[ aleksej77 @ 21.11.2008. 19:56 ] @
Imam nekoliko mail naloga, a jedan nisam koristio dugo, i zaboravio sam pass. ALi srecom ostao mi je sacuvan pass, sa onim tackicama. Ali ja ne znam kako on glasi . Ako jednom budem brisao na tom browseru kesh i lozinke, nestace mi pass i necu moci vise da udjem na nalog.PRobao sam da ga kopiram pa da promenim sifru, ali nece. Kako da "dekodiram" te tackice, i saznam svoju sifru?

p.s. probao sam i da kopiram te tackice, ali kada ih ponovo ubacim, ne prepoznaje mi pass
hvala
[ Aleksandar Vasic @ 21.11.2008. 20:04 ] @
postoje programi koji mogu da otkriju te tackice, medjutim ne mogu ti napisati koji je, a ukoliko je to password za mail account koji si dobio od nekog internet provajdera onda ces morati da pozoves njih da ti promene, a ukoliko je neki drugi onda sigurno negde imas nesto tipa "forgot password"
[ calexx @ 21.11.2008. 20:35 ] @
Pokušaj prvo regularan način, idi na promenu podataka pa proveri da li direktno dozvoljava promenu. Ako ne, onda ili šalje aktivacioni kod na dodatnu email adresu koju si postavio kod otvaranja naloga ili pita kontrolno pitanje koje si takođe podesio na početku. Ako ne može ništa od toga, potraži po temama, bilo je više puta reči o tome.
Pošto je ovo na granici legalnog, nemoj da tražiš da ti neko kaže koji su to programi, potrudi se malo sam.
[ Take 5 @ 21.11.2008. 20:47 ] @
Probaj neki od ovih porgrama, koje je pronasao Google
[ Emil Ranc @ 22.11.2008. 01:01 ] @
Ukoliko koristiš Firefox, sačuvanu šifru vrlo lako možeš otkriti!
Idi na tools/options/security/saved passwords/show passwords. To je to.
[ alagor2000 @ 22.11.2008. 07:30 ] @
uh pa ovo je opasno!sjedne ti neko za racunar 5 min i poskida ti sve sifre?!
[ calexx @ 22.11.2008. 08:00 ] @
Zato i postoji master password, postaviš ga ako se plašiš slučajnih prolaznika. Uvek postoji rizik ako browser pamti lozinke pa se to radi na svoj rizik.
[ alagor2000 @ 22.11.2008. 08:58 ] @
programcic mailpv iscita sve sifre iz OE i MSN-a?!
sad ,vecina od nas ima nekoliko e-mail adresa i normalno je
da naredis OE da pamti sifru?!
znaci ne pustaj nikog za racunara !!