[ X Files @ 08.12.2008. 20:36 ] @
Dakle,

Taj telefon [Samsung E250 E] je jednom nesrecnom prilikom 'popio' casu mineralne vode, mozda i dve.

Isao je na popravku i zamenjen je flat kabl. Nakon toga je proradio.

E sad, ono sto sam primetio (a nisam siguran da li je bilo tako i nakon preuzimanja iz servisa) je da je dispay u stanju kada treba da bude taman, zapravo konstantno poluosvetljen.

Inace, sve boje i osvetljenje u radnom rezimu su mu Ok.


Ne bih ja ovo pitanje ni postavio ovde (otpisao bih telefon), da pre nekoliko dana to polu-osvetljenje nije odjednom NESTALO, i display je opet bio taman onako kako se i ocekuje kada se ne koristi. Posto se sa tim telefonom uglavnom igra klinac, moguci uzrok iznenadnog 'popravka' je mozda neki udarac i sl, sto mi govori da je neki slab kontakt mozda. Na zalost, taj 'popravak' je bio kratkotrajan, opet se vratilo to jbn poluosvetljenje.


O cemu se tu radi i moze li se trajno popraviti?


(inace, telefon je moje supruge (ima ona sada i drugi, doduse) i jedan je od najelegantnijih zenskih telefona koje sam imao prilike da vidim, pa bih ga zato i popravljao)


Hvala.
[ X Files @ 08.12.2008. 20:56 ] @
^
Novi detalj.

Evo sad sam slajder malo grublje povukao ka gore i ka dole, i lupio telefon u pod u predelu punjaca - sad se ponasa opet normalno! Nema tog polu-svetla... e sad, kakav li je to kontakt u pitanju koji utice na sve to?
[ svakaVamcast @ 09.12.2008. 14:03 ] @
Telefon treba detaljno da se pregleda,ocisti,odradi u uz kadi (ultra zvucna kadica) pokrpe vodovi. Verovatno nije detaljno odradjen telefon.

poz.
[ X Files @ 10.12.2008. 18:54 ] @
Konacno sam ustanovio kako da privremeno 'popravim' display, odnosno sta da uradim pa display vide ne svetli u stand-by rezimu - povucem slajder ka gore (u otvaranju), malo grublje.

Svakako cu ga odneti da ga detaljnije pregledaju.