[ sale75a @ 23.11.2008. 21:30 ] @
Imam problem sa Creative AUDIGY bulk karticom. Na visti kad predjem recimo sa winampa na mv2 player ili bilo koji drugi player gube se basovi mislim na dodatak od +15 db koji daje smisao muzici i filmovima. I posle svakog prelaska moram ponovo da stelujem opcije softvera. Promenio sam sve moguce verzije drajvera koje sam uspeo da nadjem na netu, cak sam menjao i viste ali prica je uvek bila ista. Zvucna mi je jos u garanciji, dali ima neko resenje ili da je zamenim karticu? Sta je najpametnije uraditi jer po malo dosadno stalno stelovati?
unapred se zahvaljujem
[ peca26000 @ 26.11.2008. 03:33 ] @
Pokusaj da objasnis prodavcu da proizvod neradi ispravno ili da vrati pare ako ne inspekcija resava u tvoju korist !
Kupac je uvek u pravu dok je u prodavnici!
A da li ima ta maticna ploca svoju zvucnu integrisanu za zvuk i ako ima kakva je po kvalitetu i koja je?
Pozdrav
[ calexx @ 26.11.2008. 07:50 ] @
Ne razumem, kakav dodatak od +15dB? Neki plugin iz winampa koga nemaju ostali programi? DFX? A znaš li koliko je to 15dB?
[ draganmi @ 26.11.2008. 07:59 ] @
Osnovni je red, ako već tražiš savet ili pomoć, da navedeš softver u kojem se problem dešava.
Problem je očigledno softverski - setovanja ekvilajzera (EQ-a u kom programu?) se resetuju.
Ako se setovanja pamte u nekom *.ini fajlu nakon podešavanja EQ-a staviš atribut read only na taj fajl i tako (grubo) rešavaš stvar.

[Ovu poruku je menjao draganmi dana 26.11.2008. u 09:16 GMT+1]
[ sale75a @ 27.11.2008. 16:13 ] @

Ja se izvinjavam zbog skrtosti na detaljima, stvarno sam ispustio ime sofvera. U pitanju je creative media source 5 (audio centar) . Kako mogu da pronadjem taj *.ini fajl gde se pamte ta podesavanja?
Ne to nije plug in iz winampa. U opcijama drajvera stoji opcija subwoofer gain (+15 db) i kad se to stiklira dobija se mnogo jaci bas ali nazalost gubi se pri prelasku iz jedne aplikacije u drugu.

[Ovu poruku je menjao sale75a dana 27.11.2008. u 17:25 GMT+1]