[ dalibor.76 @ 27.11.2008. 22:18 ] @
Živome interesuje pošto imam bežični internet dali moj provajder ima mogućnost praćenja na kojim adresama surfujem i koliko.Pozdrav!!!
[ nkrgovic @ 28.11.2008. 10:38 ] @
Da, naravno da ima. Ne moze da zna koliko ti je neki sajt otvoren u browseru, ako samo stoji, ali moze da zna sta ucitavas, sa koje adrese i kada. Moze da zna i koliko ti je sajt otvoren, ako taj sajt ima neki ajax koji povremeno obnavlja podatke... Pazi, to ne znaci da on sve to i loguje, to su jako veliki logovi koji se obicno ne drze za sve korisnike, ali moze... Moze cak i da ciljano loguje samo tvoje koriscenje.

Uglavnom, kako god da koristis internet, postoji neki metod autentifikacije koji ono sto si ti platio daje samo tebi. Isti taj metod moze da i identifikuje koji saobracaj ti pravis.

P.S. Dali je Salvador, a mi rečcu "li" pišemo uvek odvojeno.
[ ana ana @ 04.10.2009. 05:46 ] @
c,c,c znaci provajder moze da prati sve sto mi radimo na netu ? i da vidi koje strane posecujemo ??? da li moze i postu da proverava da cita mailove ili ne ? npr. neki rodjak moj radi kod provajdera kod kog sam ja korisnik i moze mene da proverava tj.vidi sve sajtove gde sam bila ??? da li moze da vidi sta ja skidam sa sajtova koje sadrzaje -pesme ,slike itd. ako bas odluci da mene prati sta radim ?
[ Milan S. aka Morlak @ 04.10.2009. 10:31 ] @
>
Moze, zavisi koje su mu duznosti i da li se postuje procedura.
[ ana ana @ 04.10.2009. 16:54 ] @
aha , au ... znaci ako je neko sistem administrator (valjda se tako to zove ) moze sve da prati ...
[ magda1978 @ 16.02.2014. 22:28 ] @
imam pitanje u vezi anonimnosti pa ako neko moze da mi pomogne
chatovala sam s nekim na nekom sajtu , dali taj neko moze da me nadje , nisam mu dala email ili bilo sta drugo
hvala unapred