[ ludidzora28 @ 23.11.2008. 22:53 ] @
Update-ovo sam software na n82 preko PC suitea i pisalo je da je trenutna verzija firmware-a 30.0.019 ali ga nije zamenio nego samo update-ovao.

E sada me zanima kako se instalira novi firmare ako postoji noviji a ako ne da opet instaliram ovaj posto sa update-om nisam resio problem. Inace pre neki dan je popio malo soka (Pepsi), i malo se bagovao i gasio pa sam ga ostavio neko vreme da se prosusi. E sad, najzanimljivije je to sto kada se prvi put ugasio (sam) ja ga opet upalim i nema posetnog tona, kada pustim nesto u playeru na 10% i na 100% se cuo isto. Zvuk tastature je na sva tri nivoa jacije bio isti i cuo se jos neki dodatni, u kameri nije bilo zvuka kada isfokusira i kada uslika i nema zvuka kada zakljucavam tastaturu. E sada on se prosusio i ja sam ga lepo ocistio. Nasao sam snimak na netu kako se lepo rastavlja i sve ocistio sa alkoholom mada nije bio nesto ni ulepljen. Po koja tackica. No sve se vratilo u normalu jos pre ciscenja samo sto nije zvuk kada ga zakljucavam.

Znaci da li se nesto ubagovalo do softwer-a ili hardware-a???

I jos samo ovo, posle update-ovanja u telefon odem u dev.manager i tamo pisa not update. Sto???
[ svakaVamcast @ 24.11.2008. 06:41 ] @
"Znaci da li se nesto ubagovalo do softwer-a ili hardware-a???"

- Do hardware-a je.
[ ludidzora28 @ 24.11.2008. 11:08 ] @
Ok. Moze biti da je do hardware-a. Ali sto samo ima uticaja na taj zvuk za zakljucavanje, dok svi ostali rade OK??? To me mlo buni.

I moze li objasnjenje za ubacivanje novog firmware-a, posto hocu svakako da ga ubacim. El more???
[ ludidzora28 @ 24.11.2008. 23:33 ] @
Ajde bre, jel iko zna kako se ubacuje novi firmware??? Da li treba neki program i firmware da se skine (kao kod SE-na) ili ide preko PC Suite-a???

Help please!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 25.11.2008. 00:01 ] @
http://europe.nokia.com/A4176089
[ ludidzora28 @ 25.11.2008. 00:15 ] @
Tnx. I ja sam svrljao po sajtu na brzinu ali nisam nasao. Cudi me kako a bio sam tu nedje. Evo sad skidam program pa cu da probam. El mozda znas koliko mu vremena treba da to sve odradi?
[ miki069 @ 25.11.2008. 00:36 ] @
NSU - Nokia Software Update će da uradi nadogradnju ako za konkretan PRODUCT CODE (definiše region i jezičku grupu a imaš ga na nalepnici ispod baterije) postoji novija verzija. Ako ne samo će da te ignoriše i kraj. To se tebi izgleda i desilo.

NSS - Nemesis Service Suite - je program kojim možeš menjati PRODUCT CODE. Recimo za balkanski ne postoji al za zapadnu evropu postoji.
Tu imaš 3 moguća problema:
- ako je situacija da za Balkan PC nema upadate-a gubiš srpski jezik (ili ga dobijaš u obrnutoj situaciji)
- Nokia u najnovijim drajverima uvek zatvara mogućnost menjana PC i čeka se onda verzija NSS - Nemesis Service Suite koja tu zabranu zaobilazi
- ako se prekine upadate sa NSU (ukokan na mrtvo telefon) a menjao si PC odraćete serviseri još puta 2 od uobičajenog dranja. odraćete te i ako nisi menjao PC.

Linkove ne smem da ostavljam jer NSS i nije baš legalan program. Ali lako se nalazi.

Savet: Nije isplativo kockanje sa update-om un kućnoj radinosti.
10e ustrči brzo na 50-60e. Nisam serviser i nemoj da misliš da te ubeđujem iz loše namere. Može se prekine NSU iz mnogo razloga. Posle je kasno.

Srećno što kažu rudari

[Ovu poruku je menjao skymobile dana 26.11.2008. u 01:07 GMT+1]
[ Take 5 @ 25.11.2008. 00:48 ] @
Postoje i neke korisne teme ovde na forumu:

TOP: NSU: Nokia Software Update (FAQ)

Nokia N82
[ svakaVamcast @ 25.11.2008. 06:43 ] @
"Recimo za balkanski ne postoji al za zapadnu evropu postoji"

Postoji,postoji,kako da ne postoji..........pa kako mi serviseri flesujemo telefone,isto preko Product koda !
[ miki069 @ 25.11.2008. 07:38 ] @
Mislio sam ako mu je verzija software-a 30xxx, a za njegov product code ne postoji novija - recimo 31xxx, NSU će ga ignorisati.
Mora da koristi NSS i da menja product code na onaj region za koji postoji novija verzija. Ili da čeka da izađe za njegov region.

Ne znam dal koristite product code (mislim da ne) al znam da se ljutite (pojačavate cifru) kad vidite da je menjan product code a telefon ubijen ko zec.

Pozdrav
[ ludidzora28 @ 25.11.2008. 08:08 ] @
A na koji product code da promenim da mi lepo zamenio ceo software????????



Meni NSU ispise trenutna verzija firmwarea 30.0.019, lastet 30.0.019. Na vrhu pise da je fon vec uptodate ali ako hocu mogu da ga update-ujem. Ali znaci sve ostaje opet tu. Menjao sam product code na neki iz onog foruma ali ista prica.
[ ludidzora28 @ 25.11.2008. 08:34 ] @
Za svakaVamcast. Ne vezano za ovo flashovanje. Rekao si da je ono za zakljucavanje hardware-ski deo problema. Ako nije tajna u cemu je problem i dali moze jos nesto da se dasi telefonu ili ce se zadrzati na ovome.
[ svakaVamcast @ 25.11.2008. 10:25 ] @
1. Telefon zahteva popravku harvera. Razlog je taj sto si ga pokvasio
2. Softverom nemozes resiti problem vlage (u tvom slucaju Pepsi) !
3. Softverski resavas iskljucivo probleme tima : nece da upali (a mozda je soft-a), telefon je jako spor - kretanje kroz meni (a nemora da bude soft),prilikom palenja pojavi se samo logo i resetuje se (a nemora da bude)

Ovo su ti 98% razloga kada se flesuje telefon.

Ovako preko tvog opisa ne moze se kvalitetno proceniti sta nije uredu sa telefonom i koliko ce kostati popravka.Nismo mi serviseri Baba-Vange (hehehehe).
Dalje ne smem da ti govorim nista jerbo bi mi bio izbrisan post (procitaj pravila koja vaze na ovom dleu foruma) !
[ legija @ 25.11.2008. 16:35 ] @
Ja imam specijalni servisni firmware koji u meniju ima servisne funkcije. Izmedju ostalog "Dry cleaner" gdje uz pomoc vibro motoroa i visokih frekvencija zujalice cisti prljavstinu sa PCB-a. Naravno, i power chip ima dodatnu funkciju grejanja PCB-a.

Sve se moze podesavati iz menija.
[ makiaveli @ 25.11.2008. 17:08 ] @
Meni je taj firmware pomogao...telefon se ponasa kao self-ultrasound device...doduse nisam ga polio pepsijem nego kafom pa sam imao problema sa krupnijim cesticama...ali i to moze da se resi tako sto ces ostaviti telefon otprilike oko 30-tak minuta samo na vibraciji i on sve istrese kroz otvor za buzzer...

Pozdrav
[ ludidzora28 @ 25.11.2008. 17:54 ] @
A kako doci do tog firmware-a? Jel se moze skinuti sa neta i ubaciti u fon ili mora u servis. Aj makar kako ze zove ili tako nesta. Navedite me kako da dodjem to toga. Pozz...
[ pelesta @ 25.11.2008. 21:17 ] @
Moze,kontaktiraj me na pm,pa cu ti poslati ako uspijem zapakovati u onaj win rar.inace solidno radi,gotovo savrseno,ja to imam vec 2 godine instalirano na 6600i 6610.Ali molim te da to ne koristis u komercijalne svrhe.Pozz
[ lipovac @ 25.11.2008. 21:35 ] @
Imam ja i noviji koji sam kupio od legije, za symbiane treće generacije (E51). Prva liga, jedino ga ne mogu poslati jer kad ga raspakiraš možeš ubaciti u samo jedan mobitel, ali je stvarno koma stvar.

[Ovu poruku je menjao lipovac dana 25.11.2008. u 22:51 GMT+1]
[ ludidzora28 @ 25.11.2008. 22:10 ] @
E sad stoje ovako stvari. Totalno je muerto. Menjao sam software preko Nokia Care Suite - Multi Software Updater i krenuo je.
Posle nekog vremena je trazio:

1. da izvadim bateriju papunjac.
2. Da vratim bateriju pa punjac
3. Da posle nekoliko sekundi pritisnem taster za paljenje i onda "Retry"

Tako sam i uradio a on opet isto pa opet pa opet... i tako nekoliko puta i nakraju je zakucao. Sada nece da reaguje nikako. Da li mu ima leka ili kanta za djubre???
[ pelesta @ 25.11.2008. 22:15 ] @
Trebao bi skroz do detalja da opises postupak,redom,pa cemo ti dati smjernice
[ ludidzora28 @ 25.11.2008. 22:33 ] @
Evo sada idem preko NSU. Nasao sam na nekom forumu kao izvadi bateriju na 5 min pa probaj preko NSU, sacekaj par minuta da prepozna fon. Otprilike tako sa engleskog. Neki stranci pametni koliko i ja pa ubili fon na mrtvo ime, bas kao i ja. Evo sada to radim i izgleda da ce uspeti. Sada skida 121,5 MB pa ce mo vidimo za jedno sat vremena sta ce da ispadne.
No na greskama se uci. A ajde sada kada sam se raspricao a i nemam sta daradim da pdelim neka iskustva sa vama.
Tako sam prosao i K800i samo sto je njemu bila prazna pbaterija mada sam tamo redovno menjao ikonice. I ista stvar ni da mrdne. Pa onda provalim foru (posto nije hteo ona da se drzi c) izvadim bateriju pa utaknem USB pa stavim bateriju pa ga onda prpozna. I krene da ga flesuje al pukne. Pa ond aga opet krenem flesovati a on pukne jos ranije. Itako jedno 5 puta i sve ranije i ranije pukne. E onda je bili ovako: Punjac od nikije baterija od K800I, pa + na + a - na - pa je napunim i onda ista procedura i uspem. Uf ala sam vas smorio, a i nikad se nezna mozda nekome zatreba. Vama svima jedno veliko HVALA i nadma se da ce ovo uspeti a ako ne onda ce te dobiti sve detaljno sta sam radio mada mogu i da napisem i ako proradi da znate sta da ne radite!
[ ludidzora28 @ 25.11.2008. 23:44 ] @
E ljudi od ove ljubavi nema nista. Skinu je software. Tih 121,5 MB i onda je krenuo da ga instalira. Ispise da je preostalo 15 min i soji tako nekih 2-3 min i onda ispise ovo:
[ pelesta @ 26.11.2008. 09:19 ] @
A jel ti i jednom ispisao " contact service",ako jeste ,to je rijesenje
[ ludidzora28 @ 26.11.2008. 11:52 ] @
A gde tacno da je ispisao? Na fonu ili compu?

Ali svakako sam ga odneo u servis i majstor rece bice gotov za pola sata. odem ti ja za pola sata i kaze da ce potrajati duze posto sam mu obrisao i neki pocetni software, tako nesto. Odem posle i kaze da ce ga namestiti 99% samo mu trba vremena da dopre do njega posto, kako on nesto rece ne moze da pocne posto nece da ga komp prepozna ali ce uspeti. E sad zvaceme danas kada uradi, ili ne uradi...
[ Iksi @ 26.11.2008. 14:25 ] @
ajd posalji to i meni please. Hvala u napred.
[ ludidzora28 @ 26.11.2008. 15:40 ] @
Koji program??? Ovde ih ima vise?
[ pelesta @ 26.11.2008. 16:02 ] @
Pa na telefonu je trebalo da pise "kontakt service 1 boot loader fvx,a na compu "kontakt service 2 sis.ini defaut eror pcx".
[ ludidzora28 @ 26.11.2008. 18:49 ] @
Nista. Telefon nije hteo nista. Ni da se upali, ma ni da zasvetli. A dok sam radio preku NSU nista nije ispisivao na fonu samo ono na kompu.

Sada sam opet bio do ovoga u servisu i rece da nema sanse da ga flash-uje preko USB-a posto je tu nesto dobilo po usima, tj nesto se izbrisalo, i rekao mi je da nikada nece ni moci da se flash-uje preko USB-a. Jedino more preko fabrickog kabla koji mu trenutno nije tu pa ce ga dobiti sutra po podne pa da naidjem oko 5. Kaze da ce moci 100%, mada ja gajim sve manje nade. Sta vi misite???
[ ludidzora28 @ 26.11.2008. 19:06 ] @
Meni WIFi radi savrseno (radio), Zavisi koliko si udaljen od predajnika. Npr od mene je predajnik udaljen nekih 600 - 800 metara i u kuci ga teze vatam. Jedino u sobi do ulce a na ulici uvek i ima 2-3 crte signala, kako kad, ali mi dzaba sve to ka ne moze da se konfigurise pppoe konekcija pa sam zato nabavio AP sa antenicom i u krugu od 200 meteri vatam signal i tako idem na net preko mog kompa.
[ Ljuba - Lazarevac @ 26.11.2008. 19:23 ] @
meni ne radi nikako pored rutera stojim i ne hvata

Flashovali su mi u servisu,ali izgleda nekim kineskim softverom, font je drugaciji da ne kazem budjav,dobio sam i kineski recnik uz novi softver

updatevao sam preko nokia update na 30.0.019 ali i dalje wifi ne radi
retko se desi da radi
[ ludidzora28 @ 26.11.2008. 21:38 ] @
Citat:
Ljuba - Lazarevac: Flashovali su mi u servisu,ali izgleda nekim kineskim softverom, font je drugaciji da ne kazem budjav,dobio sam i kineski recnik uz novi softver


Kako mislis da je kineski? Kineski kao Kineski ili za kinesko trziste??? Kako ti izgleda posle update-a font? Cisto ako i meni ubace tako nesto. I kakav si ti problem imao sa fonom pa su morali da ti ga flash-uju? Jel su ga isto preko tog fabrickog kejbla?
[ pelesta @ 26.11.2008. 22:03 ] @
Taj Kineski software se automatski ubacuje,jer to se desava samo u servisima gdje u krugu od 25 metara postoji kineska radnja,valjda kinezi imaju neki skener pa znaju ko radi software pa slazu svoj jezik automatski,da li preko net-a ili bezicno,ne znam.A van tog kruga ako je servis,nedobiva se Kineski jezik,pitaj bilo koji ozbiljni servis pa ce ti to potvrditi.Ti Kinezi nisunormalni,treba ih sve vratiti u Japan odakle su dosli
[ miki069 @ 27.11.2008. 01:34 ] @
Koji ti je to "servis" kome kabl trenutno nije tu?
Kad im stigne ukapiraće da nemaju boox.

Idi u neki ozbiljan Servis da ti ljudi to urade.
[ legija @ 27.11.2008. 10:32 ] @
Pa mozda su pozajmili kabl nekom neozbiljnom servisu. :)
[ ludidzora28 @ 27.11.2008. 12:36 ] @
Neznam jesu li ga pozajmili ili ne ali snam da je servis ozbiljan. Inace sm dobar sa vlasnikom koji pre radio u jednom ozbiljnom servisu pre jedno 3 godine i u to vreme mi je siemens SX1 isto izvlacio iz mrtvih ali posle nekog vremena sam kupio novu bateriji i kada startujem fon ispisivao je "Phone start-up failed. Contact retaiel!" Tako nesto i tu mu nije mogao nista posto je problem bio u bateriji. E sada je samostalan i majstor je prva liga, znaci sve zna ali je mislio da ce moci da ga flash-uje preko USB-a ali kada je video da ne moze onda preko tog kabla. Verovatno sna sta mu jos treba a ao ne zna razocarace me. No previo mio je uglavnom sve telefone i sve je odradio Ok. Videcemo posle podne pa cu vam javim da znate sta sam uradio. Ako nista onda ide temo gde sam ga kupio pa nek se oni pate posto imama garanciju ali ne znam hoce li mi je prihvatiti. A nisam ga odma nosio tamo posto je software a kupio sam ga u NS a ja sam iz Kikinde.
[ gsmboriss @ 27.11.2008. 12:46 ] @
Citat:
legija: Pa mozda su pozajmili kabl nekom neozbiljnom servisu.


mozda meni

a mogli su ga od mene pozajmiti....
[ ludidzora28 @ 27.11.2008. 16:57 ] @
Evo je paklena makina radi. Nabacio mi je firmware 30.0.019 kiji sam i imao i koji nije bilo potrebe update-ovati ali ja ne bi bio ja da nesto ne cackam. No onog tona za zakljucavanje opet nema a ni on nema pojma dli treba da ga bude. Zabunio sam i njega i sebe. Pa je uzeo n95 8gb da proveri ali ona ne moze da se zakljuca "left soft key" + "*". Pa aj neko ko ima n82 neka proba pa neka mi rece. Sada am i ja u zabludi da li je uopste postojao taj zvuk. Hvala vam na pomoci svima vama a i vama.
[ pelesta @ 27.11.2008. 19:25 ] @
Drago mi je da si rijesio fon,od sada ako budes sam radio update,imas sve fajlove i upute na http://www.kukalatimajkatvoja-gsm.com/
[ ludidzora28 @ 27.11.2008. 21:30 ] @
Ma radio sam ja sam update monogo puta neko sam sada uzeo ovaj NCS pa me tu nesto zezao i ja iskopcao fon a ovaj serviser mi rece da je preksinoc kada sam i radio nesto nije bilo u redu sa nokijinim serverom za update posto je i on radio nesta sa n96 pa ga ne zezalo. I sta mislite jel vredi dati n82 (crni) sa mem od 8 GB za n95 8GB (Vodafone)???
[ skymobile @ 27.11.2008. 23:26 ] @
Ode ovo daleko, dosta je bilo.