[ bttp @ 30.11.2008. 00:00 ] @
Zadužila me drugarica da joj kao nađem neku "dobru" TV karticu sa radiom. E sad kako ja nemam pojma koje su TV kartice aktuelne, a imam relativno loša iskustva sa nekim starijim modelima (loš UI i sl.) rekoh da postavim ovde pitanje za neku preporuku.

Da li neko ima ili zna da preporuči neku TV karticu koja nije čisto bacanje para? Po mogućstvu da ima neki pristojan/pametan korisnički interfejs koji ne izgleda kao da je iz Windowsa 3.11.

Hvala unapred :)
[ Horvat @ 30.11.2008. 09:33 ] @
hauppauge [iz licnog iskustva]
posedujem jednu vec...nekih 5 godina [da te ne lazem]

radi i sa antenom i sa kablovskom [mada svi tako rade]
ima i daljinca
mogucnost snimanja
i naravno kvalitet :)

naravno ako trazis kvalitetnije nesto

e,da,model,manje vise bilo koja wintv

[da napomenem ,moja radi i pod linuxom ]
[ bttp @ 02.12.2008. 17:48 ] @
Hvala. Jel možeš da mi daš neki screenshot UIa, čisto da vidim kako izgleda i koliko je user friendly. Mada ako kažeš da je koristiš već 5 godina, moguće je da deluje malo outdated, što ne znači nužno da je loš. Btw. kakva je podrška za Vistu?

Zna li ko kakve su Pinnacle PCTV (Pro)? UI izgleda pristojno na screenshotovima, ne znam samo kakva je podrška za Vistu i u njenom slučaju. Na svim tim karticama se ne spominje Vista.

Ja imam u starom računaru neku staru Pinnacle MiroVideo PCTV (ili tako nešto), s kojom je išao softver za Win98. Ona radi pod XPom, ali softver za video recording/kompresiju ne radi. Mogao se koristiti neki substitute (kao npr. Adobe Premiere ali nije to to :). Takođe, nema daljinski. Poučen tim iskustvom, brinem se da ako bi se sada kupila neka kartica koja je Designed for Windows XP, da sutra neće raditi pod Vistom ili Win7, ili da bar neće imati full podršku. Verovatno će moći da se gleda TV program s nje, ali bojim se za druge features poput real time video kompresije u DivX i sl. koje su navedene kao features pod XPom.

Ima li ko iskustva sa prelaskom na Vistu sa ovim karticama?
[ Horvat @ 02.12.2008. 22:40 ] @
sutra cu ti uslikati kako sve izgleda,sad me mrzi iskreno :) [pogledacu na site-u,verovatno ima]

ovi imaju i daljinca

sto se viste tice,ne mogu ti apsolutno nista reci ,jer ja ni v od viste nisam video [nigde] ,tako da :)

edit:nema ipak,dobices sutra :)
[sad sam pogledao,na brzinu,nisam skontao da pise posebno driveri za vistu,mada kontam da rade redovno i ovi od xp-a,dok za nove sigurno modele ima]

edit:evo slike kao i obecano

radio:


tv [wintv2000]:


tv [isti] sa "daljinskim" odnosno sa vise dugmica :) :



ako te zanima jos nesto,pitaj


[p.s. moje misljenje je da player treba da bude sto jednostavniji i funkcionalniji,dzaba ako je fancy,ako je los i sw i hw]

[Ovu poruku je menjao Horvat dana 03.12.2008. u 17:41 GMT+1]
[ bttp @ 08.12.2008. 20:07 ] @
Hvala ti što si se potrudio (video sam slike odmah al rekoh da se i zvanično oglasim:). Lepo izgleda, štaviše super s obzirom na to da je 5 godina staro.

Hauppage definitivno ulazi u uži izbor.