[ view @ 27.11.2008. 16:08 ] @
intersuje me preprodaja domena
znaci trebao bih da napravim reseller nalog na godaddy ili nekom drugom registru i da pocnem prodaju domena na svom sajtu.hocu da moji kupci imaju mogucnost da sami menjaju dns i whios podatke.
sta mi preporucujete?interesuju me i paid reseller nalozi ali i neki free ako postoji dobar?
[ view @ 30.11.2008. 10:51 ] @
jel ova tema za domen prodavce drzavna tajna ili niko nema iskutva?
[ stani-pani @ 06.12.2008. 22:21 ] @
Citat:
view: intersuje me preprodaja domena
znaci trebao bih da napravim reseller nalog na godaddy ili nekom drugom registru i da pocnem prodaju domena na svom sajtu.hocu da moji kupci imaju mogucnost da sami menjaju dns i whios podatke.
sta mi preporucujete?interesuju me i paid reseller nalozi ali i neki free ako postoji dobar?

GoDaddy je sam po sebi reseller. Ako hoćeš da ponudiš interfejs kao što oni imaju onda moraš da posetiš domain bulk registrar www.wildwestdomains.com i da im uplatiš $99 za najjosnovniji reseller program. Drugim rešima bićeš skup u odnosu na druge resellere. Po meni ako već želiš da se upustiš u takvu avanturu, uzmi enomov reseller account (www.enom.com/resellers/). Oni imaju već gotova rešenja, a tebi ostaje da se malo bakćeš oko prevoda na srpski jezik, kao i oko problema naplate od svojih klijenata. Ja imam www.directi.com reseller account koga sam kupio na ebay-u za sitne pare...možeš i o njima da razmisliš, ali tu te čeka više posla oko prilagodjavanja API-ija svojim korisnicima (meni to nije trebalo jer ja svoj reseller account koristim isključivo za svoje domene i svoje potrebe). Postoje i drugi, malo potraži u googlu sledeće bez navodnika "domain reseller api", ali suština je ista, tj u svakom slučaju ćeš morati da daš nešto para unapred ako želiš da budeš konkurentan sa cenama plus baktanje oko api koda, prevod interfejsa i prilagodjavanje naplate našim uslovima (za to pogledaj www.2checkout.com). Srećno!
[ view @ 06.12.2008. 23:10 ] @
e nemogu da verujem da se neko javio.vec sam digao ruke od ove teme.
Hvala na odgovoru.bas si mi dao zanimljive informacije.
Negde sam procitao da je godaddy reseller od wildwestdomains?
Upustio bih se u avanturu sa njima ali me interesuje sta treba da prilagodim?
Prevod texta nije problem,znam da treba placanje da se prilagodi ali pretpostavljam i da oni nude neko resenje.
Jel imas iskustva sa 2chekout?mislim da su malo nepovoljni.
Enom mi se cini kao ok ali su preterali sa cenam http://www.enom.com/pricing.asp
Ako imas jos neke korisne informacije za mene bas bi mi dobro dosle.hvala ti jos jednom.
Pozdrav
[ stani-pani @ 06.12.2008. 23:33 ] @
Enom sam ti preporučio zato što je njihov api najviše obradjen na netu (npr. www.phpclasses.org/browse/package/3219.html). Sa wwd programom nemam iskustva, ali dosta ljudi ga koristi. Svi bulk registri imaju tzv white label program, tj gotova rešenja koja se instant postavljaju, ali nisu baš prilagodjena našim uslovima, tako da ćeš morati malo da sve to obradiš ako si ozbiljan. Sa 2checkoutom imam odlična iskustva i imho uopšte nisu nepovoljni. Preko njih tvoji korisnici mogu da plaćaju koristeći kartice kao i paypal, a ti možeš pare da povlačiš u svoju banku kod nas. Sve u svemu, mislim da ćeš imati posla da sve to prilagodiš, a možeš da razmisliš da unajmiš nekog freelancera ako nisi vičan web programiranju. Kao što rekoh, ja se nisam puno baktao oko toga i koristim white label rešenje directi-ja za svoje potrebe.
[ djidjica @ 07.12.2008. 17:55 ] @
I ja bih hteo da napravim neki reseller account i to pretezno za sebe pa me isto zanima koji preporucujete...

@stani-pani koliko sam upoznat directi (reseller club) trazi minimalnu uplatu od 199$, a vidjao sam da se na ebay-u prodaju razni reseller nalozi,da li to znaci da ne treba taj pocetni depozit? E da jos nesto jel se moze postici sa nekim dobrim reseller nalogom .com za 7$?

Hvala.