[ ash @ 02.12.2008. 10:50 ] @
Pozdrav

Kupio sam juče gorepomenutu karticu, ubacio ju i otad mi se telefon zakucava.

Primjer: otvorim poruke, a on prvo napravi značajnu pauzu od nekoliko sekundi pa onda otvori.
Primjer2: Učitam svu muziku u playlist (138 pjesama) (zbog tog sam valjda i uzeo karticu), a on počne da pravi stanke u muzici, kao da ju skida sa interneta pa baferuje.

Nakon što sam kupio karticu, bekapovao sam sve podatke, na komp, a potom ih povratio na novu karticu.

Išao sam da apdejtujem fmware, al nikakve vajde od tog - rečeno mi je da imam novi već. Resetovao sam telefon (stonoga reset), formatirao karticu i potom ubacio samo podatke o kontaktima, poruke i podešavanja... I - ništa :) ... isti rezultat.

Ima li neko prijedlog. Stvarno bih volio da zadržim karticu od 4G jer mi treba prostor za muziku. Ako nema boljeg prijedloga, uzeću onu od 2, tj prvo ću otići moliti ljude da mi daju onu od dva za ovu od 4 ... A nemam pojma ni da li će pristati na to.

Hvala i pozdrav,
Daniel
[ calexx @ 02.12.2008. 16:56 ] @
Da li si kupio MicroSD ili MicroSD HC?
[ ash @ 05.12.2008. 19:12 ] @
Izvinjavam se što nisam ovoliko odgovorio...

Ova druga je u pitanju... Međutim, možda je bolje da sad ništa ne čujem dalje na tu temu, jer sam zamijenio za 2GB...

Jel velika razlika između njih dve ?
[ calexx @ 05.12.2008. 19:38 ] @
Slobodno pročitaj, nisi pogrešio. Evo dovoljno ti je ovo:
Citat:
# Devices that do not specifically support SDHC do not recognize SDHC memory cards. Nonetheless, some devices only require a firmware upgrade.
Nema neke razlike, mogu da budu brže ili sporije, jedino je važno šta uređaj prepoznaje. SD mogu da budu 4MB do 8GB dok su SDHC do 64GB mada mogu da budu i veće.
[ angelos @ 15.12.2008. 21:02 ] @
Ash,imao sam jos gori problem sa istim modelom telefona i sa kingston memorijom.
Meni je ubio ceo telefonski imenik i sve poruke.
Sto je u tome sto je Nokia ugradila zastitu koja se manifestuje tako sto telefon blokira ili brise samostalno sve sa
sebe i kartice.To mi je slucajno rekao jedan serviser.Od kada sam uzeo Nokia ssd sve radi okej.
I ja sam mislio da je firmware ali je nekompatibilnost same kartice sa telefonom.
Poz
[ calexx @ 15.12.2008. 21:18 ] @
To su ubacili u E51? Zašto bi uradili tako nešto? Da se nije serviser možda samo pravdao?
Ja imam 6120 i koristim 2GB Kingston bez problema.
[ ash @ 15.12.2008. 21:20 ] @
Hvala ljudi za odgovore,

Ja sam sad na kraju završio na 2GB kartici istog proizvođača (Kingston), ali srećom nisam imao problema koje je imao angelos.

Da jesam, mislim da bih nekog gađao telefonom, iako to garancija ne obuhvata.

Ovo mi za sad super sve radi... Jest da sam dao pare kao da sam kupio onu od 4GB, ali to mi više i nije tliko važno. Bitno da mogu nabaciti muzike dovoljno za nekoliko dana putovanja stan-faks-stan :).

Sad mi fali muzike :)

Još jednom hvala.

Daniel
[ Take 5 @ 16.12.2008. 02:09 ] @
Pa i na tarabi nekad pise Kingston, a nije...
;)
@angelos: pozdravi tu mastovitu servisercinu
[ bojanmil @ 21.12.2008. 11:26 ] @
U nekom od prethodnih postova videh da postoje i obične SD (ne SDHC) od 8GB. Na sajtovima svih proizvođača memorijskoh kartica, a i sajtovima kojima su iste glavna tema, stoji podatak da je svaka SD kartica koja ima kapacitet veći od 2GB zapravo SDHC!
Da li sam ja nešto permutovao, a ako nisam gde mogu da kupim microSD od 4GB koja nije HC?
[ calexx @ 21.12.2008. 15:10 ] @
To sam ja napisao a podatak sam našao ko zna gde. Sad sam ponovo potražio, uglavnom piše da su SD do 2GB ali da po standardu mogu da budu 4GB uz moguće probleme sa čitanjem. Verovatno se zato i prave do 2GB ... uostalom SDHC i znači SD sa velikim kapacitetom.