[ jorgos @ 06.12.2008. 21:41 ] @
nabavio sam kantenu sa kablom, prva slika je kraj kabla od kantene a druga je kartica, kako mogu da dobijem na kraju kabla, ako sam dobro shvatio Male RP-SMA ulaz? da li postoji neki adapter i sta je najjeftinija varijanta?
gde to moze da se nabavi, ako se o tome pisalo dajte link jer ja nisam mogao da nadjem...
hvala!!!
[ pizzonia83 @ 08.12.2008. 15:36 ] @
Koliko ja vidim na kablu ti je F konektor koji se koristi za obični antenski 75 omski kabel a ti trebaš nabavit RSMA konektor koji ćeš zalemit umjesto ovog F.. Adaptera nema za ovo što ti hoćeš..
[ jorgos @ 08.12.2008. 23:40 ] @
a jel lemljenje neophodno, da li moze da se na kabl namesti RSMA konektor bez lemljenja ili je to jako nekvalitetno...?
[ jorgos @ 10.12.2008. 09:09 ] @
imam novo pitanje:
da li se na osnovu slike moze zakljuciti da li je ovo spoj male i female rp-sma konektora(ja bih rekao da jeste), pitam vas to jer ne mogu da odvrnem kablic pa me interesije da kojim slucajem tu nesto nije lemljeno u njihovom medjusobnom spoju?
[ Boris @ 10.12.2008. 10:13 ] @
Ja bi' to odvrnuo :DD. Sta znam ne bi trebalo da je lemljeno, ne znam kako bi uopste prisao da zalemi tako nesto, a da se pri tom ne primeti spolja o.O