[ Pljoska @ 07.12.2008. 21:39 ] @
E narode video sam ovu konfiguraciju u ******* i hteo bih da pitam sta mislite o njoj? I da li na ovoj maticnoj moze jos jedna ATI Radeo HD serija kartica (citao sam da nesto kao moze i HD 3400 ali nisam siguran) pa ovako:
AMD 780 maticna ploca sa podrskom za High Definition video i Hybrid Crossfire.
AMD Phenom X4 Quad-Core 9500
2GB DualDDR2 RAM 800MHZ
250GB SATA2 Hard disk
DVD rezac Dual Layer
ATI Radeon HD3200 DirectX10
HDMI audio/video konektor za jednostavno povezivanje za multimedijalnih uredjaja visoke definicije
Fast Gigabit LAN

E sad ovo povezivanje jebem li ga ni sam ne znam za sta je to :) ali ono pogledajte pa mi recite jel ok.Znam da fali napajanje al verovatno je ok.

Mod Edit: Promenjen naslov teme. Izbegavajte pominjanje imena firmi.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 08.12.2008. u 08:19 GMT+1]
[ Binary Mind @ 07.12.2008. 22:12 ] @
Koja AMD780 ploca? Proizvodjac i model?

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 08.12.2008. u 08:18 GMT+1]
[ Pljoska @ 08.12.2008. 20:56 ] @
Samo pise AMD 780 maticna ploca sa podrskom za High Definition video i Hybrid Crossfire.Ja mislim da je to ceo naziv.Ako imas vremena vidi na netu mislim ako nije problem.Izvinjavam se zbog naziva firme nisam znao da ne sme.
[ Binary Mind @ 08.12.2008. 21:59 ] @
Ne pise koja je ploca u pitanju, ali mogu da zamislim da se radi o nekoj najbudjavoj integrushi kakve se inace stavljaju u ovakve konfiguracije da bi cena bila sto niza... Napajanje od 400W je genericko koje ide uz Codegen kuciste. Grafika je integrisana ATI Radeon HD 3200 koja se moze povezati u Hybrid Crossfire sa bilo kojom drugom slabijom PCI-E ATI Radeon HD 24xx ili HD 34xx karticom ako budes kupovao. Procesor spada u losu seriju sa potencijalnim bagovuma u radu. Inace konfiguracija sam po sebi je losa i radjena da bude sto jeftinija.
[ anon63974 @ 25.12.2008. 13:50 ] @
Zasto mislis da je ploca losa?
Koliko sam video, sve ploce sa 780 cipsetom spadaju u (cenovno) visoku srednju klasu, a i sam AMD 780 nije za podcenjivanje. Uostalom, zar nije jeftinija kombinacija ploca od 2500din + graficka od 2500din? Molim te da ne shvatis ovo kao kritiku. Zaista me interesuje zasto tako mislis, jer planiram da pravim HTPC, pa su mi bitne performanse bas tog chipseta.
Sto se tice Hybrid Crossfire tehnologije, koliko sam ja razumeo, to radi samo pod Vistom.

...i da... Phenom X4 bi za h264 1080p bio cist overkill, a mislim i da bi ti za igre bilo bolje da uzmes X2 i diskretnu grafiku umesto ponudjene kombinacije.
[ Binary Mind @ 26.12.2008. 12:50 ] @
Pa nisu bas sve ploce sa AMD 780 chipsetom iste :) Prvo postoje 2 varijante AMD 780 chipseta: 780G i 780V a i cene tih ploca variraju od ispod 50 do oko 100 evra tako da nisi bas u pravu sto se tice cenovne klase.
[ centaur @ 26.12.2008. 14:45 ] @
@binary mind
Moze definicija lose ploce?
Sta po tebi znaci losa ploca?
[ Binary Mind @ 26.12.2008. 16:25 ] @
Elem... Ploce mogu biti lose iz vise razloga. Jedan od razloga su gremlini a drugi zeleni svemirci... Hajde da pokusam da bidnem ozbiljan... Ili zbog toga sto su previse ogoljene da bi im cena bila sto niza ili zbog toga sto cela serija boluje od slicnih bagova kao sto je trenutno slucaj sa MSI K9N serijom sa crvenom stampom ili Asus M3A plocom. Ne mogu da napravim generalizaciju tj. univerzalnu definiciju lose ploce jer kao sto rekoh razloga zasto je neka ploca dobra a neka losa moze biti vise i subjektivnih i objektivnih. Objektivno losa ploca je ona koja ima dosta skarta, a o subjektivnom vidjenju koja je ploca dobra ili losa ne vredi raspravljati. Reci neki model ploce pa cu ti reci zasto mislim da je dobra ili losa.
[ centaur @ 27.12.2008. 13:00 ] @
Hvala na odgovoru.
Nemam konkretno pitanje za neki model, cisto sam pitao generalno jer sam video (ako se ne varam)
da sklapas konfiguracije (ili tako nesto) pa sam hteo odgovor iz prve ruke.
U principu sve je jasno, koliko para, toliko muzike.

Naravno, najbitinije je da covek zna sta mu treba kod kupovine :)
[ Binary Mind @ 27.12.2008. 13:15 ] @
Jeste. Najvaznije je da kupac zna tacno za sta ce mu masina sluziti i da prema tome bira komponente. Niko ne garantuje i da su najskuplje komponente imune na skart. Evo meni je napajanje visoke klase od 116 eura za masinu koju sam skoro kupio stiglo mrtvo, pa sam preko mesec dana cekao zamenu (sva sreca pa sam imao rezervni ali vise nego duplo slabiji Antec da ga zameni dok sam cekao), a pre par nedelja mi je riknuo i seagate-ov hard od 500GB i bufferom od 32MB :) tako da...