[ Stranger2 @ 26.11.2008. 11:10 ] @
1)
Treba da rastavim CSS stil u nekoliko fajlova.

Probao sam ovako:
Code:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="prvi.css">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="drugi.css">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="treci.css">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="cetvrti.css">

Funkcionise ali nisam siguran da li je to pravi nacin. Da li mozda moram da koristim jos neke atribute? Da li svi browseri mogu ovo ispravno da ucitaju?

2)
Nameravam da rastavim CSS jer je postao ogroman i nepregledan. Da li je to OK raditi ili treba teziti samo jednom CSS fajlu?

3)
Zbunjuje me koriscenje selektora BODY sa vise CSS fajlova. U jedna css sam planirao da stavim samo elemente za layout i tu je logicno da bude BODY elemenat radi "margin-top: 0px;" jer sam primetio da neki browseri pomeraju sadrzaj nadole ako toga nema. E sad za BODY elemenat treba da definisem i default boje fonta itd pa ne znam da li ce biti OK da to definisemsa BODYselektorom u jednom drugom CSS fajlu. Da li ce browseri dobro tumaciti CSS definicije BODY elementa ako budu rasporedjene u dva fajla?


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Vasic dana 26.11.2008. u 21:45 GMT+1]
[ Predrag Supurovic @ 26.11.2008. 12:13 ] @
Naravno da mozes da ukljucis vise stilova u jedan HTML dokument.

U praksi, preporucljivije je da sav CSS kod koji treba da se ucita bude u jednom CSS dokumentu, zbog efikasnosti ucitavanja. Vise CSS je prakticno ako je potrebno da se stilovi razdvoje jer se ne ucitavaju svi u jedan dokument, vec neke stilove ucitavaju jedne a neke stilove druge strane ili se razliciti stilovi ucitavaju u istu stranu zavisno od nekih uslova.
[ Stranger2 @ 28.11.2008. 07:25 ] @
Hvala!

a ovo pod 3
Da li moze da navedem selektor BODY u dva CSS fajla a deo definicija u jednom a deo u drugom?
[ Predrag Supurovic @ 28.11.2008. 10:00 ] @
Moze, ali ako u oba podesis isti parametar, vazi onaj koji je u poslednjoj ucitanoj CSS datoteci.
[ pajaja @ 28.11.2008. 12:07 ] @
Sto se tice rastavljanja CSS-a na manje fajlova:
mozes da napravis glavni CSS fajl (na pr. main.css) i da on sluzi da ukljuci ostale:
Code:

@import url('prvi.css');
@import url('drugi.css');
@import url('treci.css');
@import url('cetvrti.css');

a onda da samo taj main.css ubacis u html
Code:

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="main.css">
[ Stranger2 @ 04.12.2008. 10:40 ] @
Hvala!

manje vise sam tako i mislio ali nisam bio siguran.

Citat:
@import url('prvi.css');
@import url('drugi.css');
@import url('treci.css');
@import url('cetvrti.css');

jako zanimljivo.
pretpostavljam da je ovo najbolji metod jer cu najmanje dirati HTML kod.