[ vamo @ 25.11.2008. 16:21 ] @
Na samo 15 km od Subotice nema skoro nikakav signal.Kad ima,gotovo je neupotrebljiv! Povezujem se preko mts predajnika (postoji opcija,srecom), i tamo radi odlicno. Nisam primetio da bilo sta zakidaju.(Za fiksni iznos fiksni broj sms i razgovora besplatno). Medjutim,dobio sam poruku da uskoro nece biti moguce povezivanje preko mts predajnika,a u tom slucaju ce putem VIP predajnika u ovom delu zemlje biti nemoguce uspostaviti vezu. Operater mi je rekao da ce preneti nadleznima. Videcemo sta ce biti!
[ avala100 @ 28.11.2008. 15:58 ] @
Citat:
vamo: Medjutim,dobio sam poruku da uskoro nece biti moguce povezivanje preko mts predajnika,a u tom slucaju ce putem VIP predajnika u ovom delu zemlje biti nemoguce uspostaviti vezu.


Nece biti moguce uspostaviti vezu ni u drugim delovima zemlje, ne brini, neces biti usamljen.

Ovo je najgora stvar koja je mogla da zadesi VIP postpaid korisnike, koji su uzeli telefon na dve godine!

Zvao sam CC i potvrdili su mi da uskoro (ne znaju tacno kad, ili nece da kazu) prestaju da koriste usluge mts roaming-a.
Kao, "podesite vas tel na automatsko biranje mreze i nece biti problema..." , ha, ha. Tek ce tad problemi da nastanu.
Ubacio sam moju (skoro isteklu) VIP prepaid karticu i probao po Beogradu, samo sa VIP signalom.
Uglavnom radi, ali lose. Ocajno u: u liftovima, zgradama, prolazima i jos ponegde ne radi uopste, veza puca, prekida, modulira glas itd. U drugom telefonu sam koristio kartice od druga dva operatera, nije bilo toliko izrazenih problema.
Mogu samo da zamislim kako je u delovima zemlje koji nisu tako interesantni za sticanje profita.

Ako je sve tacno, tema "VIP prekida roaming sa MTS-om" treba da ide u top.
[ zzviktor @ 28.11.2008. 16:18 ] @
Ma sto bih onda uzeo vip, sta me vuce ka njima, ja ne razumem njihovu
politiku, i nije mi jasno zasto ih ljudi uzimaju, kad em su ne kvalitetni em
su skupi.
[ zemun88 @ 28.11.2008. 16:24 ] @
Pa ako prekinu roming, i signal bude los, to je dobar razlog da raskinete ugovor. Jer sto bi koristili mrezu na kojoj je stalno los signal. Moja keva koristi njihov broj i ocajan je signal, cak i u centru Beograda

Ma oni su glupava mreza. Imaju isti post pejd skoro godinu dana, i ne uvode nikakve nove usluge.
Samo se bave pripejdom. Uvedu 3 krsa iz vodafona, uloze hiljade evra da ga nahvale kako je to muzicki telefon. Mozda je nekom dovoljan telefon, ali su skupi, losa mreza i to im je sve sto imaju od usluga. Bolje da je usao vodafon, orange ili neka druga mreza, a ne mobilkom.

Ne bi bila losa ideja dati licencu za 4 operatera. Kad je mogla zaostala Albanija, sto ne bi i mi
[ zemun88 @ 28.11.2008. 16:37 ] @
Za korisnike Vip-a koji se s razlogom brinu za signal, jer ce biti ukinut vip-ov roming sa telekomom

Broj baznih stanica mts-a na kraju 2007 - 1274 bazne stanice
Pokrivenost teritorije - 91.31%, (bez KiM)
Pokrivenost stanovnistva - 97%

Broj baznih stanica vip-a na kraju 2007 - 173
Pokrivenost teritorije - 18% (bez KiM)
Pokrivenost stanovnistva - 40%

Izvor: Ratel - Pregled trzista telekomunikacija u Republici Srbiji u 2007

U ovom izvestaju lepo imate slike pokrivenosti MTS-a i Telenora, ali nema slike VIP-a. To je bas zaniljivo, jer bi se ljudi sigurno sokirali kad bi videli koliko je mala pokrivenost.
I kad se prekine roming sa ovako malim brojem baznih stanica, i da predpostavimo da ih bude oko 350 na kraju 2008, to nece obezbediti kvalitet signala, i mnogi ljudi imaju pravo da se ljute i da raskinu ugovor ako treba
[ zzviktor @ 28.11.2008. 17:47 ] @
Samo se nadam ali je to samo u domenu nade da ce vip poboljsati svoju post i
pre pajd ponudu ako raskine ugovor sa mts, jer ce cena poslovanja biti niza
a bice im potrebni veci aduti da zadrze postojece i pridobiju nove
korisnike...
[ Slobodan Milivojevic @ 28.11.2008. 18:46 ] @
Kolko mesta vidim da uopste nisu pokrivena Vip signalom, pogledajte Ratelov registar radio stanica, imam utisak da ako krenete ibarskom magistralim recimo da necete biti dostupni pa bar pola puta, ako su podaci ratela merodavni.

Doduse ja najvise putujem na relaciji Pirot - Nis 10-ak puta godisnje do BGD-a, i ostatak Srbije povremeno, i auto puteve i vazne pravce jesu pokrili, ali ima mnogo gradova koji nisu pokriveni.

Ja ne vidim ni jedan logican razlog da uzmem Vip u ovom trenutku pogotovu ne postpaid.

Telenor - prenosenje minuta i poruka (neverovatno korisna stvar)
mt:s - tarifni dodaci
Vip - nista

Ne secam se kad sam sa Telenorom ostao nedostupan (sem ako ne odete u neko selo "bogu iza tregera"), mada vidim da su i neka udaljena sela u okolini recimo Pirota pokrivena sasvim ok, a Vip ja mislim da mrdnete 10km od nekog vaznijeg putnog pravca ili malo veceg grada, ostajete nedostupni.

Ali, najveci problem je kako objasniti nekome ko je uzeo recimo telefon na dve godine ugovora da ostaje nedostupan dok se oni ne smiluju i da ne moze da koristi ono sto je u obavezi da placa?
[ marko37 @ 28.11.2008. 20:17 ] @
Citat:
zemun88Broj baznih stanica vip-a na kraju 2007 - 173


A tokom 2008. se ništa nije radilo na izgradnji mreže VIP?
[ avala100 @ 28.11.2008. 21:02 ] @
Citat:
zemun88: Kad je mogla zaostala Albanija, sto ne bi i mi


Vidis kako smo puni sebe, a nismo svesni koliko smo izgubljeni u kosmosu i puni predrasuda o drugima.
Albanija odavno nije zaostala.
Mi smo zaostali, ali je tesko to priznati sebi.
[ avala100 @ 28.11.2008. 21:37 ] @
Nisam izdrzao, morao sam ponovo da ih nazovem.
Vise nisu tako ljubazni.
Moj brat je uzeo pre mesec dana tel i sklopio ugovor na dve godine.
Zivi u zoni gde nema pokrivanja vip-ovim signalom, koristio je mts roaming.
Cim sam pomenuo raskid ugovora, poceli su da se svadjaju?!
Nimalo nalik na Vip, kao, zato smo radili ove godine, sve smo pokrili i slicne gluposti...

Trazio sam da mi posalju mapu pokrivenosti mejlom. Odgovor: mi ne komuniciramo mejlom sa korisnicima. Trazio da odem do nekog centra, pa neka mi odstampaju, kazu, nemaju tu informaciju, ne znaju koliko ima stanica, ne znaju kad tacno prestaje roaming....
Ma, da vas ne davim, svadjaju se kao na pijaci, nista ne moze, upadaju u rec, cudo jedno.

Najgore je sto ce mnogi korisnici ostati stvarno bez signala a placace skupe usluge jos dugo. Treba da ih je sramota.
[ zzviktor @ 28.11.2008. 22:02 ] @
Vip je tamo gde je mts bio 1999 godine, ali je mts bar imao nizu cenu pa je
mogao da kako tako parira telenoru tj tadasnjem mobtelu, i iako slaba
pokrivenost cenom jem mts dobio mnogo tadasnjih korisnika,druga stvar je
bila sto je u to vreme mobilni bio prestiz, a danas mobilnih telefona ima i
suvise mnogo. Cene u to vreme i cene danas su veoma razlicite, a vipu bi bio
jedini spas da smisli neke iole normalne tarife i da da neke promocije kako
bi eventualne korisnike privoleo da mu se pridruze. Naravno da je vip
osoblje ne ljubazno kada znaju da ne znaju nista a da ih korisnici
pritiskaju, za takav odnos nije krivo osoblje vec menadzment koji je los, da
je vip normalna kompanija zeljna profita ona bi vecinu svojih nazovi
menagera odpustila i dovela neke ljude koji znaju raditi posao za koji su
placeni... No koliko je vip ne ozbiljan govori podatak da koriste huawei
opremu dok mts koristi kombinaciju siemens ericsson opreme, ali naravno da
postoji segment manje zahtevnih korisnika koji bi i sve ovo preziveli zarad
nize cene i transparentnijih usluga.
[ zzviktor @ 28.11.2008. 22:05 ] @
Problem sa pokrivanjem nije samo do operatera vec i do drzavne birokratije
koja trazi previse dozvola za jednu b.s. i tako pravi svim operaterima
problem sa poboljsanjem i pokrivanjem mreze.
[ Take 5 @ 28.11.2008. 22:17 ] @
Mozda se samo ljudi pripremaju za lagano izvlacenje sa ovog terena, posto im je izgleda posao propao... ?
[ enthusy @ 29.11.2008. 00:15 ] @
Malo su se preračunali kada su došli na ovo tržište, mislili da su ljudi ovce pa počeli da valjaju fazone "Vidi mi imamo najjeftinije minute!", a ono zapravo bez uspostave veze, bez pdv-a i zaokruživanje na minut (posle nažalost svi počeše tako). Non stop blebeću PROMOCIJA PROMOCIJA, a svaki put kada počne neka promocija oni podižu uspostavu veze u nebesa, ali u tišini naravno. E pa ishod svega toga je katastrofalno poslovanje i manjak prihoda kojima bi se plaćao roaming mt:s-u!
Žao mi je što su ovim postupkom korisnici vezani dvogodišnjim ugovorom JAKO oštećeni... ali ja moram priznati da nikada neću razumeti zašto su ti ljudi uzimali telefon od Vip-a uz ugovor.
[ zemun88 @ 29.11.2008. 01:01 ] @
Bas smo zapoceli dobru diskusiju u ovoj temi. Kad bi nas zaposlili umesto kvazi menazdera iz vipa, vip bi se razbijao od posla. Dokle god ne poslusaju korisnike, nema tu nekih lepih parica.

Proverena informacija - vip je vec poceo sa koriscenjem rominga u velikim gradovima, rekose mi da se stavi automatsko biranje mreze. U slucaju da nema dometa, treba izabrati mts mrezu. Ovo je cist bezobrazluk, mora da sada placaju roming na osnovu broja korisnika koji koriste telekom roming. Sto ih je manje i koriste vip, manje vip placa telekomu.

Neko od vas rece da se raspitivao za mapu pokrivenosti. Upravo sam ih i ja to pitao, i operater mi je rekao da nezna kad ce biti postavljena. I jos mi je rekao " Evo ja upravo gledam mapu pokrivenosti Beograda". I na to sam mu ja rekao da meni to nista ne znaci, i da hocu da znam kad ce biti postavljena na sajtu, i receno mi je da ce proslediti zahtev. E sad kome to ne znam. Mozda odeljenju RECYCLE BIN

Usput sam i pogledao i ugovor koji potpisuje korisnik. U clanu 3 oni se ogradjuju od svake smetnje. I u slucajevima da ne radi mreza, da im je oduzeta licenca.... oni nemaju odgovornost, pa cak i u nekoj od tih situacija korisnik i dalje placa svoju pretplatu

Evo vam adresa http://www.vipmobile.rs/cm/brief/company/genterms/index.php
pa pogledajte

Ovo je cist bezobrazluk


Za korisnike koji nemaju domet. Kad vam treba poruka, vi svratite do najblizeg auto-puta i obavite svoje razgovore:), ne znam sta drugo da vam kazem. A ako vam je za utehu nije bas neki signal ni u BG-u
[ zzviktor @ 29.11.2008. 02:16 ] @
Oni rekose bez jeftinih trikova... Ovi njihovi trikovi ce skupo kostati one
korisnike koji su na ugovoru od dve godine.

VIP se ponasa kao MOBTEL u pocetku ali je mobtel imao jedini licencu i
prvi je poceo sa ovim biznisom, a VIP je dosao na zasiceno trziste.

To vam je kao kada pekar pravi hleb, ako hleb prodaje gladnima onice ga
uzeti ma kakav god bio i koliko god kostao, jer drugi izbor nemaju. U koliko
pak se hleb prodaje sitima oni ce razmisliti pa tek onda uzeti hleb u koliko
je extra kvaliteta jer imaju mogucnost izbora.

I vi imate mogucnost izbora i ne uzimajte vip sve dok se ne poprave...
[ Basa @ 29.11.2008. 10:06 ] @
Ma ja mislim da je VIP-u najveći problem preskupo plaćena licenca. 320 miliona evra je stvarno previše. Voleo bih da vidim cifre, ali mislim da su do sada kada se sve zbere sigurno dali manje para za investicije.

Koliko se sećam, pričalo se da je u Makedoniji licenca koštala 10 miliona.

Sada mi se čini da nisu baš toliko ludi u drugim zemljama što manje traže za licencu pošto kompanija onda ima više sredstava da investira. A verujem da je ovaj potez sa baznim stanicama iznuđen i sadašnjom finansijskom krizom. Mislim da menadžmentu sigurno nije lako. Ne bih ih baš toliko napadao.

Mobilkom je i onako ušao na tržište najverovatnije sa idejom da kasnije proda ceo posao, zato su i uleteli u onaj dil sa licencom. A mislim da su verovali da će brže da pokriju teritoriju.

Ovako stvarno deluje da su zeznuli ljude sa nedovoljnom pokrivenošću, pogotovo one kojima je VIP primaran broj.
[ MP3MP3 @ 29.11.2008. 11:00 ] @
Citat:
Basa: Ma ja mislim da je VIP-u najveći problem preskupo plaćena licenca. 320 miliona evra je stvarno previše. Voleo bih da vidim cifre, ali mislim da su do sada kada se sve zbere sigurno dali manje para za investicije.

Koliko se sećam, pričalo se da je u Makedoniji licenca koštala 10 miliona.

Sada mi se čini da nisu baš toliko ludi u drugim zemljama što manje traže za licencu pošto kompanija onda ima više sredstava da investira. A verujem da je ovaj potez sa baznim stanicama iznuđen i sadašnjom finansijskom krizom. Mislim da menadžmentu sigurno nije lako. Ne bih ih baš toliko napadao.

Mobilkom je i onako ušao na tržište najverovatnije sa idejom da kasnije proda ceo posao, zato su i uleteli u onaj dil sa licencom. A mislim da su verovali da će brže da pokriju teritoriju.

Ovako stvarno deluje da su zeznuli ljude sa nedovoljnom pokrivenošću, pogotovo one kojima je VIP primaran broj.


Slažem se. Za postpaid su najlošiji ali imaju povoljne telefone. Za prepaid su bolji od telenora jer iako menjaju uslove, uvek su bili povoljniji, razne promocije su imali i imaju. nisu u pitanju male stvari da bi se zanemarile a tek kad pomislim koliko ulažu u poslovanje. To sve puno košta. Ko zna kad će im se isplatiti i da li će to što posluju ovde.
[ bmarke @ 29.11.2008. 12:20 ] @
Ovaj naslov mi deluje pomalo bombastočno...

Nešto ne verujem da bi korisnike mogli da ostave bez signala tek tako i da naglo prekinu saradnju sa mts-om.
Zamislite koje bi nezadovoljstvo tada nastalo :)

Ono što je mnogo realnije je da će u budućnosti polako početi da isključuju nacionalni roaming u regionima u kojima su dobro razvili infrastrukturu i gde imaju dobro mrežno pokrivanje.

Pošto već postoji nacionalni roaming, logično je da se postave biranje mreže na "automatsko" što će omogućiti svima gde god se nalaze ,da kada se kreću po Srbije imaju signal.

Ukoliko se neko nalazi u pograničnom području,da ne bi prelazio u roaming sa susednom zemljom, može ručno da odabere 220-05 (Vip) ukoliko postoji u tom regionu ili 220-03 (mts), sve dok je sporazum o nacionalnom roamingu na snazi.





[ Slobodan Milivojevic @ 29.11.2008. 12:40 ] @
Ranije su pricali da ce u toku 2009. da polako iskljucuju roaming, ali sada pricaju nesto manje jasno, zato i u naslovu nema reci postepeno.
[ zzviktor @ 29.11.2008. 13:02 ] @
Da li ce ovo dovesti do poboljsanja tarifnih paketa, jer se automacki
smanjuje cena poslovanja vipa?
[ owim @ 30.11.2008. 07:17 ] @
Apsolutno ne!

(Usput, sutra kreće nova promocija, nema još nasajtu, 1000 min u VIP mreži free, 1000 SMS i 1000 MMS do 31. jan ako se uplati 200 din. Tako mi je rečeno, osoba koja mi davala info (visoki menadžer VIP-a), nije tačno znala. Znaćemo sve sutra.)
[ nindza@ @ 07.12.2008. 18:48 ] @
Postovanje

Ja mogu samo da pohvalim Vip sa moje strane, jer unazad neko vreme su dosta izmeni i unapredili svoj signal. Vec duze vreme konstantno sam na Vip mrezi i super se cuje nema vise puckanja, prekida ili izoblicavanja glasa.

Tako da nije bas sve tako crno kao sto vam se cini, ipak su oni jos sitni u celoj prici ali se trude, cak sto vise bas su ljubazni kada ih pozovem, do sada se nikada nije desilo da se lose ponasaju prema korisniku jer to njima ide u minus.

PoZz
[ pekyht @ 21.12.2008. 22:59 ] @
sve u svemu, vip je operater kod nas koji je najljubazniji i koji najvise paznje poklanja i kupcima i poslovnim partnerima. ne nesto preterano, ali u svakom slucaju imaju mnogo bolji odnos nego ostale dve mreze. to sto se tice operatera ne verujem da ce uskoro biti posto vip jos nema razvijenu infrastrukturu kojom bi zadovoljio usluge korisnika, kako sadasnjih takoi buducih. pogotovo zato sto su poceli aktivno da se bave biznis paketima i taman posla kada bi prekinuli nac.roming sa mts-om doslo bi do velikog broja nezadovoljstva dragocene klijentele koja putuje i kojoj je telefon neophodan za obavljanje posla. istovremeno se grade predajnici ali u skorije ukidanje rominga ne verujem
[ zzviktor @ 21.12.2008. 23:17 ] @
Ne znam koja ozbiljna i odgovorna kompanija moze uzeti za mobilnog providera
kompaniju koja nema svoju infra strukturu, koja ima visoke i ne popularne
cene, kojoj mreza ne radi kako treba... Da li VIP ima neku preporuku za
postati njihov korisnik
[ Slobodan Milivojevic @ 03.01.2009. 17:44 ] @
Prebacio sam odredjene postove u prikladniju temu:
http://www.elitesecurity.org/t...vao-Telenor-Vip-sa-korisnicima
[ gargamel011 @ 13.01.2009. 13:59 ] @
Citat:
U ovom izvestaju lepo imate slike pokrivenosti MTS-a i Telenora, ali nema slike VIP-a. To je bas zaniljivo, jer bi se ljudi sigurno sokirali kad bi videli koliko je mala pokrivenost.
I kad se prekine roming sa ovako malim brojem baznih stanica, i da predpostavimo da ih bude oko 350 na kraju 2008, to nece obezbediti kvalitet signala, i mnogi ljudi imaju pravo da se ljute i da raskinu ugovor ako treba


Imam drugara koji radi u firmi koja radi mrežu VIP-u na teritoriji Vojvodine i Beograda (samo oni rade to područje)
i samo oni su prošle godine imali preko 350 lokacija odrađenih u prošloj godini ali to nije dovoljno samo Beogradu ali da rade
na izgradnji rade i to udarnički. Takođe vodite računa da za svaku lokaciju treba naći lokaciju, uraditi predprojekat, dobiti građevinsku dozvolu!!!!!(u zemlji Srbiji), pa srediti i uraditi lokaciju. To je itekako velika fizikalija i treba vremena.
Znam samo da drugar kaže da su prošle godine poginuli od posla a imaju najavu još 300 lokacija za ovu godinu.
Isto tako, neko je rekao da VIP koristi Hauwei stanice što apsolutno nije tačno, koriste ALCATEL stanice MIDI i MEDI.
[ zzviktor @ 13.01.2009. 14:16 ] @
Da se razumemo nije vipu lako da dobije dozvole, ali nije moraju iz vipa da
shvate da svoju mrezu ne mogu da grade na skupim i ne fleksibilnim uslugama,
losim promocijama i skrivenim manama... Ni mts nije poceo bas sjajno pa su
danas naj jaci operater u zemlji Srbiji...Setimo se 2000 godine kada je
Dinkic rekao da oni mogu da oduzmu licencu mts za rad zbog losih usluga ali
to nece raditi kako bi stvorili jakog moibilnog operatera...