[ la_bomba @ 21.11.2008. 13:26 ] @
Pozdrav svima. A sada jedno kratko pitanjce:

Radim ASP.NET aplikaciju, sa SQL bazom podataka. Htio bih da snimim sliku u bazu. Pitanje je: Da li je bolje da se slika snimi u bazu kao binary data, ili da u bazi snimam samo file name slike, a da sliku drzim u file system-u? Ovo pitam zbog performansi.

Hvala unaprijed na odgovoru.
[ la_bomba @ 21.11.2008. 20:48 ] @
Niko nema neki komentar?
[ MukyF @ 21.11.2008. 21:55 ] @
Znam kako se to radi u VB2005 & MS SQL ali za ASP nisam siguran(nisam doso dotle). Mislim da ti je binary bolja solucija zbog lakse manipulacije i bezbednosti. Nije slika gabaritni fajl ko sto je to Film(700+Mb). Ja imam problem da prikazem sliku iz baze u npr. GridView kontrolu(nije automatski ko u DataGridView-u,vec mora da se neshto podesi,ali sta?) Imas li ti mozda odgovor na ovo pitanje? Ja inace prelazim sa VB2005 & MS SQL na ASP & MS SQL...(ocu da radim neke sajtove)
[ perun85 @ 22.11.2008. 00:00 ] @
Skoro u svim aplikacijama se putanje do slika smestaju u bazu, a same slike u fajl sistem. Veoma su retki slucajevi gde se slike smestaju direktno u bazu.

MukyF ukoliko zelis da prikazes slike u GridView-u moras dodati image polje, i setovati da cita putanje do slike iz odredjene kolone u tabeli.

Pozdrav.
[ la_bomba @ 22.11.2008. 08:46 ] @
Hvala Perun85.

Nadam se da ce biti jos ljudi koji se slazu sa ovim predlogom :)
[ pl4stik @ 22.11.2008. 16:38 ] @
To zavisi od tebe i kako si/ste zamislili celokupno resenje u principu izadje na isto samo ako u bazu smestas putanje do fajlova posle moze da bude malo nezgodno brisanje fajlova na osnovu putanje dok kod direktnog skladistenja samo obrises record.
[ MukyF @ 22.11.2008. 22:32 ] @
Izgleda da nema direktne varijante ASP.NET 2 & MS SQL,kad su u pitanju slike. Probao sam pomocu ADO.NET 2 da rucno ucitam sliku iz baze u kontrolu PictureBox kad ono... nema ".Image" vec samo ".imageURL" JEBEM LI MU SITNO ZITO! Izgleda da je jedino resenje kombinovanje rada sa datotekama i sa bazom. .....SMOOOORRR!
[ pl4stik @ 23.11.2008. 00:26 ] @
Nista sad zito nije krivo da znash, samo malo guglash http://www.asp.net/learn/data-access/tutorial-56-cs.aspx
[ MukyF @ 24.11.2008. 10:09 ] @
Dobra ti je ta za zito. Sa tog sajta sam skidao video-tutorijale i potpuno zaboravio da na njemu pronadjem resenje,vec sam lutao bezveze po netu. Hvala na savetu.