[ ivanv100 @ 29.11.2008. 23:10 ] @
Dakle,pitanje je jasno.
Zanima me,koji bi mi fakultet predlozili da upisem,i da ga zavrsim STO PRE.
Treba mi zbog boljeg zaposlenja.
USLOVI:
-Imam varijabilno radno vreme,ne mogu stalno da prisustvujem predavanjima
-ne zanima me nista na crno,nemam pare da podmicujem profesore
-ne zanima me nikakav privatni fakultet-nemam pare za ogromnu skolarinu

Ajd molim vas,vasi predlozi.....
Smer nije najbitniji u mom zaposlenju...prethodna skola koju imam zavrsenu je elektrotehnicka,a dosta poznajem i telekomunikacije
[ burex @ 29.11.2008. 23:49 ] @
Ajde da ti ne popujem zbog manjka odlučnosti o tome šta hoćeš da radiš u životu, nego da odmah pređem na stvar:

Citat:
-Imam varijabilno radno vreme,ne mogu stalno da prisustvujem predavanjima

Po "novom sistemu", moraš obavezno da budeš prisutan na predavanjima i vežbama. Neki profesori upisuju izostale studente, neki ne, zavisi koliko imaš sreće. Imam oko mene par ljudi koji su zaposleni, a ujedno i pohađaju nastavu, međutim, oni imaju fiksno radno vreme - a ukoliko im se neko predavanje/vežba poklapa sa tim radnim vremenom, prebace se u neku grupu van njega. U najgorem slučaju naprave dogovor sa profesorom. Ne znam da li postoji neki drugi režim studiranja, ali ako želiš da to odradiš na standardan način, ovo će ti biti jako veliki problem i sve zavisi od dobre volje zaposlenih.

Što se tiče preporuke, ne znam šta da ti preporučim osim nekog pedagoškog ili "menadžerskog" smera visoke škole, ako već ciljaš na brz završetak studija :)
[ ivanv100 @ 30.11.2008. 00:03 ] @
Ma nije mi tesko da ucim....
recimo poljoprivredi,ekonomski,fpn
kakva su vasa iskustva?
[ irule @ 30.11.2008. 00:45 ] @
Ako hoces na brzinu da zavrsis definitivno bezi od ekonomskog, za fpn nisam siguran ali od ta tri svakako ces najpre zavrsiti poljoprivredni.
[ pri3rak @ 30.11.2008. 00:50 ] @
na ETF-u ti vezbe i predavanja nikad nisu bila obavezna te ne moras da gledas fakultet sem laboratorijskih vezbi i ispita, al jbg nije bas lak za zavrsiti

generalno trazis nemoguce, ako nisi u mogucnost da prisustvujes predavanjima i nemas pare za privatni onda jesi u problemu
[ ivanv100 @ 30.11.2008. 00:58 ] @
hmmm...ja i poljoprivreda...dva razlicita pojma...
ne volim to,niti imam ikakvo predznanje,ali ako je najlaksi...
[ Milan Gligorijevic @ 30.11.2008. 01:10 ] @
Na pojedinim fakultetima ima neka fora da studiš na daljinu ako nisi iz BG-a pa ne moraš redovno na predavanja i vežbe. Izlaziš samo na kolokvijum i na ispit.
Nađi par fakulteta koji ti se čine lakim pa vidi gde možeš tako da se provuče.
[ staticInt @ 30.11.2008. 03:15 ] @
Mozes da studiras na daljinu iako si iz Bg nema to veze odakle si samo kazes da zelis da studiras na daljinu i onda nemas prava da posecujes predavanja niti da imas vezbe vec ti salju sav materijal i ucis od kuce, za uzvrat ne moras da polazes kolokvijume i samo izlazis na ispite i dajes. Ni jedan fakultet nije lak niti se moze brzo zavrsiti, uzmi nesto sto ti najlakse ide ako ne znas sta ces uvek mozes da upises pravo, mada pravni fakultet uopste nije lak i stvarno treba da giljas dosta da bi ga zavrsio, najlakse ces na budzet da upises pravni fakultet jer najvise ljudi primaju.

Ti vidi sta tebe zanima najvise i sta bi ti najlakse islo da ucis, da li da radis zadatke ili bubas teoriju..
[ sasaz2008 @ 30.11.2008. 07:29 ] @
Citat:

Dakle,pitanje je jasno.
Zanima me,koji bi mi fakultet predlozili da upisem,i da ga zavrsim STO PRE.
Treba mi zbog boljeg zaposlenja.


Odgovor je vrlo jednostavan. Ako lako pamtiš činjenice, učiš sa razumevanjem i željom da naučiš, ništa ti neće biti teško, tako da je i samo postavljeno pitanje nepotrebno. Konsultuj se sa roditeljima, proceni sam šta ti najviše odgovara i sl., jer će te odgovori tipa "ovo je najlakše, bar meni/po priči mog poznanika i sl." samo još više dovesti u zabunu... Ni jedna osoba nije ista, nema iste motive, želje i sl.

Šta je danas "bolje zaposlenje"? Više novca, manje rada i nikakva odgovornost? To znači biti političar, član upravnog odbora nekog javnog preduzeća... Ako ćeš živeti od svog rada, onda u ovoj zemlji nećeš nigde naći "bolje zaposlenje"...

Pošto si iz Beograda, roditelji ti neće imati astronomske izdatke za smeštaj (što je nepremostiv problem svima van Beograda). Ako polažeš ispite redovno i o roku, država će ti plaćati školarinu i sl., i završićeš u predvidjenom roku za izabran fakultet.

[Ovu poruku je menjao sasaz2008 dana 30.11.2008. u 09:03 GMT+1]