicu, sa malim troskom za upotrebu - pa ko hoce, moze - ko nece, ne mora. A lova od toga moze da se koristi za razne stvari.
[ vladd @ 22.11.2008. 20:01 ] @
Nije lose imati veseraj, ali i tamo gde su postojale, adaptirane su u stambene prostore, i LEGALIZOVANE kao takve. I sta sad.

Mozda ne treba diskusiju ministra tabaciti par strana, ali nije izjava takav problem, kao ni iskuvavanje vesa.

I to je nesto zabrinjavajuce, metodologija i upornost u iskrivljavanju stvarnosti.

Sta jedan neugledan ministar izjavi, proglasen za strucnjaka, je jedna inicijalna kapisla da prepoznamo velicinu problema ekonomske krize, i "manjinu" sposobnosti ljudi koji trenutno odlucuju (bar tako izgleda), o sudbini i potezima zemlje.

Na ozbiljnu krizu, naslanja se ozbiljna demagogija, a demagoske "zadatke", razglaba soj solidno obrazovanih ljudi...

Sada sam vec zabrinut...naime, ja nemam, mozda kao neki, ni alternativnu zemlju, ni alternativne izvore prihoda, a zivim u gradu, pa sam zakasnio da poorem saksije, za neku prehranu....

Poz.
[ DS_Store @ 22.11.2008. 20:01 ] @
Citat:
jablan: A na koliko strana ti misliš da treba komentarisati ovu ministrovu odvalu, molim te?

Ne strana, jedna do dve poruke maksimum.

Citat:
Skandy: Ministar je rekao da su ves masine luksuz i mi sada trazimo alternativu ili gledamo da uvezemo neko resenje sa zapada. Zar ne kapiras?

Mojne samo truli zapad, molim te
[ jablan @ 22.11.2008. 20:19 ] @
Citat:
vladd: I to je nesto zabrinjavajuce, metodologija i upornost u iskrivljavanju stvarnosti.

I pored najbolje volje ne mogu da skapiram šta si ovde hteo da kažeš i na koga misliš...
[ vilil1 @ 22.11.2008. 21:08 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:Primera radi, u Nemackoj onaj ko najmi stan ne ucestvuje sa dodatnim novcem u bilo cemu oko zgrade (fasada, krov, itd...) - to radi vlasnik stana, jer po zakonu ti placas punu komercijalnu cenu za najam stana, i ti si zavrsio sa tim sve sto se zgrade tice.

Kao i u Svedskoj, s'tim da tamo i pranje - susenje vasa, kao i sve popravke u stanu, tipa curi cesma, polomljena brava, itd, ulaze u cenu, ali kada se recimo iseljavas iz stana, u obavezi si da ga ostavis u prvobitnom stanju.
[ žutokljunac @ 22.11.2008. 23:49 ] @
Citat:
žutokljunac: Dođeš a oni se najozbiljnije raspravljaju o bubama


... samo da ispravim svoju pismenost...
[ deerbeer @ 23.11.2008. 01:42 ] @
Citat:
vladd
I to je nesto zabrinjavajuce, metodologija i upornost u iskrivljavanju stvarnosti.
Sta jedan neugledan ministar izjavi, proglasen za strucnjaka, je jedna inicijalna kapisla da prepoznamo velicinu problema ekonomske krize, i "manjinu" sposobnosti ljudi koji trenutno odlucuju (bar tako izgleda), o sudbini i potezima zemlje.
Na ozbiljnu krizu, naslanja se ozbiljna demagogija, a demagoske "zadatke", razglaba soj solidno obrazovanih ljudi...

Sad nam jos i reci "realan" kurs dinara ...

[ vladd @ 23.11.2008. 12:34 ] @
Citat:
jablan: I pored najbolje volje ne mogu da skapiram šta si ovde hteo da kažeš i na koga misliš...


Pojavi se nesposobni smrlja, i izvali glupost, u svetski ozbiljnoj situaciji (na koju gradjani sabo mogu da uticu, samo su zrtve), i na tu glupost se razvije debata o pranju gaca, i trosi vreme, mozak i prostor na serveru. Kao da u Svedskoj nije kriza, sa sve grupnim veserajem....

Citat:
žutokljunac: ... samo da ispravim svoju pismenost...


Eto sa cime se bavi zutokljunac , u sred zezanja

Citat:
deerbeer: Sad nam jos i reci "realan" kurs dinara ...


I sta ce ti ??...Zamisli neki broj..i eto ti "realan" kurs..da se dodatno zamlacujemo..

Realan je onaj koji je na terenu, da li ce trajati, zavisi od brzine potrosnje resursa..Ako je i TA GLUPOST predmet rasprave, nazdravlje..

Ne postoji termin "fiktivnog realnog" kursa, koji navodno zavisi od ne zna se cega, kvazi realnog stanja.

Postoji potreba da se zavitlavamo sa dinarom, zbog manipulacija i prelivanja vrednosti od gradjana ka drzavi. To je jedna metoda, druga je poskupljenje i visoke cene proizvoda, i "u evrima"..i dalje placamo NERAD i NESPOSOBNOST..

Poz.
[ Skandy @ 23.11.2008. 16:13 ] @
Citat:
vladd:Kao da u Svedskoj nije kriza, sa sve grupnim veserajem....

Jeste kriza je, u Swedskoj, Holandiji, Nemackoj..... ali cene padaju, a kupovna moc gradjana raste (barem onim zaposlenim).
[ deerbeer @ 23.11.2008. 23:15 ] @
Citat:

I sta ce ti ??...Zamisli neki broj..i eto ti "realan" kurs..da se dodatno zamlacujemo.

E dobro je .. taman sam mislio da to izbegnemo na ovoj temi, jer ih je bilo dosta na madzonu ..
Izvini.. bilo je vise ironije nego stvarne potrebe da saznam realni kurs

Citat:

Pojavi se nesposobni smrlja, i izvali glupost, u svetski ozbiljnoj situaciji (na koju gradjani sabo mogu da uticu, samo su zrtve), i na tu glupost se razvije debata o pranju gaca, i trosi vreme, mozak i prostor na serveru. Kao da u Svedskoj nije kriza, sa sve grupnim veserajem....

Pa ajde sad da opalimo pljuvacinu po svim ministrima i politicarima na 15 strana i da ih moderatori stave u "crne bisere".
Bas cu biti ponosan zbog toga
al kad pogledas ipak jako smo javno mnjenje (mislim na ovaj forum) sa ovolikim posetiocima koji citaju ovo .

Negativna selekcija nasih kadrova na visokim polozajima je pojava koja se sece iz :"korena" a ne odozgo
Evo ti "hint" na tu temu : http://www.elitemadzone.org/t3...seg-drustva-jedna-od-situacija
A ovo sa veserajem se samo na to nadovezuje ..
Kad pocistis "g****" iz svog dvorista onda krenes redom dalje
Makar ja to tako shvatam ...


[ Lesli Eldridz @ 24.11.2008. 11:04 ] @
Je li, znalci, ajde mi objasnite nesto. Zasto ovi bizmismeni sad placu kao piice pa povecali sve cene majku mu imperijalisticku i odugovlace sa svojim obevazama koje su vezane za evre? Mislim, nisam primetio da su plakali dok je evro stajao, niti pa da su povecavali plate svojim robovima itd, a sad kad evro malo skocio, to jest malo se priblizio realnom stanju, odma' digli u nebesa recimo meso. A trljali su ruke dok su ovima sto sisaju drzavno vime plate rasle nicim izazvane, dok je evro padao. Tad nisam primetio da su smanivali cene i da su plakali zbog toga sto evro stoji. Sta je bilo, jel onaj kukuruz koji je obran jos jesenas dok je evro bio "realan" naprasno resio da e bas sad nece da ga jedu svinje dok mu ne plate pa je zato meso poskupelo ili sta je tu u pitanju? Poskupela oprema za zimske sportove pa mora i meso? Ne zanimaju me teorije iz konzerve i lepe zelje, samo da se zna.
[ deerbeer @ 24.11.2008. 12:26 ] @
Citat:
@vladd
Postoji potreba da se zavitlavamo sa dinarom, zbog manipulacija i prelivanja vrednosti od gradjana ka drzavi. To je jedna metoda, druga je poskupljenje i visoke cene proizvoda, i "u evrima"..i dalje placamo NERAD i NESPOSOBNOST..


@Lesli
Sad treba da ulazimo u metodoligiju rada srpskih berzanskih strucnjaka ,biznismena,Miskovica,ministara itd...
koji steluju kurs kako im dune,podignu cene mesa telefona ,struje,gasa, da bi popunili drzavnu kasu tamo gde je suplje ,
pa to ja i ti i svako na ovom forumu mozemo da radimo bez problema (presipanje iz supljeg u prazno) .


E ovo je kljucna stvar , lepo ti je rekao @vladd , a upravo je stvar u NERAD-u i NESPOSOBNOSTI i njenom "realnom kursu" u citavom drustvu.
Lako ces jednu "pametnu" ministarsku glavu zameniti sledecom "pametnom" ministarskom glavom koja dodje , pa opet pljuvanje i ista prica
i tako u nedogled a mi trosimo i mozak i vreme i hard-disk na serveru .
Treba se zapitati odakle sve te "pametne" glave dolaze i kako napreduju u karijeri ?
Zasto se stalno smenjuju idioti u ovoj ili onoj vlasti ...?
Zasto nam je nametnuta negativna selekcija koja ja dovodi ovakve ljude na kljucne pozicije
u sred svetske finansijske krize ?







[ vladd @ 24.11.2008. 17:22 ] @
Eeee, kada saznam zasto je presudna NEGATIVNA SELEKCIJA, postacu Kineski Car

Ocigledno je marionetski sistem ospstao i dozivljava svou katarzu, na ovim prostorima. Neka nekolicina ocigledno upravljaju ovom kolonijom..

Ali necu dalje, zacas ce me optuziti za pristalicu "teorije zavere"..mada mi taj termin nije jasan..zavera koja uspe, prestaje da bude zavera, postaje normalan sled dogadjaja, tok istorije..

Za sada, osmatram kako ce se odraziti kriza koja sledi, i da li cu biti uvucen u drzavne igre, obezvredjivanja posla, dok drugi apliciraju beneficije..

Mislim, ni '93-'96 nismo prali na ruke, a sada propisuju takav "lek"...nije mi do smeha..uopste..

Poz.
[ Lesli Eldridz @ 24.11.2008. 21:19 ] @
Citat:
deerbeer: Zasto nam je nametnuta negativna selekcija koja ja dovodi ovakve ljude na kljucne pozicije u sred svetske finansijske krize ?

Koji ste to vi i ko vam je nametnuo tu selekciju? Ja znam zasto su vam je nametnuli, ali da vidimo ko je. Nametnuli su vam je zato sto ste pljunuli, da ne kazem sta ste jos drugo, na sve ono zbog cega ste u sustini bili protiv onoga svih onih godina (a to nije bilo da imate da kupite klima uredjaj nego su bile neke vrednosti u pitanju i ološ koji je pripušten da divlja kako hoće, bar kod velike vecine "vas" koji ste bili protiv onoga je to bio razlog) i zato sto vam se otvorila straznjica za pare i dozvolili ste da vas zaseni lazni sjaja djindjuva i ogledalaca. Delom to, a delom zato sto je vecina ovih sto su trebali da budu pozitivno selektovana bila radja stici i uteci, no na strasnom mestu postojati. To iz istog razloga, iz ovog sa otvorenom straznjicom.

A sad da vidimo ko vas je primorao da pristanete na sve to? Ja i to znam ,a znate li vi, ko god da ste?
[ deerbeer @ 25.11.2008. 11:04 ] @
Jeli Lesli opet ti maznuse onu posiljku u posti pa si malko nervozan.. majku im lopovsku .
Citat:
@Lesli
Delom to, a delom zato sto je vecina ovih sto su trebali da budu pozitivno selektovana bila radja stici i uteci, no na strasnom mestu postojati.

Zna se ovde u Srbiji veoma dugo koliko ljudi preziru neciji uspeh.
To nije nikakva tabu tema . Vlast se menja al mentalitet naroda izgleda nikad .

edit:
Citat:

Koji ste to vi ...

Sad me malo podsecas na Iliju Cvorovica iz balkanskog spijuna kad skine periku podstanaru
Ko si bre ti ? pa ti nisi jakovljevic ti si neki veci izdajnik



[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 25.11.2008. u 12:21 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao deerbeer dana 25.11.2008. u 12:21 GMT+1]
[ Lesli Eldridz @ 25.11.2008. 12:44 ] @
Aha, znaci i ti znas ko ti je nametnuo te muke Tantalove sto ih podnosis, ali neces da kazes, nego ces ili da trazis krivce na drugom mestu, ili da racionalizujes. Pa dobro.

Nego vidim imas problem sa ovim aksiomom o bezaniji, pominjes nekakvu zavist, isto kao i mnogi pre tebe koji se javljaju iz raznih konzervi na raznim temama kad se pise o degeneracijima koje su ovde rasirene? Ako neko pises o lopovima, mora da im zavidi, ako pise o glupanima mora da im zavidi, bla bla bla. Znas kako, lopov za sve druge misli da su lopovi, pa tako i zavidljivac za sve druge misli da su zavidljivci. Ali izdo si ono kad nisi hteo da mi ucinis i da mi svojim recima opises kako se osecas kad vidis kakvog uglednog gradjanina u... Mercedesu. Da si mu ucinio sad bi znali ko je kriv.

Elem. Pa sta, to je istina. Ko to treba da bude pozitivno selektovan ako svi pobegnu da bi punili du*e, pa onda krenu da otuda naricu kako je u majčici Srbijici negativna selekcija ? Ja razumem za Teslu i slicne, covek jednostavno nije mogao ovde da se ostvari, ali jedno je Tesla (koji nije ni bio baba narikaca koja kuka o negativnoj selekciji, nego je podrz'o pozitivnu selekciju ono kad je bila '45, zato ga patriote i ne vole) , a drugo su sitnosopstvenici - babe narikace. Pobeg'o si, to je tvoje pravo, ali onda ćuti o negativnoj selekciji. Imas pravo da brines o bivsoj ti zemlji i sve, ali ćuti o negativnoj selekciji. Ni to se isto nije promenilo, pisao Arcibald Rajs o srpskoj intelegenciji odavno. Ja zato i tvrdim da nema nista od vas, koliko god se koprcali, sve dok ne postanete ljudi pa priznate ko je kriv. A znate vi.
[ deerbeer @ 25.11.2008. 13:08 ] @
Citat:

Pobeg'o si, to je tvoje pravo, ali onda ćuti o negativnoj selekciji.

Ja sam jos u ovoj zemlji ako te bas zanima, zivim i radim ,placam porez, i te glupe ministre i malo vise sam zabrinut.
Jel sad OK ?

Citat:

Ali izdo si ono kad nisi hteo da mi ucinis i da mi svojim recima opises kako se osecas kad vidis kakvog uglednog gradjanina u... Mercedesu.

Pa jel treba da mu podmetnem bombu pod kola zarad te pozitvne selekcije?

Secas se Nikole Simica u Tesnoj Kozi ?
"Ama koju god bitangu ti dovedu ona avanzuje a ja i dalje mladji referent. Od koga sam ja bre mladji ? "
:)
Izvini sto te izdah druze Lesli :)
No hard feelings ....



[ Lesli Eldridz @ 25.11.2008. 14:55 ] @
Secam se, secam se