[ PPZ @ 29.11.2008. 23:10 ] @
Imam vrlo cudan problem.Naime, pokusao sam da pogledam jedan DVD na laptopu, i posto krene film, radi par minuta, i onda blokira.Zamrzne sliku, a brojac nastavi da broji sekunde...

Nije do superdrajva, jer sam testirao sa drugim eksternim DVD rekorderom, i isto se ponasa.Nije do aplikacije, jer se isto ponasa i sa DVD plejerom, i sa CHROMA plejerom.Taj DVD disk radi normalno u drugom DVD plejeru, ili u drugom kompjuteru.Zna li neko mozda u cemu je kvaka? U pitanju je iBook G4/1.33, 1.5GB RAM, 12", Leopard sa svim poslednjim updatovima...
[ PPZ @ 03.12.2008. 08:53 ] @
Niko nije imao takav problem, samo ja?
[ cikaKosta @ 03.12.2008. 17:58 ] @
Meni se tako nešto nije dešavalo, imam iBook na 1.2GHz, do duše probao samo par dvd-a i sve je šljakalo ko leptir, odgledao sam i i dva dvd-a "ručno" pravljena, jedan rađen u powerdirectoru (win) i drugi u iMovie+iDvd i nisam imao problema. Lupiću sad, da nije možda do regiona za koje je otključan dvd, probaj da ga prebaciš na hdd i pusti sa VLC-om. Probaj još mactheripper-om da kopiraš na hdd pa opet nekim drugim playerom.
[ PPZ @ 04.12.2008. 08:50 ] @
Pa probacu, hvala na odgovoru.Do regiona mislim da nije, jer ne bi pustao film uopste.Ovako, film krene, gledam par minuta, i onda smrzne sliku, a brojac nastavi da broji.Ako izbacim dvd i ubacim ga ponovo, nastavi od mesta gde je stao.Mislim da je u pitanju nesto sa Leopardom, ali ne znam sta...

Isto mi se ponasa bilo da gledam DVD pomocu DVD plejera, bilo pomocu CHROMA plejera...
[ cikaKosta @ 04.12.2008. 09:07 ] @
Chroma je, kako bih ja reko, drugi GUI za qt, tako da chroma koristi ono sto vec postoji u iksu, i nema nista svoje sem "prozora" :)
Probaj sa VLC-om, ili MPlayer-om kao sto sam ti rekao.