[ Nemke_BG @ 05.12.2008. 16:07 ] @
Pronasao sam vise nacina da se ovo izvede ali ne znam koji je najbolji(brzina i kompaktonst su mi najvazniji)...

1. na www.alistapart.com sam procitao clanak o tome da se dodaju alternativni .css fajlovi pa da se pomocu JS-a iskljucuju i ukljucuju...

2. I da se tema menja tako sto se u JS-u pusti for petlja za elemente sa odredjenim imenima css klasa i da im se samo dodeli njihova bazna klasa u kombinaciji sa klasom koja sadrzi odabranu boju.

Eventualno ako ima jos neki nacin vicite...:)

Napomena: Ne zelim da koristim nijedan od dosta postojecih JS frameworka koji to omogucavaju veoma lako jer mi je velicina dosta vazna...

[Ovu poruku je menjao Nemke_BG dana 05.12.2008. u 18:29 GMT+1]
[ Aleksandar Ružičić @ 05.12.2008. 21:44 ] @
ne znam zasto bezis od javascript frameworka, jquery je samo 15kb tezak (sto je nista u danasnje vreme, a mozes i da vuces js sa googleovih servera tako da ti cak i ne utice na bandwith) a uz pomocu njega ti je to veoma jednostavno uraditi...

bez bilo kog frameworka tesko ces to uraditi da radi cross-browser, a i izmisljaces toplu vodu :)

mada, ako ti je i 15kb mnogo mozes samo da izdvojis selector engine ili da koristis sizzle engine...
[ Nemke_BG @ 06.12.2008. 19:47 ] @
hvala na odgovoru......ne bezim ja od frameworka cak mi se i jQuery mnogooo dopada(vec sam ga koristio)
ali na ovom projektu to cu morati da odradim bez njega...pogledao sam sizzle i mislim da cu verovatno da iskoristim
nesto od njega, mozda ga i celog includujem. S obzirom da si mi preporucio sizzle pretpostavljam da se slazes sa
mnom da je ovaj drugi nacin bolji i da ce server biti dosta manje opterecen nepotrebnim http konekcijama...jos jednom
hvala na preporuci...
[ Mister_rap @ 06.12.2008. 19:50 ] @
Moze neki primer kako menjanje tema treba da izgleda!?
[ Aleksandar Ružičić @ 06.12.2008. 23:35 ] @
da, ni ja nisam bas najbolje razumeo sta tacno hoce, pa bi moglo malo opsirnije objasnjenje. ja sam razumeo da hoce pomocu javascripta da dodeli klase razlicitim elementima, sto nije veliki problem...


Citat:
Nemke_BG: S obzirom da si mi preporucio sizzle pretpostavljam da se slazes sa
mnom da je ovaj drugi nacin bolji i da ce server biti dosta manje opterecen nepotrebnim http konekcijama...

sizzle sam ti preporucio iz razloga sto je to samo selector engine, i nista vise. ti mu prosledis neki css selector i on ti vrati niz matchovanih elemenata.

a ako hoces da smanjis broj requesta prema tvom serveru, a svidja ti se jquery (ili cak bilo koja druga biblioteka, ali jq je najmanji) onda pogledaj ovo:

http://code.google.com/apis/ajaxlibs/
[ Nemke_BG @ 07.12.2008. 20:33 ] @
menjala bi se samo boja odredejnih elemenata kao na primer na www.yahoo.com a sto se tice metoda
izrade ja sam uspeo da nadjem dva i to:

1. nacin koji sam bio naveo je da se napravi na primer 5 istih .css fajlova koji definisu sve na
strani ali imaju razlicite boje i onda samo pomocu JS-a disable-ujem jedan a drugi enable-juem,
i to je nikakvo cimanje, ali je tu problem sto je onda sajt veci za 4 css fajlova.

2. nacin je posto ce se dosta elemenata na strani ponavljati(kao paneli, menja se boja headera
panela i border) onda lepo oni imaju css klase koje ih definisu ali u kojima se ne nalaze vrednosti
sa bojama, nego su te vrednosti sa bojama smestene u posebne .css klase i onda prilikom
odabira neke boje da se nadju elementi sa nazivima tih baznih klasa i da im se dodeli nova vrednost tj.

Code:

panel.className="bazna-css-klasa crna"

gde imamo

.bazna-css-klasa
{
width 100px;
height 100px;
...
...
}

i

.crna
{
background-color: #000000;
color: #FFFFFF;
border: 1px solid #FFFFFF;
}



i manje vise tako sam ja to malo negde procitao, malo zamislio....i mislim da je drugi nacin bolji ali znatno tezi
za implementaciju ali nema veze bitno da je bolje. E sad ono sto sam pitao je da li je to dobra ideja s obzirom
da su mi ruke vezane i da ne mogu da koristim nijedan JS framework i da li ima mozda neki bolji nacin?

A sizzle ce lepo leci, a pogledao sam i ovo na google sto mi je Aleksandar predlozio i lepo je to imati u vidu za
neki buduci projekat ako zatreba, mada mozda i uspem da malo odvezem sebi ruke sa ovim pa ih ubedim da ipak
iskoriste jQuery ali na ovaj nacin...