[ fantazma316 @ 06.12.2008. 08:31 ] @
Do sad nisu pravili problema, sad traze UGOVOR sa onim ko salje pare! Zna li neko kako je affiliate marketing regulisan u zakonu? Ja mislim da nije uopste. Do sad sam kao osnov potpisivao HONORAR, sad to nece da moze! Nece valjda playfon da me zaposli za desetak evra...
[ Nitendox @ 26.02.2009. 16:55 ] @
Imam isti problem do sada sam zaradjivao od oglasa na sajtu i novac su mi slali preko wire transfera ili sam ja slao sa moneybookersa na devizni racun ali od sada u banci traze ugovor sa onim koji salje novac. Sto se tice slanja para od rodbine koliko sam cuo i za to traze ugovor i dokaze da ti je to lice u srodstvu i na taj nacin moguce je poslati manje od 500e. Da li je to tako u svim bankama ne znam ali verovatno je isto.

E sad mene interesuje kakav ugovor treba da imam da bi mogao da primim novac na racun u banci. Kakav bi ja ugovor mogao da potpisem sa oglasivacima tipa adbrite, adsense, moneybookers... Jer koliko sam shvatio a tako mi rekose u banci od sada za bilo kakav transfer novca iz inostranstva na devizni racun bilo da salje pravno ili fizicko lice treba neki ugovor ili faktura.
[ fantazma316 @ 26.02.2009. 17:55 ] @
Koja je banka u pitanju? Ja sam u Rajfajzen banci, tamo do sad samo prete. Pokusace nase banke sigurno zesce da reketiraju nase ljude koji rade u inostranstvu a pomazu rodbinu. Do skoro su pare slali po vozacima autobusa i prijateljima. Kazu na TV da nas zakon ne dozvoljava nasim gradjanima da imaju racun u inostranstvu. Razmisljam da racun otvorim u nekoj susednoj zemlji ali je to veliki trosak, meni je zarada oko 400 evra.
[ Nitendox @ 26.02.2009. 18:08 ] @
Société Générale. A tebi su u Rajfazen banci trazili ugovor za honorar? Rekao si da nemas nikakav ugovor i dali su ti da potpises izjavu?
[ fantazma316 @ 26.02.2009. 18:19 ] @
Da, naravno, potpisem honorar kao osnov, mada to u slucaju moneybookersa nije tacno, tu sami sebi saljemo, zar ne? Mi ne radimo za moneybookers! Prete mi svakog meseca kako moram da imam ugovor sa onim ko mi salje! Mislim da oni u stvari misle na ugovor kakav imaju nasi penzioneri sa penzionim fondom u inostranstvu. Neverovatni su, mislim da za moneybookers i paypal nisu nikad ni culi!
[ Nitendox @ 26.02.2009. 18:25 ] @
A sto nisi pokusao da odes u neku drugu ekspozituru Rajfazen banke mozda ti tamo nebi pretili da moras da imas ugovor. I ne znam zasto apostrofiraju na ugovoru, pre nisi ni morao da potpisujes izjavu, pa si onda mogao da stavis bilo koji osnov da te niko nista ne pita, a sada bilo koji osnov da stavis zezaju.
[ fantazma316 @ 26.02.2009. 19:01 ] @
Prilicno je deprimirajuce nekoj sefici sa telecim pogledom objasnjavati kako tamo negde u svetu postoji banka u kojoj mogu kompjuterom da udjem na svoj racun i da saljem pare kome i gde ja hocu. Nije ekspozitura u pitanju, juce je na TV bilo da ce da traze ugovor sa firmom koja te placa. Malo je kretenski za ovaj konkretni slucaj ali su i u ministarstvu izgleda nepismeni! Ugovor sa samim sobom?
[ Nitendox @ 26.02.2009. 19:14 ] @
Sta je bilo na tv-u? Ako je to zaista bilo na tv-u onda sumljam da ce se vise sve svesti samo na pretnje, bice ono donesi ugovor i pare ce ti leci na racun.
[ fantazma316 @ 26.02.2009. 19:21 ] @
Govorili su o paypal i o tome kako je gradjanima Srbije zabranjeno da imaju racun u banci u drugoj drzavi. Ima ga oko 2 miliona ljudi! Ima druga fora! Ako moze rodjak da ti salje, zasto sa moneybookersa ne poslati nekome iz porodice? Nije problem da oboje odu u banku!