[ fimalbonegaculo @ 17.11.2003. 12:04 ] @
Cini mi se da sve lijepo radi sa ovim LT PCI Modemom koji sam instalirao pod Linuxom (slack 9.0), ali mi KGet (a i wget) prave problem. Jednostavno, download krene (~3,7 / 4 K), ali nakon par sekundi (skine oko ~10K) stane i dok ne napravim prekid i krenem ponovo (resume) ne ce da nastavi? Ne razumijem. Veze su i http i ftp protokolima... Sve ostalo (mail, surf, ping...) radi sasvim zadovoljavajuce!
[ VRider @ 17.11.2003. 15:38 ] @
1)kget i wget su isti programi.
2)Nije do modema.
Probaj da skidas nesto sa svog provajdera. Nisi rekao ni kakva je centrala. 'Ajde javi, pa da vidimo sta dalje.
[ fimalbonegaculo @ 17.11.2003. 19:00 ] @
Evo skinuo sam neki .pdf i ide sa protokom od 3,6 - 4,0 KB/s sto je zadovoljavajuce... Ali i dalje nece ove ¨dalje¨ servere >(
[ VRider @ 18.11.2003. 00:13 ] @
Do sada si verovatno i sam shvatio da je problem do tvog provajdera a ne do tvog (usput budi receno fantasticnog) modema.
Pinguj neki udaljen host. Vidi ima li nekih promena kako vreme prolazi.
[ fimalbonegaculo @ 19.11.2003. 23:48 ] @
Izgleda da je do provajdera (ili vremenskih nepogoda). Sada preko drugog provajdera idem sa 4,5 - 5 K i nema problema ni sa skidanjem fajlova ni sa surfom, niti mailom

Mada mi se KPPP opet glupira. Kada sa pppsetup napravim vezu sve radi lijepo. Međutim, ako sa kppp-om napravim istu konekciju kaže da ne može da otvori /etc/ppp/options fajl (koji je 600 na root.root), a ja sam korisnik... Fora je što je to radilo... Moraću malo detaljnije da pogledam...
[ fimalbonegaculo @ 02.12.2003. 15:00 ] @
Citat:
VRider:
Pinguj neki udaljen host. Vidi ima li nekih promena kako vreme prolazi.

Evo rezultata.
Code:
--- sourceforge.net ping statistics ---
62 packets transmitted, 52 packets received, 16% packet loss
round-trip min/avg/max = 320.0/711.4/2360.5 ms

Zašto se to dešava? Da li je do modema? Ili...? Volio bih da znam šta mogu da učinim. Ovaj trenutni provajder mi odgovara.
[ VRider @ 02.12.2003. 21:55 ] @
Nije do modema, nema teorije. Sam kazes da problem predstavljaju udaljeni serveri. Obrati se tehnickoj podrsci provajdera, prijavi im, kazi uostalom koji je provajder, mozda neko ima istih problema. Pinguj provajder, a za download sa sf.net-a koristi mirrore (ja koristih cesnet).