[ virtualVoid @ 25.11.2008. 15:36 ] @
Dogodilo mi se nesto cudno. Dodao vas repozitorije (skidao sam playonlinux i ultamatix) i pojavila mi se poruka da je izasao novi update za amsn i mplayer. kliknuo sam na update ali se stalno pojavljuje poruka sa slike.



sto je najgore, ne mogu ukloniti amsn (poruka stalno stoji), a mplayer ne mogu cak ni checkirati.

kako da ovo popravim ili kako da barem uklonim ove programe sa spiska? update agent mi sada stalno stoji u trayu.
[ nemysis @ 25.11.2008. 19:50 ] @
Probaj da ubiješ te programe sa


CTL+ALT+ESC pa na program koji hoćeš ubiti.

Ili sa

pkill program

i

killall program

Možda ti pomogne i restart X-a.
[ Jbyn4e @ 25.11.2008. 22:17 ] @
Ima jedna zgodna alatljika, zove se xkill. Otvoris konzolu, smanjis je (da ne bude preko celog ekrana), ukucas xkill, kliknes na prozor koji zelis da ubijes i ubijes ga :)
[ Srđan Pavlović @ 25.11.2008. 22:40 ] @
Poubijaj sve, onda idi u Software Sources i probaj staviti na main server pa
startuj ponovo update.

Ne verujem da je ovo, ali probaj...

- inace, bio bih oprezan sa dodavanjem kojekakvih repo-a... ako bas ne mora.
[ virtualVoid @ 26.11.2008. 18:55 ] @
@kernel
ovo tvoje mi je pomoglo. vratio sam sve na originalne repozitorije, ostavio jos neke za koje sam siguran da ne prave probleme, i sada je sve ok. HVALA!

@ostali, ne znam zbog cega ste spominjali xkill kad sam govorio o zbrci u repozitorijiuma
[ Jbyn4e @ 26.11.2008. 19:11 ] @
Sorry, ja video samo poruku od nemysis-a, pa prokomentarisao... :(
[ nemysis @ 26.11.2008. 21:34 ] @
@Jbyn4e

CTL+ALT+ESC --> pojavi se u X-u mrtvačka glava i sa njom idete na program koji želite ubiti i pritisnete levi taster na mišu

xkill --> je to isto

Zato nisam ni pomenuo


@virtualVoid

Izvini nisam shvatio da imaš problema sa repozitorijiuma
[ fade @ 26.11.2008. 22:05 ] @
CTRL+ESC startuje kde system guard, nesto nalik taskmanageru na windowsu. Zgodno za ubijanje vishe proces sa raznim imenima.
[ Jbyn4e @ 27.11.2008. 08:02 ] @
@nemysys
Citat:
@Jbyn4e

CTL+ALT+ESC --> pojavi se u X-u mrtvačka glava i sa njom idete na program koji želite ubiti i pritisnete levi taster na mišu

xkill --> je to isto

Na OpenSuSE-u na kome radim se ne desava nista kad pritisnem ctrl+alt+esc. Zato sam mu i rekao za xkill. Koristim KDE 3.5 - mozda to ima neke veze?

Ali odosmo debeeeeeeeeeeeeeeelo u offtopic.
[ virtualVoid @ 27.11.2008. 12:43 ] @
Znam za ove shortcute i aplikacije, ali evo nisam znao da su disablirani u Ubuntuu. Ne vidim razloga zasto...