[ JoLoLo @ 22.11.2008. 01:04 ] @
Zdravo svima...

Zeleo bih da vas pitam za savet, posto nisam upucen. Zanima me koliko se krecu cene sajtova koji se rade u Joomla?

Tj... problem je u tome sto zapravo za 3 dana treba da idem na razgovor kod poslodavca koji hoce da mu napravim sajt, a ja nemam pojma kako se krecu cene i sta da mu kazem Zapravo to bi trebao biti prvi put da ja naplacujem svoje znanje na taj nacin.
To je neka mala firma, koja ne zeli nikakav savrsen sajt, nego cisto da ima svoju Web prezentaciju, i mislim da bi taj posao bilo savrseno uraditi u Joomla. E sad me zanima koliko se krecu cene, sta bih ja mogao reci a da ih ne "oderem" mnogo, a sa druge strane da ne bude malo...?
A koliko se naplacuje odrzavanje sajtova...i da li se to inace podrazumeva u ceni pravljenja sajta, ili kako to ide?

Pomozite mi please!
[ Majstor_Pućko @ 22.11.2008. 11:13 ] @
Pre svega, promasio si forum i poruku si postavio na pogresno mesto.
Dalje, sajtovi se ne rade u Joomli, vec je Joomla sama po sebi sistem za dinamicko kreiranje web stranica, ili ti krace receno CMS. Koliko ces da naplatis toj kompaniji iskljucivo zavisi koliko su glupi, i koliko su voljni da plate.

Ako ta firma zeli najobicniju prezentaciju-kao sto ti kazes, onda je koriscenje Joomle najobicnija moguca glupost, zato sto su u tom slucaju samo HTML stranice dovoljne.

Kada neko kreira sajt koristeci Joomla! CMS, on uglavnom pravi novi i poseban template, i uglavnom se ubacuju pojedini moduli i komponente, vrlo cesto se i modifikuje PHP kod, jer u vecini slucajeva kada se "profi" radi sa Joomlom, onda se ona podosta modifikuje, i kosta mnogo.

Za taj "pilicarski" posao sto hoces da odradis, nemam pojma koliko se krecu cene, zato sto niko uglavnom ne radi tako.

[ JoLoLo @ 22.11.2008. 14:02 ] @

E hvala Majstor_Pućko, ti si mi jedini bar nesto odgovorio :)

Izvinjavam se za promasenu temu, btw. to mi je bio prvi post i novi sam na forumu tako da nisam bas odmah skapirao raliku izmedju "Web dizajn softver" i "Web dizajn i CSS" :)

Naravno da znam da je Joomla CMS, nigde nisam ni napisao program ako me oci jos dobro sluze...
Nego, zasto sam mislio da je Joomla najbolja ----> zato sto mislim da bi najbrze mogao tako uraditi taj satj. Ja sam jos uvek student, i pored toga se trudim da radim razne stvari, ne bih imao bas mnogo vremena da radim u HTML-u. A, po mom misljenju, za HTML bi mi trebalo mnogo vise vremena... (jer ja nemam rutinu, nemam neke gotove shablone, morao bih da trazim 100 stvari kako se radi...). Ne znam da li se slazes da je Joomla bas zbog te "brzine" bolja?


I voleo bih da mi se stvarno neko javi i pomogne mi oko ovoga sa cenom. Ja sam bas u problemu i stvarno nemam predstavu kako se vrednuje taj posao :(
Mozda to pitanje nije najbolje, mozda je nekome neprijatno da prica o tome ili nesto slicno... razumem ja da svako ima svoju cenu i da je drugacije vrednuje... ali ono recite mi npr. od 50 pa do 1500 eura. Pa cu onda ja svoj rad npr. vrednovati 50, ili 100...
Ne znam da li me razumete...
[ Majstor_Pućko @ 22.11.2008. 14:21 ] @
Evo ja te prvi ne razumem...
Izvini, ali kako mislis da radis sa Joomla! sistemom kada ne znas (X)HTML, koji je osnova svega? Pa i tog tempplate-a koji hoces da instaliras na Joomlu ako sam te dobro shvatio?

Zaista te ne razumem, moras malo bolje da se izrazis. Sta ti planiras da uradis/napravis? A sta da uzmes "sa strane"? Izlozi detaljan plan, a ne: samo cu ja ovo, ono... Jasno reci sta trebas da uradis, jer koriscenje tudjeg template-a i pravljenje novog nisu isto, i predstavljaju veliku razliku u ceni. I sto tako, zavisi da li ces da pravis PHP module za Joomlu ili ne? Sta ce sve da bude na sajtu(galerija, forum itd...)? Pitas koliko da naplatis a nisi rekao sta treba da se uradi, niko na ovom forumu ne vraca u pasulj pa da zna...

Nezahvalno je prognozirati, ali ako planiras samo da im instaliras Joomlu i da stavis tudji template, onda ne mozes puno da im naplatis.
[ JoLoLo @ 22.11.2008. 15:20 ] @
Ma znam ja neke osnove HTML, pa mozda cak i naprednije malo... nije mi to problem. Znam i PHP ponesto, tako da mi ni to nije problem...

Mislio sam da nadjem gotov template i da ga samo prilagodim... Kako? -Pa tako sto cu npr. u PhotoShopu (to znam najbolje:) napraviti neku dobru sliku sa logom i slicnim detaljima, pa tu sliku da ubacim na taj template, onda pozadinu mozda da izmenim i tako neke sitnice. Znaci konkretno - da koristio bih gotov template, ali bih ga modifikovao.
Moduli ---> da, naravno... i to bih uzeo neke gotove u zavisnosti sta budu zeleli. Pretpostavljam da ce zeleti neku galeriju i slicno.

Znaci osnovna stvar mi je da sajt bude funkcionalan i pregledan. Koristicu PS za obradu slika, tu cu eventualno potrositi malo vise vremena. A sto se Joomle tice planiram da uzmem gotov Template i da ga prilagodim ako je to moguce. Ako ne nadjem ni jedan koji mi se adekvatno uklopi uz taj logo i fotografiju koju napravim, onda cu sam napraviti ceo template. A hosting cu uzeti neki koji bude najjeftiniji.

A sto se cene tice ni ja ne planiram puno da naplatim. Sto sam uspeo saznati Joomla se naplacuje od 200 eura pa koliko uspe da se izvuce (cuo sam za slucaj da je dosla cena do cak 1500). Ja planiram da im naplatim 100 - 150 eura zajedno sa hostingom i odrzavanjem... da li mislis da je to ok?

[ Majstor_Pućko @ 22.11.2008. 16:20 ] @
Jeste.
Moj ti je savet da im naplatis 100, a da im odrzavanje naplacujes posebno, po ucinku
A sto se tice tih 1500, koliko ja znam, to se uglavnom radi kada je na sajtu ostalo samo J od Joomle A sve ostalo budzeno, dogradjivano...
[ JoLoLo @ 22.11.2008. 17:57 ] @
Jeeeeeeee... konacno sam nasao zajednicki jezik i sa Puckom :)

Znaci dogovoreno, trazim im 100e za sajt i hosting...
Nego...koliko da im trazim za to odrzavanje? Da li npr. da uzmem 10e mesecno... ili da trazim 10e po azuriranju? (posto kontam da ce mi "retko" davati vesti i sl. stvari da kacim)


P.S.
ovo 10e sam lupio :)
[ Majstor_Pućko @ 22.11.2008. 18:06 ] @
10E je sasvim realno. Cepi ih za vece stvari, znaci ako hoce jos neke "perverzije" onda mu/joj zvekni i 20-30-ak
Preporucujem ti da uzimas po intervenciji, jer da te plaacaju mesecno, a ti da ladis 00, nije bas posteno Ovako ste "na cisto"...
[ JoLoLo @ 23.11.2008. 13:32 ] @

E hvalaaaaaaaaaaaa Pucko! =)

Takve su mi informacije trebale! =))))))))