[ djgorandj @ 28.11.2008. 20:50 ] @
Dobio sam telekomov IPTV pa me sad zanima da li je moguce da neki od softwera simulira taj uredjaj kako bi mogao te kanale da pratim i na racunaru. Nesto postoji sigurno, ako je to moguce, tesko je da racunar ne moze da zameni taj softver koji se nalazi na tom uredjaju. Sve je to programski odradjeno?

[Ovu poruku je menjao djgorandj dana 29.11.2008. u 08:50 GMT+1]
[ ptomic @ 01.01.2009. 23:03 ] @
TV karta uz koriscenje analognog prikljucka sa STB-a ?
[ night-shift @ 02.01.2009. 00:00 ] @
Citat:
ptomic: TV karta uz koriscenje analognog prikljucka sa STB-a ?

To je analogna veza, on je mislio da gleda IPTV stream direktno na računaru bez gubitaka.

Kao što je rečeno nekoliko puta u onoj prvobitnoj IPTV temi, stream je kodiran, ne postoji softverski dekoder...
[ nenosd @ 02.01.2009. 00:28 ] @
Pa ... bice vec nacina za dekodiranje ... kao i svuda, samo je pitanje vremena ... cim se bude povecalo interesovanje ... :-)
[ djyova @ 02.01.2009. 06:25 ] @
Koliko ja znam ProgDVB ima podrsku za IPTV. A ima podrsku i za razne emulatore, tako da...

ProgDVB home page: http://www.progdvb.com/
[ dexop @ 02.01.2009. 12:45 ] @
Ajde nesto konkretnije od nagadjanja :)

Da li neko zna u kom sistemu je kodiran telekomov stream.
evo ja za pocetak mogu da garantujem da nije NDS mada amino stb podrzava i ovaj nacin kodiranja...
drugo, desilo mi se da tokom gledanja programa stb zacrni sliku i da gresku tipa
"error during keys update" ili tako neka slicna poruka.
[ mischo @ 03.01.2009. 07:32 ] @
Ja sam odavno ponudio pivo za onoga ko pronađe plejer sa odgovarajućim dekoderom.
[ djyova @ 03.01.2009. 18:16 ] @
Nije problem u plejeru. Eno naveo sam ti jedan. Cak nije problem ni u emulatoru, i toga ima za skoro sve vrste zastite. Problem je u kljucevima, jer dzabe ti emulator i plejer ako nemas kljuceve.
[ Fac Ut Vivas @ 04.01.2009. 00:46 ] @
Meni nije jasno zašto je stream zaključan?!? Mislim da sam to već pitao u nekoj drugoj temi, jer ne vidim način da neko ko ne plati gleda IPTV. Na primer ja sad i da znam koji su ključevi (ili da ih nema) kako bih ja mogao da otvorim stream kad imam ADSL kod PTT-a, port mi nije konfigurisan i ko zna šta još...

Je li probao neko da poveže komp u port na ruteru na koji se kači STB i da preko VLC otvori taj stream. Ne znam kako bi to izgledalo, pretpostavljam da se STB kači na neki multikast u centrali i da bi trebalo ukucati adresu tog... nečega po recimo UDP portu 4000.
Ako se ne varam video sam da postoje user name i password za STB, čemu to služi?

Ono što ja mogu da potvrdim jeste da se izvorni stream može otvoriti iz VLC-a i da nije kriptovan. Nažalost na poslu mogu da otvorim samo jedan kanal ;)
Pretpostavljam da se ta enkripcija vrši kasnije, mada i dalje ne shvatam zašto.

[ Fac Ut Vivas @ 05.01.2009. 20:32 ] @
Citat:
Fac Ut Vivas

Ono što ja mogu da potvrdim jeste da se izvorni stream može otvoriti iz VLC-a i da nije kriptovan. Nažalost na poslu mogu da otvorim samo jedan kanal ;)


a koji si program otvorio i gledao ako nije tajna?

sto se udp adresa tice, bilo je u par postova

RTS1
udp://@232.0.4.21:1064

RTS2
udp://@232.0.4.25:1072

[ dexop @ 06.01.2009. 23:30 ] @
Xexe, izgleda da imamo i robnu kucicu!!!

http://stream.leliveproduction.com/stb2/imago/

Sad bi bilo lepo da neki busybox strucnjak pogleda firmware i kaze svoje misljenje
Inace verzija softvera u telekomovom stb-u je 0.12.1-A125-gogi-1 ako se ne varam

[ djgorandj @ 08.01.2009. 20:55 ] @
Pa mislim da je zakljucan zato sto moraju da ti naplate snimanje sadrzaja i tako to.... Inace ti bi ga sam snimao na svoj komp, zamislite bilo sta sto vam se svidja, bilo koja emislija, a sve je digitalno. Fenomenalno... E sad, moze i tv kartica ali ja verujem da postoji nacin, a neko ce vec to prokljuviti. Videcemo, nacice se neko resenje...

Zna li neko kako da saznam ip adresu aminet tv-a i cemu sluzi usb prikljucak na njemu. Mora da je za neko podesavanje ili tako nesto?

[Ovu poruku je menjao djgorandj dana 08.01.2009. u 22:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao djgorandj dana 09.01.2009. u 16:30 GMT+1]
[ djgorandj @ 03.04.2009. 00:24 ] @
Povezao sam komp sa portom 3, pa kroz novi ProgDVB, koji ima podsrku za IPTV, pustio stream-ove RTS-a i radi, mada je stream zaista kodiran.

Ali, po iskustvu sa satelitskim enkripcijama, rekao bih da ne koriste neku opasnu zastitu.

Nesto slicno sam vidjao na HotBird-u na kanalu RAI1. Ako se ne varam oni i dalje koriste VIACCESS1.

Simptomi te enkripcije: zvuk je isprekidan, pucketav, pisti, nesto slicno kao kad je na satelitu slab signal pa kanala cas ima, cas nema.

Probao sam da snimim video u TS, pa kad pustim iz media player classic-a, lepo vidim gornjih 80-100 piksela, ali je sve do dna sivo.

Cini mi se i da sam provalio kako su postavljali adrese na osnovu RTS-ovih

RTS1 udp://@232.0.4.21:1064
RTS2 udp://@232.0.4.25:1072

NEPOZNAT: udp://@232.0.4.29:1080
NEPOZNAT: udp://@232.0.4.33:1088

Koliko mi se cini, poslednje dve brojke pre porta se uvecavaju za 4, dok se odgovarajuci port uvecava za 8.
[ mstevic @ 16.04.2009. 08:03 ] @
Jel ima rešenja za ovo? Gledam IPTV preko onog njihovog čuda, a komp zvrji besposlen...
[ filipov_roditelj @ 26.05.2009. 01:05 ] @
A cemu zaista sluzi USB prikljucak na uredjaju, zna li neko?
[ filipov_roditelj @ 14.08.2009. 11:31 ] @
Citat:
filipov_roditelj: A cemu zaista sluzi USB prikljucak na uredjaju, zna li neko?


USB služi za djojstik (za igrice).
Uvu uslugu treba jednog dana da pusti provajder "TELEKOM".
[ mjux @ 09.09.2009. 21:00 ] @
http://www.aminocom.com/files/Amino%20A125.pdf

odavde se vidi da je usb output konekcija sa stb-om... sto mi uliva nadu da cu jednog dana kada telekom update-uje software na ovim stb-ovima mocu da prikljucim ext disk na usb i snimam sta mi volja...:D