[ kefalo81 @ 04.12.2008. 14:09 ] @
Cao, kupio sam monitor benq fp202w 20 inca sa dvi izlazom, i sada se ispostavilo da moja masina ne podrzava to, te bih trebao nesto da uradim na tom planu kako bih iskoristio performanse ovog odlicnog monitora...

Moja konfigruacija je cpu 1200 mhz, duron.
Ram su 2x256, rade na 133mhz, ali to planiram prodati i da kupim od 400mhz..
Ploca mi je msi ms-6712. trpi, do 3gb rama moze da podrzi takta od 400mhz..
Imam grafiku sada na 64 mb, i prikazuje zadanu rezoluciju, ali ni to to, jer nema dvi...

Sad znam da bi mnogi rekli da kupim novu masinu, placa sa integrisanom ,jedno jezgreni brzi procesor i ram na 800mhz...
Ali ja vec imam laptop FS, solidnih performansi, i ne bih volio da dupliram stvari...

Ovo sto trazim pomoc, je slucajno iskrslo, jer plan uopste nije bila neka ozbiljna nadogradnja, vec samo zamjena crt monitora novim...
Ispalo je da sam se malo zanio i uzeo ovaj monitor, a mogao sam 2000 jeftinije da uzmem acer od 22 inca...
Ali dobro, sad je to sto je, a meni treba vasa strucna pomoc, jer je moj plan da uzmem graficku od 256 ili 512, uz eventualnu nadogradnju napajanja koje je trenutno 300W.

Moj slot na maticnoj je AGP i mene interersuju vase preporuke, grafickih, koje su dobre, koje se mogu nabaviti i koje imaju taj DVI...

Kupovina novog boljeg kompa, dolazi u obzir kad se smire cijene, jer je neopravdano da nesto poskupi vise od pada dinara i skoka dolara...
Kad se to smiri, dolazi upgrade u obzir, ovako, zelio bih da uradim nesto od ove postojece masine...
Pozz...

[Editovan naslov]

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 04.12.2008. u 15:26 GMT+1]
[ SASA M. @ 04.12.2008. 20:09 ] @
Neces nista posebno dobiti da prikljucis karticu na dvi monitora u smislu poboljsanja slike.
[ kefalo81 @ 04.12.2008. 23:10 ] @
Sad sam skroz zbunjen...
Koja je to onda prednost tog dvi standarda, ako ja sa karticom koja podrzava dvi, ne dobijam nista posebno....
Zasto se onda pri poredjenju monitora, toliko istice taj dvi kao prednost...

Kolika je njegova realna vrijednost, mislim na dvi...

Takodje bih volio, ako ima ko i da odgovori na moje nedoumice iz prethodnog posta...

Pozz..
[ SASA M. @ 06.12.2008. 15:55 ] @
Ima dvi dosta prednosti, ali se u slici za sada malo primete.
Sta si mislio pod vrednoscu dvi?
Mislim da se promena graficke samo zbog ovoga ne isplati.