[ drabab @ 07.12.2008. 12:22 ] @
Dobio sam nov HP 914c na poklon pa me interesuje par stvarcica.

Jako sporo mi otvara aplikacije,da li to moze da se ubrza i kako?
Da li preko racunara mogu da udjem u kontakte kako bih napisao dodatne podatke u telefonskom imeniku?
Pise da ima GPS sistem,medjutim ima samo Google-ove mape Amerike.Gde mogu da skinem napr. Istocnu Evropu i da li se GPS sistem koristi preko satelita ili GPRS-a (sto je naravno skuplje)

Pozdrav i hvala unapred na pomoci.




[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.12.2008. 12:49 ] @
Ako još ništa svoje emaš na telefonu, uradi mu hard reset. Naći ćeš na forumu ili internetu kako se to radi (za tvoj model..ukoliko postoji nekih razlika). Tako bi trebalo da dobiješ na brzini.

Kontakte izvuci pomoću sinhronizacije telefona i Outlooka (skineš sa MS sajta ActiveSync), a onda ih na kompjuteru izedituj, pa ih vrati nazad.

Ima GPS čip, ali mu za neku korisniju navigaciju trebaju mape. Najjednostavnije ti je da nađeš recimo iGo mape (koji ima posebnu mapu Srbije, ali i drugih zemalja), pa vidiš kako radi navigacija. Pored njega imaš i Garmin Mobile.
Takođe, imaš i OziExplorer, koji možeš da probaš sa starim topografskim vojim kartama.
[ drabab @ 07.12.2008. 13:05 ] @
Imam ActiveSync ali mi ne daje opciju da pregledam telefonski imenik nego ga samo sinhronizuje sa racunarom.Da li ja mozda gresim ili je nesto drugo u pitanju?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.12.2008. 13:16 ] @
Pa da, sinhronizuješ sa računarom, na njemu to sve središ u Outlooku ili čemu već i onda vratiš na telefon.
[ drabab @ 07.12.2008. 14:00 ] @
Izvini molim te,ako ti nije problem,jel moze neki link za reset kao i za mape?
PS:moze i na pp
[ mimahitna @ 08.12.2008. 00:57 ] @
Performing a HP iPAQ 914 hard reset
Follow these steps to perform a hard reset.

1.
Turn off the device.
2.
Press the ok button located on the right side of the device and the Voice Commander button located on the left side of the device.
3.
Use the stylus to lightly press the Reset button, keeping the ok and the Voice Commander buttons pressed.
Figure 1: Buttons combination for hard reset
4.
Release the Reset button.
5.
Release the ok button and the Voice Commander button when the Clean Boot message is displayed on the screen. The device restarts and turns on automatically.

Sto se tice mapa,pogledaj pm.
Iskren pozdrav.
[ drabab @ 08.12.2008. 21:10 ] @
Hvala ti mnogo,neverovatno je kako se brzina promenila.Bas ti hvala.

Sta ti znaci pm (na kraju teksta si mi napisao za mape pm)