[ view @ 08.12.2008. 22:43 ] @
dali se isplati uzimati reseller nalog na godaddy?cena nije problem vec dali se to moze prilagoditi nasim uslovima?
nude gotovo resenje i card processing,interesuje me dali mora da se placa karticom?ili ja to kao reseller njihovi domena odredjujem?jel imao neko iskustva sa njima.
daju gotovo resenje na engleskom pa me interesuje dali to sve moze da se prilagodi za nase domace trziste?
bio bih vam zahvalan na brzim odgovorima,lomim se dali da uplatim ili ne.
unapred hvala
[ view @ 09.12.2008. 12:55 ] @
jel neko od clanova uzimao neki rseller za domene pa da moze da mi kaze da godaddy valje ili ne valja iz nekog razloga?
[ Noe @ 09.12.2008. 17:07 ] @
Naravno da valja a prilagodjavanje zaboravi ako ne uzimas API.

I da nemoj se zaletati pa da platis $100 za basic reseller nalog mozes ga dobiti i za $60 , a PRO za $160.
[ view @ 09.12.2008. 17:12 ] @
ja mislim da godaddy daje ok ponudu.jos mi sinoc stigne da daju 30%popusta na reseller plan.
e sad mozda ispadam glup ali priznajem da ne znam dovoljno o tom poslu i vidim da svi nude API a ja ne znam sta znaci taj API?
[ Noe @ 09.12.2008. 17:17 ] @
Citat:
view: vidim da svi nude API a ja ne znam sta znaci taj API?


Onda ti nece ni trebati bar za sad. :) Cini mi se da imas Whmcs a koliko znam on nema integrisan wildwest API tako da bi morao sam da ga pises.
[ view @ 09.12.2008. 17:22 ] @
u whmcs ne moze da se ubaci wwd ali ni ne planiram da uzimam reseller za taj sajt vec za drugi.ako mozes objasni mi u kratkim crtama sta je API i cemu sluzi?uzeo bi gotovo resenje sa turnkey sajtom pa me i to malo brine dali cu moci sve da prilagodim?
[ Noe @ 09.12.2008. 17:32 ] @
Pa vidi ovako ukratko, ako bi na primer hteo reseller nalog da integrises u svoj sajt da prodaja, naplata i podrska ide preko tebe onda ti treba API osim ako neces sve rucno da radis. Najbolji primer za to ti je whmcs i reselleri koji su podrzani u njemu. Da bi se obavljala automatska registracija preko tvog sajta potreban ti je reseller koji ti daje API. Ti kad to ukjlucis u whmcs nista ne moras da znas jer whmcs vec ima napisan software koj podrzava odredjenog resellera, sto nije slucaj kad je WWD u pitanju.
Ono sto ti wwd nudi kad je reseller u pitanju ( ako nije API ) je kompletno resenje gde ti nista ne mora da radis ( ne moras cak ni sajt da imas ali je pozeljno ) dovoljno je samo da neko registruje domen preko tvog naloga i ti imas procenat od toga u zavisnosti koje cene si odredio . To mozes biti i ti sam za svoje potrebe. Sve ostalo oni obavljaju umesto tebe pa i podrsku klijentima (ako se ne odlucis da to radis ti sam sto imas mogucnost).


[ view @ 09.12.2008. 17:46 ] @
Citat:
Pa vidi ovako ukratko, ako bi na primer hteo reseller nalog da integrises u svoj sajt da prodaja, naplata i podrska ide preko tebe onda ti treba API osim ako neces sve rucno da radis. Najbolji primer za to ti je whmcs i reselleri koji su podrzani u njemu. Da bi se obavljala automatska registracija preko tvog sajta potreban ti je reseller koji ti daje API. Ti kad to ukjlucis u whmcs nista ne moras da znas jer whmcs vec ima napisan software koj podrzava odredjenog resellera, sto nije slucaj

Na ovom drugom sajtu ne planiram da instaliram whmcs

Citat:
Ono sto ti wwd nudi kad je reseller u pitanju ( ako nije API ) je kompletno resenje gde ti nista ne mora da radis ( ne moras cak ni sajt da imas ali je pozeljno

interesuje to kompletno resenje ali dali ja mogu da prepravljam taj njihov gotov sajt(moram ga prevesti na srpski i da dodam jos nesto)?Ili ako bi radio svoj sajt (predpostavljam treba mi taj API) kako da ga sredim da bude funkcionalan i da se domeni automatski registruju registruju posle prijema uplate?
Citat:
dovoljno je samo da neko registruje domen preko tvog naloga i ti imas procenat od toga u zavisnosti koje cene si odredio . To mozes biti i ti sam za svoje potrebe. Sve ostalo oni obavljaju umesto tebe pa i podrsku klijentima

Ovo mi je jasno
[ Noe @ 09.12.2008. 18:19 ] @
Ako hoces da imas svoj sajt i ti sam da radis naplatu i da vodis podatke o klijentima a da se registracija obavlja automatski onda di defintivno treba API.

Posto kazes da neces whmcs ili neko drugo slicno resenje onda bi trebao sam da napises software koji ce da vodi podatke o klijentima o naplati ( ukrarko kompletan softawre slican whmc-su - ovo pominjem samo da bi ti bilo jasnije uopste nije bitno da to bude whmcs)

Evo otpilike ovako funkcionise to sa API-ijem.

Ti napravis nalog kod wwd i odredis cene za domene. Dobijes API instrukcije .

I onda ja dodjem kod tebe na sajt ( koji NEMA NIKAKVE veze sa wwd) napravim nalog unesem svoje podatke unesem naziv domena ( ovde putem API-ija pitas da li domen slobodan) ako jeste unesem nameservere, kontakt podatke period registracije i platim. Sve se ovo obavlja kod tebe na sajtu i jos uvek nema nikakve veze sa WWD osim upita da li domen slobodan. Ti procesiras moju karticu i ako dobijes pozitivan odgovor da je sve u redu obradis sve te podatke upises ih u bazu na svom sajtu obradis sve te podatke i onda u igru stupa API jer pomocu njega ( seta instrukcija koje si dobio) ti podatke koje si obradio kod tebe na sajtu posaljes wwd-u i domen je registrovan. Ukratko ako koristis API bilo njihov bilo nekog drugog ti NEMAS nikakve veze sa njihovim sajtom sve sam radis a API je samo nacin kako da podatke koje si prikupio njima posaljes da se domen automatski registruje. U ovom slucaju mozes svoj sajt da pravis kako hoces nemas apsolutno sta da prepravljas.

U drugom slucaju gde dobijes gotov sajt ( za sta je WWD najpoznatiji, sto nije slucaj kad je API reseller u pitanju) ti mozes samo do odredjene granice da personalizujes ( a obicno je to samo naslovna strana i to vrlo ograniceno osim ako nisi bas mazohista) i nemas sta dalje da se mucis sve oni rade umesto tebe ti samo uzimas $$ :):)

[ view @ 09.12.2008. 18:31 ] @
e bas ti hvala sto si se potrudio da mi objasnis.evo sad googlam i nasao sam neke billing sisteme koji podrzavaju wwd ali jos cu ja to dobro da pregledam.
samo me jos interesuje tvoje misljenje dali bi mogao ono njihovo gotovo resenje da prevedem na srpski?hvala jos jednom
[ Noe @ 09.12.2008. 18:42 ] @
Ukratko recene NE a da to ima nekog smisla. Mozes da prevedes uvodnu stranu da pravis svoje strane sa opisima domena hostinga i reklamom ali cim se dodje do narucivanja ili dalje prebacuje te na njihov sajt ( securepaynet ) i tu je kraj price svakog prevoda .
[ Noe @ 09.12.2008. 18:44 ] @
I da ako imas jos pitanja javi se na pp da ne bude da zloupotrebljavamo forum, pa cu ti pomoci koliko mogu .
[ view @ 09.12.2008. 18:55 ] @
znam da te prebacuje securepaynet vec sam to primetio kod ostalih resellera.interesovalo me je za to stranice koje su na mom domenu i to mi znaci ako se odlucim da tako narucim.javicu ti se na pp ako zatreba nesto.ako se odlucim da uzmem wwd to ce biti najkasnije do sutra.hvala