[ Trantor @ 01.12.2008. 18:26 ] @
Na koji način mogu da uđem u "mkv" file kako bi ugasio turski zvuk jer znam da je unutra zapakovan i engleski.
[ kratos3 @ 01.12.2008. 18:36 ] @
Potreban ti je mkvtoolnix http://www.bunkus.org/videotoo...oolnix-unicode-2.4.0-setup.exe

Sa njim mozes da izbacis ne potrebni audio iz matroske, ili engleski obelezi kao default.
[ Trantor @ 01.12.2008. 18:57 ] @
Druže hvala puno završio sam posao :) E sad me interesuje nešto drugo, ovaj film kada pustim zvuk je jako slab moram da pojačam zvučnike do kraja da bih lepo čuo. Da li možda znaš zbog čega je to tako i da li može da se nekako reši ovaj problem.

Hvala
[ Stranger2 @ 02.12.2008. 11:21 ] @
Citat:
E sad me interesuje nešto drugo, ovaj film kada pustim zvuk je jako slab moram da pojačam zvučnike do kraja da bih lepo čuo. Da li možda znaš zbog čega je to tako i da li može da se nekako reši ovaj problem.


u ovoj temi http://www.elitesecurity.org/t342609-problemi-sa-zvukom
sam napisao resenje. mislim predzadnja poruka.
[ Trantor @ 02.12.2008. 11:55 ] @
Ne mogu da nađem tu ikonicu za audo filter. Pre nego što sam instalirao ovaj mkvtoolnix imao sam dve ikonice ffdshow-a. Jedna crvena video filter i plava audio filter ali sad imam samo ovu crvenu za video filter.
[ Trantor @ 03.12.2008. 11:50 ] @
Stranger2:

Upalio sam normalizaciju u ffdshow-u kao što si napisao ali ništa se nije desilo. U međuvremenu sam došao do još nekih filmova u mkv formatu koji imaju slab zvuk kao da bar 50% mkv filmova ima problem sa zvukom.
[ Stranger2 @ 04.12.2008. 10:12 ] @
mozes probati ponovo instalirati ffdshow. mozda ce sa novom instalacijom da ffdshow audio filter pnovo dobije prioritet pa ce se ikonica pojavljivati.

ako ne bude radilo onda sledece:
skoro svaki plejer negde u meniju koji otvaras sa desnim klikom misa ima opciju filters a u podmeniju filters su prikazani filtri koji plejer trenutno koristi. ako nije ffdshow audio onda je neki drugi. klikni na njega i u njegovim opcijama ces obicno naci opciju normalize.

znam sigurno da plejeri ViPlay 2 i BS.Player imaju takvu opciju kroz koju pristupis podesavanjima filtera...

inace plejer KMPlayer ima po defaultu ukljucenu opciju Normalizer. Mozes ukljuciti ili iskljuciti kroz opciju "Audio" u meniju.
[ Trantor @ 05.12.2008. 14:58 ] @
Uspeo sam da dobije fftshow i uradio sam kako si reko ali i dalje ne radi. Ja koristim Windows Media Player 11. Da li možda znaš gde se to podešava u ovom player-u pošto ja nemogu da nađem.
[ Stranger2 @ 05.12.2008. 18:56 ] @
eh windows media player je svet za sebe. on verovatno ne koristi ffdshow pa zato i nema uticaja.

ja nemam wmp11 nego wmp10 i nema normalize. ali zvuk se moze pojacati ako sve ekvilajzere podignes gore.

ako ti treba normalize moras koristiti neki drugi plejer. preporucujem: KMPlayer, ViPlay 2, BS.Player