[ ari @ 17.11.2003. 14:36 ] @
Izgleda mi jako zanimljivo, a radi se o tome da mi tip salje mail u kojem je posiljatelj [email protected] i primatelj [email protected]. Dakle niti je prvo prava posiljateljeva prava adresa niti je drugo moja adresa, a dobio sam mail od prave osobe na pravu adresu?? Koja koma!! Ovo mi je bolje i od prvoklasnih viceva :)).
Hajde ako neko ima malo zelje za pisanjem neka me malo educira.
[ Balša @ 17.11.2003. 15:15 ] @
Postoji posebno polje koje se može popuniti prilikom slanja poruke i zove se "Blind Carbon Copy:", skraćeno "Bcc:". Ako se tu stavi adresa (ili obično više adresa), poruka će otići (i) njima, ali ti primaoci neće videti da je poruka baš njima, niti bilo kome drugom iz "Bcc:" polja, adresirana. Ovo se često koristi kod mejling lista.

U tvom slučaju pošiljalac je u "From:" stavio "[email protected]", u "To:" polje takođe "[email protected]", a u "Bcc:" je stavio tvoju adresu.
[ ari @ 18.11.2003. 09:02 ] @
Pokusao sam to napraviti, ali u mailu je ipak vidljiva stvarna adresa s koje se salje mail. Na majlu od tog tipusa nema ni traga o pravom posiljatelju. Ja znam da je to on (jer znam). I dobije odgovor kad mu odgovorim na njegov mail.??
[ salec @ 18.11.2003. 10:35 ] @
Evo primera kako to izgleda u Outlook Express-u (ti možda imaš nešto novije u XP-u, ali verovatno se sve to da naći bez većih problema):

desni klik na poruku, iskoči kontekst meni, na dnu menija "Properties", odaberi tab "Details" i videćeš zaglavlje poruke, koje se ne prikazuje kad otvoriš poruku, a u kom stoje, između ostalog i :

From: [email protected]
Reply-To: [email protected] (ovo se ne vidi u poruci !)
To: [email protected]


"Reply-To" se namešta u propertijima, meni "Tools" -> "Accounts", pa dugme "Properties" i iskoči forma sa textboxima:

"Name:",
"Organization:",
"E-mail address",
"Reply address:"

Ova poslednja je to što tražiš. Ona je opciona, ne mora se popuniti, ali ako je staviš, svaki Reply iz Outlooka će završiti na toj adresi, a ne na adresi sa koje šalješ (jedno vreme sam se pitao zašto mi ljudi ne odgovaraju ne mail, a ispostavilo se da sam stavio web mail adresu u Reply-to ).

Neki drugi mail programi (sendmail) ignorišu "Reply-to:" i odgovor uvek šalju na adresu koja je u "From:" liniji.