[ KizaBG @ 21.11.2008. 09:26 ] @
LM, treba mi rs domen, i sad me zanima gde je najjeftinije kupiti ga ? .. inace, domen cu hostovati kod mog providera u Americi, gde .com, .net, i ostale svetske domene kupujem za 15-ak dolara, a ovde gledam da je rs domen po 3000 - 4000 dinara. Zaista tuzno.

pozdrav, hvala

[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 21.11.2008. u 11:00 GMT+1]
[ Tyler Durden @ 21.11.2008. 10:02 ] @
Imaš na RNIDS sajtu spisak ovlaštenih registara pa provjeri na njihovim sajtovima ko ima najpovoljniju ponudu.
Direktno preporučivanje nekog registra nije dozvoljeno jer to spada u reklamu.

U svakom slučaju ima registara koji nude .rs domen ispod 3000 dinara, a ostale (co.rs i sl.) još jeftinije.
[ KizaBG @ 21.11.2008. 12:49 ] @
Pronasao.

hvala puno za info !!
[ mls @ 28.01.2009. 15:10 ] @
Sada je .rs domen oko 2400 (sa pdv). Recimo verat ili sezampro...

Nego ja bih pitao nesto,ako moze. Zanima me anonimnost nakon registracije .rs domena.
Registrovao bih ga na moje ime,ali ne zelim da bilo ko ima uvid ko je vlasnik. Dakle tamo na who is da nema mog imena i prezimena.

Nude li tu mogucnost?

btw zvao sam putem telefona i cekao po 20-30 min. da automat odsvira do kraja...nisam docekao. :)

Hvala. :)
[ Tyler Durden @ 28.01.2009. 15:25 ] @
Imaš tu mogućnost kod bilo kog registra.
[ mls @ 28.01.2009. 15:40 ] @
Odlicno. Jedna briga manje.

Hvala vam veliko. :) ;)
[ view @ 01.05.2009. 23:14 ] @
Znam gd ima za jednog ovlascenog registra koji nudi privatnu registraciju rs domena za 500 dinara,necu da reklamiram ovde ali nije tesko naci po spisku rnidsa.Cena rs domena ako je veca od 2400 dinara znaci da taj neko udara po usima sa cenama samo zato sto je ime te firme dosta zvucno..q
[ Dusan Filiferovic @ 02.05.2009. 09:21 ] @
Ko je lud da prodaje domen za 500 dinara kad sam domen kosta 3x vise?
[ view @ 03.05.2009. 14:04 ] @
Dule nisi me dobro razumeo,a vidim da nisam ni ja detaljno objasnio.
Nisam mislio da registracija rs domena kosta 500 dinara nego da se doplacuje 500 dinara za private registration.
[ Dusan Filiferovic @ 03.05.2009. 14:16 ] @
Nisam dobro procitao :D


Toliko je na vise mesta.
[ websurfer @ 17.05.2009. 15:06 ] @
Koliko je sigurno (zbog kradje domena) aktivirati takvu zastitu privatnosti za .rs domen?
[ crews_adder @ 17.05.2009. 15:40 ] @
Citat:
mls: Sada je .rs domen oko 2400 (sa pdv). Recimo verat ili sezampro...


I ovo vec 4 meseca stoji ovde i nije reklama, a reklama je da se "kod jednog registrara (koji se regularno reklamirao na ES-u) moze registrovati domen za 1888rsd"?!

Gimme a break!
[ websurfer @ 18.05.2009. 18:15 ] @
Citat:
crews_adder: I ovo vec 4 meseca stoji ovde i nije reklama, a reklama je da se "kod jednog registrara (koji se regularno reklamirao na ES-u) moze registrovati domen za 1888rsd"?!

Gimme a break!


Eto, vidis da je Ajnstajn u pravu - sve je relativno...
[ Barni Kamenko @ 19.07.2009. 16:39 ] @
ja sam pre par dana registrovao domen za 1888din sa PDV. ne znam jel smem reci gde, ako nekog interesuje neka salje PM
[ view @ 19.07.2009. 16:43 ] @
Ako postanes ovlasceni prodavac mozes da ih kupujes za 1350
[ griva @ 27.07.2009. 17:59 ] @
I na kraju gde je najjeftinije pazariti RS domen ?
[ Mister Big Time @ 23.08.2009. 15:07 ] @
Citat:
griva: I na kraju gde je najjeftinije pazariti RS domen ?


Pogledaj malo bannere koji se vrte na ES-u.

[ crews_adder @ 25.08.2009. 23:53 ] @
Citat:
websurfer: Eto, vidis da je Ajnstajn u pravu - sve je relativno...


Jeste. Ipak se jos reklamira, ali to je relativno.


Citat:
Barni Kamenko: ja sam pre par dana registrovao domen za 1888din sa PDV. ne znam jel smem reci gde, ako nekog interesuje neka salje PM


Čik reci!
[ view @ 26.08.2009. 06:15 ] @
Kao sto ima lista domacih i stranih hosting provajdera,kao sto ima tema o promo kodovima za domene i hos nekih slicnih tema mislim da bi trebalo dozvoliti da se napravi tema gde bi bila lista registara rs domena kao i cene istih.ipak ljudi to traze a placaju astronomske cene.MISLIM DA JE TO POTREBNO ako nije onda je to sukob interesa zbog banera jednog registra koji se pojavljuje na ovom forumu.
[ Tyler Durden @ 26.08.2009. 07:58 ] @
A ko ce da odrzava tu listu, odnosno visi na stranicama svih ovlastenih registara i azurira redovno?
[ view @ 26.08.2009. 22:36 ] @
pa valjda ima dovoljno moderatora i ako ih nema sigurno ima ljudi dobre volje koje to interesuje.kao prvi lik kojeg mislim da je zainteresovan za tako nesto je srpsko_gradjevinarstvo.Mislim da je on ekstra lik i da ima znanja pa umesto sto se svi vi moderatori i administratori raspravljate sa njim bolje da ga malo iskoristite na pozitivan nacin.
[ srpsko gradjevinarstvo @ 26.08.2009. 23:01 ] @
Nije loša ideja.Mogao bih da se angažujem i to vodim.

mod edit: zabranjeno je vređanje na forumu!

[Ovu poruku je menjao jockeal dana 27.08.2009. u 00:27 GMT+1]
[ websurfer @ 26.08.2009. 23:45 ] @
Citat:
view: Kao sto ima lista domacih i stranih hosting provajdera,kao sto ima tema o promo kodovima za domene i hos nekih slicnih tema mislim da bi trebalo dozvoliti da se napravi tema gde bi bila lista registara rs domena kao i cene istih.


Ja licno mislim da je tako nesto suvisno i krajnje neprakticno. Svako moze da pogleda ponude ovlascenih registara .rs domena na njihovim sajtovima.

Spisak ovlascenih registara:
http://web-server.rnids.rs/sr/node/22

Citat:
Tyler Durden
A ko ce da odrzava tu listu, odnosno visi na stranicama svih ovlastenih registara i azurira redovno?


To je besmislen i jako zahtevan posao, pre svega zahteva dosta vremena jer se ponude stalno menjaju (razni popusti, trajne promene cena itd). A i kada nema promena mora se sve redovno proveravati da bi se zakljucilo da nema nikakvih promena.

Citat:
view: kao prvi lik kojeg mislim da je zainteresovan za tako nesto je srpsko_gradjevinarstvo.Mislim da je on ekstra lik i da ima znanja pa umesto sto se svi vi moderatori i administratori raspravljate sa njim bolje da ga malo iskoristite na pozitivan nacin.


Pitanje je da li bi bio objektivan s obzirom na njegova neprijateljstva i prijateljstva sa odredjenim registrima...
[ view @ 27.08.2009. 00:08 ] @
Kao pre svega ocigledno je da rnids DERE!cene domena po kojima dobijaju ovlasceni registri i cene na trzistu se dosta razlikuju i zarada na .rs domenu i .com domenu je ogromna razlika.pa zbog toga mislim da ce odredjeni provajderi nuditi razne popuste.
Citat:
Ja licno mislim da je tako nesto suvisno i krajnje neprakticno. Svako moze da pogleda ponude ovlascenih registara .rs domena na njihovim sajtovima.

Spisak ovlascenih registara:
http://web-server.rnids.rs/sr/node/22

Mnogi neznaju ni sta je rnids,niti znaju google da koriste ali nekako nalete na ovaj forum jer je najpopularniji kad se traze komentari o domenima i hostingu.ali ovaj link svakako bi trebao biti na ovom forumu.za sada jedino korisno sto mogu da nadju na ovom forumu o rs domenima to je baner u vrhu strane ali ako je zabranjeno postavljanje liste linkova domacih registranata sa cenama na popustu onda je to promocija samo jednog registra i cenzura ostalih jer ovaj placa reklamu.naravno da bi registar koji placa reklamu trebao da ima vece koristi od ovog foruma ali svakako ne treba cenzurisati sve ostale.
Ima brdo top tema na koje niko ne odrazava vec duzi period,ne mislim da su ne potrebne ali nisu nista vaznije od rs domena!ipak je to nas "nacionalni domen".

Citat:
To je besmislen i jako zahtevan posao, pre svega zahteva dosta vremena jer se ponude stalno menjaju (razni popusti, trajne promene cena itd). A i kada nema promena mora se sve redovno proveravati da bi se zakljucilo da nema nikakvih promena.


Nisam mislio da se pravi poseban forum nego npr. top tema.cak ne mora ni top da bude ali bar obicna,sada nije dozvoljeno postavljanje ovakve teme zbog linkova.

Citat:
Citat:
view: kao prvi lik kojeg mislim da je zainteresovan za tako nesto je srpsko_gradjevinarstvo.Mislim da je on ekstra lik i da ima znanja pa umesto sto se svi vi moderatori i administratori raspravljate sa njim bolje da ga malo iskoristite na pozitivan nacin.


Pitanje je da li bi bio objektivan s obzirom na njegova neprijateljstva i prijateljstva sa odredjenim registrima...

Citat:

Pitanje je da li bi bio objektivan s obzirom na njegova neprijateljstva i prijateljstva sa odredjenim registrima...

Ne vidim razlog da ne bude objektivan jer je rec o temi sa popustima i nizim cenama registracije.
[ Stefan Jocic @ 27.08.2009. 01:36 ] @
Molim vas da ne idete u offtopic! Reklamiranje na forumu je zabranjeno, tako da je sama tema i bez offtopic-a totalno besmislena.
[ Tyler Durden @ 27.08.2009. 08:19 ] @
Citat:
view: pa valjda ima dovoljno moderatora i ako ih nema sigurno ima ljudi dobre volje koje to interesuje.kao prvi lik kojeg mislim da je zainteresovan za tako nesto je srpsko_gradjevinarstvo.Mislim da je on ekstra lik i da ima znanja pa umesto sto se svi vi moderatori i administratori raspravljate sa njim bolje da ga malo iskoristite na pozitivan nacin.


Ovo je zaista neozbiljan predlog, i ovime si bacio sav svoj kredibilitet na ovoj temi kroz prozor. Prosto nevjerovatno.

Vidjeću sa kolegom jockealom u toku ovih dana da napravimo jednu TOP temu koja bi ličila na temu o domaćih provajderima, na kojoj bi bila lista svih OR, trenutne cijene, a vremenom bi postovali i eventualne akcije i popuste.
[ view @ 27.08.2009. 08:37 ] @
Citat:
Tyler Durden: Ovo je zaista neozbiljan predlog, i ovime si bacio sav svoj kredibilitet na ovoj temi kroz prozor. Prosto nevjerovatno.

Vidjeću sa kolegom jockealom u toku ovih dana da napravimo jednu TOP temu koja bi ličila na temu o domaćih provajderima, na kojoj bi bila lista svih OR, trenutne cijene, a vremenom bi postovali i eventualne akcije i popuste.


Nisam nista lose mislio i stojim iza svojih reci!Na vase pitanje ko gi to odrzavao setio sam se Vlade i stvarno mislim da bi on to voleo i mogao i to bez ikakvog veceg statusa od obicnog clana,jer njega to interesuje.
[ Tyler Durden @ 27.08.2009. 09:40 ] @
Nisam rekao da si nešto loše mislio već da je predlog neozbiljan. Valjda ne moram da objašnjavam zašto, i kao takav se odbacuje.
Napisao sam već šta i kako će biti urađeno, pa ćemo vidjeti kako će se ta tema razvijati.