[ prezla @ 26.11.2008. 14:19 ] @
Kakvo je iskustvo korisnika sa ovim ISP.
Cene su ima na sajtu straobalno visoke.
Da li barem vredi davati toliko para za taj kvalitet.
Kakva su iskustva u :
- Beograd
- Borča
- Padinska skela
- Beograd kotež
Kakva im je tehnicka podrska i kvalitet signala.

Da li postoji neki kvalitetniji ISP na tom podrucju




P.S.
Molim osoblje sa tog ISP-a da ne upisuju lazne hvalospeve
[ intelkom @ 26.11.2008. 14:41 ] @
katastrofalno iskustvo-
ja sam iz Smederevske Palanke a posto kod nas imaju postavljena 3 Wi-Fi pointa
pozvao sam ih telefonom i navodno su bili u mogucnosti da mi obezbede 512-512kb
a ustvari nisam imao ni 256kb . Cim zagrmi nad Vojvodinom imao sam samo konekciju na provajdera a interneta nigde i tako danima zalio sam se svakodnevno ali nevredi jednostavno to je nesto sto nema veze sa internetom tako da nebih nikome preporucio njihove usluge bar u mojoj okolini.
Petar Vasiljevic
[ Strale @ 27.11.2008. 10:46 ] @
Pitam se pitam kad ce bar neki wireless provajder raditi uvek besprekorno.
[ prezla @ 27.11.2008. 14:36 ] @
Ja se ne nadam tome nikad..
Tako nesto ne postoji nigde, pa ni na "trulom" zapadu.
Ali se barem nadam koliko para toliko i muzike.
Puno me nervira kod nasih "preduzeca" i "preduzetnika".
Nikako da shvate kada se resursi opterete treba ih prosiriti, tj ne sme se dozvoliti da se resursi opterete

NPR:
Nervirame kad kazu: Trenutno nemamo nikog da posaljemo kod Vas. Svi serviseri su na terenu, a prvi slobodan je tek za nedelju dana. Mada zavisi da li napolju pada kisa.

Ko da i moja lokacije nije deo tog terenskog rada. Umesto da zaposle vise zaposlenih . Ok to povecava cenu usluga, molim lepo, verujem da ima gomila firmi i pojedinaca koji bi platili skuplju uslugu samo da zna da ima kvalitetnu tehnicku podrsku. Da znam da na mrezi ne ce biti zakrcenja i preopterecenja.
Ko da im je tesko da izdvoje jos 200-300 evra da bi duplirali predajnike.
[ fade @ 27.11.2008. 15:50 ] @
Jedan kvalitetni "predajnik" kao sto bi ti rekao kosta oko 400-500 eura, ako se kupuje kvalitetna oprema. Nije to tipa fabricki ap, i jedna home made omnica i eto masine...
[ prezla @ 27.11.2008. 16:40 ] @
Ok OK ... naravno da nisam bukvalno mislio..
Neznam za cene ali ni to nije neka cifra za provajdera...
U ostalom kako se sirio KDS sistem .. sve se uracuna krajnjem korisniku ... i veruj mi bilo bi isto puno posla a ljudi ih ne bi pljuvali
[ Bojan Ferrari @ 27.11.2008. 16:42 ] @
Citat:
prezla: Kakvo je iskustvo korisnika sa ovim ISP.
Cene su ima na sajtu straobalno visoke.
Da li barem vredi davati toliko para za taj kvalitet.
Kakva su iskustva u :
- Beograd
- Borča
- Padinska skela
- Beograd kotež
Kakva im je tehnicka podrska i kvalitet signala.

Da li postoji neki kvalitetniji ISP na tom podrucju




P.S.
Molim osoblje sa tog ISP-a da ne upisuju lazne hvalospeve

Probas pa vidis

Inace na losem su glasu em sto su skupi em sto im je nivo usluge cista 0.

Taj provajder je iz Dolova kod Panceva i dosta poznajem ljudi tamo i cuo sam kakvu opremu ponegde koriste

Nikola glavni u Donet-u je najveci lazov u selu.Par puta je dobijao batine...

[Ovu poruku je menjao Bojan Ferrari dana 27.11.2008. u 19:49 GMT+1]
[ prezla @ 27.11.2008. 17:11 ] @
$45-$250 MikroTik RouterOS™ (WISP)
50evra Eksterno zaštitno kućište za bazne stanice / predajnike / repeatere / industrijsku elektroniku
80-150evra Sektor antena 16 dBi / 120 stepeni HORIZONTALNA POLARIZACIJA

sve u svemu

od 150 do 400evra
Za ISP to je i jeftinije


[ suse103 @ 01.12.2008. 23:19 ] @
Radi odlicno bez vecih problema.
Inace wi-fi provajder sa najvecom pokrivenoscu u Srbiji

- Novi Sad
- Subotica
- Kikinda
- Kanjiža
- Temerin
- Vrbas
- Kula
- Indjija
- Odžaci
- Beška
- Zrenjanin
- Beograd
- Borca
- Padinska skela
- Beograd kotež
- Pancevo
- Dolovo
- Starcevo
- Omoljica
- Banatsko novo selo
- Vladimirovac
- Mramorak
- Crepaja
- Vršac
- Lokve
- Alibunar
- Jermenovci
- Banatski Karlovac
- Plandište
- Nikolinci
- Uljma
- Izbište
- Vlajkovac
- Straza
- Orešac
- Vojvodinci
- Kuštilj
- Središte
- Veliko Gradište
- Kovin
- Smederevo
- Smederevska palanka
- Svilajnac
- Despotovac
- Požarevac
- Petrovac na mlavi
- Jagodina
- Krusevac

* Centar
* Mudrakovac
* Lazarica
* Citluk
* Kobilje
* Jasika
* Prnjavor
* Trmcare
* Parunovac
* Kapidzija ...

- Aleksandrovac

* Aleksandrovac
* Kozetin
* Vitkovo
* Stanjevo
* Subotica
* Dasnica
* Ljubinci
* Zleginje
* Garevina ...

- Zalogovac

* Lazarevac
* Kamenare
* Brajkovac
* Krcin
* Konjuh
* Ljubava
* Parcane
* Marenovo
* Globare
* Vratare
* Bosnjane
* Donji Krcin
* Toljevac
* Ribnik
* Karanovac
- Cacak
- Kopaonik
- Niš
- Vrnjacka banja
- Trstenik
- Novi Pazar
[ prezla @ 02.12.2008. 00:24 ] @
e do moga .. a rekli smo da nema reklamiranja i laznih hvalospeva...
prosto niste mogli da odolite...
hehehe
[ suse103 @ 04.12.2008. 15:42 ] @
Citat:
e do moga .. a rekli smo da nema reklamiranja i laznih hvalospeva...
prosto niste mogli da odolite...
hehehe


Samo mi nadji nekog ko ima ovolku pokrivenost u srbiji pa dalje pricaj a ne da lupas napamet
[ Bojan Ferrari @ 04.12.2008. 17:24 ] @
Dzabe im pokrivenost kada su krs nevidjeni.
U Mramorku imaju oko 10 korisnika,
u Pancevu isto toliko itd...
U Dolovu ranije nocu gasili ap.
Znam neke stvari,tako da mozes da hvalis do sutra,nista ti ne vredi!
[ prezla @ 05.12.2008. 01:28 ] @
c c c ... sta rade ovi administratori.. sto ne povedu racuna malo o ovim spamerima

Bas mene zabole lakat za njihovu pokrivenost...

Prvo i naj osnovnije kvalitet linka (stabilnost i konstantnost)
Drugo cena (za te pare i najgori provajder je bolji i isplatljiviji od Vas)


P.S.
U medjuvremenu sam resio problem interneta na toj lokaciji a za ove sam cuo sve najgore...
sem spamera koji su placeni da hvalospeve.

[ Librabicboj @ 05.12.2008. 10:17 ] @
E bas bi voleo da vidim gde im je u Vrbasu AP!
Znam gde se nalaze svi APovi (svi ISPovi), ali od ovih jos ne znam!
Verovatno i nemaju pristupnu tacku u Vrbasu......
[ vito.petrovic @ 30.12.2008. 15:47 ] @
nakačio sam se na Donet pre jedno dva meseca. inače sam iz Lozovika kod Velike Plane.
što se tiče cene, i nije mala, ali u našem delu "sveta" - tj. kod mene na selu imam izbor između krš MS015 provajdera i DoNeta. Dešava se da mi u toku dana prekine net na 10-tak minuta, ali generalno, za ovih par meseci nisam imao problema sa protokom. Uzeo sam paket od 256 i toliko i dobijam.
Za ostale krajeve ne znam, ali ovde za sad šljaka (bar dok nam ne dođe kablovski ili ADSL za koju godinu XD )
[ iamuserfrendly @ 31.12.2008. 00:48 ] @
a kako stoje stvari sa uplatama?

cuo sam da korisnici uplacuju preko racuna a posle od fiskalnog racuna nista?

utaja poreza aaa???
[ vbbojan @ 31.12.2008. 01:08 ] @
Ode ovo u off, ali da odgovorim.

Zakon o fiskalnim kasama kaže sledeće: (parafraziram)

Pravno lice cija je osnovna delatnost 64200 - Telekomunikacije
nije duzno da za maloprodajne usluge izdaje fiskalni račun.

Jel' dobijaš fiskalni račun od Telekoma, Telenora, Kablovskih operatera?

Uplata na račun i utaja poreza ne idu zajedno, ama baš nikako.
Obično se to radi upravo sa gotovinom.

Pozdrav,
Bojan
[ SerbianSerbian @ 26.06.2009. 15:09 ] @
Evo sad cu da vam kazem kako to ide u mom slucaju,dok je imao dva korisnika na Bs onda je radio odlicno 3-5 ms ping , a iskljucivo je trazio da se oprema uzima od njih, naravno opusteno su se mogle igrati igrice online a sada posle nekog vremena kad su se zakacili ostali korisnici ping do Bs koja je udaljena 1 km vazdusnom linijom je izmedju 300-700 ms
Naravno da se doticni gospodin ne javlja na mob .telefon a u pocetku se javljao te se sve vreme vadio na telekom . O pingu do Beograda da ne pricam kao da pingujem Argentinu. Naravno sve se ovo desava u Azanji koja jos uvek nema Adsl konekciju i koja se nadam ce nas spasti svih ovih muka .I naravno dok sve ovo pisem net puca li puca.Naravno da su u pitanju brzine koje ne mogu da se isporuce sta dalje reci o tom donetu
[ SerbianSerbian @ 05.07.2009. 10:20 ] @
Evo sad dobro radi
[ ivicaazanja @ 18.07.2009. 21:05 ] @
Kad je rec o Azanji koristim usluge doneta od oktobra 2008 sve je bilo super do marta 2009.Imao sam 256/256.Od tada su promenili brzinu na 512/128,i bi sve super jos nedelju dana,a onda krece pakao ili uobste nemam internet ili jedva 56k pa dva sata 2.5mb/s pa ceo dan nista i tako do dana danasnjeg
[ igor080771 @ 14.12.2009. 20:41 ] @
Ma ova vrsta interneta je jako nepouzdana i zavisi od mnogo faktora,
ali ipak sam sa Donetom prilicno zadovoljan jer sam imao nekoliko losih iskustava
sa drugima :Arenasystem iz Bele Crkve,Migcomputers pa onda 3dnet,sve gori od gorega.
Sa Donetom za sada sve ide dobro sem sto skoro nikada nemogu da skidam sa Rapidshera.
Jer kako pise,sa moje ip se vec skida.
Neznam u cemu je problem!
Zalio sam se njima u donetu nisu nista uradili povodom toga.
[ prezla @ 15.12.2009. 08:01 ] @
Citat:
Sa Donetom za sada sve ide dobro sem sto skoro nikada nemogu da skidam sa Rapidshera.
Jer kako pise,sa moje ip se vec skida


to je jer svi njihovi korisnici dele 1 javnu IP adresu a rapidshare i svi slicni servisi imaju limit za free uslugu - po 1 konekcija za 1 IP
to samo pokazuje koliko su losi (u smislu skrtarenja i ne prosirivanja internet opreme i servisa). To samo pokazuje koliko su kvalitetni.
Najlakse je NAT-ovati jednu IP adresu.
[ DJSander94 @ 27.09.2010. 21:27 ] @
Prezla, nije do toga i nemaju samo 1 ip adresu , svaka njihova bazna stanica imaju po 1 Adresu znaci ako imaju 100 baznih imaju 100 ip adresa itd..., a taj problem se desava da nekih koji je prikopce na tu baznu stanicu de si i ti i kad on skida nesto onda nemozes i ti odredjeno vreme to tako ide na besplatnu varijantu rapidshare... Molio bih da mi kazes koji provajder daje svima posebnu javnu ip adresu? Ja sam iz Straze Selo blizu Vrsca i jako zadovoljan Donetom kod nas ima 3 AP i oko 50 korisnika a selo jako malo, i internet radi i nemam problema sa pingom i skidanje, kolko platim tolko i dobijam... Isto tako primetio sam nesto i zato sam se i registrovao ovde da objasnim neke stvari da na vise foruma Bojan Ferrari je registrovan i isto tako sve jedno isto prica o DOnetu, molio bih da mi kaze ko ga to placa da prica tako nesto? ili za koga radi Madnet ili 3dnet ;) .... Ja vam preporucujem da isprobate i da vi sami vidite kako radi a ne neki lik da vas tu ugovara kako neradi kako ovo ono, ako ocete ja mogu svakodnevno da vam ubacujem SS-ove kako radi net pa cemo videti ko ne radi Donet ili Madnet ili 3Dnet ;)
[ prezla @ 27.09.2010. 22:14 ] @
Au gde iskopa ovo iz naftalina

Citat:
DJSander94: Prezla, nije do toga i nemaju samo 1 ip adresu , svaka njihova bazna stanica imaju po 1 Adresu znaci ako imaju 100 baznih imaju 100 ip adresa itd..., a taj problem se desava da nekih koji je prikopce na tu baznu stanicu de si i ti i kad on skida nesto onda nemozes i ti odredjeno vreme to tako ide na besplatnu varijantu rapidshare...

To kako sve funkcionise i radi meni je potpuno jasno, a to sto sam reko na 1IP adresu nisam mislio bukvalno. Vec upravo to sto si ti reko, tj po cvoristu ili sl.

Citat:
Molio bih da mi kazes koji provajder daje svima posebnu javnu ip adresu?

Koji provajder? Pa ja ne znam sta da ti kazem pitanje bi bilo koji provajder ne daje. Npr svi ADSL korisnici Beotela su na javnim dinamickim adresama. Drugi primenjuju politiku doplate za javnu dinamicq ili staticq.
Po tome mozes proceniti koliko je neki provajder "jak" da prihvati odredjeni broj korisnika i da izadje u susret vecim zahtevima.

A sto se tice DoNet-a, verovatno su se oni popravili, verovatno su promenili i frekfencije, zamenili opremu i to je za pohvalu ako je tako. Ali mislim da kasne. Posto sad u Padinskoj skeli RV daje kablovski internet i prilicno sam zadovoljan njihovom uslugom. A i ADSL se dosta rasirio i postao dostupan vecini. I posto su to mnogo mnogo mnogo stabilniji sistemi, ja svima predlazem da se kace na zicu. A da sam u pravu to ce ti potvrditi i svaki provajder koji WiFi koriste samo za lokacije koje nisu pokrivene zicom.