[ igvan @ 21.11.2008. 14:51 ] @
Ne trebaju mi razni programi ili proxy koji ce sakriti moj IP vec nacin da imam svoj USA IP.

Citao sam nesto VPN-u ali vidim da i to moze biti provaljeno.
Takodje dedicated server, jel zna neko nesto o tome?
[ Ivan Dimkovic @ 21.11.2008. 15:00 ] @
Citat:

Citao sam nesto VPN-u ali vidim da i to moze biti provaljeno.


Ne ako sve uradis kako treba :)

Citat:

Takodje dedicated server, jel zna neko nesto o tome?


Pa lepo, iznajmis server u USA, trebalo bi da ih ima za 50-60$ mesecno - i taj server koristis kao svoj Internet Gateway. Do servera mozes uspostaviti VPN konekciju, kako ne bi bilo mogucnosti za prisluskivanje tvog saobracaja do servera.
[ igvan @ 21.11.2008. 18:14 ] @
Do sada sam pristupao mom serveru u Madjarskoj za Call of duty i to preko FTP-a i snalazio se dobro ne znam jel velika razlika u pitanju jel je to nesto ozbiljnije?



Ako je taj server moj jel mogu na njemu da instaliram operu i da odatle pocnem surf sa novim IP-em ili to funkcionise na drugaciji nacin.

Da li je ovo server o kome pricamo?

http://www.server4you.com/us/economy/showplan.php?products=0
[ Milos Dedijer @ 22.11.2008. 16:51 ] @
Imas ti shell access na tome? Ne verujem...

I ne, ne ide to tako sto instaliras operu.

A nakon takvog pitanja cu ti reci koristi VPN, veruj mi ne treba ti nista vise... ima kod nas ljudi koji se bave time. tresak.com pogledaj mozda...
[ Majstor_Pućko @ 22.11.2008. 17:46 ] @
http://letmegooglethatforyou.com/?q=renting+vpn+server
[ Iznogood44 @ 22.12.2008. 08:46 ] @
Ja imam upravo to što ti treba - instaliran openVPN do mog dedicated servera u USA. Preko tog VPN-a usmeravam sav internet traffic tako da se svuda pojavljujem sa IP adresom tog servera.

Inače, ne mora da bude dedicated, možeš uzeti i bilo koji jeftiniji VPS, bitno je samo da imaš root (shell) access na njemu i da umeš da instaliraš i podesiš VPN.

Ja sam to morao da uradim obzirom da se na net kačim preko wireless-a i ne želim da mi neki napaljeni klinac sniffuje password-e. Protok preko VPN je zipovan i kriptovan a čini mi se da u browseru sajtove otvaram brže nego kada sam išao bez VPN-a.

U principu instalacija openVPN-a nije neki problem dokumentacija na njihovom sajtu je odlična i topla srca ti preporučujem da to uradiš.
[ Iznogood44 @ 22.12.2008. 08:53 ] @
hehe

Citat:
Iznogood44

...
66.152.165.*
OS: Fedora Linux


Inače, eto mene na Banovom Brdu u BGD-u, a ne u Los Angelesu kako to izgleda sudeći po ip adresi.
[ Mobtel @ 23.12.2008. 02:19 ] @
im=nace mislim da bi bila bolja varijanta da se suprotno...da si u La a da imas bgd ip adresu...hehehe
[ Iznogood44 @ 23.12.2008. 09:26 ] @
Hmm.
Stvar ukusa.

Meni se više sviđa ovako ... sedim u Beogradu a radim u Los Angelesu. Deca mi uče na maternjem srpskom jeziku, roditelje viđam redovno, pasulj jedem jednom nedeljno. Šta ću ... praziluk mi viri iz du**** ...